2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Öyle işte kuzucum 🥰 sen anlat yaa gün içinde nasıl vakit geçiriyosun ?? Aldın mı gümüş kapak bu arada ben aldım bugün trednyoldan bakalım yarar inşallah işe 🤷🏻‍♀️
Aldm aldm korkudan civile gitmistm ordan aldm valla koca birgün hicbisey yapmiyorum sadece tv izleyip yatiyorum arada camasir oluyor onu topluyorm sonra salon wc arasi mekik dokuyorm o kadar sıkıcı bir hayatm var ki anlatamam🥴

Aldm aldm korkudan civile gitmistm ordan aldm valla koca birgün hicbisey yapmiyorum sadece tv izleyip yatiyorum arada camasir oluyor onu topluyorm sonra salon wc arasi mekik dokuyorm o kadar sıkıcı bir hayatm var ki anlatamam🥴
Sonra sıkılmaya vaktin kalmicak onu düşün baby 😂 ben banyoya girnce hep onu düşünüyorum bi daha uzun uzun banyo yapamicam sefasını süriim die boş boş suyun altında duruyorum saçıma krem sürüo bekliyorum falan 😂 annen gelince geçer biraz sıkıntın kuzucum 🥰

Kilya benimkinde de hafif sararma var ne yaptiniz
Tek çaresi beslemek yavrum. Anne sütü ise iki saatte bir kaldır uyur ama uyandırmaya çalışın biz soyuyorduk korkuyorduk hasta olacak diye ama hemşireler öyle dedi ayaklarının altına dokun. Uyanıyorsa sorun yok tabii 😬 mama veriyorsanız üç saatte bir. Emmiyorsa sütün yoksa mama vermekten çekinme sonra kesersiniz. Sarılık başka türlü geçmiyormuş. Çiş ve kaka ile atıyor. Biz sadece saatli beslemeye çalıştık elimizden geldiğince

Sonra sıkılmaya vaktin kalmicak onu düşün baby 😂 ben banyoya girnce hep onu düşünüyorum bi daha uzun uzun banyo yapamicam sefasını süriim die boş boş suyun altında duruyorum saçıma krem sürüo bekliyorum falan 😂 annen gelince geçer biraz sıkıntın kuzucum 🥰
Ayy valla kalmasn vaktim böyle cok zormus esim 24 calisiyor ve ay sonuna kadar günasırı bi basıma kendimi dinleye dinlye dogurucam eni sonu😅ayy duşta ben cok üsurüm yaa 10 dk yi bulmaz hemen cıkarm😅

Ayy valla kalmasn vaktim böyle cok zormus esim 24 calisiyor ve ay sonuna kadar günasırı bi basıma kendimi dinleye dinlye dogurucam eni sonu😅ayy duşta ben cok üsurüm yaa 10 dk yi bulmaz hemen cıkarm😅
Yalnız kalmaman lazım işte nolur nolmaz 😅 benimki de evde yemek yedi gitti dışarı arkadaşlara yalnızım bugün hala gelmedi ama yakın Allah korusun bişi olsa pıt diye gelir 😂 yaaa ben ılıktan biraz sıcakla duş alıyorum yoksa üşünüyo haklısın 😅

Dün doktorumla iki transfer için epey savaş verdim 😂 kesinlikle iki embriyo transfer etmek istemiyor gebelik komplikasyonlarini uzun uzun anlattı ama benimde ilk iki transferimde tek embriyo konmuştu ama negatif oldu biliyorsunuz çift transferde tutunma şansı çok daha yüksek bu sefer tek transfer ettirsem olmazsa çok üzülürüm, doktor yine de sen bir düşün çift çok tehlikeli dedi. Sizler ne düşünüyorsunuz canlarım 🥰
Çift konsa da tek konsa da nasibinde hangisi varsa o kadar oluyor canım. Bana iki transferin ikisinde de çift kondu, ilkinde hiçbiri tutmadı, ikincisinde biri tuttu, oğluşumu doğurdum 😻
Yani diyelim ki ikisi de tuttu ve ikiz gebelik oluştu. Onda da nasibi varsa ikisi de doğar. Allah nasip etti mi komplikasyonmuş neymiş dinlemez. Benim annem 41'nde doğurdu son ikiz kardeşlerimi. Hiçbir sorun da olmadı maşallah. Her şey nasip yani. Bak gruptaki ikizleri olanlarımıza, hepsinin maşallahı var. 😊

Yalnız kalmaman lazım işte nolur nolmaz 😅 benimki de evde yemek yedi gitti dışarı arkadaşlara yalnızım bugün hala gelmedi ama yakın Allah korusun bişi olsa pıt diye gelir 😂 yaaa ben ılıktan biraz sıcakla duş alıyorum yoksa üşünüyo haklısın 😅
Aynen artk bnde korkuyorm zaten az kaldi gelir annem insallah 😊cokta sıcakla alma aman dikkat et ona

Bu arada taze anneler bebeleri uyuturken nasıl yatiriyorsunuz üstünü ortuyormusunuz yoksa battaniyeye sarıp hafif kundak mi yapiyorsunuz dogurmadan öğrenelim😁 bize de pratik olsun
İnce penye battaniyesi ile hafif kundak yapıyorum ama kollarını dışarıda tutuyorum çünkü içeride olunca durmuyor benim oğlan. İlla yatarken geriye atacak o miniş kollarını. Üzerine de yorganını örtüyorum ama onu sarmıyorum, maksat rüzgarı engellesin. He bir de nefes alabileceği kadar aralık bırakıp yüzünü örtünce daha rahat uyuduğunu fark ettim. Bana da eltim gösterdi. İlk 28 gün önemliymiş özellikle. Anne karnındaki sıcaklığı arıyormuş. Yüzündeki örtü hararet yapınca anne karnında hissediyormuş kendini. Denedim işe yaradığını fark ettim ben de.

İnce penye battaniyesi ile hafif kundak yapıyorum ama kollarını dışarıda tutuyorum çünkü içeride olunca durmuyor benim oğlan. İlla yatarken geriye atacak o miniş kollarını. Üzerine de yorganını örtüyorum ama onu sarmıyorum, maksat rüzgarı engellesin. He bir de nefes alabileceği kadar aralık bırakıp yüzünü örtünce daha rahat uyuduğunu fark ettim. Bana da eltim gösterdi. İlk 28 gün önemliymiş özellikle. Anne karnındaki sıcaklığı arıyormuş. Yüzündeki örtü hararet yapınca anne karnında hissediyormuş kendini. Denedim işe yaradığını fark ettim ben de.
Saol cnm bilgiler için evet anne karnında olma hissi onları rahatlatıyor Muş 🥰

Canım prematüreler için dört haftayı bulabiliyor ama benim bebeler zaten sarılıktı düzenli kan verdik düşme eğilimine girince doktor endişe etmeyin dedi ama tabii beslenmeye dikkat ettikte sarılığın verdiği uyku hali yok zaten uyanıyorlar gerçi uyumuyorlar zaten 😬
Merhaba öncelikle bende doğum yaptım 1 haftalık oldular sarılık değerleri şuan 9 ama bizden herhangi bir kan tahlili istemediler Bi cihazla cildinden bakıyorlar beslenmelerini nasıl yaptın nelere dikkat ettin ben 2 saatte bir mama veriyorum birde aralıklarla anne sütü zaten çok fazla ememiyolar hemen yoruluyolar ilerlemelerinden çekiniyorum birde besledikten sonra genellikle uyuduklari için sarılık uyuması olcak diye çekiniyorum.

Merhaba öncelikle bende doğum yaptım 1 haftalık oldular sarılık değerleri şuan 9 ama bizden herhangi bir kan tahlili istemediler Bi cihazla cildinden bakıyorlar beslenmelerini nasıl yaptın nelere dikkat ettin ben 2 saatte bir mama veriyorum birde aralıklarla anne sütü zaten çok fazla ememiyolar hemen yoruluyolar ilerlemelerinden çekiniyorum birde besledikten sonra genellikle uyuduklari için sarılık uyuması olcak diye çekiniyorum.
Canım hayırlı olsun bizimde o değerlerde idi kan verdik biz maalesef ara ara en son biri beş diğeri sekiz idi bir daha vermedik. Anne sütü veriyorsan iki saatte mama veriyorsan üç saatte bir uyandır dediler uyandırmak zor oluyordu yoksa beslenmeden sonra uyumaları gayet normal canım. Bizim artıyordu sonra azalışa geçince kan vermeyi bıraktık beş olan için doktor sarılığı unutun dedi sekiz olan için ise vücuduna baktı sorun oluşturacağını zannetmiyorum dedi. Eskisi gibi uyumadığı kendi kendine uyandığı vücudunda sarılıkların pek kalmadığını gözlemleyince bir daha tahlil vermeyi bıraktık saatli de beslemiyorum çünkü uyumuyorlar zaten uyuduklarında ise uyandırmak istemiyorum onlara göre hareket ediyorum artık.

Benimkilerde sarılık vardı ya üç saatte kaldır besle dediler kendim saat kurup kaldırıyordum ama artık üç saat kesintisiz uyuma yok bazen yorulup beş saatte uyuyorlar nadiren ve kaldırmıyorum artık bazen saatte bir kalkıyorlar filan eski düzeni bıraktım onlar nasıl isterse artık memeyi hep teklif ediyorum mama saatte bir vermiyorum tabii ki de. Aç olunca belli oluyor gaz için kalkınca belli oluyor altı kirli ise belli oluyor büyük oranda. İsteklerine göre gidiyorum. Ve maalesef hiç vakit kalmıyor
Kuzum sarılık varmıydı senin bebelerde bilmiyordum. Beni biraz aydınlatırmsın. Dr bana 2 saate bir besle emzirme + mama olarak devam et dedi. Ben emzirmek için alıyorum 5 veya 10 dk emiyor sonra tekrar aranmaya devam ediyor ama asla memeyi tutmuyor ağlıyor aranıyor sinirleniyor o noktada hemen mama yapıyoruz mamayı şakır şakır içiyor sonra hemen uyuyor. Biberona alıştıgı için mi böyle yapıyor yoksa sütüm mü doyurmuyor anlamadım. Mamayı da 30 cc ile başladık şimdi 40 veya 60 bile bitiriyor. Yani genel olarak 2-3 saatte bir 10 dk emme üstüne mama yiyor. Mama alımı fazla gibi geldi bana ama napıcaz bilmiyorum kafam çok karıstı beslenme konusnda

X