2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ben de makineyle sagdigimda 60 cc anca çıkıyor. Ama bir gun üşenmedim elimle sagdim cok da yorucu oldu 99 cc cikti. Bebek bunlardan daha da cok cekiyor. Ben de emzirmeyi cok seviyorum keske kızım saatlerce mememde emse cok isterim. Ama 5 dk emiyor toplamda iki memeyi. Her ay bir dk azalarak geldik yani en başından beri hic uzun emmedi. Kilo alımı da gayet iyi en son ay 600 gr aldi doktor artık böyle olur gayet iyi dedi. Aslında bence sütünüz yetiyordur diye düşünüyorum. Deneyimli anneler daha iyi bilecektir sanırım diş çıkacak gibi. Aç kalıyor diye hic dert etmeyin sütüm yetmiyor diye de olan sütünüzü strese sokmayın bence. Sloganınız ‘sütüm yetiyor kızım doyuyor olsun’ emzirme de ve süt üretiminde beynimize verdiğimiz sinyaller gerçekten çok önemli.

Yok canim biz kullanmiyoruz mama valla benimkindede bazen olmuyor yutkunma keyif emmesi yapiyor bi birakip bi aliyor
Ne guzel bol bol sutlerimiz olsun insallah da emsin bebeklerimiz ya
Allah allaah nasi doyuyo bu bebeler bu kdr kisa zamanda anlamiyorum hic, sanki hep ac gibi geliyo
Ne guzel soyledin ya valla keske yapabilsem oyle sut yetse bile sanki surekli acmis gibi geliyo, disin biri cikti bile, 2. Nin ucu patlamak uzere suan

Kiz ben sarımsaklı su haşlanmış yumurta suyu bi bakıyorum ki görme ise başlarsam kötü olacak
Orkide bakamıyorum bende hep ölüyor yav

Yok canm cici cici emen bebeler değil bunlar bazen üstüne abanıp emziriyorum girdiğim halleri görsen emzirmekte zor mamayla beslemekte bunu anladım bebeler zor büyüyor

Benimkiler pozisyondaydı ilk oğlan 40+3te suni sancıyla epudural olarak dünyaya geldi. Gel gör ki suni sancıyı bağladıklarında eşimi parçalıycaktım sezeryana alsınlar beni diye evrakları imzaladık ama doktorum ameliyathane dolu diye diye doğurttu beni. 2. Yolda doğabilirdi kontrole gittik yatış verdi herşey 1 saat içinde oldu ve doğdu epidural istiyordum onuda ama kadındoğum doktoru zor yetişti doğuma epiduralci kapıda kalmış ebeler doğurtcaktı beni

Reactions: Jou
2. Çocuktan daha çok korkmaya başladım kız.. Biz biriyle telef oluyoruz siz 2siyle uğraşıyorsunuz Allah güç kuvvet sabır versin YunSev @Boncuk000 Happy nickini hatırlayamadım bacım
Arada yaş farkı olunca rahat oluyor bence. Ama bazılarıda arka arkaya daha kolay diyor. Amin canm evlat olunca yorulsan bile gülünce geçiyor bir birlerini sevişleri bile başka güzel tek çocuk taraftarıydım ama iyi ki olmuş diyorum

2. Çocuktan daha çok korkmaya başladım kız.. Biz biriyle telef oluyoruz siz 2siyle uğraşıyorsunuz Allah güç kuvvet sabır versin YunSev @Boncuk000 Happy nickini hatırlayamadım bacım

Valla zor kuzum
Oglani uyutuyorum tam kiz geri uyanıyor
Biri uyuyor biri uyanıyor Rabbim sagliklarininiyi eylesin ama yorucu

Diş de yoruyordur muhakkak. Benimkinin de reflusu var sürekli ilaç kullanıyoruz. Mesela bazen uykuluysa 5 degil de diyelim şaştı 6-7 dk emdi mutlaka kusuyor fazlasını. Alması gerekeni alıyorlar. Yaşadığınız süreç geçicidir. Hic stres yapmayın. açlıktan küçük kalıp büyümeyen cocuk hic görmedim ben bnm kızım minnak doğdu suanda 6700 kilosu topicte en ufaklardan eminim bir şekilde büyüyorlar no stres

Canim zor ama daha güzel bu şekilde inan ki..kardeşini oynatiyo,onunla eğleniyo guluyo..ev şenlik yeri gibi:))

Yok canm cici cici emen bebeler değil bunlar bazen üstüne abanıp emziriyorum girdiğim halleri görsen emzirmekte zor mamayla beslemekte bunu anladım bebeler zor büyüyor
Vallahi öyle
Bu da dogru da iste takmamak mumkun olsa keske, bazen insan cok kotu takiliyo, daha sakin olmak lazim

Evet 3.ayda az kilo aldığı zaman mama ver dedi doktor ama ben bez takibini yaptım emmeyi birakiyordh açlık ağlaması yoktu dedimki sütüm yetiyor sütüme güveniyorum eşim annemler hatta bazı zamanlar bende ikilemde kalmadım değil şükür bugünlere geldik Lumix canim bezini takip et bencede belkide sütün yetiyordur
İlk bebegimde hata yaptım kilo kaybetti diye emzirip pesine mama verirdim kilo almalı ac kalmamalı diye yavrum kusardi sonradan sütümün yettiğini anladım fakat bu seferde biberona alıştı meme reddi yaptı
7 ay boyunca hastane tipi sagma makinesinde sagip verdim ama bir yandan da mama verdim dönüşümlü bebek emmeyince de süt azaliyor hersey tecrübe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…