2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar kocası da doğum stresine girenler var mı?Benimki bir tuhaflaştı adamı tanıyamıyorum resmen
benim ki hamileligimin başından beri bi değişik. zorlaşan hayat şartları mı ne bilmiyorum. ama bugün dedim en sonunda sanki plansız bi gebelikmiş gibi heyecansızsın oysaki benden daha cok istiyordu 2. bebişi.

Benim de hastane cantasi falan hala hazir degil, isin kotusu ne koycagimi da kafamda netlestiremedim bir turlu, onu dusununce bi panik geliyo
Bende aynı durumdayım üstelik hala eksiklerim de var

Iyi aradan çıkmış bari

Kız daha ne bekliyorsun
Bebenin kıyafetleri yıkandı ütülü çekmecede duruyor ya
Onun verdiği rahatlık var sanırım
Birde hala eksiklerim. Bar benim ya
Kendime pijama iç çamaşırı vs alacağım
Bebeğin biberonu falan var
Ve benim çıkıp gezecek hevesim yok
Ben de hazırlamadım daha keyfimiz gelince hazırlarız inşallah
Bu rahatlıkla halimiz zor bizim

Öyle oluyorr kuzu zaten bile bile yaşıyoruzz pek korkmuyorum çünkü biliyorum bunu yaşıyacağımı herkesinde vücudu bir değil tabii
İnsallah en kolay şekilde olur dogumumuz elçom hoş benim belli ama yine de nasip bakalim. 13ünde bir daha ki kontrolüm doktor ne diycek bakalim artik dogum az cok belirlenir

Reactions: Jou
Bugün doğurmazsam daha da doğurmam bence annem bende iftardan sonra mutfağı ben temizleyim o aradan çıksın dedi. Tabi bende yorulmasın diye yardım ettim ona ama öldüm resmen daha yenice oturdum
Aman kuzu yine iyi yapmışsın annenle birlikte tek daha zor dikkat et yine

Pek bir şey kalmamış çantaya koyarsın hemen

Günaydın kızlar... bebeğe kilo aldıracam diye dün 2 muz yedim akşam şekerim çıktı. Kaş yapayım derken göz çıkarmasam iyidir. Normalde çok dikkat ederim meyvenin şeker oranı ile porsiyonu dengelemeye. Dün dikkat etmeyince çıkmış hemen. Erken doğum riski ve minyon bebek olunca şu birkaç hafta damak tadıma değil kilo aldıracak şeylere odaklanalım dedim ama çok dikkat etmek gerekiyor şeker dengesine. Fıstık ezmesi yulaf ezmesi soya sütü tahin et tavuk yumurta geliyor aklıma şekersiz kilo aldırabilecek şeyler olarak. Ben 5 kilo aldım sadece bebek de daha 1200 dü salı günü. Bi şeyler yapmam lazım gibi hissediyorum. Minyon bebişi olan var mı benim gibi?

Eki Görüntüle 3058818
Kızlar yalancı kasılmalarınız başladı mı ?
Benim 2gündür özellikle gece çok geliyor sıkıştırıyor
Benim başladı, hatta dün epey tedirgin etti. Saat 19.00'dan itibaren yazarak kontrol etmeye başladım şu şekildeydi:
19.00 kasilma
19.10 kasilma (2 dk)
19.15 kasilma
20.19 hafif kasılma
Sonra açıp kağan kocatepeyi dinledim, doğum kasılmaları 10 dk'da 3 defa geldigini söyleyince rahatladım. Gece uyurken yine kasılmalarım ara ara geldi, önemsemeyip uyumaya devam ettim :) sabah 7.30dan beri ayaktayım bakalım daha gelen bir kasılmam olmadı; doktorum kasilmalarin olursa magnrzyumu gunde ikiye cikar demisti, oyle yaptim ben de. Sizin kasilmalarinizin sıklığı nasıl?

Ben her sabah bazen 3 bazen 4 yumurta yiyorum. Kilo alsin diye yemiyordum ama kilo aldiriyormuş. Bir de findik, fıstık, ceviz yiyebilirsin bol bol. Bende de şeker var, bebeğin kof kilo almasıni istemiyorsan kepekli makarnayı kıyma soslu yapıp tüketebilirsin. Karbonhidrat da kilo aldiriyor çünkü. Bir de az kilo almissiniz sanki; aylık sizin ve bebegin almasi gereken kilo oranina ulasabilmeniz için günlük kalori alımınızi normal ihtiyacinizin disinda 300-400 kalori daha arttirmaniz gerekiyor diye biliyorum.

Bunlar disinda kaşar, yagli peynir, yogurt, süt gibi seyler de tuketebilirsiniz. Benim şekerim artik düzene girdigi icin ben hemen hemen hergün ara öğünümde muzlu milkshake yapip iciyorum siz de şeker oranı daha düşük (elma, cilek gibi) meyverleri kullanarak yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…