2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bugün bir perinatolog dan randevu aldım. İlk defa farklı bir doktora gideceğim. Sekreter iki saat sürüyor dedi. Biraz şaşırdım. Acaba karıştırdı mı ki. Normal rutin muayene olacak dedim ama. Daha önce bir perinatoloji uzmanına gitmemiştim öyle mi oluyor ki anlamadım. Neyse inşallah güzel olsun da 🤲🏻
Perinatologlar detaylı ultrasonu da yapan doktorlar canım, 1 bebek 40 dk kadar sürüyor diye biliyorum sende 2 olduğu için süre normal.. Kordonunda kaç damar var ona kadar bakıyorlar yani 🙏🏻 için rahat olsun. Bence en doğru kararı vermişsin ikiz annesi olarak

Perinatologlar detaylı ultrasonu da yapan doktorlar canım, 1 bebek 40 dk kadar sürüyor diye biliyorum sende 2 olduğu için süre normal.. Kordonunda kaç damar var ona kadar bakıyorlar yani 🙏🏻 için rahat olsun. Bence en doğru kararı vermişsin ikiz annesi olarak
Canım benim çok teşekkür ederim ❤️ Çok öneriliyordu doktorum yönlendirmedi ama ben yine de bir başka doktor görsün istedim. Gitmişken de perinatoloji olsun dedim ikizlerde çok tavsiye ediliyordu.

2li test sonucum geldi bu arada benim de 1 değerden çok hoşlanmadım diğer 3 ü çok iyi 1inde 330 da 1 yazıyor, dra yolladım normal risk yok dedi ama içime sinmedi dedim. Yarın gel ben sana ayrıntılı anlatayım dedi 🙏🏻 yarın bir daha gidicem kuzucuğu da görürüm inşallah o esnada 🥰 ve umarım her şey yolundadır 🙏🏻

2li test sonucum geldi bu arada benim de 1 değerden çok hoşlanmadım diğer 3 ü çok iyi 1inde 330 da 1 yazıyor, dra yolladım normal risk yok dedi ama içime sinmedi dedim. Yarın gel ben sana ayrıntılı anlatayım dedi 🙏🏻 yarın bir daha gidicem kuzucuğu da görürüm inşallah o esnada 🥰 ve umarım her şey yolundadır 🙏🏻
Canım sonucun nasıl atar mısın ?

kanama oluyo canım tedirgin olma ilaçlar bile yapıyormuş ağrım flan yok canım çok nadir kasıgım ağrıyo tedirgin edicek kadar değil ama benim midem çok tuaf oldu iştahım azaltı değişik birşeyler oluyor😅midem de tarif edemediğim bir huzursuzluk var inşallah yolundadır herşey bana 2 hafta sonraya gel demişti ama nasıl bekliycem bilemiyorum🙈
Yaa benim midemde hiç bişi yok 🤷🏻‍♀️ Ki öncekinde çok hassas olmuştum, bu sefer bana mısın demiyorr ne koku hassasiyeti ne bulantı. bi de 2 günden beri şişti karnım..

Yaa benim midemde hiç bişi yok 🤷🏻‍♀️ Ki öncekinde çok hassas olmuştum, bu sefer bana mısın demiyorr ne koku hassasiyeti ne bulantı. bi de 2 günden beri şişti karnım..
pazartesi görüp rahatlarsın canım her gebelik farklı olur benimde diğerinde midem böyle olmadı💓

selam kızlar maşallah nisan grubu olarak çok aktifsiniz ben normalde haziran transferiyim ama gezerken denk geldim. Hamiş olanlara sağlıklı doğumlar dilerim.
Benim transferden sonraki 3.günüm ( 3.gün embriyosu- çift) 2.denemem - sebepsiz infertilite- yaş 31- izmir-

Pozitif alanlara sorum var ,kasıklarda ağrı batma yada başka bi belirti yaşadınız mı yoksa belirtisizmiydi🥲
Kimisi belirtisiz, kimisi belirtili oldu. Bendeki de 7. güne kadar yaşadığım bazı kasılmalar vardı ama gebelik çıkmasa da şaşırmazdım çünkü normalde de olabilecek kadar azdı. Ta ki 7. gün adet sancısı gibi bir sancı yaşayana kadar. Hafiften başladı, 9. güne kadar arttı. Artık o kadar artmıştı ki adet günümde bile bu kadar sancı çekmezdim (ki çok sancılı olmazdı zaten benim adetlerim).

Neyse sancı iyice artınca evde kendim test yaptım ilk kez çift çizgiyi gördüm. Yarım saat sonra bende pembe kahve renkli bir kanama oldu. Hemen koşa koşa acile gittik eşimle, kan testi verdim. Onda da pozitifi gördüm. Değer 34 idi. Öylelikle gebeliğim başlamış oldu şükürler olsun.

Sen haziranın kaçında oldun transfer?

Kimisi belirtisiz, kimisi belirtili oldu. Bendeki de 7. güne kadar yaşadığım bazı kasılmalar vardı ama gebelik çıkmasa da şaşırmazdım çünkü normalde de olabilecek kadar azdı. Ta ki 7. gün adet sancısı gibi bir sancı yaşayana kadar. Hafiften başladı, 9. güne kadar arttı. Artık o kadar artmıştı ki adet günümde bile bu kadar sancı çekmezdim (ki çok sancılı olmazdı zaten benim adetlerim).

Neyse sancı iyice artınca evde kendim test yaptım ilk kez çift çizgiyi gördüm. Yarım saat sonra bende pembe kahve renkli bir kanama oldu. Hemen koşa koşa acile gittik eşimle, kan testi verdim. Onda da pozitifi gördüm. Değer 34 idi. Öylelikle gebeliğim başlamış oldu şükürler olsun.

Sen haziranın kaçında oldun transfer?
14 ünde oldum 25 i sonuç günüm ( 3.gün emb) Siz maşallah ne kadar belirti yaşamışsınız o ağrı filan baya belirleyici olmuş bence . Darısı bizim de pozitif görmemize inşallah

Kızlar size o muhteşem soruyu soruyorum acaba ikiz olma ihtimali var mıdır doktorum tek herhalde dedi ama bütün gün araştırdım 9.gün de benden düşük değeri olanlar da ikizlere hamile 🤷🏻‍♀️😂9.gün 362 çıktı 11. Gün 700-800 arası bişi çıkcak herhalde yani Allahımın izniyle sağlıklıysa inşallah 🤲 net olarak kese de öğreniliyor bu durum diil mi ?? İnsan kıyamıyomuş ikisi de orda olsun istedim ama tabi ki sağlıklı olsun öncelikle

Kızlar size o muhteşem soruyu soruyorum acaba ikiz olma ihtimali var mıdır doktorum tek herhalde dedi ama bütün gün araştırdım 9.gün de benden düşük değeri olanlar da ikizlere hamile 🤷🏻‍♀️😂9.gün 362 çıktı 11. Gün 700-800 arası bişi çıkcak herhalde yani Allahımın izniyle sağlıklıysa inşallah 🤲 net olarak kese de öğreniliyor bu durum diil mi ?? İnsan kıyamıyomuş ikisi de orda olsun istedim ama tabi ki sağlıklı olsun öncelikle
Neye göre tek dedi ki doktorun? 😉
Değerden ziyade artış oranı belli ediyo diye biliyorum ben.

Ay ne biliim öyle dedi inşallah yanılır ☺️eşimde karalar bağladı ama ikiz fikrine alışmıştım ben diye 😂 inşallah sürpriz olur da tabi sağlıklı olsun en önce duam bu 🤲
Aynen öyle canım. Sağlıkla kucağınıza alın da tek iki fark etmez. 🥰
Olmadı 3-4 yıl sonra kardeş yaparsınız. 😉

X