2022 de tüp bebek süreçlerimizi paylaşmaya ne dersiniz?

Yaaaa inanmıyorum gerçekmi buu işte en çok bu yıkıyo insanı sevinçten havalara uçmakla yerle bir olman sn meselesi. Ama biz normal hamilelik yaşamıcaz bunu hiç bi zaman unutma gebe kalmamız normal yolla kalana göre daha yüksek ama diğer kötü ihtimaller de gelişim geriliği kimyasal dış gebelik yada gelişim durması gibi durumlarda riskimix daha yüksek.. rabbim sana öyle bi mutluluk nasip etsin ki acını unuttursun gerçekten çok üzüldüm ben kalbini bile duymadığım halde o kadar yıkılmıştım ki hala aklıma geldiğinde oturup saatlerce ağlıyorum. İlerlemek için güçlü durmamız lazım. Kendimiz için eşimiz için ve özellikle doğmamış bebeğimiz için

Yani keske hiç tutunmasaydı ellerini parmaklarını hiç görmeseydim. En azından olmadı der önüme bakardım şimdi dokuz hafta kaybettim kürtaj olacağım toparlanmam bi kaç ayı bulacak. Yani süreç güzel gitse kucağıma alacağım zamanda ben belki daha hamile bile kalamamış olacağım. Umudum o kadar azaldı ki yine de her sey allahtan diyorum güçlü durmaya çalışıyorum. Eşime de bana da genetik test yaptıracağız. Alınan kürtajda da genetik bakılacak. En azından sebebini bilirsem belki önlem alınabilir. Okumadığım forum araştırmadığım sey kalmadı üç gündür ne yendiğini ne uyuduğumu biliyorum. Her uyandığımda allahım gerçek mi tüm olanlar diye uyuyup uyanmak istemiyorum. Ve bir daha gebe kalırsam çevreme söylememe kararı aldım. Kendi acıma yanmanın yanında insanlara açıklama yapmak zorunda kalmak da cok can sıkıcı. ve eşim anneler günü için sürpriz hazırlamış ben öyle kötü bi günde aldım ki bu haberi. İnsan nasıl toparlanacağım yeniden aynı sürece hangi güç ile gireceğim diyor. Şimdi transferim pozitif gelse ben düşük riski geçene kadar kalp atışı duysam bile nasıl sevinebilirim ki her an acaba bir şey mi olacak korkusu ile yaşayacağım.

O kadar farklı bi ruh hali ki dün herşey çok güzelken havalarda uçuyorken bi gün sonra yere öyle bir çakılıyorsun ki tarifi yok o duygunun.. araştırma doktor ne derse o gerisini irdeleme gerçekten kafa çok karışıyor olmayan yada olmayacak şeyler aklımıza düşüyo ve daha fazla stres yapıyoruz lütfen sağlığına dikkat et sağlığın yerinde olsun gerisi olur Allah'ın izniyle psikolojik olarak toparlanmıyo fakat bedenen iyi olmalıyız. Kimseye söyleme açıklama yapmaktan çok erken söylüyoruz ve sonucunda herşey tepetaklak olunca onlar daha çok üzülüyo bizde kendi üzüntümüze bide onların üzüntüsü biniyo benimde ağzım yandı o konuda ama insanın içi içine sığmıyo paylaşmak istiyorum herşeyi herkesle.. umarım genetikten bi sıkıntı gelmez.. Allah'ım hayırlı evlatlar nasip etsin hayırlı anne baba olmayı nasip etsin canım. İyi düşün iyi olsun.. ilk denememiydi seninde

Dün ameliyathaneye girerken o sedyede o kadar ağladım ki uyanma odasında ismimi söyleyip uyandırmaya çalıştıklarında da ağlayarak uyandım saatlerce hıçkıra hıçkıra ağladım aldılar onu benden diye tabi narkozlun da etkisi vardı o kadar ağlamışım ki gözlerim hala şiş. Rabbim cennetinde kavuştursun bizi yavrumla.ben doğal yolla bir kere 6.haftada kalp atışı duymadan düşük yaşadım. Bir kere transfer oldum tutmadı.şimdi üçüncü transfer için bekleyeceğim gelen sonuçlara göre

Allahım bır daha yasatmasın cok uzucu,
ben ılk asılamamda kımyasal gecırdım onda bıle ne kaadar uzulmustum. senınkı daha zor.
Allahım beterınden korusun ve saglıklı bır yavru nasıp etsın sana da hepımize .

Allahım bır daha yasatmasın,
surecın bende kmseyle paylasması taraftarı degılım...
bırde onların yıkmı vs daha zor oluyor.
bende ılk asılamamda kımyasal yaşadım zordu, ama esımle ıkımız uzulduk agladık gecti.
sımdı tup bebek dusunuyoruz . Insallah yıne kımse bılmeden surdururuz,
kımseye bırde dert anlatacak dermanıım kalmadı

Teach_Mavi kuzum sende dıyarbakırda doktor arıyordun ?
Sen canımsınn ya benim urfa daki doktor da hakan çoksüeri önerdi ona randevu aldım kuzum bşey çıkmazsa tabi
Ve şaşırdım doktorla görüştük normalde hep asistanla konuşulur ya kendi aradı

Kk da hakan hocayla ilgili iyi yorumlar da var kötü yorumlarda.. Kendim önyargısız gidip değerlendiricem.. Uyum sağlarsak devam uyum sağlayamazsak zeki hoca gelince ona alcam randevu

kuzum sende benım canımsınnnn,
yaa ınankı o konuda bende aynıyım, bırı memnunken dıgerı olmayabılıyor sen hıc dusunmeden şeffaf gıt konuş.
herkesın surecı,vucudu farklı hıc bılemeyız ne olur ,nasıl olur,
evet kesınlıkle oyle uyarsa kafan devam edersın - uymazsa zorunlu degılsın.
bende koçtakı doktorla da goruscem mesela, medıpoldekı doktorla da . hangısı olur karar vercem.

Aynen birine iyi gelen birine gelmeyebiliyor.. Psikoloji de önemli o yüzden biraz beni dinleyen anlayan motive eden ama tabi işini düzgün yapan biri olsun istiyorum. Bahçecinin laboratuvarı iyi o yüzden istiyordum orayı. Başlayana kadar vaktim var deneme yanılma bulcaz inşallah doğru doktorları..
Bize bebeğimize kavuşmamıza hangi doktor vesile olacaksa onla karşışalım inşallahhh

aynen kuzum kesınlıke oyle ,
hersey vesile gerçekten.
bahcecı ıcınde memnun olan çok olmayanda çok mesela İstanbul ıcın ozellıkle.
ay hayırlısı ıle gelsınlerde bebısler kım olursa doktorumuz artık :)

Ahh canıım beniim rabbim acını hafifletsin inan ne diyeceğimi bilemiyorum cefa çekilmeden sefa sürülmezmiş sefasını süreceğin günler tez zamanda gelir inşallah herşey gönlünce olsun acın dinmeyecek biliyorum ama şunu sormak istiyorum sen kendine genetik test yaptıracaksın değil mi ? Ablam ağır pcoydu ama normal yolla gebe kalıp daha sonra sonlanıyordu. Genetik test sonucunda kromozomlarda sıkıntı olduğu kan pıhtılaşması olduğu ve bebeğin beslenemeyip düştüğü ortaya çıktı klomen ve çatlatma iğnesiyle hamile kaldı anladığı günden doğuma 1 gün kalana kadar kan sulandırıcı iğne kullandı ve şuan dünyalar tatlısı 5 yaşında kız yiğenim var umudumuzu kaybetmeyelim inşallah çok büyük bi sıkıntı çıkmaz rabbim herkesin kalbine göre versin

Aynen öyle normal yolla gebe kalabilenlerden şöyle kelimeler duyuyorum amaann biz hemen yaptıkta noldu bak gezemiyoruz durmuyo uyumuyo hiç iş yapamıyorum biraz daha evliliğin tadını çıkarın yiyin için gezin vs. Bu kelimeleri duyduktan sonra o insanla dertleşemiyosun çünkü anlamıyor seni ben gezmek değil bebeğimle evde durmak bi yeri gezeceksem bebek arabasıyla yürümek istiyorum onlar için küçücük birşey olsada benim için hayatımın hayali diyebilirim damdan düşmüşü damdan düşer anlar canım bizimkide o misal...

Anlayamiyorlar haklısın...
Bizim hayalimiz ,onların çok kolay ettiği şey içi. Neler veriyoruz.
Allah'ım inşallah hayırlısı ile.bizlere de nasip etsin

Amin canım Allah razı olsun. Hepimize hayırlı sağlıkla gelen bebekler nasip etsin. Tabi hem kendime hem eşime randevu aldık genetik için. Aslında nolur nolmaz diye doktorum kan sulandırıcı vermişti bana 2.öyle tuttu ama belki de yetersiz kaldı. Bi de ben son adetimin ilk günü covid geçirdim hafif geçti ama yumurtlama döngüm o ay bozuldu o ay transfer oldum belki ondan oldu diyorum. İnsan düşününce bir sürü sebep buluyor. En azından genetik sonuçlarımız çıksa insallah pıhtılaşma vardır en azından çözümü var. Sebebi bulunamaz ise daha üzücü ya da genetik sorunlu bi embriyo ise de üzücü bu sefer dondurulmuş olanlarda ya da yeniden oluşan embriyoda olmayacağını bilemiyorsun

Kötu yorumlara hiç bakma vallahi yaşı 50 geciyor doktor %1 sansınız var diyor sonra olmayınca doktor kötu bilmem ne diyorlar onlara hic aldırma bende şanlıurfa suruç da yasıyorum hakan hocayı İnternet ve tv de gördum direk mesaj attım ve hemen aradılar konustuk doktorla ve adetim gelince gittim tedavi önerdi cocugun olur dedi ben yinede acele ettim yasım 20 idi bide avantaj dedim yaptırmaya karar verdim ve doktor da cok tatlı hemşireler aşşırı ilgili güler yüzlü insanlar ve cok sukur 5 tane bebegim olustu ve ilk denemede 2 tane embriyo transfer edildi suan 10 haftaya girdik ikizlerim ile ve bana %80 tutar dedi hemsirelerim hergun atarlardı ilgilenirler hala da arıyorlar vallahi istediğim zamanda doktorum ile konusuyorum sarılıyor motive ediyor dua ediyor yani cok tatlılar gercekten

Sesi çok enerjikti.. Bakalım yarın tanışacağız kendisiyle..
İkinizlerini sağlıkla kucağına al inşallahhh o zaman 35 yaş altı tek embriyo demiyor kendisi isteğe bağlı ikiz de olabiliyor öyle mi..
Siz de olmama sebebi varmıydı yoksa sebepsiz infertilite miydi

Ben de cok az pco vardı ve bünyeye baglı 2 tane koyuyor 30 yas altına koymuyor ama benim kanım ve bünyem dayanıklı dedi bende istedim zaten cok sükür dedigi de oldu sagolsun darısı sanaaaaaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…