2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yok canım ayrıca kullanmıyorum ama kullandığım decavitin içinde bulunuyor belki vermeleri için zamanı mı var bilemedim
Ya bana doktor tetanoz yaptır dedi bende size onu soracaktım bayramdan sonra çağırdı aile hekimliği dedim. Yaptır dedi. D vitamini verirlerse günde sekiz damla kullan dedi. Benim anlamadığım önünde reçetem duruyordu bu kez bana da decavit yazdı bir de idrar yolu için bir antibiyotik yazdı neyse kendi neden yazmadı ben mi yanlış anladım diyorum eşime öyle söyledi değil mi diyorum evet diyor. Bana sekizinci hafta da endokrin doktoru d vitaminin zayıf doktorun uygun bir ilaç yazsın dedi bende ilettim şimdi kullanmanı istemiyorum dedi. 12. Haftadan sonrada vermedi. Böyle söyledi kendinin yazmaması tuhafıma gitti

Onları yazmışken gerçekten d vitaminini neden yazmamış ki çok ilginç birde verirlerse diye birşey neden demiş bizim en çok güvendiğimiz insanlar kontrolünde olduğumuz doktorlar

Yok canım ayrıca kullanmıyorum ama kullandığım decavitin içinde bulunuyor belki vermeleri için zamanı mı var bilemedim
Decavit prospektüsünde gebelikte yüksek doz A ve D vitamini tehlikelidir demiş. Ekstra bu takviyeleri alacaksanız bu vitamini de hesaba katın filan demiş. Kullanmayacağım ya. Zaten iki hafta var tetanoz aşısına ondan sonra iki hafta daha beklerim muayenede sorarım kan da veririm düzeyini ölçtürürüm ondan sonra bakarım. Gözüm korktu

bende özellikle son gittiğimde sordum kullandığın vitaminin içinde var gerek yok dedi ama tabi oran çok az ne kadar yeterli bilmiyorum tetanoz aşısını bende sorucaktım sizlere benim doğum yapmak üzere olan arkadaşım yaptırmadı doktoru da sen bilirsin demiş benim doktorum yaptırmalısın diyor ama 20.haftadan sonra galiba diye biliyorum

Ben en son aile hekimine gittiğimde tetanoz aşısının 20 ile 22. haftalar arası yapılacağını söylediler. Senin o kadar oldu mu kuzum?

Benim doktorumda yaptır dedi canım yaptırmak istemiyordum ama doğum esnasında bebeğe bulaşırsa çok ciddi sonuçları oluyormuş. Aslında bizden de çok bebeği korumak için. O yüzden mecbur yaptıracağım. Aynen miktar az ama yine de ayrıca almaya korktum bilmiyorum faydası da çok sağlık bakanlığı da öneriyor d vitamini takviyelerini azı da bebekte gelişim sorunu yapıyormuş bilemedim Yine de bayramdan sonra bir kan tahlili vereyim de bakarım

Kızlar yaa kafam yenı bastı dr a gıttıgımde gram kılo bıseyy demedı dedım ama kagıtta yazıyormuş
EFW=142 gr yazıyor iyi midir
Benımle aynı olanların kactı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…