2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay ya benimde kafamdan acaba alerjik olayı var mıdır diye geçiyordu Her şeyin ne kadar ince düşünülmesi gerekiyor.
eveet bir de liste aşırı uzun en alerjenler şunlar diye biliyorum:
süt ürünleri, soya, çikolata, yumurta, domates, yer fıstığı, kuruyemişler, deniz ürünleri, susam, bakliyatlar
bi de şimdi okudum, süt alerjisi olan bebeklerin %30-50sinin soyaya da alerjisi varmış.

Ben hindistan cevizi sütünü kahveye daha cok yakistiriyorum canim ama damak zevki farkli hepimizin bi dene azar azar koyarak.
Insallah alerjik değildir ya cok zor oluyor

bu arada soya da baya alerjen canım aklında olsun. mesela benim oğlumun inek sütüne vs yok, soyaya alerjisi var bi. ben yediğimde döküntüsü oldu, ishal oldu. öyle anladım.
Soya lezzetli degil zaten kuzum biz genel olarak alerjik oldgumuz icin farkedemedim onu kullandigimda ama sanirim pek tetiklemedi bizi

Ya bende çok severim soğuk ya da sıcak kahve ama emziriyoruz diye bilemedim. Sen içiyorsun dimi?
Valla canim ben gunde 2 bardak iciyorum doktoruma da sormustum abartmadan icebilirsin demisti kahvesini az koyuyorum icmezsem kendime asla gelemiyorum gecemiz gunduzumuz belli degilki leyla gibi geziyorum yoksa bas agrisindanda duramiyorum.sigara kullaniyordum biraktim onun agresifligi hala var cunku kahve bastiriyor beni biraz

Anladim canim hassassin:)

Ay benim suyumuda ebe patlattıydı
Ayyy suyum pataladiginda yerlerde surunuyordum sancidan simdi gozumde canlandi nekdar zordu ya ..kizlar ben cidden çok zor doğum yaptim psklojimin hala saglam kalmasi şaşırtıcı .
12 saat suni sanci cektim normal dogum olcakti kac kez alttan muayene ettiler kordon dolanmis bebek asaga inmedi 8 cm acilmam oldgu halde sezeryana aldilar isin kotu tarafi dogum sancilarimi hafifletmek icin esim doktorla konusmus epidural yapildi 2 doz sonra sezeryana donunce genel anestezi oldum.o doktoru allah bildigi gibi yapsin aldigi para haram olsun ultrasonla baksalardi en bastan girerdim sezeryana ben kendim en sonunda ya beni öldürün yada sezeryana alin dedim de oyle aldi .
Oglumun ilk anlarini goremedim onun yuzunden ilk anne sutu yerine mama icti yavrum
Aklimda kalan tek sey epidural yapilirken ebeye ölüyorum cagir su doktoru dedim oda bana annelik böyle birsey ölum gibi ams ölmüyorsun korkma dedi ne gunlerdi ya

Evet hemen hemen her gün yapıyorum çorba da onu da içmedi bugün. Tadına bile bakmıyor önceden nasıl açardı ağzını
Brlki dişten dolayı iştahsızdır inşallah yeniden yemeye başlar
Ayni duygulari paylasiyoruz vallahi en çokta yoğurt yemeyi ozledim gıı
Off bende mantıııı diyetim bitsin koca bir tabak mantı gömecem
Amann beee yavv değiştimmm
Ne vardı gı

Çok değişik bir mekanizma nasıl ortaya çıkıyor acaba Zor insanı çok yıpratan bir şey Allah ım herkesin yardımcısı olsun

Ben hindistan cevizi sütünü kahveye daha cok yakistiriyorum canim ama damak zevki farkli hepimizin bi dene azar azar koyarak.
Insallah alerjik değildir ya cok zor oluyor
Hindistan cevizi yağı çok güzel tat veriyor demişti arkadaş geçen sene deneyeyim dedim Türk kahvesi piştikten sonra attım yağ yağğ üste çıktı iğrenç oldu Sen süt diyorsun farklı bir şey büyük olasılık nasıl yapıyorsun? Ya da yağ ile yapan var mı hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…