2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

nurselek nurselek yavrum sen progestan kullanmışmıydın doğuma yakın. Bende erken doğum riski oldu ya annem diyor rahim kasılmasın diye son güne kdr progestan aldın acaba rahim kasılmayı öyle mi unuttu doğumda. Bir de spinalde belden aşağısı uyuşunca rahim de uyuşuyor kasılmak aklına mı gelmiyor dedi. Ve bir de normal doğumda sancı çekiyosun rahim canlanıyor orda ve kolay toparlanıyor sezaryende doğum dışarıdan müdahale ile oluyor diye rahim kasılması olmama ihtimali mi oluyor. Bu 3 ü annemin tahminleri. Yani neden oldu diye merak ediyorum şimdi tekrar hamilelik olsa ödüm kopacak aynı şeyleri yaşama ihtimali aşırı korkutucu olur benim için şuan travma çnkü
Bak senin ondan olabilir gerçekten de. Ama ben kullanamadım yani bıraktığımla kalmıştım. Annenin tahminlerinin hepsi okadar mantıklı ki. Şuan onu hiç düşünme kuzu kolay şeyler değil bunlar

Eve geldim 3. Gün başladım kuzum
Kom Sonya Mideli Korse
Korsesizken içimde rahmi hissediyorum lömbür lömbür ve karnım hamur gibi. Korseyi takınca çok daha acısız ve ağrısız oturup kalktıgımı farkettm. Ki doktor da bana oturup kalkarken yürürken dikiş yerlerini elinle sıkı sıkı tut demişti. Doğum yaptırdıgım tüm hamileler kullandı memnun kaldı korseden istersen dene demişti ben de aldım deniyim diye ilk basta giydim mumkun değil dedim kullanamam sonra tekrar giydim ve hiç çıkarmıyorum şuan 5. Günde baya rahat rahat yürümeye başladm. Her gün dr a gidiyoruz bebiş için baya hastanede koştur koşturum yani hafif bi acım kaldı ama idrar olayı henüz geçmedi onu çözemedim idrar yolumda Mı sıkıntı var rahimden gelen bi sancı mı 🥴
Bu korseyi aratınca aynı isimle iki farklı model çıkıyor. Birinin sağ ve solda dikine dikişleri var. Diğerinde yatay tek dikiş. Hangisi acaba? Bir de boy, kilo ve beden sorabilir miyim özel olmayacaksa? Korseyi şu an alsak da deneme imkanı olmadığı için kestiremiyorum. Trendyol ve Hepsiburada'da yorumlarda da yazan olmamış

Canım naptın yaa. Sen kaçıncı günümdesin şimdi. Sürecin nasıl geçti geçiyor. Yürüyebiliyomusun wc yaparken gaz çıkarırken ne durumdasın. Bütün organlarım alt tarafta sanki. ekstra bir göbek var sanki 3.senin de öyle miydi. Dolak benzeri bişe sardınmı iyi gelir mi böyle bişe. Aynı şeyi yaşamış birinin önerilerine çok ihtiyacım var. İnternette bile bununla alakalı hiçbişe bulamıyorum 😔
Bugun 7. Günümdeyim yavrum 5. Günden itibaren iyi hissetmeye başladım ama hiç geçmeyecek gibiydi gece bebeğim ağlıyor almak için kalkıcam kalkamıyorum pis bir acı karnımın içinde tuhaf şeyler sanki birsürü organlar orda lömbür lömbür eve geldiğim 3. Gün duşa girdm ama. Desteksiz asla kalkamadım yatamadım dönemedim. Sağa sola yatmak acılı herşey löp yana doğru düşüyor sanki karnım sünmüş görünüyordu vs ama bugun 7. Gün be iyi hissediyorum en azındsn yatmak kalkmak daha iyi yavas yavas normale dönüyor gibiyim
Labellaaa Labellaaa nurselek nurselek biran önce geçsin gitsin en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz inşallah 🙏🏼 Her okuduğumda dua ediyorum size🙏🏼

@Kilya cnm bebişler için de inşallah çözüm bulabilirsiniz en kısa sürede 🙏🏼🙏🏼
Kuzum allah razı olsun kimse yaşamasın inşallah şu atoniyi 🥴
Bu korseyi aratınca aynı isimle iki farklı model çıkıyor. Birinin sağ ve solda dikine dikişleri var. Diğerinde yatay tek dikiş. Hangisi acaba? Bir de boy, kilo ve beden sorabilir miyim özel olmayacaksa? Korseyi şu an alsak da deneme imkanı olmadığı için kestiremiyorum. Trendyol ve Hepsiburada'da yorumlarda da yazan olmamış
Eşim avm den almıştı benmkini ama baktm Bu bendeki canım

177 boy 86 kg ile doğuma gittim doğum dönüşü 85 kg dım ve xl aldım 85 kg iken çok zor giyebildim aşırı sıkıydı.
Şuanda da sanırım 82 kg flanım korse sıkıyor ama ya ben korseye alıştm ya da kilo gidiyor diye cok rahat gelmeye basladı korse ama ilk zmnlar cok zor giriyordu 2 kişi anca giydiriyordu şuan tek başıma giyebiliyorm L olsa nasıl olur bilmiyorm yani zamanla bi beden küçüğü de şart gibi

İnşallah düzeleceksin cnm en kısa sürede..
Ya benim ikiz kardeşlerimde öyle birbirlerinin zıttı seninkilerde öyle mi olacak acaba☺️şimdiden belli etmeye başlamışlar😍
nurselek nurselek benim de ikizim var, erkek. Biz de bie kız bir erkek ikizlerdeniz yani. Birbirimizden her türlü ayrıyız. Tip olarak, boy olarak, huy olarak. Göz rengi, saç rengi, ten bile bir tık farklı. Eşimi bir de ikizimi benim yanımda ilk defa görenler eşimi ikizim, ikizimi eşim zannediyor, o derece 🤣

Eve geldim 3. Gün başladım kuzum
Kom Sonya Mideli Korse
Korsesizken içimde rahmi hissediyorum lömbür lömbür ve karnım hamur gibi. Korseyi takınca çok daha acısız ve ağrısız oturup kalktıgımı farkettm. Ki doktor da bana oturup kalkarken yürürken dikiş yerlerini elinle sıkı sıkı tut demişti. Doğum yaptırdıgım tüm hamileler kullandı memnun kaldı korseden istersen dene demişti ben de aldım deniyim diye ilk basta giydim mumkun değil dedim kullanamam sonra tekrar giydim ve hiç çıkarmıyorum şuan 5. Günde baya rahat rahat yürümeye başladm. Her gün dr a gidiyoruz bebiş için baya hastanede koştur koşturum yani hafif bi acım kaldı ama idrar olayı henüz geçmedi onu çözemedim idrar yolumda Mı sıkıntı var rahimden gelen bi sancı mı 🥴
Yaa ne güzel baya yoluna koymuşsun kendini çok sevindim adına çok şükür. O acı baskı lömbür lömbürlük olayı hallolduysa büyük oranda geçer sadece idrar olayı için de kegel egzersizi iyi gelebilir kızların dediği gibi.

Eşim avm den almıştı benmkini ama baktm Bu bendeki canım

177 boy 86 kg ile doğuma gittim doğum dönüşü 85 kg dım ve xl aldım 85 kg iken çok zor giyebildim aşırı sıkıydı.
Şuanda da sanırım 82 kg flanım korse sıkıyor ama ya ben korseye alıştm ya da kilo gidiyor diye cok rahat gelmeye basladı korse ama ilk zmnlar cok zor giriyordu 2 kişi anca giydiriyordu şuan tek başıma giyebiliyorm L olsa nasıl olur bilmiyorm yani zamanla bi beden küçüğü de şart gibi
Çok teşekkür ederim 😊 Bu arada çok büyük bir şey atlatmışsın, geçmiş olsun. Allah bebeğinizi sağlıkla, huzurla, analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🙏

Yaa ne güzel baya yoluna koymuşsun kendini çok sevindim adına çok şükür. O acı baskı lömbür lömbürlük olayı hallolduysa büyük oranda geçer sadece idrar olayı için de kegel egzersizi iyi gelebilir kızların dediği gibi.
Az önce tekrar idrar çok sancılı oldu mesela kuzum valla anlamadım dr a sorayım çarşamba gunu

Az önce tekrar idrar çok sancılı oldu mesela kuzum valla anlamadım dr a sorayım çarşamba gunu
Ben de biraz 1 saat önce iki büklüm sıkışmış gibi kalktım azıcık idrar geldi mesela bu sefer de.döndğm sonra oturarak iki bebenin besleme bakımını yaptım. Çok zor bu durum gerçekten. Allahım Bi an önce sağlımıza döndürdün.
Sor sen de. Antibiyotik kullanıyomusun

İnşallah 2 tane yavru gözümün içine bakıyor onlar ne bilir ne anlar benim sancım dan ağrımdan. Onlara yetememe korkusuyla bir an önce toparlanmak istiyorum ama bu süreç baya yavaş ilerlermiş. Normal sez. Bile 49 güne anca toparlarmış ben nezamn toparlarım bilemiyorum
AAHH kuzumm ınsan degıl mı dırek bebeklere mudahale etmek hemen almak beslemek ohtıyacları gidermek felan ıster tabı annesın bırde kac yılın hasretı var heyecanı var
Cok guzel bır seyı yasamak malesef kı kolay elde edilmiyor az kaldı kuzum yokusun sonu na gelın dı kara görun du ohh bunu da atlattın mı artık bebelerin lr ömurr boyuu saadete kosucaksın 🤩😍❤️🥳🤲

Islak mendilleri boşuna almışım kullanmadım hiç 7 günde bu pamukların hepsi bitti son paket 😅 gece 4 te cekmiştm fotoyu atarken uyuyakalmışım 😅 ele geçirilmiş çorap ve bez değiştirilirken alt açmaya yapılan çiş kaka mücadelesi ile herkese G Ü N A Y D I N 🌞
kızlar gercekten en zor şey uykusuzlukmuş 🙈 hamileyken aman nolcak zaten hiç uyumuyorum böyleyken de ne kdr kötü olabilirki diyordm ama çok zorrr 😮‍💨

Eklentiler

• 4B98D841-E732-436B-8FFA-F1DB22E05E45.jpeg
    4B98D841-E732-436B-8FFA-F1DB22E05E45.jpeg
    114,6 KB · Görüntüleme: 38
Ben de biraz 1 saat önce iki büklüm sıkışmış gibi kalktım azıcık idrar geldi mesela bu sefer de.döndğm sonra oturarak iki bebenin besleme bakımını yaptım. Çok zor bu durum gerçekten. Allahım Bi an önce sağlımıza döndürdün.
Sor sen de. Antibiyotik kullanıyomusun
Yok kuzum hastanede yaptıkları antibiyotik tedavisi vardı sadece onun harici kan ilacı ve vitaminlere devam et dedi ağrın olursa parol dedi. Bende bir sırt ve bel ağrısı başladı allahım emzirmek bile zulüm dik duramıyorum kaburgalarım da ağrıyor olabilir o kadar baskıya zaten bişi olcagı belliydi 😬

Uf dogum sonrasi sondayi cikarirken zarar görüyoruz ben bile simdiden dog sonrasi yapacagim tuvaletleri dusunmekten yine stres oldum ya
Yanma falan olmadı ben de kuzum hatta sonda cıkarılırken hiç hissetmedm. Hemşireye dedm cok korkuyorm. Anlamıcaksın ki bi ayy yapcaksn dedi yam cıkarken ay yaptm anlık bi his acı yok yani. Sonra öğlene kdr idrar yapmanızı bekliyoruz yapınca haber verin dedi ben aşırı korkuyordm ilk idrsrdan ama gittim yaptm yanma vs olmadı sadece rahme bi sancı giriyor ve hala devam eden bişey sebebini anlamadım

Yanma falan olmadı ben de kuzum hatta sonda cıkarılırken hiç hissetmedm. Hemşireye dedm cok korkuyorm. Anlamıcaksın ki bi ayy yapcaksn dedi yam cıkarken ay yaptm anlık bi his acı yok yani. Sonra öğlene kdr idrar yapmanızı bekliyoruz yapınca haber verin dedi ben aşırı korkuyordm ilk idrsrdan ama gittim yaptm yanma vs olmadı sadece rahme bi sancı giriyor ve hala devam eden bişey sebebini anlamadım
Benim inanilmaz yanmisti canim ya yapmaya korkuyordum, belki de sondayi cekerlerken yanlis bisey yaptilar

X