2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bu arada badem soya ve hindistan cevizi sütüyle yeni tanıştım baya lezzetliler aslında 😅🤣 denedinmi hiç ben soguk kahveyi cok seviyorum kışın bile icerim o yuzden kahvelerimde denedim sevdim tatlılardada denemeyi dusunuyorum vaktim oldugunda
Ya bende çok severim soğuk ya da sıcak kahve ama emziriyoruz diye bilemedim. Sen içiyorsun dimi?

Buraya nasil geldigi hakkinda hicbir fikrim yok normalde battaniyenin uzerindeydi halının tam ortasinda bu cocuk yüzüstüde donemiyodu mutfakta yemek yapiyordum 5 dk gecti gecmedi kizlar bu ayaklaninca ben yandimmmmm 😳😳
Ahahahah koltuğu bile ağzına alacak imkan olsa aynı benim oğlan 🤣 yeterli istesin bu bebeler yapamayacakları yok 🙈

Bu arada badem soya ve hindistan cevizi sütüyle yeni tanıştım baya lezzetliler aslında 😅🤣 denedinmi hiç ben soguk kahveyi cok seviyorum kışın bile icerim o yuzden kahvelerimde denedim sevdim tatlılardada denemeyi dusunuyorum vaktim oldugunda
Yaa kuzum sanırım bn de onları kullancam. Sebebini tam bilemedim ama bnm kızın kolu ve bacağında para kadar çıkan temre gibi şeyin alerjik olduğun sebebinin de bnm yediğim çikolata veya süt ürünleri olduğunuz yoruyorum. İnş çikolatadır bi kaç gündür kestim yemeyi.
Hergün sütlü kahve içerim bn. Onu da badem veya hind cevizi sütüyle yapayım diom tatlarını bilmiom da sence hangisi daha mantıklı kahveye

Oyy kuzum ya çok geçmiş olsun. 😔 önce bi toparlansın da ek gıdanın acelesi baharatlı tuzlu olmadan kendi yediklerinden bile ver ya. İkinci de artık insan fazla kasmıyormuş bunu öğrendim 😂

Cook sagol kuzum biraz toparladi şükür
Arkadaşlar bugün konuştuk dedi ben veriyorum vallahi herseyden tattiriyieum
Hazır meyve puresj bile verdim dedi
Ilkindeki gb çok.kasmadim dedi 😀

Doğrudur.senelerdir yoğurdumu kendim yaparim,7-8 dk fokur fokur kaynatmak yeterli oliyo diye biliyorum,cevremdeki herkes bu şekilde yogurt yapiyo.bu arada ben hic konserve yapmam,hem eşim sevmiyo hem de bakteri uremesinden korkarim ama yogurt farkli

Benim kocada konserve sevmez Benim için hiç fark etmez ama o sevmiyor 😀

bu arada soya da baya alerjen canım aklında olsun. mesela benim oğlumun inek sütüne vs yok, soyaya alerjisi var bi. ben yediğimde döküntüsü oldu, ishal oldu. öyle anladım.

Mutfak tezgahının üzerinde 3 gündür vereceğim diye duruyor ama hala vermedim cunku ben hic sevmiyorum veresim de gelmiyor 😅 ama bizim doktorumuz üstüne basa basa özellikle vermemi söyledi. Yrn annem gelecek anneme verdireceğim insallah 😁
Ay ben çok severim Trabzon hurmasını 😋 onların birde sert elma gibi yenen cinsleri var 😍

Doğrudur.senelerdir yoğurdumu kendim yaparim,7-8 dk fokur fokur kaynatmak yeterli oliyo diye biliyorum,cevremdeki herkes bu şekilde yogurt yapiyo.bu arada ben hic konserve yapmam,hem eşim sevmiyo hem de bakteri uremesinden korkarim ama yogurt farkli
Annelerimiz hep öyle çiğ süt alıp yoğurt yapardı. Tadı bir başka tabiki. Ama işte daha uygun şartlarda pastörize edilen sütler daha güvenilir olarak geçiyor. Ben zaten pimpirikliyim 🙈 Birde ben gıda analizleriyle uğraşıyorum o yüzden ayrı takığım 🙈
Konserve daha çok tehlike barındırıyor. Çok tehlikeli bakteriler üreyebilir doğru koşullar sağlanmazsa..

X