2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla yaa bebek ıle dr lar arasında top olduk ordan oraya ordan oraya

Kıyamam ama öyle yapma. Bak pollyanna ol sen de. Şöyle düşün sütün de olmayabilirdi. Sütü olmayan da şöyle düşünsün bebeğim sağlıklı. Yani akıl sağlığı şart bize valla güzel kuzum

Valla vok moralim bozuk aslinda ben boyle mızmız bi insan degilim ama cok üst üste geliyor hersey doktora gittim gögüsler mantar olmus ilk defa duyuyoruz diyor herkes oda seni buldu diyenler var sebebi sütüm sürekli akıyo islak kaliyor yetisemiyorum o yuzden mantar uredi doktor 6 saat ac birak nasil emyor diyo ben yavrumu nasil 6 saat ac birakiyim ya emmesin daha iyi o eziyeti cekecegine 3 saate bir sagiyorum ama akiyor iste yinede napym bilmiyorm bide simdi anneme veriyorum sagarken annem ay sonuna gidecek esim nobetteykwn naparm bilmiyorum uyumuyor kucak istiyor cunku bi elimde pompa bi elimde kiz halimiz duman gecen elimden sutte dokukdu oturduk beraber agladikustune bide usye olmusum yine antibiyotik basladilar ne deyim valla Allahtan hayirlisi artk

O da seni buldu ne kuzum. Düşünme öylr. Çok haklısın lohusa döneminde bir de her şey üst üste geliyor. Ama napcak sın Allah beterinden korusun.Normalin dışında bir akıntı seninki mantar olmasın da nolsun
Öyle bir üstesinden gelirsin ki sen bile şaşarsın. Ben ki bak 2 bebeğe bakıyorum normal zamanda hepimiz bakarız elbet ama bir delirdilrr mi Zeynep var ya ikisi aynı anda. Birine mrmemi tutturup birini enjektörle beslediğim mi dersin, birini slinge takıp öbürünün altını aldığımı mı neler neler öyle hallere geliyoruz ki düşününce insan işi değil. Deli gücü geliyo sana da o güç kuvvet gelir sen hiç merak etme.
6 saat aç bırakma olayına gelince benimkiler dün gece 6 saat aç kaldı. Uyumadan güzelce bıdık gibi doymuşlardı kaç saat sesleri çıkmadı ben de dürtmedim Hep beraber uyumuşuz. Bişe olmaz deneme yapabilirsin. Tabiki uyursa. Uyanıkken ağlamaktan çatlar çocuk.
Üsye bana da geliyo sanırım boğaz ağrısı baş ağrısı hafiften burun akıntısı. 2 gündür maskeyleyim. Ant. başladıysa pamukçuk oluşması yüksek ihtimal günde 2 kere flan temizlersin bebenin ağzını. Gerçi oluyo geçiyo sonra tekrsk oluyo ama ilerlemesin Bi de onu dert etme şimdi. Peki meme bakımınla alakalı ekstra bişe ded mi mantak enf. Yönelik

Valla bildigim bisey var cok esirgememek lazim aslinda annenler cok hakli eskiden buyuyunler nasil buyumus diyorum valla ya hersey oyle bi bozuldu ki elini atsan katkili cocuga ne yedirecegimizi sasiriyoruz resmen

Valla cok haklisin sizinkiler daha zor oyle dusununce kendimi nankor gibi hissediyorm zaten bakma faha ne istiyosun diyorum emmedigi icin pamukcuk olmaz diye dusunuyorum pompayi felan da gunde 1 kez kaynatiyorum mantar icin 2 krem yazdi emzirsen yika derdim ama emzirmiyomussun zaten dedi demekki pompa cok etkilemiyor mu anlamadm burda onemli olan pompa temizligi galiba onada elimden geldikce dikkat ediyorum bebiste agzini elletmiyor biliyo musun 1 haftadir dili beyaz ama pamukcuk degil süt kalintisi 40 tan sonra gecer dediler yine eskiler ama cuma doktor kontrolu var bakalim ne diyecek o bakinca

nurselek bizimki daha kucuk ya suan ortalam 3.5 saate bir süt istiyor daha fazla dayanamiyor süt isinana kadar bile kiyameti kopariyor zaten gece mama versem belki daha uzub tutar ama simdilik sutüm yetiyor diye hic mama vermiyorum

İşte bir kırk ritüeli de benden
Biraz geç oldu ama. Anayız biz anaa
Çok şükür bunu da nasip etti Rabbim
Hadi hayırlı olsun uzun sağlıklı ömürleri olsun inşallah Bu para filan neden konuluyor kuzum hiç bilmiyorum diş buğdayında yaparlar bizde de kırk çıkmasında olmaz ama görüyorum Pinterest ye filan

Canım hiç doktora gittin mi ?

Valla bildigim bisey var cok esirgememek lazim aslinda annenler cok hakli eskiden buyuyunler nasil buyumus diyorum valla ya hersey oyle bi bozuldu ki elini atsan katkili cocuga ne yedirecegimizi sasiriyoruz resmen
Öyle bazen bende onu diyorum ya eskiler gibi mi yapmak gerekiyor ne kadar dikkat ediyorum huzursuz bebekler yine gazlı sancılı.

Ah yavrum yalnız değilsin. Hepimiz öyleyiz. Benim bebelerden biri memeyi istemiyordu beni reddediyormuş gibi geliyordu resmen. Annemin yanındayım diyorum çocuklar annemi anne bilecek bu gidişle. Hele doğumdan çıktım kımıldayamıyorum süt yok zaten annem mama veriyor altını alıyor filan ben nasıl üzülüp sezaryene saydırıyordum içimden. Ama öyle değil aslında hiç bir şey senin annesi olduğun gerçeğini değiştirmez.

Orasi oyle tabi ama dedigin gibi insan bu bissiyata kapılıyor beni istemiyor ben ona yetemiyorum diye 2 gundur gribim diye tamamen annemde esimde cocugu hic kucagima almiyorm bi gece aldm maskemi takip uyumadi kucagimda salladm uyudu nasil icim gitti anlatamam

Canım hiç doktora gittin mi ?
Doktor degilde aile hekimliginde emzirme ebesiyle felan denedik iste olmadi tutturamadi onlarda simdide mantar oldu zaten cok aktigi icin adacayi icersem biraz duzene girermis ama sut kesilir diye korkuyorm akarsa da ben surekli mantar olmaya devam edicem galiba
Öyle bazen bende onu diyorum ya eskiler gibi mi yapmak gerekiyor ne kadar dikkat ediyorum huzursuz bebekler yine gazlı sancılı.
Valla ben artk annemi dinliyorum napym zaten bildigim yok bari onlar gormus gecirmis doktora goturuyorum hic nokta cevap alamiyorum cidden eski doktorlar bencede daha iyiydi

Mastit için genel cerraha gitseydin bir de önce ondan rahatla da kuzum o sayede sağım aralıklarını düşürürsün. Bir süre sonra da meme düzene biner bence pes etme mama vermek dünyanın sonu değil. Bende yoğun mama veriyorum sütüm pek yok maalesef. Süt çerez niyetine. Sağamıyorum da sağarsam bir daha ki emzirmeye hiç sütüm olmuyor. Yani illa mama veriyorum. Şimdi sen mastit yüzünden bir de sürekli aktığı için sağıyorsun sağdıkça artıyor üretim. Sağımı azaltma yolunu ara bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…