2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben kullanmıyorum yalnızca oksapar canm
Bana burun kanaman olursa ara ver dedi de belki onlarında ondan kanamıştır dedim. Bana başlattı kuzum. Kan için değil ama gebelik zehirlenmesi riskini azaltıyormuş 30.haftaya kadar kullan dedi. 30 dan sonrası bebeğe zarar veriyormuş.

Kızlar 3 aydır olmayan bişe bu sabah Bi göz kararması yaşadım ki anlatamam size. Gözüm karardı heryer karanlık oturdum hemen sandalyeye beynim uyuştu ve okadar uzun sürdü ki kesin bayılıcam bilincin yerindeydi ama. Yattım ayaklarımı diktim Eşimi aradım haberi olsun bişe olursa diye bütün vücudum zangır zangır titredi ağlaya ağlaya Bi kaldım sinir boşanması gibi. Ben böyle bişe görmedim. Tansiyon aleti de yoktu evde bakamadım da.sonra sonra dinledikçe toparladım. Ama Bu neyin nesiydi anlamadım

Evet hele ki ikizlerde 3 kat fazla oluyo bebeğin kan ve oksijenleme ihtiyacı. Mantıklıdır başlaması doktorunun. Allah korusun gebelik zehirlenmesinden. Onun da belirtileri ne acaba bilmiyorum.
Senin yok dimi burun kanama flan?

Yaa sormaa o cok kötü oluyor ben kac kere yasadım onu stresten de oluyor bedenın tabi dırenıcnı kaynedınce hersey 2kat hassaslasıyor ınsallah bı daha yasamazsın canım
Ani kan şekeri düşmesi de yassamış olabılrısn

Ben önceden kullanıyordum kalp atıaı duyulunca corasprın bıraktırdı oksaparla devam edıyroum

O da muhtemel. Kahvaltı hazırlıyodum kendime. Gerçekten kötüydü yoksa ne ağrılar sıkıntılar çekmiş insanım ben ama bu inan korkuttu evde de tektim bayılıcam korkusu oldu. Amin inşallah canım

Evet hele ki ikizlerde 3 kat fazla oluyo bebeğin kan ve oksijenleme ihtiyacı. Mantıklıdır başlaması doktorunun. Allah korusun gebelik zehirlenmesinden. Onun da belirtileri ne acaba bilmiyorum.
Senin yok dimi burun kanama flan?
Ödem tansiyon yükselmesi idrarda protein kaçağı belirtileri canım. Daha dün aldım ilk olmadı. Doktor uyarınca biraz korktum açıkçası ama olursa ara ver sonra yine başlarsın gebelik zehirlenmesi için yapabileceğimiz başka hiç bir şey yok önlem amaçlı bir tek aspirin var dedi. Coraspin kullanıyordum bıraktım ecopirin kullan dedi ona başladım işte

Ben önceden kullanıyordum kalp atıaı duyulunca corasprın bıraktırdı oksaparla devam edıyroum
Aynen benim de öyle idi canım ama bu gittiğim doktor tekrar ecopirin diye başka versiyonunu başlattı. Oksapar ayrı kan pıhtılaşması için ben bunu o amaçla vermiyorum gebelik zehirlenmesi riskini azaltmak için veriyorum dedi. Burun kanaman olursa ara ver diye uyardı. Kendi doktoruma da sordum kullanabilirsin dedi.

Hadi hayırlısı inşallah. Allah korktuklatımızla karşılaştırmasın

Canım çok geçmiş olsun geçen biri bayılmıştı. Evde tek değilmiş hemen hastaneye kaldırmışlar ani tansiyon düşmesi nedeniyle o yüzden mümkün mertebe özellikle banyo yaparken evde tek olmayın demiş doktor. Serum filan ayılmış yani onun tansiyondan olmuş kuzum. Muhtemelen seninde öyledir. Yaşayınca stres oldun ondan ağlamışsındır sinirden filan değildir. Tansiyon aleti muhakkak edin süreçte çok gerekli

Kizlar, ilaclarinizi birakirken haftayi neye gore belirlediniz? Yani mesela 8. Haftada birakilacak ilaclar icin 8. Haftaya girdiginizde mi biraktiniz(7+0’da) yoksa 8+0 oldugunuzda mi biraktiniz?

Kizlar, ilaclarinizi birakirken haftayi neye gore belirlediniz? Yani mesela 8. Haftada birakilacak ilaclar icin 8. Haftaya girdiginizde mi biraktiniz(7+0’da) yoksa 8+0 oldugunuzda mi biraktiniz?
8+0 da bırakmalısn canım benimkiler 12.hafta dediler 12+0 da insallah bırakıcam

Çok sağol canım. Hadi yaa valla tansiyon olsun Bi şekilde kontrol altına alırız toparlarım Allahın izniyle ama başka bişe olmasın da Alacağım ben de inşallah bakalım

Çok sağol canım. Hadi yaa valla tansiyon olsun Bi şekilde kontrol altına alırız toparlarım Allahın izniyle ama başka bişe olmasın da Alacağım ben de inşallah bakalım
Canım ben nidicard kuaniyorum 3 kez ona baglı ekstra tansiyonum düsüyor gece etkilemihor cok ama gündüz hareketli oldugum icin etkiliyor gün icinde 1 bardakta olsa hafif tuzlu ayran ic ya da salatalık ye dengeliyor en azından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…