2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kuzum ya bebeklere ağrı kesici fitilde şurupta verdi doktor ağrı kesici fitili bile çok zorda kalırsanız şurubu kusarsa eğer kullanın dedi. Popodan müdahaleleri pek önermiyorlar en son yol diyorlar da işte anne yüreği dara düştü mü insan hemen çözüm ne olur diye aranıyor. Geçen bebeklerden biri aşırı huzursuz avaz avaz ağlıyordu fitili kullandım ne yapayım dayanamadım haline. Sakinleştiremedik bir türlü. O dahi pek kar etmedi yani. Ne diyeceğim sabundan parça koparıp koyarlarmış eskiden kabız bebeklere mantık aynı aslında mini lavman yapıyorlarmış sabunun etken maddesi lavmanlarında ana maddesi sanırım ondan işe yarıyormuş. İnsanlar her dönem bir çözüm üretmiş aslında. Gaz olayı bizi baya kötü etkiliyor. Birde benim bebeler sallama kucak ne varsa alıştılar şimdide sallarken seni görmek istiyor. Yani sadece ben değil orada birinin olduğunu görmek istiyor yoksa durmuyor ağlıyor. Valla bebe yetiştirmek zor. Rabbimin güzel mucizelerine Allahım sağlık versin inşallah

Bizde de var o isilik gibi döküntüden doktor alerji olabilir takip edin dedi şimdilik o kadar bir de krem önerdi. Kaka testi ne ki. Bildiğim iki yaşından önce alerji testleri sonuç vermiyor. Yapılan şey anneye tek tek gıdaları kesip denemek. Başka yolu yok benim araştırdığım kadarıyla. Doktor henüz bizden bir şey istemedi. Bir de bir alerji uzmanının yazısını okumuştum üç aydan önce bu tarz şeylere bakıp alerji diyemiyorlarmış üç aydan sonra asıl ortaya çıkıyormuş filan. Henüz bir adım atmadım. Alerjide sümüksü ve kanlı kaka en büyük belirti imiş. Belki gözle görünmeyen kan var mı diyedir o test. Yani büyük oranda öyledir. İnşallah olmaz ya. Yeme olayı çok sıkıntı. Önce şeker sonra kolestaz sonra gaz sorunu derken benim psikolojim çok yıprandı zaten.

Valla hiç düzelme yok aksine başka başka huylar edindi bizimkiler canım çıkıyor annem yardım etmesine rağmen. Uyku yok bir kere bebelerde . Belki doktora götürürüm onun için. Huzursuz ağlama kucak isteme kucağa alırsın yine bir mızmızlanma. Mastit derken aman dikkat et kuzum enfeksiyon yapmıyor mu mastit. Sütün mü çok acaba bebek emerken de tazyikli mi gidiyor. Öyle olunca da bebekler memeyi reddediyormuş ondan sordum

Yaa tubişim
Ben de öyle düşünüyorum bazan geberiyosun ama ikisi aynı anda büyüyor işte diyorum kendi kendime. Ama duman atıyo kafam vallahi
Kafa duman atmasını annemden iyi bilirim ikiz büyütmek gerçekten çok çok çokkk özveri istiyor Allah mükafatını verecek size ileriki zamanlarınız sakin geçer inşallah yavrum

Öyle kuzu ben popodan zeytonyagı bıle verdım ama kar etmedı dr hıc bır sekılde popodan mudahale etmeyın dedı
Sımdıdıe geldık hastaneden yarım saat belkı uyudu daha uyumuyor yınee arada krıze gırıyor sancılanıyor anlamadım bınyerı duzelıyor bıbuerı bozuluyor herseyı yaptım ıcırıdm verdım bıberonla süt bıle ama yokk sımdıde tıtresımlı salıncaga koydum normalde hıc koymam krız anlarında koyuyorum daha kucuk dıe ama bıraz duruyır gıbj arada mızıklamıyor ne zaman uyuyacak acaba

Amin cnm inşallah

Yaa cnm benim sağlıkla gelsin inşallah..hiç erken diye düşünme hafta olarak iyi zaten.doktor bir sıkıntı görse gelse de doğumu durdurmaya çalışmayacağız demezdi yarın güzel haberlerini alalım seninde, haberdar et bizi mutlaka..dualarımız seninle

Allah razı olsun. İnşallah güzel haberler verebilirim. Sen de güzel haberlerle gel yarın

Valla bende bi umut 40 bekliyordum ne deyim hayirlisi 40 cikinca annemde gidecek bu tecrubesizlikle naparm bilmiyorm mastitle akraba olduk sagmayi azcik geviktireyim hemen bi taraf sertlesip sisiyor sicak uygulama yapip oyle sagiyorum e her zamanda rutin 2 3 saate bir sagim olmuyor iste sutum cok bebekte yetisemiyor hem bu yuzden hem biberon yuzunden reddetti bence almak istemiyor artk zorlamiyorumda napym biktim denemekten tek boyle icsinde diyorm gittigi yere kadar gitsin iste ama pompa da yara yapti surekli sagmaktan napicam.cidden bilmiyorm

Ben durumu anlattım doktor da inceleyince atopik bir durum görünüyor sen ne yiyorsun asıl soru bu dedi. Ben dedim herşeyi yiyorum. Alerji olabileceğini belirtmek için yani sen ne yiyorsun dedi.
Kaka testinde de redüktan maddeye bakılıyomuş barsaklarda da emilim bozukluğu varmı diye bakılacakmış. Bu direkt alerji olup olmadığı sonucunu nasıl verecek onu ankamadım tabi. Mukuslu gaits durumu bende var zaten ama işte tek başına tanı için yeterli olmuyorlar maalesef. İnşallah değildir ya

İnşallah yavrum. Emilim bozukluğu bu alerjidir dedirtmez yani belki şüpheyi destekler. Alerji olayı değişik bazı doktorlar hiç sallamıyor ileri boyutta değilse yani. Çünkü dediğin gibi kesin tanı koymak bebelerde zor ciddi reaksiyonlar yoksa. Zaten çoğunlukla dokuz ayda filan geçiyormuş. Bir kere süt ürünleri alerjen. Ve az ya da çok tüketiyor herkes. Atıyorum bir poğaça içinde bile var. Alerji oldu mu eser miktar bile etkiliyor. Rabbim vermesin. Bizden test istemesi şimdilik sadece takipte kalın dedi krem verdi cildi için.

Allah kolaylık versin herkese. Meme olayı kötü olmuş kuzum ya. Geçmiş olsun. Memeler terbiye oluyor diyorlar belli süre sonra şöyle kırkı geçsin filan düzelir inşallah en azından memeler

İnşallah huzurlu günlerine kavuşur bebelerimiz canım insan aşırı stres oluyor. Çaresiz hissediyor gerçekten

Acilde bilmiyorm insanliklarina kalmis biraz olmadi bi cocuk dr den rica edersn anlatirsn durumu

Günaydın
N Neal sağlıkla kucağına al inşallah kuzunu, korkma hiç çok şükür haftası iyi Dr kontrolündesin her şey yolunda gidecek diye düşün hep olumlama yap sana da iyi gelecektir bizi habersiz bırakma

Günaydın. Amin amin inşallah. Sancı var zaten uyuyamadım. Sürekli dua ediyorum ama ister istemez o korkuyu atamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…