2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla gecen ben tartıldım evde sonra ertesı gun hastamede tartıldım evdekınden 1 kılo fazla cıktı sonra kı gun karnımı hafıf hıssederek kalktım tartıldım dr unkınden 2 kılo eksık cıktım
Benım gazlarla eskıden berı basım belada Simdi de daha da katlandı yanı düşün tedavı oldum bebek tutundu felan ılaclardan gaz dedım bebek 4 ayı bıtıırecek neredeyse karnım en basındakınden beri aynı cunkü gaz ama gorenler daha buyuk bebek sanıyor ben alıstım artık bu duruma 🙈🔫
Kuzum benim düzenli artışta geriye döndüğünü görmedim ibrenin. Senin belli ki şişkinlik bol su içmekten başka da çaresi yok gibi gebelikte ödem atıcı çaylar filan içilemiyor ya da bağırsaklar için her şey kullanılamıyor maalesef. İnşallah düzene biner. Daha dört aya var benim 😬

Son düzenleme:
Kızz sen ne yiyosn😅bende tavuktan tiksindim normalde cok severdim yumurtayi biraktm tek dikkat ettigim süt iciyorum gunluk bide kuruyemis vs yiyorum insallah yetiyordur yavru kuslara😄
Onlar alacağını alıyormuş genelde 😬 bazen diyorum iyice sömürün beni 🤭😂Ben de merak ettim ne yediğimi ama dışarıdan beslenmeye başladım ya ☹️ Hazır pide lahmacun filan hepsi de aslında tuza dikkat etmem gerektiğinden zararlı. Karpuz peynir akşam öğünüm genelde artık 😬 Ben tavuğu gençliğimde severdim şimdiki tavuklar tavuk gibi değil plastik bir şey sanki normalde eve hiç sokmuyordum da bu süreçte aldık yine bir iki. Süt olarak en son bebeklikte içmişimdir aşırı tiksinirim bir yudum yutamam ayran peynir yoğurt filan yiyorum Allah tan. Ben bugün bari kalkayım da nohut haşlayıp salata gibi tüketeyim ya. Hiç düzgün yemiyormuşum üzerinde düşünmeyi de bırakmıştım 😅

Onlar alacağını alıyormuş genelde 😬 bazen diyorum iyice sömürün beni 🤭😂Ben de merak ettim ne yediğimi ama dışarıdan beslenmeye başladım ya ☹️ Hazır pide lahmacun filan hepsi de aslında tuza dikkat etmem gerektiğinden zararlı. Karpuz peynir akşam öğünüm genelde artık 😬 Ben tavuğu gençliğimde severdim şimdiki tavuklar tavuk gibi değil plastik bir şey sanki normalde eve hiç sokmuyordum da bu süreçte aldık yine bir iki. Süt olarak en son bebeklikte içmişimdir aşırı tiksinirim bir yudum yutamam ayran peynir yoğurt filan yiyorum Allah tan. Ben bugün bari kalkayım da nohut haşlayıp salata gibi tüketeyim ya. Hiç düzgün yemiyormuşum üzerinde düşünmeyi de bırakmıştım 😅
Aynen bakliyat tüket bari sebze yemekleri felan ye sen üc canlısın 😄bu aydan sonra artik yediklerinden beslenmeye baslayacaklar dikkat et aman

Aynen bakliyat tüket bari sebze yemekleri felan ye sen üc canlısın 😄bu aydan sonra artik yediklerinden beslenmeye baslayacaklar dikkat et aman
Sabah kalktığımda ne dedim ben eşime şimdi aklıma geldi fırından hamur alda kızartayım karpuz peynir yeriz canım çekti dedim 🤭😂😂😂😅 menüm hamur kızartması idi 😬 o kadar sıcak ki hava sıcak bir şey yiyesim gelmiyor ayaklarımın altı alev atıyor et bakliyat yemek şeklinde hiiiç istemiyorum. Öyle kuzum iyi ki bu konu açılmış cidden üzerinde düşünmüyordum bile artık 🙄

Sabah kalktığımda ne dedim ben eşime şimdi aklıma geldi fırından hamur alda kızartayım karpuz peynir yeriz canım çekti dedim 🤭😂😂😂😅 menüm hamur kızartması idi 😬 o kadar sıcak ki hava sıcak bir şey yiyesim gelmiyor ayaklarımın altı alev atıyor et bakliyat yemek şeklinde hiiiç istemiyorum. Öyle kuzum iyi ki bu konu açılmış cidden üzerinde düşünmüyordum bile artık 🙄
😀senin bulantıların yoktu dimi canım o ağzındaki tat noldu hala devam ediyormu belirti arayıp duruyorum kendim de bulantım flan yok korkuyorum 🤷‍♀️

Ahshahahahahaha aynı kafalardayiz valla 😂😂😂😂 bir iki sabahtir vicdanimi rahatlatiyim tekrar baslicam diye avokado yiyorum yarım 😂😂 peki sen ne yiyorsun kuzum sabah öğle akşam aralarda filan 😂😂 sen başlarda da dikkat etmiyordun hatırlıyor musun transferden önce 🙈🙈

😀senin bulantıların yoktu dimi canım o ağzındaki tat noldu hala devam ediyormu belirti arayıp duruyorum kendim de bulantım flan yok korkuyorum 🤷‍♀️
Yok canım çook nadiren bulantı oluyor. O tat devam ediyor bazen yoğun bazen az o da yediklerime bağlı sanırım biraz da. Belirti ben pek yaşamadım ya… İki gündür sol kasıkta batma ağrı var şiddetli değil ama o düşündürüyor beni de 🙄

Balık zaten havalarda malum sıcak çok severim normalde ama zehirliyor bazen beni cesaret edemedim bu süreçte perişan eder beni diye ton balıkta bir kere zehirledi beni de her şeyden öte gebelere hiç önermiyorlar ceviz arada yemeye çalışıyorum. Off havalar o kadar sıcak ki bakliyat kırmızı et çok zor gidiyor günlerdir yumurta bile yemiyorum ☹️ Tavuk da sevmem. Ben ne yiyorum merak ettim şimdi 🧐 neyse başlarda özen gösteriyordum şimdi saldım çayıra modunda gidiyor.
Benim doktorum haftada bir balık yememi tavsiye etmişti ama öyle marketten alınan çiftlik balığı ya da konserve balık olmamalıymış. Hamsi gibi küçük balık ya da olta balığı yemem gerekiyormuş. Şu an hamsi mevsimi değil, onu eledik. Olta balığını da Ankara gibi bi yerde bulmak biraz zor. Bi de müsilaj çıktı, en son kararı balık yememem oldu. Onun yerine imom diye hamileler için omega takviyesi verdi. Hamsi sezonu açılınca Karadeniz hamsisi yeriz yine, ama o zamana kadar imom.
tavuk 🐓 için de, kendi gözümüzün önünde kestireceğimiz köy tavuğu yememi tavsiye etti, onun dışında tavuk yeme dedi (yemiyorum). Ben ilk haftalarda kırmızı etin kokusundan çok rahatsız oluyordum, doktora bunu da söyledim. Zaten kırmızı et yeme dedi. Ben bu ara çorba yiyorum, iyi geliyor.

Ahshahahahahaha aynı kafalardayiz valla 😂😂😂😂 bir iki sabahtir vicdanimi rahatlatiyim tekrar baslicam diye avokado yiyorum yarım 😂😂 peki sen ne yiyorsun kuzum sabah öğle akşam aralarda filan 😂😂 sen başlarda da dikkat etmiyordun hatırlıyor musun transferden önce 🙈🙈
Aynen transfer öncesi hususi yedim zaten 😬😅 sabah özel bir şey yok klasik peynir zeytin domates filan önce bir yumurta yerdim şimdi yemiyorum. Arada simit poğaça 🤭😬 ara öğünlerde hep meyve yiyorum. Aslında üç öğün beslenmiyorum iki öğün yiyorum sadece ikindi vakti yemek yiyorum. En son patates sulusu yedim ondan önce köfte ondan önce hamburger ondan önce pide ondan önce eşim sulu yemek almıştı ama o da sulu değildi köfte idi ay ondan önce de makarna idi 😬 baya kötü imiş 🙄 Sonraki öğünde yoğurt yulaf ya da karpuz peynir rus salatası gibi şeyler yiyorum. Onları yemekten saymıyorum 😅😂😂 Yine düzenli kuruyemiş yerdim bıraktım. Yediğim zaman iki ceviz biraz leblebi. Ya da kavrulmamış kaju yer fıstığı. Bağırsaklarım kötü ise sabahları kuru kayısı. Hemen hemen her gün dondurma, yine arada limonata son dönemlerde vazgeçilmezim evde yapıyoruz limonatayı. Sodyumu düşük soda artık her gün içiyorum nerdeyse. Öyle işte 🙄

Benim doktorum haftada bir balık yememi tavsiye etmişti ama öyle marketten alınan çiftlik balığı ya da konserve balık olmamalıymış. Hamsi gibi küçük balık ya da olta balığı yemem gerekiyormuş. Şu an hamsi mevsimi değil, onu eledik. Olta balığını da Ankara gibi bi yerde bulmak biraz zor. Bi de müsilaj çıktı, en son kararı balık yememem oldu. Onun yerine imom diye hamileler için omega takviyesi verdi. Hamsi sezonu açılınca Karadeniz hamsisi yeriz yine, ama o zamana kadar imom.
tavuk 🐓 için de, kendi gözümüzün önünde kestireceğimiz köy tavuğu yememi tavsiye etti, onun dışında tavuk yeme dedi (yemiyorum). Ben ilk haftalarda kırmızı etin kokusundan çok rahatsız oluyordum, doktora bunu da söyledim. Zaten kırmızı et yeme dedi. Ben bu ara çorba yiyorum, iyi geliyor.
Aman bana kırmızı ette kırmızı et diye her gün hatta kahvaltı da bile yemeliymişim öyle diyorlar 😂😂😂 valla öyle köy tavuğunu nerden bulalım. Bir de uzun süredir yemeyince ben yemiştim hamilelikten önce köy tavuğu gitmiyor kokuyor unutmuşuz doğalını. Lezzetli ama kokusu çok. Çorba kışın bile içmem ben ya ben baya kötüyüm belli ki beslenmede 🙄😬

Yok canım çook nadiren bulantı oluyor. O tat devam ediyor bazen yoğun bazen az o da yediklerime bağlı sanırım biraz da. Belirti ben pek yaşamadım ya… İki gündür sol kasıkta batma ağrı var şiddetli değil ama o düşündürüyor beni de 🙄
benimde acıkınca oluyor bulantı o tat bende de var bazen gidiyor bazen geliyor su bile zehir gibi oluyor 2 gün önce benimde kasık agrım oldu benimde cok belirtim yok korkuyorum o yüzden ters bir durum varmı diye 🤦‍♀️🤷‍♀️

Kuzum benim düzenli artışta geriye döndüğünü görmedim ibrenin. Senin belli ki şişkinlik bol su içmekten başka da çaresi yok gibi gebelikte ödem atıcı çaylar filan içilemiyor ya da bağırsaklar için her şey kullanılamıyor maalesef. İnşallah düzene biner. Daha dört aya var benim 😬
Benım normal hayattada boyleyım bı hafta şişiylrdum gazdan erteaı hafta ınsem 2 kılo farettırıyordu 4 senedır oruc da tutamaz oldum acil e gıdonce dr karsıdan nakınca hamılemısın derdı yanı barız bellı olurdu kılo degıl sadece karnım şişerdi safra kesesi yok mıdede gazstırt reflu var bagırsaktatta deforme vardı en son kac sene oldu aımdı baktırsam ne kadar ılerledı bılemıyorum onlar benı mahvediyor iste ee gebelıkte te sıkayetler hep kalıcı olsu ıgneler ılaclar saglıkla dogsun da artık yapacak bısey yok

benimde acıkınca oluyor bulantı o tat bende de var bazen gidiyor bazen geliyor su bile zehir gibi oluyor 2 gün önce benimde kasık agrım oldu benimde cok belirtim yok korkuyorum o yüzden ters bir durum varmı diye 🤦‍♀️🤷‍♀️
Belirti ile sorun aramıyorum ama ağrılar beni de korkutuyor canım açıkçası

Benım normal hayattada boyleyım bı hafta şişiylrdum gazdan erteaı hafta ınsem 2 kılo farettırıyordu 4 senedır oruc da tutamaz oldum acil e gıdonce dr karsıdan nakınca hamılemısın derdı yanı barız bellı olurdu kılo degıl sadece karnım şişerdi safra kesesi yok mıdede gazstırt reflu var bagırsaktatta deforme vardı en son kac sene oldu aımdı baktırsam ne kadar ılerledı bılemıyorum onlar benı mahvediyor iste ee gebelıkte te sıkayetler hep kalıcı olsu ıgneler ılaclar saglıkla dogsun da artık yapacak bısey yok
Amin kuzum ya Rabbim şifa versin sağlıkla kavuşalım da sen de git bu problemlerinin peşine düş. Bağırsak ikinci beyin derler zor yani.

Benimde sol kasıgımda batma var canım 2 gundür geciyor ama tabi korkutuyor insanı 2 gün kaldı insallah hersey yolundadır
Az kalmış hayırlısı ile kuzum benim 13 Temmuz da. Sağda olurda da solda olmazdı bir de düzenli bir ağrı ince şiddetli değil ama düzenli. Bakalım inşallah kötü bir şey değildir iğne yaparken geçen çok canım yandı belki doku filan zedelenmiştir diyorum gerçi iğne yeri ile ağrıyan yer aynı değil ama bekleyeceğiz işte yapacak bir şey yok

Kuzum ben de 5. Gün embriyo sunu transferin 4. Günü böyle öğrendim 🙈🥰😅 kanı Dr un istediği gün vermiştim ama idrarla her gün takip ettim 🤣 çıkmış işte el sallıyor sana daha ne desin yavrucak 🤩
Ay Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasio etsin benimde transfer gününü saymazsak bugün 4.günüm test yapsam mı acaba diyorum kendi kendimee 😂 siz 4.gün test yapıp mı öğrendiniz

daha önce kaybım olduğu için korkuyorum ben elimde değil😞 agrılar normal canım oluyor rahim büyüyo bebek büyüdükce ilk gebeliğinse daha cok hissediyosun birde senin 2 tane 😍💓
Benim de bir kaybım oldu kuzum ve hiç olumsuz belirti olmadan kaybettim muayene de öğrendim. Çok şaşırdım inanamadım. O zaman gebelik belirtilerini yoğun yaşamıştım. Bu hamilelikte kesin tutmadı dedim çünkü hiç bir belirtim yoktu. Anladım ki bulantı göğüs ağrısı filan onlar pek anlam ifade etmiyor. Geçen ağrıya da takılmıyor insan çokta bu şu an düzenli ondan biraz takıldım. Tek şeyim şiddetli değil ayakta iken daha fazla ama öyle büyük bir ağrı olmadığı için düşünmemeye çalışıyorum 🙄

X