2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yarın bu doktora gidiyorum. Umarım beni aydınlatır bi aradığm dr u bulamadım ya ne bilgi ne bişey. Doğum yaptıgım Hastanedeki dr a genel bilgi verirmisnz dedim bakımı beslenmesi vs nasıl yapalım. Ne genel bilgisi diyo. Aşıyı yaptı gönderdi resmen uyuz oldm. Bu dr u benden parça alan prof önerdi bakalm umarm aydınlatır güzel güzel 🙁 çocuk 2 saat içinde iki memeyi emdi üstüne 90 cc mama yedi sonra yine ağladı yine meme verdim emdi. Sonra yine krize girdi 30 cc daha içti. Ne emzik sustuyo ne bişey deli olcam doyma hissi mi yok anlamadm yaa

Kızlarrr benim kız uyumadığı heran emmek istiyo , emzirmeyince ağlıyor , her emmede de kusuyo.Yani fazla emdiği içinde gaz sancıları artıyo, emziklede oyalayamıyorum .Gün içinde 5 dk yi geçmez etrafı izleyeyim sakin durayım desen.Sizlerde durumlar nasıl ?
Ne yapacağımı şaşırdım.
Aynen öyle şöyle sakin bi baktıgnı göremedm en fazla 5 dk dediğin gibi hemen ağlıyor aç gibi deli olcam ben de

Yarın bu doktora gidiyorum. Umarım beni aydınlatır bi aradığm dr u bulamadım ya ne bilgi ne bişey. Doğum yaptıgım Hastanedeki dr a genel bilgi verirmisnz dedim bakımı beslenmesi vs nasıl yapalım. Ne genel bilgisi diyo. Aşıyı yaptı gönderdi resmen uyuz oldm. Bu dr u benden parça alan prof önerdi bakalm umarm aydınlatır güzel güzel 🙁 çocuk 2 saat içinde iki memeyi emdi üstüne 90 cc mama yedi sonra yine ağladı yine meme verdim emdi. Sonra yine krize girdi 30 cc daha içti. Ne emzik sustuyo ne bişey deli olcam doyma hissi mi yok anlamadm yaa
Bu besleme cok sknti ve hic kimse net bisey demiyor daha da uyuz oluyorm doktordan nefret ettm resmen senin kinin gazi felan olmasn canin ya ya da sutun mu az bilemedim ki yoksa iki memeyi emip mama istemesi garip

Fark yok bende aynı durumdayım akşam 7 den beri emmediği belki 1 saat olmuştur sızdığı için anlık kısır döngü ağlamak üzereyim artık
Bayılıyorum şöyle anneleri aglatan bebelere 🤣 valla yanlıs anlamayın ama cok hosuma gidiyor 🤪
Sevımlı haylaz yaramazlar 🤩👻😂

Kzum prima kullanıyodum o da sınıfta kaldı sleepye gectm 3 numara midi 4-9 kg kullanıyorum şuan. Gece sarılıkken 2 saatte bir kalkıyodum. Sarılıktan sonra kendi ne zman ağlarsa olarak planlamıstım ve saat başı kalkıyordu. Sadece emdiği için her saat uyanıp emiyordu o yüzden her sefernde bez değiştiryodum. Şuanda da 2 veya 3 saatte bir kalkıyo. Zaten 2 de yataga geçiyoruz anca uyyo. Somra 4 veya 5 te kalkıyo. Bugun mesela hiç yataga gecemedık hala ayakta ve huysuz uyumuyor asla uyutana kadar 4 bez değiştirdim 1.5 saatte. Saat 3 oldu tık yok uyumuyor 🥲🔫
Oohh miiss sıkıntı hasta olmasın bıaey olmaz bu zamana kadar uyuduklarına say🤣🤣🤣🤣🤣

Kızz emzık alıyor dıyorduun kuzu oyalanamıyor mu emzıkle

Kızlarr ben bebeektekı gaz. Sıkıntısı ıcın
Kendım de Rennıe ıcmeye basladım cunku bendede gaz problemı var bebege de onun etkısı cok oluyor sanırım sabah oglen aksam anne cayı karısımı gıbı yemekten sonra alıyroum
Bırde cayı kahveyı bıraktım kac gundur mecburum deneme yaparak sorunun kaynağını bulmaya calısıyroum yoksa gecmek bılmeyen bebege ezııytet olan bır durum
Hatta menemen gıbı domates ıceren hıc bısey yemıyorum aynen kış sebzelerı gıbı oda gaz yapabiliyormuş
Domates salcasını bıle kaldırdım bu ara tattlı bıber salcası kullanılıyor
Pazı yemegı de dahil yapılan yemege nol kımyon konuluyor
Cok şükür gitgide azalıyor o krızler tabı duzenlı
BİOGAİA sabahları 5 damla gun ıcınde gaz damlası 3 kere 10 damla kadar verıyroum her beslenme sonrası gaz. Cıkarma operasyonu
Baktım fazla ıkınıyor kendını sıkmaya cok baslıyor
Enjektorle 1 ml hakıkı zeytınyagı alıp popodan verıyorum
Onun da cok guzel gerı dönüşü oluyor
Ablası duyunca şok oluyor kardesı gaz cıkarttıkca 🤣 bunee dıo
Cıkarırken haber verde kulaklarımı kapayayyım dıo 🤣

Gecmis olsun kuzum yaa 😔 probiyotik mu bu maflor da sifa olur insallah yavrusuna 🤲
Çok sağol canım amin🤲 aynen probiyotik iyi geldi yavruma sürekli ishal bagirsaklar sürekli hareket halinde ne uyudu ne yediğini anladı kusmada yapınca çok yoruldu. Şükür Allah'a rahatladı da uyudu

Kızlarrr benim kız uyumadığı heran emmek istiyo , emzirmeyince ağlıyor , her emmede de kusuyo.Yani fazla emdiği içinde gaz sancıları artıyo, emziklede oyalayamıyorum .Gün içinde 5 dk yi geçmez etrafı izleyeyim sakin durayım desen.Sizlerde durumlar nasıl ?
Ne yapacağımı şaşırdım.
Bende senin gibiydim akşam acile gidince kan idrar ve diski tahlili yapıldı. Doktor probiyotik verdi bebis rahatladı uyudu bence ihmal etme doktorun görmesi iyi olur

Kuzu bıogaia da ıyı gelıyor bagırsak duzenlerıne dr na sor ıstersen
Biogaia bizde çok etkili olmadı canım nurse Harvey iyi geldi ama ameliyat sonrası antibiyotik bağırsakları bozmuş. Doktorda her antibiyotik kullanımında ara ara probiyotik kullan bağırsakları bozuyor dedi. Sabah yine de doktoruna götüreceğim. Nobettesin canım ☺ uyutmadı mi minnak

Kiz benimki daha o kadar uyumasi icin cok kucuk korkuyorum uyanmayinca banyo yapti bugun ondan galiba
Yavrum benım bebekte anasının karnıından bu hali ile cıkmadı hatta senınkınden bıle kucuktu ama hıc endıse duymaya vaktım olmadı bu bebe neden uyanmadı dıe 🤣 en fazla gecelerı 2 saat tam uyumustur
Hep ellerım uzerınde gece gunduz bakım istiyor gunduz 1 saat tam uyusa aralıksız ohh bee dıyroum 😬

Biogaia bizde çok etkili olmadı canım nurse Harvey iyi geldi ama ameliyat sonrası antibiyotik bağırsakları bozmuş. Doktorda her antibiyotik kullanımında ara ara probiyotik kullan bağırsakları bozuyor dedi. Sabah yine de doktoruna götüreceğim. Nobettesin canım ☺ uyutmadı mi minnak
Yaa sasırdık kı hayır benım kız oyle hattaa 2 saat keısntısız uyudu sagolsun da kendımı dınc hıssedıyroum 🤣
Antibiyotik ler oyle kzum yaa buyuklere dokunuyor kucucuk bebe 😔
Rabbım şifa versın ınsallah 🤲
Bundan sonra duzene gırer 🥰

Yavrum benım bebekte anasının karnıından bu hali ile cıkmadı hatta senınkınden bıle kucuktu ama hıc endıse duymaya vaktım olmadı bu bebe neden uyanmadı dıe 🤣 en fazla gecelerı 2 saat tam uyumustur
Hep ellerım uzerınde gece gunduz bakım istiyor gunduz 1 saat tam uyusa aralıksız ohh bee dıyroum 😬
Ay ne bilim derya sifir tecrube herseydn korkar oldum sekeri mi dustu niye uyanmadibuyumuyor ac mi niye uyumuyor cok zormus cokkk
Biberonun mrkasi ne canim bnm dr ozellikle avent dedi guya memeyi birakmayacakti bazrn itiyir biberonuda ama sonra aliyor

X