2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Arada yaş farkı olunca rahat oluyor bence. Ama bazılarıda arka arkaya daha kolay diyor. Amin canm evlat olunca yorulsan bile gülünce geçiyor 😍 bir birlerini sevişleri bile başka güzel tek çocuk taraftarıydım ama iyi ki olmuş diyorum ❤️

Anne baba için yas farki iyi bence ama büyüklerin dünyası içinde az olmalı
5.5 yas fark var oyun oynuyor ona emanet ediyorum cok güzel oynatıyor o koşarken diğeri izliyor fln güzel ama yavrum anlıyor hep güneş güneş biraz benide düşünün diyor
Büyüğü uyarıyoruz yanlışlarında küçüğe dönüp agucuk yapamıyoruz onada kızıyoruz:)
Bu sefer hep onda ilgi diyecek diye korkuyoruz:)

Kızzz nerdesin sennnn arayı az biraz sıklaştır 😍
Ben de nerede olduğumu bilemiyorum benim niyeyse vaktim olmuyo ya tam telefonu elime alıyorum bişey çıkıyo benim velet telefonu bana bile bırakmıyo kucağımda olunca saldırıyo resmen eline vermeyince de ağlıyo bakalım napıcaz😄

Bende takmamak istiyorum ama mümkün değil 😞
Ama şunu anladım ne kadar rahatsa hersey o kadar yolunda gidiyor
Evt tabiki oyle, baska seylerde de oyle ne kdr rahatsan ne kadar az dusunursen isler o kadar duzgun gidiyo
Evet 3.ayda az kilo aldığı zaman mama ver dedi doktor ama ben bez takibini yaptım emmeyi birakiyordh açlık ağlaması yoktu dedimki sütüm yetiyor sütüme güveniyorum eşim annemler hatta bazı zamanlar bende ikilemde kalmadım değil şükür bugünlere geldik Lumix Lumix canim bezini takip et bencede belkide sütün yetiyordur
İlk bebegimde hata yaptım kilo kaybetti diye emzirip pesine mama verirdim kilo almalı ac kalmamalı diye yavrum kusardi sonradan sütümün yettiğini anladım fakat bu seferde biberona alıştı meme reddi yaptı
7 ay boyunca hastane tipi sagma makinesinde sagip verdim ama bir yandan da mama verdim dönüşümlü bebek emmeyince de süt azaliyor hersey tecrübe
Valla ben de gereksiz mama vermem icin direniyorum sut varsa azalmasin diye ama bu sefer de ac mi kaldi diye icim icimi yiyo, eskiden biberonu bi alisi vardi varya cocugu ac birakmisim diye aglayasim geliyodu

Evt tabiki oyle, baska seylerde de oyle ne kdr rahatsan ne kadar az dusunursen isler o kadar duzgun gidiyo

Valla ben de gereksiz mama vermem icin direniyorum sut varsa azalmasin diye ama bu sefer de ac mi kaldi diye icim icimi yiyo, eskiden biberonu bi alisi vardi varya cocugu ac birakmisim diye aglayasim geliyodu

Evet canım.bizimkide memeyi bırakmıyordu
Bende doymuyor diyordum
Sonra 3 yada 4 aylıkken 5 dk sutu bitirip ağlıyordu bu seferde yetmiyormu diyordum
Emme refleksi işte surekli emmek istiyorlar

valla ben de ilk sebzeyle başlama niyetindeydim ama doktoru dinleyim dedim yine de. çünkü biraz marjinal olsa da hem çok tecrübeli hem de güvenimi kazandı bikaç konuda haklı çıkıp. inşallah zorlanmam bakalım yarın kabak verince görecez 😅 ama yumurta ve peynir de yediği için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. onlar hem şekerli değil, hem de baya pütürlü çünkü.

bu arada bugün 1 yumurta sarısını yedi 🤗 1/4 bile yemiyodu önceden. sofraya ailecek oturmak gerçekten etkiliyor sanırım iştahlarını.
AA evet sizlerden görüp hevese geliyordur tabi ki. Haftasonları o yüzden güzel bi fırsat. Bn de akşam biz ymekteyken onun da olmasını özellikle hoşum ağırıyo. Bnde yarın avokado vercem bakalım.
Ayrıca 6ay aşısı oldunuz mu

Ben veriyorum :)

Denedim hepsini sabah görümcem geldi kahvaltı yaptırırken onlara gülüyor bende hemen veriyorum. Sonra bi anda durup bana bakıyor ne yapıyordun der gibi sonra gülmedi yine hiç :)

Kuzu benimde aynı ya sabah 10da bir iki kaşık anca yedi. Sonra mama verdim asla yemedi 3e geliyordu 60 cc mama yedi sadece 😑 çok sinir bozucu ya şimdi seni daha iyi anlıyorum ☹️

Oy maşallah😍 saldım gitti valla genelde salarım zaten kimse umrumda olmaz :) bi ara kaynanama sarılıp ağlamışlığım bile vardır 😂

Ya benim kızın hep yeşil çok nadir normal renk oluyor ben nasıl anlayacağım ya:)

Annene ver o yedirsin hep bu sayede dinlenirsim eheheh

30unda gidiyorum doktora sorayım bende tekrardan:)
😂🤣🙈ooyyyuu kız naptın öyle o nasıl bi leveldir ya . Kaynanaya sarılıp ağlamak He . Kelimeler kifayetsiz 😂

Dun dedim keşke senin gb olduğum yerde uyuyabilsem 😀
Dedim yorgunluk mu nedir uyuyamıyorum diyorki yorgun olsan uyursun 😂😂😂
😂e haklı adam canım yorgun musun sen yanı ilahi . Ne yapıyorsun ki sonuçta akşama kadar evdesin dimi 😂🙈 Ahh ahhh akşama kadar bizi boş boş yatioz sanıyorlar ya buna yaniom işte 😂

Ahahahahah gamsız kız bunlar nasılsa anne bakıyor bebeğe.. benimkide pek güzel uyur, gece uyanınca dürtüyorum bak bebek kucağımda dikkat et dönme diye.. 1-2 kere hönk diye döndü. Sen ne biçim insansın azcık dikkat et babasın artık kendine gel dedim 🙈
😂demedi mi bebeği dibime koyma diye yanı her durumda bizler haksız olduğumuz İçin malum 🙈

2. Çocuktan daha çok korkmaya başladım kız.. Biz biriyle telef oluyoruz siz 2siyle uğraşıyorsunuz Allah güç kuvvet sabır versin 🙏 YunSev YunSev Boncuk000 Boncuk000 Happy nickini hatırlayamadım bacım 🙈
Ahh cansın kuzum ya sağ ol walla inan buraya bile çok geç bakabiliyorum. Büyük olan hastaydı şimdi döküntüleri başladı. Bugün de bebis I yıkamıştım sonrasında ateşlendi fln.
2. Çocuk evet zorluğu var tabi adapte olması da çok zor ama iste geçecek bu günler ya deyip bekliyorum 🙈

Ben de sut cikmayinca cocuk hep aç saniyorum, aslinda gunde 3 kere fln 90mama veriyodm bende icerken, cok vermiyodum yinede, ona ragmen gecen ay 300gr almis sadece, beslenmeyi uyumayi herseyi reddediyo
Valla neler kullaniyorum neler, cay kullabiyorum maya tablet kullaniyorum bestlak kullandim bikac seferdir son gunlerde

O kadar ugrasiyorum ki emzirmek icin, butun gunum emzirmeye calismakla gecito, cocuk bile bikti benden bence 😅 yildim artik ya, emzirmeyi cok seviyorum ama şöyle cici cici emse bi rahatlicamki
benimki de emmiyor artik eskisi gibi. agliyo memeye gelince. bi uyku rutini yaptim, uykusuna yaramasa da emmesine yaradi 😂 sadece yatak odasinda karanlikta emiyo. o da sadece uykudan uyandiktan sonraki yarim saat, yada uykusu geldikten sonra. sen de bi denesen bu sekilde. belki ise yarar.
benimki de 4. ayinda 350gr almisti, simdi 620gr almis. sen bestlaki gunde 2-3 kere kullan. bi de soyle dusun artik ek gida da gelecek, 1 ay daha 300gr alsa dunyanin sonu degil. bi de bence baslamadiysan tadimlara basla sebzelere. alismalari zaman aliyo cunku.

canim ben de cok agladim inan. seni cok iyi anliyorum. ayni, biberonu verirdim, o icerken ben aglardim ac biraktim cocugumu diye. ne zamanki kabullendim, “ne hastaliklar var, cok sukur boyu, bas cevresi, gelisimi iyi, kilosu da sonra duzelir” dedim, isler duzene girdi. hatta memeyi istememe donemi baslamasina ragmen. cok az kaldi, 7. ay bitiminde baya baya ek gida ile doyuyo olacaklar.

AA evet sizlerden görüp hevese geliyordur tabi ki. Haftasonları o yüzden güzel bi fırsat. Bn de akşam biz ymekteyken onun da olmasını özellikle hoşum ağırıyo. Bnde yarın avokado vercem bakalım.
Ayrıca 6ay aşısı oldunuz mu
aksamlari valla bize yemek yedirmiyo bagirmaktan 😂 o da yemek istiyor.
olmadik daha asilari. cuma olacaktik da bi isimiz cikti. bu hafta oluruz muhtemelen :)

😂🤣🙈ooyyyuu kız naptın öyle o nasıl bi leveldir ya . Kaynanaya sarılıp ağlamak He . Kelimeler kifayetsiz 😂

Ben çok sulu gözlüyüm gözyaşım hep hazırdır benim geldimi durdurmak imkansız :) kaynanamla biz hep dertleşiriz oğlu bana bişey dese aldırma kızım babasıda böyle bunun der 😂😂

X