2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Hanımlar aralık anneleri grubundan geldim. Sorum var izniniz olursa: tam üç aylık bebeğim var. Doğduğunda harika olan kafası sürekli düz yatırdığımız için (doktor önerisi biliyorsunuz) arkası düzleşmeye başladı ve kafası sivrileşti.

Tamam artık üç ay doldu deyip bugün yan yatırmaya çalıştım ama kesinlikle beş dakika sonra uyanıyor. Arkasına yorgan desteği yaptım ama nafile. Başka öneriniz var mi ?

Yarın doktor randevumuz var biz bu durumu bir ay önce farkettik ama doktor gelecek muayenede yani yarın yeniden değerlendirme yaparız gerekirse fizik tedaviye yönlendiririz dedi.
Kız bebek saçı kapatır falan demeyin . Topuz bile yapamayacak kızım güzel durmaz diye.

Doktorun önerisi nasıl düz yatırıyokii aksine yan yatması lazım dı kusar bogulur diye çok şaşırdım
Bunda bi bilgim yok canim cvpsız olmasın diyede cvp vereyim dedim insallahh bilgi alırsın düz yatmaya alıştığı yan yatmaz pek benimkide yan yatmaya alıştığı için düz yatamıyor reflü yatağı sayesinde oldu onla yatırdım hep

Kızlar selam. Sabah sadece simit yedik ama o da büyük bir isyanla yani simitle sürekli kavga halindeydik şimdi köfte deneyeceğim insallah yer. Bu aralar pek huysuz ağzına da baktırmıyor ki diş mi kontrol edeyim

Benim kızında sürekli yan yattığı için düzdü asla sırt üstü yatmıyordu o düz kafa için yastıklarda aldık ama bir işe yaramadı. Sonra bir doktoru dinledim 25 yıllık doktorum yamuk kafa bir çocuk görmedim o hareketlenmeye başladıkça kafası normale dönecek endişe etmeyin diyordu. Sonra cidden kendiliğinden normale döndü:)

Eki Görüntüle 3222395
Elmali yumurta
İspanakli pankek
Elmali irmikli yulaf
Zeytin
Anam bacım şu pankek tarifini kaydetmiştim ara ara bulamadım. Bir ara atar mısın? Yulaflı elmada da elmayı ayrı haşlayıp sonradan katıyordun dimi başka tatlandırmak için kullandığın bir şey var mı? Yulafa alıştırmaya çalışıyorum benim bebeği yulaf-muz-pekmez-ceviz yaptım sevdi gibi

Öğlen yemağımızzz
Dün akşamki kereviz yemeği verdim hüüpplleddiii fazla etmişimm üstüne baharatıı doldurdum bi güzel yedim çokta güzel oldu
Kereviz yemeğini nasıl ettin kız tarif at üstüme, yazayım bir kenara acil değişik yemekler denemem lazım iş vs çok yorulmaya başladım bebede sürekli uyanık

Reactions: Jou
Kereviz yemeğini nasıl ettin kız tarif at üstüme, yazayım bir kenara acil değişik yemekler denemem lazım iş vs çok yorulmaya başladım bebede sürekli uyanık
Surekli uyanik olunca zor oluyoyaa benimkide öylee

Kerevizi limonlu suda beklettim
Soğan sivri biber zeytinyağ kavurdum
Kerevizi attım ve azcık kimyon

Enemmm senin minnoş emeklemeye mi başladı yerim onuuuu yasakları delip tv izlemiş

Reactions: Jou
Anammmmm kızzz Servet Şekerleme bizim burda şubesi tahini çok güzeldir aklınızda olsun..

Aynıyız canım yaa sabaha kadar ağladı sürekli uyanıp. Calpol verdim ağrısını alsın diye biraz öyle rahatladı. Bazı çocuklar diş çıkarırken grip oluyormuş
Bunı duymuştum kardeşimin arkadaşının çocuğu hep grip gibi diş çıkarmış. Çabucak atlatır inşallah minnoş İnsan hem ruhen hem bedenen çok yoruluyor

Doktorun tavsiyesi biraz şaşırttı beni.. ilk doğumdan itibaren yan yatırılır diye biliyorum kusma vs olması durumu için.. Düz diye belki vücut düz kafası yan demek istemiş olabilir mi acaba? Ne yapılır bilemedim. Destekte koymuşsun olmamış.. Ama bence destek koymaya devam et bir süre sonra belki alışır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…