2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ahh ! Kızlar çok yorgunum 😔
Şöyle özetleyeyim, dün 1 gibi kızımı emzirmeye basladım cok ağlıyordu 2 ye doğru anneme dedim ki birazcık alırmısın bi lavaboya gideyim. Tam oturucam taze kan damlaları düşmeye başladı ardından ardı arkası kesilmeyen büyük parçalar düşmeye başladı. Anneme seslendim bir sorun var diye. Annem çok panikledi bi yandan bebek amansızca ağlıyor. Hemen dr umu aradım. Doğum yaptgn hastaneye geç normal bir şey değil dedi. Sonra eşimin kardeşleri kv kp ler hızlıca götrdu beni bebek ve annem evde kaldı tabii. Hastaneye geldm bi an knma kesilir gibi oldu dediler ki şuan normal görünüyor. Ben dedmki evde şiddetli kanama oldu içim düştü adeta dedim. O sırada bi sıcaklık geldi parçalar şakır şakır akmaya başladı. Sonra hemen doğumhaneye aldılar ve o berbat işlemler başladı. İlkinde de doğum sonrası canlı kürtaj olmustu atoniden sonra. Profesörler vs geldi başka hastanelerden Başımıza ilk defa gelen bir durum dediler yani 16. Gününde kanayan bir hasta görmedik biz dedi. Doğumdan hemen sonra Kanayan gördük ama böyle kanayan kmseyi görmedk dedi. İşte kanlar verildi serumlar takıldı içim oyuldu sürekli bi aletler makaslar tamponlar balon yapıldı yine durmadı. En son dayanamıyorum dedm acılara artık tükendim dedim nolur bayıltın beni dedim hemen bi bayılttılar o sırada içimi kazımışlar kürtaj yapmıslar tekrar bir kanama olmasını beklemiyoruz dediler ama ilkinde de beklemiyorduk bizi şaşırttın dediler. Amaçları rahmi almamak. Kanama durmasaydı rahim alınacaktı rahim kendni salıyordu sürekli. doğumhaneye 2 buçukta girdim 8 i geçiyordu çıktım. Çıktıktan sonra da saat başı ebeler ellerini komple sokup kalan parçaları aldılar sürekli. Yani artık tükendim 😔 bebeğin de gelsin yannda kalsın dediler annemle bebişte geldi aksam. birazdan çıkış yapıcaz hastaneden inşallah bir daha böyle şeyler yaşamam kimse yaşamasın 🤲 sonrasında da rahmin çok yıprandı yapışıklıklar vs herşey olmus olabilir kontrol altında olcaksın dediler. Çok kurcalandıgı için de antibiyotık başlattı 😔 durum böyle
Bu acıların ins sondu cnm nasıl okudum varya yüreğim yandı kuzum da evde seni beklemesi annenle içim daglandi 😔😔Allah'ım tez zmanda sifani versin ins evine sağlıkla dönersin 🤲🤲🤲

Benimde bugün kontrolüm vardı şükür kızımda sıkıntı yok ama bende ameliyat sonrası bandaj alerji yapmış kabarmış ameliyat yerim iltihap olmak üzere dedi Dr. İlaç antibiyotik verdi batikon ve iğne verdi kırıp üstüne dokucez ameliyat yerine aşırı ağrım var yanıyor ameliyat yerim haftaya kontrol 😔

Kızlar kanamalarınız ne durumda şuanda
Kuzu benımkı hafıften ılk 1 hafta surdu
Sonra 2 gun keısldı
Sonra yıne devam ettı azarbazar
Ben normal dogumda daha farklı yasamıstım
Ama sezeryanda ıgne yapılıyormuş kanama ıcın oyuzden fazla kanama olmuyormuş
Oyuzden sezeryan gobegı kalıyormus bana da öyle dedıler
40 gune kadar yerıı geldı hafıf kanama yerı geldı silik kanama yasadım

Benimde bugün kontrolüm vardı şükür kızımda sıkıntı yok ama bende ameliyat sonrası bandaj alerji yapmış kabarmış ameliyat yerim iltihap olmak üzere dedi Dr. İlaç antibiyotik verdi batikon ve iğne verdi kırıp üstüne dokucez ameliyat yerine aşırı ağrım var yanıyor ameliyat yerim haftaya kontrol 😔
Kuzum bandaj hastaneden cıkmadan cıkarıldı bende
Bırde amelıayt sonrası zaten antibiyotık de verilmesi gerekıyordu kotu olmus 😐

Kuzu benımkı hafıften ılk 1 hafta surdu
Sonra 2 gun keısldı
Sonra yıne devam ettı azarbazar
Ben normal dogumda daha farklı yasamıstım
Ama sezeryanda ıgne yapılıyormuş kanama ıcın oyuzden fazla kanama olmuyormuş
Oyuzden sezeryan gobegı kalıyormus bana da öyle dedıler
40 gune kadar yerıı geldı hafıf kanama yerı geldı silik kanama yasadım
Anladım canım. Benim 2 hafta oldu sürüyor hâlâ da ben normal diye düşünüyordum Bi size sorayım dedim

Kuzum bandaj hastaneden cıkmadan cıkarıldı bende
Bırde amelıayt sonrası zaten antibiyotık de verilmesi gerekıyordu kotu olmus 😐
Bandaji yenilediler sadece çıkarken bide ilaç verdi antibiyotik vermemisler bayagi kötü oldu egilemiyorum kızı alırken dikis yerlerim sanciyor ins geçer

Azalma azaldı ama regli gibi şuan 14.günde bu kadarı normalmi peki
Yaşadıklarınız farklı kuzum ama ben iki üç gün sonra depend ihtiyacı duymadım normal ped yeterli idi. Şu an günlük ped kullanıyorum bazı günler gelmiyor. Çok kırmızı kırmızı mı peki doktoruna danış bence bir de ağır kaldırma kabız olma ıkınma olmasın yani

Eklentiler

• Screenshot_20211229-214954_Instagram.jpg
    Screenshot_20211229-214954_Instagram.jpg
    89,8 KB · Görüntüleme: 31
Maşallah Elif’e 😍😍
Geçmiş olsun cnm ya ilaç tadevisiyle düzelecek inşallah 🙏🏼

X