2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar kendime gülüyorum ama delirtti beni napıyım 😂benin kız emiyo mama yiyo sonra bi türlü uykuyo geçmiyo cadı 🙄 aldım pusete koydum onu da bebek arabasına, hol de bi ileri bi geri sürdüm içinde uyudu sonra yatağına koydum 😂 dinsizin hakkından imansız gelir ay çok sinir ya altı temiz karnın tok gaz yok uyusana çocuk 🤷🏻‍♀️😅
Oda cok erken baslamis yavrum sen yenidogansin seni zorla uyandirmalari lazim normalde yok yok yeni nesik tuhaf gercekten😅

Kızlar şaka maka bizim oğlan bugün gerçekten çok uyudu. İlacın 600 mg olması sebebiyle eşim yarısını içmemi söyledi bu kez. Normalde de emziren annelere en az 4 saat ara verme koşuluyla 400 mg olanını öneriyormuş. Evde kendisi içmek için 600 mg olanı almıştı diye onu içmiştim. Ama oğlan 7'de uyanıp 10'da tekrar uyudu ve bildiğin gece uykusuna geçti diye tedirgin olduk açıkçası. İlacın yarısını içtim bu kez. Buzluktan da dondurduğum sütümü çıkardım, en azından 2 öğün yetecek kadar süt var elimde. Şimdi de ilacı içmeden emzireyim dedim ama yok anam oğlan uyanmadı gitti. Memeyi ağzına alıyor ama emmiyor. Nasıl bir ilaçtır bu ki bana vermediği uykuyu bebişime verdi.

Gerçi her türlü araştırmaya baktık, ibuprofen grubu ilaçlar için (soğuk algınlığı etken maddesi) emziren annelerde hiçbir sakıncası görülmüyor. İki emzirme arası ara verin önerisine bile gerek duymuyor araştırmacı doktorlar. Çok uyuması da belki hastadır da dinlenme ihtiyacı var diyedir ama ben yine de ilacın yarısını içtiö bugün. Bakalım sabah kaçta uyanacak emmek için. En azından 4te uyanmasını bekliyorum, 6 saat oluyor çünkü emeli.

Sonrasında ne kadar uyur göreceğiz. Allah hayır etsin. Haberdar ederim durumu.

Kizlarr dogum yapalı 51 gun oldu yeniden kanama baslamaz demi sanirim regl oldm bnde🤔
En son kanaman kaçıncı gün bitmişti? Aradan en az 10 gün geçtiyse temiz halde yani, o zaman adettir diyebilirsin. Ama doğum kanamasından farklı olması lazım. Kokusuna kadar değişik oluyor çünkü. Onu da fatk ettiysen adet olmuşsun demektir.

Bir de sen emzirmiyorum demiştin sanki, o sen miydin tam bilemedim. Emzirmeyi bırakmak da adet olmayı hızlandırıyor çünkü.

Son düzenleme:
Kızlarr kızimin tırnagini keserken etini kestm azicik nasil agladi o kadar uzuldum ki😔😔siz nasil kesiyorsunuz ya ben hic cesaret edemiyorm ve korktugum basima geldi🙁

Bizdede babasi valla daha iyi kesiyordu benden simdi annemlere gelince keseym dedim ama iste oldu icim cız etti resmen kuzum benim☹ya ben makasla hic kesemiyorm tirnak makasiyla kesiyorum ayagida uzundu biraktim valla babasi kessn die eldivenleri cikarttiniz mi bizimkinin eli cok üsüyor bide cok ciziyor cikartmadm ama herkes yeter cikart diyor
Ben de o makas şeklinde olanı kullanamadım bir dünya para verdim bir de üzüldm. Gittm normal tırnak makası aldm wee sanırm markası. Onunla çok güzel kesiyordum kıt kıt. Geçen hafta tam keserken kenardan sıkıştrdım etini elleri kolları havaya kaldırarak sıçradı sonra ağladm tabiki üzüntmden 🙁 etini iyice çekip tırnağın kenarından tutup kesiyorum hep ama bunu yaparken yine kıstrdım baş parmagı etliydi biraz 😔 eldiveni tam 2. Ayda çıkardım kuzum. Elleri hep soğuk ama dr a sordm ellerinin soğuk olması üşüyor demek değil dedi. Göğsü ve sırtı sıcaksa sorun yok dedi. Ama eller demirr buzz valla öyle oldkca giydiriyorum yelek hırka flan napayım

Kızlar bizim bebiş 2 olmadan uyandı (01.48) biberonun birindeki tek öğünlük sütü içirdim doymadı. Uykusu da bir daha gelmeyince emzirdim. Belli ki bu ilaç uykusunu çok da artırmamış, sadece saatleri şaşırtmış. Resmen şu an oğluşumuz 1 saattir sabah olmuş gibi uyanmış ve anne babasını başına pervane etmiş durumda. Ben de uyumak istiyorum artık ama bebişi güvenip babasına tek bırakamıyorum. Halbuki babası bizi tek başına o kadar rahat bırakıyor ki, neysssse.

En son kanaman kaçıncı gün bitmişti? Aradan en az 10 gün geçtiyse temiz halde yani, o zaman adettir diyebilirsin. Ama doğum kanamasından farklı olması lazım. Kokusuna kadar değişik oluyor çünkü. Onu da fatk ettiysen adet olmuşsun demektir.

Bir de sen emzirmiyorum demiştin sanki, o sen miydin tam bilemedim. Emzirmeyi bırakmak da adet olmayı hızlandırıyor çünkü.
Benim kanamam ilk 1 haftada bitti sonrasi hep lekelenme seklindeydi 2 gun temiz 3 gun leke öyle ilerledi sanirim adet

Bazen hiç vaktim olmuyor bi de bende de bitecek endişesi oluyor. Göğüsler bildiğin cıvık hamur kivaminda😁ne yapacagim bilmiyorum. biseylere yetişmek için k.validem yakinda diye çağırıyorum dakkasina pişman oluyorum çocuk sürekli kucaginda olsun istiyor uyuyor salonda yer yapip yatırıyor ben yerinde yatsin diye mücadele ediyorum. Gece ben uyayim diye kaldi iki kere emzirdim .sabah 6.30 da uyandim çocuk kıpır kıpır aç uyuyamıyor beni kaldırmamış mamasi var onu yapmıyor uyanmasam çocuğu yalanci memeyle oyalayacak dinlendim mi?gerildim mi?anlamadım bu aralar çok doluyum bunları da anlatip aradan çıkarıyım dedim😂eşim ayri densiz ve de gamsız hepsini çiğ çiğ yiyesim var
Valla aynı düşüncelerdeyiz. Benimkiler de öyle.
Valla haklısın insan doluyor iyice. Yorulduk zaten kafa olarak. Katlanabilirliğimiz de çok azaldı. Eşler de çoğu kez gamsız. Ama sen yine de onla aranı iyi tutmaya bak herkes gidiyo o kalıyo kuzum 😊

Ee tabııı kız hatırlamıyormusun sız anlatmıstım
Ben narkotik ıgneler olurken covıdden hastaneden cıkmıstım
Dr lar esım herkes gozume bakıyorlar aman uyu dıe cıldırmıs gibiydim dr dr gezuyorudm
Gunduz yarım saat uyudum cekyatta dıe ben sevinerek esıme yazıyroum cok şükür dıyrouz
Kv dönmus bana dedıgı sey gunduz uyu gece cocugu uyutma sabah ıse gıdıyor ben sana sorarım gece uyumazsan
Kadına tik kaptım göndermiştim
Babam da aynıydı hastanede dogum yaptım gece yanında brn kalcam sabah adam ıse gıdıyor demsıtı ona da gıcık olmustum 🤣
Sen canınla ugras mıllet ne düşünüyor
Bilmem mi hakkını helal et ben bu olayı ozamn eşime de anlatmıştım yüzeysel. Biraz da tepkisini ölçmek için. Kv burdayken benzerini de ben yaşadım. Aman herkesten bıktım vallahi.

Valla ben derdim esimde der rahatsiz olunca ama bunu birbirimizi kırmak icin degilde dertlesmek icin söyleriz ikimizde bi yanliz kalsaydik taraftariyiz hep esim benden daha kararlidir aslinda ben rahatsiz oldugum seyi soylersem oda gider soyler uyarir ama ben yapamam iste🙁mesela kışın bizimkiler evi kapatip bize gelmeyi planliyorlar ve suan bisey diyemiyorum sadece en son anneme dedim ki siz gelirseniz onlarda doger ay gelmek ister ben kendi duzenimi kurmam lazim ama babam pek anlamiyor annen gelir diyor bhnu esim taraf yapsa bizim kimseye ihtiyacimkz yok gelin misafirimiz olun ama cocuga bakmak icin gelmeyin der 😶
Eşinle aynı fikirde olduğunuz için işte. Benimki öyle değildi hiç 🙄
Yaa işte çok büyük hareketler bunlar. Evi kapatıp komple gelmesi falan. Yaa vaktinde onların büyükleri yapmışmı öyle şeyler. Anlamıyorum ya. Eşin de açık açık derse eşini araya koyarak drdirt sen de. Ama işte senşn ailene eşin derse kalp kırgınlıkları olur belki

Kızlar nasılsınızz keyfiniz nasıl ?? Gözün aydın nurselek nurselek allah kavuştursun 😂 beni sorcak olursanız iyiyim ağrılarım çok hafif kaldı korktuğum gibi bi süreç geçirmiyorum çok şükür psikolojik olarakta fiziksel olarakta 🤲 anne olmayı çok sevdim emzirmeyi de az gelio biliorum ama olsun kucağımda yanımda izleyip duruyorum 😍
Kız ne diyonnn😝😂
Çok sevindim sürecinin güzel olumlu geçmesine 🤗

Eşinle aynı fikirde olduğunuz için işte. Benimki öyle değildi hiç 🙄
Yaa işte çok büyük hareketler bunlar. Evi kapatıp komple gelmesi falan. Yaa vaktinde onların büyükleri yapmışmı öyle şeyler. Anlamıyorum ya. Eşin de açık açık derse eşini araya koyarak drdirt sen de. Ama işte senşn ailene eşin derse kalp kırgınlıkları olur belki
Esim pat pat soyler herkese herseyi ama iste aile benim olunca durur anneme artk sey dedim sen gelirsen diger tarafta gelecek o gelirse anne ben cildiririm biliyosn dedim aman sen duzenini kir o zaman dedi zaten döndügm de kv 10 gunlugune gelecekmis inadima yapar gibi gercekten hersey bitti hizmete geliyor sanirim

Esim pat pat soyler herkese herseyi ama iste aile benim olunca durur anneme artk sey dedim sen gelirsen diger tarafta gelecek o gelirse anne ben cildiririm biliyosn dedim aman sen duzenini kir o zaman dedi zaten döndügm de kv 10 gunlugune gelecekmis inadima yapar gibi gercekten hersey bitti hizmete geliyor sanirim
Dur gelmeden stres yapma gelince zaten yapıyosun 😂

Bilmem mi hakkını helal et ben bu olayı ozamn eşime de anlatmıştım yüzeysel. Biraz da tepkisini ölçmek için. Kv burdayken benzerini de ben yaşadım. Aman herkesten bıktım vallahi.
Helal olsun kızz bızde bazen ornekler anlatıyoruz tabii
Amann hepsı aynı yaa arada bı ınsan oglu cıkıyor ama napalım sansa

Bi yaka igneside bende var😂bu arada yalniz olmaninda evde birilerinin olmasininda ayri ayri avantaj ve dezavantajlari var bence .ozellikle kalan k.v ise psikolojik olarak iyi gelmiyor. en azindan benim için durum böyle. Bizimkilerin ilk torun heyecani anlamaya çalışıyorum ama bazi hareketleri beni çileden çıkarıyor
Evet bir kaç gün kv geliyor ama sıkılıyorum aşırı panik bu sefer benimde elim ayağıma dolaşıyor yalnız olmayı tercih ediyorum. Eşim de evde zaten arada dışarı çıkıyor hava alıyor ahh bir de biz alabilsek valla ihtiyacım var artık.

Evet bir kaç gün kv geliyor ama sıkılıyorum aşırı panik bu sefer benimde elim ayağıma dolaşıyor yalnız olmayı tercih ediyorum. Eşim de evde zaten arada dışarı çıkıyor hava alıyor ahh bir de biz alabilsek valla ihtiyacım var artık.
Havayi azvik iyi buldugum anda aticam artk kendimi disari valla cocugunda bizimde havaya ihtiyacimiz var

X