2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Vallaa bana da uzun geliyor cunku bızım gıbı sureklı sıkıntılı gecırenler o kadar zaman beklemesı psıkolojık acısından sıkıntı bemım kafam da kurup kurup bısey mı oldu dıe streslı gecırmektense 5 dk lık bı muanede kontrol ettirmek bama daha ıyı gelıyor
Ki benım gıttıgım perınatolojı mesela 2.3 hafya sonra kontrole gel dedı devlet hastanesı oldugu halde
Sen içine nasıl sinerse durabılırım dersen dur ama bem sıkıntılı gecırırken bana 10 kısı de kontrolu bekle desede benım ruh halım ne ıstıyorsa nerede rahat edecekse oyle yapmak ısterım
evet haklısın canım bende dayanamam bir de alıştık sık kontrole dediğin gibi ağrı varken korkuyoruz olmadığında birşey mi oldu korkusu oluyor sürekli kurgu hali oldu resmen

yok canım gazdan değil baya kasılma oluyor bende bugün birde hem başım ağrıyor bayadır ağrımıyordu hem belim ağrıyor öyle perişan durumdayımki doktora gitmemek için zor duruyorum daha perşembe gittim🤦🏻‍♀️
daha yeni gitmişin canım için rahat olsun salı günü bende kontrole gittiğimde rahim çok kasılmış dedi doktor niye oluyor anlamıyorum

Vallaa bana da uzun geliyor cunku bızım gıbı sureklı sıkıntılı gecırenler o kadar zaman beklemesı psıkolojık acısından sıkıntı bemım kafam da kurup kurup bısey mı oldu dıe streslı gecırmektense 5 dk lık bı muanede kontrol ettirmek bama daha ıyı gelıyor
Ki benım gıttıgım perınatolojı mesela 2.3 hafya sonra kontrole gel dedı devlet hastanesı oldugu halde
Sen içine nasıl sinerse durabılırım dersen dur ama bem sıkıntılı gecırırken bana 10 kısı de kontrolu bekle desede benım ruh halım ne ıstıyorsa nerede rahat edecekse oyle yapmak ısterım
aynen katılıyorum canım 1ay çatlarım ben bide öncesinde kötü anılarım olduğu için beklemem öyle yani helede böyle sıkıntılı geçerken ne için bekliycem diye düşünüyorum keşke herşey normal gitsede bizde ayda 1 gitsek

Kuzummm nasılsınnn gözüm seni aradı çok girmiyordum benim gecikti adet gecikince de kötü valla 20gün gecikti tedaviden sonra adet söktürücü kullanıyorum yarın bitiyo ilaç umarım olur hiç gelecek gidecek yok gibi o da korkutuyor düzenli olsun da kuzum 🥰🙏
Canim benim nasılsın??

kızlar kontrollerinizi ne kadar zamanda bir yaptırıyorsunuz ben kanama alanından dolayı bugüne kadar sık gittim ama perinatolog bir şikayetin olmadığı sürece 4 haftada bir dedi bayramda geliyor randevu alıcam çok uzun gibi geldi
Ben ayda bir gidiyorum canım son 1 hafta çok zor geçiyor ama 🙈😅 5 sene sonra ultrasonunda şu zararı varmış derseler çok üzülürüm deyip kendimi sakinleştiriyorum... Ah Bi hareketlerini hissetsem hiç kalmayacak böyle sorunlar 🤦🏻‍♀️

Ben ayda bir gidiyorum canım son 1 hafta çok zor geçiyor ama 🙈😅 5 sene sonra ultrasonunda şu zararı varmış derseler çok üzülürüm deyip kendimi sakinleştiriyorum... Ah Bi hareketlerini hissetsem hiç kalmayacak böyle sorunlar 🤦🏻‍♀️
ah canım çok iyi yapıyorsun walla aslında amerikada falan hiç kontrol olmuyormuş öyle bu stres bebeklere de zarar hem bu arada fetal dna bende bekliyorum gözünaydın canım kaç günde çıktı

Ee anlat bakalım 😁
Anlatim 😁😁 ense kalınlığı burun kemiğine bakıldı bugün. 1.20 ense kalınlığı 2.50üstü sorundur dedi. Burun kemikleri de tamam. İşte ikili taramalar bize uygun değildi zaten ikiz diye diğer fetal gen testini de yapmayacağımız kararını açıkladık.
6cm de boylarımızmış. Kalplerini de dinledik.
Ben 1 haftadır stresten kasığıma ağrı giriyordu bir de 1 haftadır özellikle 3 gündür diş ağrısından öldüm acillere gittim parol falan yaptılar başka bişe uygulayamıyolarmış doktor konssülte etmeden. Ben de kadın doğumcumun olduğu hastanede gidicem dişçiye inşallah sorun hallolur. Yemek su hiç okadar azdı ki 1 haftadır 1 kilo vermişim. 3 ayda aldığım kilo 2 kilo yok zaten 1 kilosunu 1 haftada vermişim. Neyse işte hepsi bu kadar başka da bişe demedi. Seyahati sordum. Uçak seyahatin daha çok öneririz araçla da 4 saati geçmemesini dedi. 2 saatte bir durup yürüyüşler yapmak ve karna emniyet kemeri takılmaması lazım dedi

Son düzenleme:
Kızlar ya ben simdi istanbulda ki dr ile görüstüm daha dogrusu hemsiresi ile ilaclarımla ilgili fitil estrofem ve prograf keselim gerisi takip edilen doktorun karar versin bebegin durumuna göre demis gecen ay ki kontrolde de takibe gittigim doktor istanbul ayarlasn demisti ben napıcam simdi🙄

Canlar ciğerlerim nasılsınız ❤️ ben bugün 2. Tedaviye başladım çok şükür 🙏🏻 kan verdim kan değerleri normal baslayabiliriz dedi, muayene etmedi. Ayın 9 una kadar estrofem, coraspirin, ve folik asit kullanicam ayın 9 unda kontrol ve progestan iğneye başlar sonraki 6. Günde transfer bir aksilik olmazsa ayın 14 ünde transferim olacak 🎉 başladı aynı stresler 🙈

Canlar ciğerlerim nasılsınız ❤️ ben bugün 2. Tedaviye başladım çok şükür 🙏🏻 kan verdim kan değerleri normal baslayabiliriz dedi, muayene etmedi. Ayın 9 una kadar estrofem, coraspirin, ve folik asit kullanicam ayın 9 unda kontrol ve progestan iğneye başlar sonraki 6. Günde transfer bir aksilik olmazsa ayın 14 ünde transferim olacak 🎉 başladı aynı stresler 🙈
İnsallah hersey cok güzel olur canım benim😊

X