2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yaa öyle kuzum benim. Dua edeceğiz. İnşallah peş peşe huzurla kucaklarız bebeleri

Bugün saat dörtte uyandım. Gündüz de uyuyamıyorum ben. Normalde sekiz gibi kalkardım ben bana kızar mısınız ya cidden. Gece yine kafamda kurdum durdum Adam gibi uyku uyumadım.
Kuzucum kurma valla rahat ol ne yaparsak yapalım ne düşünürsek düşünelim herşey nasibimizde olana varıcak. Ben sağlıklı olucak inşallah diyorum ve devam ediyorum hayatıma bugun dr a sordum fetal dna yi. Herşey yolunda gidiyor sen bilirsin dedi cünkü eşim herhangi bir sorun çıkarsa gebeliği sonlandırmaktan yana değil. Dr da rahat ol kötü düşünme dedi. Ben de yaptırmayacagım sanırım çnkü hamileliğin keyfini süremiyorum böyle düşün düşün düşün. Saldım artık ya muayeneler güzel geçiyor çok şükür diyorum dua ediyorum hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah duadan başka yapıcak birşey yok. Şuan hamile olmasaydık hamile kalmış olan kadınlara imrenecektik. Bence şükredelim Allah a ve herşeyin güzel olacagına inanalım artık hep birlikte

Dün doktor da şöyle dedi bana zaten risk görsem size direkt amniyosentez öneririm. Ama fetal DNA artık her gebeye öneriliyor günümüzde rutin haline geldi. Ve gen hastalıklarında ultrason bulgularından daha etkili. Ben sana bir şey var diye demiyorum yani artık rutin olduğu için söylüyorum dedi. Ben de kafamdan çıkarmak istiyorum yaptırmayalım dedik bir kere. Dediğin gibi inşallah güzel düşünelim güzel olsun Ayy bebelerle dolsun buralar

Dr bana dedi yani hukuki işlemlerden dolayı bize söylememizi öneriyorlar cunku dava olayları var gündemde dedi. Anlattı anlattı sonra oooff içim karardı yaa düşünme bunları dedi 30 yıldır doktorum 2 tane down sendromlu bebeğe denk geldim dedi. Yani yaşına ultrasona bakıyorum biraz sevin ihtimaller zayıf dedi. Ben de attım kafamdan nasibimdekini bekleyeceğim ne gelirse Allahtan diyorum kuzucum

Ay maşallah kaç haftalık oldu doktor hala bize emin konuşmadı da neyse ne olursa olsun sağlıkla gelsinler
14+1 bugün kuzucum. Şuan tüm herşeyi oluşmuş minyatür bi insan olarak düşün dedi 1 ay sonra bekliyorum dedi sonra ben böyle baktım. Tmm tmm 2 haftada bir gelmeye devam dedi sana ayrıcalık olsun dedi

14+1 bugün kuzucum. Şuan tüm herşeyi oluşmuş minyatür bi insan olarak düşün dedi 1 ay sonra bekliyorum dedi sonra ben böyle baktım. Tmm tmm 2 haftada bir gelmeye devam dedi sana ayrıcalık olsun dedi
Maşallah kuzuya. Ben ayda bir devam bu ay başka doktora kaçamak oldu işte ayda bir şeyi bozuldu

Kızlar bende dr dan geldım bu gıttıgım yer bana cok yakın bır dogum hastanesı kanamalardan yattıgım yer
Perınatolojı ye yönlendırme yaptı
Bende seker Tansıyon vs de oldugu ıcın
2 li test zamanın gecmıs 3 lü yaptır dedi
Bırde gercekten yürümem felanda agır zorlanıyorum söylemesı ayıp bazen akt tarfımın kemıgı bıle agrıyor
Dr bana dıo sankı 39 haftalık gibi yürüyorsun
Dedım evet evım ust tarafta ama ben 30 dk da ancak gelebildim
Neden yürüyorsun senın oyle yürümemen lazım dedı
Zaten bebek asagıya baskı yapıyor agrıkarın var kanaman olmasa bıle bu düşük rıskını gösteriyor dedı
Agır bısey felan kaldırma cınsel ılıskıde bulunma dıe tekrarladı
Dıger tüm ılacları da alıyorsun düşecekse düşer dedi
Düşmeeyene de ne yaparsan yap düşmez dedi
Kanama yoksa proluton ıgneye gerek yok dedi
Onlar düşük rıskını %1 ancak kurtarıyor dedı
Perınatolojı yede randevu almak ıcın gerekırse 30 kere de araman gerekebilir dedı
Bebegı de kendı baktı 2. Dk sonra bana ıdrara cok sıkısıksın dedı galıba rahat bakamadı
Sonra ekranı cevırdı bak kalbı atıyor dıe gosterdı haftası ıle uyumlu tamam dedı okadar

Yavrum sen bir tane düzgün kafana yatan doktor belirle ve git böyle olmaz. Düzenli takip yapmayan doktorlar çok özensiz davranıyor gibime geliyor. Biraz maliyetli ama madem risklerden dolayı gitmen gerektiğini söyledi bir tane perinatolog bul doğru düzgün bir kere de baktır bütün tahlillerini al. Kaç haftalık olmuş öyle düşük tehlikesi zamanı büyük oranda geçti. Vücudunu dinle elbette. Ona uygun dinlen. İlişki bizde de yok yap dese de yapmam zaten önemli değil şimdi o durumlar. Ayrıca artık idrara sıkışık olmanada gerek yok ben sıkışık gitmiyorum. İkili zamanı 14. Haftaya kadar doldu mu senin ? Neyse önemli olan ense burun kemiği en azından onlara baksaymış.

Kuzumm benım şansıma talıhsızlıklerden sureklı gıttıgım ıcın ya hafta sonlarına denk geliyor ya acil herhangı dr a atıyorum kendımı bı dr buldum ama oda belirli saatlerde var mesela suandada izne ayrıldı
Sureklı perınatolojı de takıp olmam gerekse eger özelde cok malıyetlı artık ben sureklı gıt gel sıkıntımdan hıc bısey dayanmıyor özel hastanedekı dr um oldugu perınatolojı yı aradım 880 tl dedı ben ayrıca dahılıye uzmn. Dada takıplerdeyım tahlıller muanaler ıgneler ılaclar
1 kere lık dese gözume gelemz yıne de ne bileyim yaa offf
13 15 haftaları atlatınca düşük rıskıde düşüyor dedı
Benım haftam 13+4 olduk
Baskada hıc yorum yapmadı

canım bence bir perinatologdan randevu al Kilya nın dediği gibi düzenli gittiğin doktor olmadığı zaman hiç sallamıyorlar benim iki gün önce kanama alanı gözükmesine rağmen doktor 12.haftayla düşük riski bitiyor dedi ha rahim ağızıyla ilgili problem olabiliyormuş yada bebeğin aşağıda durması onu da dikiş atarak önlem alıyorlar moralini bozma ikili test 11-14 hafta arası oluyor zaten

Oofff ıstee yavrum herkese ayrı ayrı dert anlatmak benıde cok yoruyor bakalım ınsallah sonumuz hayırlı olsun

Biraz daha pahalı imiş. İki bebek 1000 tek bebek 500 idi burada. Ben de Allah muhtaç etmesin düzenli gitmek niyetiyle değil bu hafta bir de 20.hafta da giderim niyetindeydim. Aksi durum çıkmazsa inşallah Sen o zaman özeldeki doktorun dışında gitme. Devletten randevu almaya çalış o süreçte. Böyle her kafadan ses çıkar kafan karışır dün doktor ilaç yazdı bir tane daha mesela kafam karıştı ne yapsam diye. Her biri bir şey der çünkü. Yani bir düzen tutturmaya çalış acil gitsen de kendi doktoruna sana ne müdahale ediliyor bilgi ver fikrini al. Ben ilacı kendi doktoruma da sordum yani ne yapayım. İnsan kötü hissediyor bakan doktora karşı ama yani seni düzenli bilenle bir defa gören arasında fark olur. Sağlık bu sonuçta. İçini ferah tut kuzucuk gelişiyor. Sen sadece ne yapacağına karar ver kuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…