2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kilo alımları az. Aslında söylemedi ama bundan gönderiyor anladığım aşırı yüksek değil çünkü değerlerim. Perinatologlar bir takip etsin birkaç gün. Git gel sürekli olmaz. Vakit kaybetmeden hastaneye geçin dedi. Risk almayalım dedi.
Cnm geçmiş olsun ya..doktor riske atmak istememiş yatış vermiş.perinatolog takibinde olman da iyi olur bir kaç gün.inşallah kısa sürede çıkarsınız hastaneden cnm🙏🏼🙏🏼

Şeker ve tansiyon neden olabiliyormuş ama hiç bilmiyorum tabii. Şimdi gel yarını bekle. Bir de öğlen hiç bir şey yiyemedim yemek saati geçmişti bir sürü tahlil ultrason nst derken kaldı kim bana yemek getirecek ki zaten. Dışarıdan bir şey yiyemiyordum. Sanırım bu izlemeler sonrasında doğuma da karar verilecek bilmiyorum ya cidden 😟
Eşin bir şey bırakıp çıkamıyor mu canım?
En azından bozulmayacak kuruyemiş, meyve falan getirip gitse.

Ya üni hastanesi öyledir egitim arastrmada ayni sekilde asistamdir onlar rutin vizit geziyorlardır kendi aralarinda sabahta hocalariyla gezerler diye dusunuyorum ay yemek isi kötü acsın resmen söylesene ordakilere birsey istesinler yemekhaneden
Ya bir fırsat olmadı ki kan ver muayene ol filan derken saat kaç oldu. Akşama kaldı artık 🙁

Eşin bir şey bırakıp çıkamıyor mu canım?
En azından bozulmayacak kuruyemiş, meyve falan getirip gitse.
Kuruyemiş su bıraktı eve gitti işte eşyalarımı ve ilaçlarımı getirmeyede biraz attım kuruyemişten ağzıma şeker de takip edeceğiz dediler diye korkuyorum da bir de ona ilaç eklerler diye nasıl arada kalıyorum 😞

Sır sanki sır doktor ile dört kişi filan geldi az önce. Kaşıntıları sordu iki üç gündür var dedim geceleri. Sebebini araştıracağız dedi. Bebeklerle ilgili herhangi bir şey var mı dedim yok dedi. Asistan yarın perinatoloji ekibi ile değerlendireceğiz dedi 🙄 böyle mi işliyor hastanede işler ne oluyor ben anlamıyorum 🤦🏻‍♀️ Standart prosedür mü yani akşamları böyle dolaşıyorlar mı bilgi vermeyecekler neden dolaşıyorlar ben şu an tam olarak ne oluyor anlamadım. Araştırma hastanesi diye mi 😥
Büyük ihtimal kuzum araştırma hastanesi diye öyle birkaç kişilk ekip dolaşıyo akşam yada sabahta hocalarıyla beraberde vizite çıkıyorlar

Kuruyemiş su bıraktı eve gitti işte eşyalarımı ve ilaçlarımı getirmeyede biraz attım kuruyemişten ağzıma şeker de takip edeceğiz dediler diye korkuyorum da bir de ona ilaç eklerler diye nasıl arada kalıyorum 😞
Boşver, aç kalma canım.
En kötü söylersin çok açtım, şu kadar şundan yedim diye.

Kafana çok takma korkma desemde hepsi havada kalır kuzum ruh halini çok iyi anlayabiliyorum dualarımız seninle 🤲🏻 Ultrasyonda ölçümler her zaman doğru olmuyor en azından böyle düşün birazcık rahatlamaya çalış inşallah herşey yoluna girecek ve en doğru bilgiyi yine yarınki doktorlar verirler sende bize o güzel haberleri verirsin inşallah 🤲🏻 Ama şuanda sen moralini yüksek tutmaya çalışki bebişler etkilenmesin

Merhaba kızlar. Size uzun ama sürükleyici bir şey anlatacağım. 😃 Günlerdir ne yaşıyorum bakın.

Bugün koltukları yıkatacaktım ya hani. Adamla sabah 9 diye anlaşmıştık. Ben de 2 tane arkadaşımı kahvaltıya çağırmıştım, evde tek olmayayım diye. İki takım yıkanacaktı, biri oturma odasında, diğeri salonda. Oturma odasındaki düğmeli bir model olduğu için, ona da chester diyorlarmış yeni öğrendim, 250 lira ona istemişti. Salondaki de daha eski tip olduğu için, düz bir model, 200 demişti. Ben de halıları da yıkatacağım diye indirim istemiştim, ikisini toplam 400'e yıkarım demişti. Anlaşmıştık.

Bu arada normalde salı günü diye ta cumartesiden konuşmuştuk da adamı pazartesi akşam aradığımda salı gününü doldurduk, sadece perşembe boşluk var demişti. Ben de biz konuşmadık mı dedim, siz bir daha aramayınca vazgeçtiğinizi düşündüm dedi. Dedim aklınıza geldiysem siz arayıp sorsaydınız. Bana verdiğiniz sözü başkasına da nasıl verirsiniz demiştim. Neyse sonra arkadaşımın tanıdığı diye affetmiştim, perşembe sabaha anlaşmıştık.

Bugün sabah namazından sonra uyku girmedi gözüme hem adamlar gelecek hem arkadaşlarım diye, erkenden kalktım. Akşamdan yatılı misafirim vardı, onların yataklarını ve evi topladım. Duşa bile giremedim her an adamlar gelebilir diye. Bir baktım saat 10 olmuş ben evi toplarken. Tam kahvaltı hazırlamaya geçiyordum, adamı aradım. 9 dediniz, 10u geçmiş. Neredesiniz? Biz öğleden sonra geleceğiz abla dedi. Siz dalga mı geçiyorsunuz dedim? Nasıl abla, bir siz değilsiniz ki, biz sabahı doldurduk dedi. Ne demek ya salı günü dediniz, perşembe oldu, şimdi de sabah dediniz öğlen mi oldu dedim. Ben size özellikle sabah gelin, öğleden sonra hastane randevum var demedim mi? dedim. (Haftalık NST vb. komtolüme gideceğim de). Hiç hatırlamıyorum dedi. O zaman vazgeçtim, iptal ediyorum, gelmeyin dedim, telefonu yüzüne kapattım.

Bayağıdır da instagramda başka bir halı koltuk yıkamacının adını görüyordum. Fiyatları daha uygun gibi görünüyordu ama belki koltuk tipine göre artmıştır bizimki diye bir de bu anlaştığım tanıdık diye çok üstüne düşmemiştim. Hemen o yıkamacıyı aradım. Hem koltukları hem halıyı sordum. Chester olanı 200 e yıkarız ama siz toplu yıkama yaptıracaksınız, ona 180 diyeyim dedi. Düz modele de 140 diyorum dedi. Halıları da metresi 6 liradan yıkıyor. Öbürüne göre bu da ucuz yani.

İlkinde koltuklara yalvar yakar 400 verecektim, şimdi oldu 320. Aradaki farka bakın. Üstelik ilki hafta sonu yoğunuz, gelemiyoruz, gelirsek de sabah geliriz demişti, bu cumartesi 16.30'a saat verdi. Eşim de evde olacak yani. Ohh miss. Üstelik halılara da indirim yapacak bir daha.

Ve kasım ayında halı yıkayacaklara özel instagram hesaplarında çekiliş yapıyorlarmış. Çay makinesi, mikser ve blender veriyorlarmış. O da hiç yoktan iyidir dedim 😆

He bir de arkadaşlarıma haber verdim, birinin çocuğu hastaydı yine de gelecekti, adamlar gelmeyecek, kendini zorlayacaksan gelme dedim. O zaman gelmeyeyim dedi. Öteki zaten komşumdu, yine de kahvaltıya geldi. Neyse meğer 2 ay önce komşum da benim yeni anlaştığım aynı yıkamacıya koltuklarını yıkatmış ve çok memnun kalmış. Ay bir rahatladı ki içim, oh bee 😄
Bu kadar rahatlık olur mu ya..o gün bugün şu gün ertele de ertele.. cnm geç olacak ama senin için karlı bir olmuş oldu😊

Öyle canım. Ya bir de böyle acil durum çantası gerekiyor 🙄 şimdi pijama kıyafet filan. Cimrilik yapmayın 😅😂 hastane çantasından çıkar dedim eşime mecburen. Ne kadar kalırım belli değil 🥴
Ben kontrole gittiğimde kanama için doktor hemen yatış verdi.hastane ile ev arasında 100 km ver.git gel yapmak uzun sürer diye eşimi avm ye yolladım pentiden takım aldı.rica etti paketli açılmamış ürün verdiler(aslında hiç giyemem ama mecbur kalınca)öyle geçirdik günü..
Tekrar kanama olunca gittiğimde çanta hazırlayıp gittim hatta annem öyle bir abarttı ki meyve çerez bardak çanak doldurdu 🤣🤣 çok şükür gerek kalmadı ama bagaja bir çanta yapıp koyacağım dursun kenarda lazım olabiliyor..

Şeker ve tansiyon neden olabiliyormuş ama hiç bilmiyorum tabii. Şimdi gel yarını bekle. Bir de öğlen hiç bir şey yiyemedim yemek saati geçmişti bir sürü tahlil ultrason nst derken kaldı kim bana yemek getirecek ki zaten. Dışarıdan bir şey yiyemiyordum. Sanırım bu izlemeler sonrasında doğuma da karar verilecek bilmiyorum ya cidden 😟
Kuzu bırazdan hastane saatlerınde yemek getırırler aksam da 9 gıbı ve sknrası ara ögun getırırler
Seker. Tabıkıbını yaparlar tansıyın nst bunlar fix
Sımsıdıen sonrra duzene gırer
Esım dısardan almıyordu bana hastane yemegı zaten bana ızdırıaptı yıyemıyrodum bulantılardan
Yakınlarım yemek yapar aksamdan esıme bırakırdı
Esımde 11 den sonra hepsını yuyebıkcegım sekıkde ısıtıp sefer tasına koyup getırır dı kahvaltılıklara kadar almıstı
Kefır yogurt meyve ne istersem onlarıda alıp kenara koymustu ben azar azar ne yiyebilirsem
Zaten ben psıkojık sabahalara kadar delı tavuk gıbı de dovunerej gezdiğim ıcın extra kilo kaybım olmustu
Sen sımdı sakin sakin takıp edilirsin tetkıtlerden sonra sımdı duzene gırer yemelerıne devam eder bebekelrı takıp ettırırsın hıc bısey olmaz allahım baska kedeer vermesın ben evde takıp oluyorum sabah aksam dr la ama senın oralara gıtmen daha ıyı tabı
Benım suan psıkolojım kaldırmaıdıgı ıcn bem ayrı dogum hastamelerıne gıdemıyorum 1.2 saatte bır bısey yemeye calısıyorum proteınlı asırı şışıyorum ıdare edıyroum evde gezınıyorum bıraz karnım ınınce yıne bıseyelr atıyrıum agzıma beklemiyorum acıkmayı felan bakakım benım kı 1 hafta sonra ne olcak ınsallah toparlarız napalım hastlaık olmasında
İşte o skeılde bıle yıyemedıgım ıcın

Ben kontrole gittiğimde kanama için doktor hemen yatış verdi.hastane ile ev arasında 100 km ver.git gel yapmak uzun sürer diye eşimi avm ye yolladım pentiden takım aldı.rica etti paketli açılmamış ürün verdiler(aslında hiç giyemem ama mecbur kalınca)öyle geçirdik günü..
Tekrar kanama olunca gittiğimde çanta hazırlayıp gittim hatta annem öyle bir abarttı ki meyve çerez bardak çanak doldurdu 🤣🤣 çok şükür gerek kalmadı ama bagaja bir çanta yapıp koyacağım dursun kenarda lazım olabiliyor..
Kuzu sımdı nasıslın ne durumdasın

Sır sanki sır doktor ile dört kişi filan geldi az önce. Kaşıntıları sordu iki üç gündür var dedim geceleri. Sebebini araştıracağız dedi. Bebeklerle ilgili herhangi bir şey var mı dedim yok dedi. Asistan yarın perinatoloji ekibi ile değerlendireceğiz dedi 🙄 böyle mi işliyor hastanede işler ne oluyor ben anlamıyorum 🤦🏻‍♀️ Standart prosedür mü yani akşamları böyle dolaşıyorlar mı bilgi vermeyecekler neden dolaşıyorlar ben şu an tam olarak ne oluyor anlamadım. Araştırma hastanesi diye mi 😥
Cnm öyle oluyorlar.. Maalesef Bilgi vermeden birden başında 5-6 kişi geliyor iki soru sorup çıkıyorlar.Odadan çıkarken daha çok asistanlara durumu anlatıyorlar.asistana sordun mu da doktorunuz bilgi verir diyor genelde..

Kuzu sımdı nasıslın ne durumdasın
Kahve akıntım durdu hafif krem olarak geliyor çok şükür..
İlaçları bıraktıktan sonra midem ağrıların gitti şükür..yemek yemekte zorlanma var ama o mide ağrılarından sonra hiç birşey benim için..
2 haftadır yatıyorum.Yatmaktan biraz sıkıldım ama iyi olsun da yatarım☺️

Kilya Kilya kuzucumm canım benim sakın korkma Allahım çok büyük inşallah sağlıkla çıkcaksınız tedbirli olmak iyi olmuş hastanede takipte olman da öyle dualarımız seninle kuzum Allah a emanet olun inşallah🤲

Kızlar merhaba transfer sonrasında ovulasyon testi deneyen var mı aranızda acaba
Ben denemedim cnm istikrarla ikisinde de kanda öğrendim☺️ Negatif görmekten çok korktum.bazen testlerde negatif çıkıp kanda pozitif olabiliyor stres olmamak adına yapmadım..ovülsaypnda hiç kullanmadım..

Kahve akıntım durdu hafif krem olarak geliyor çok şükür..
İlaçları bıraktıktan sonra midem ağrıların gitti şükür..yemek yemekte zorlanma var ama o mide ağrılarından sonra hiç birşey benim için..
2 haftadır yatıyorum.Yatmaktan biraz sıkıldım ama iyi olsun da yatarım☺️
Ohhh masallahh canımm daha da ıyı olucaksın ınsallahh 🤲 🥰🤩

Kuzu bırazdan hastane saatlerınde yemek getırırler aksam da 9 gıbı ve sknrası ara ögun getırırler
Seker. Tabıkıbını yaparlar tansıyın nst bunlar fix
Sımsıdıen sonrra duzene gırer
Esım dısardan almıyordu bana hastane yemegı zaten bana ızdırıaptı yıyemıyrodum bulantılardan
Yakınlarım yemek yapar aksamdan esıme bırakırdı
Esımde 11 den sonra hepsını yuyebıkcegım sekıkde ısıtıp sefer tasına koyup getırır dı kahvaltılıklara kadar almıstı
Kefır yogurt meyve ne istersem onlarıda alıp kenara koymustu ben azar azar ne yiyebilirsem
Zaten ben psıkojık sabahalara kadar delı tavuk gıbı de dovunerej gezdiğim ıcın extra kilo kaybım olmustu
Sen sımdı sakin sakin takıp edilirsin tetkıtlerden sonra sımdı duzene gırer yemelerıne devam eder bebekelrı takıp ettırırsın hıc bısey olmaz allahım baska kedeer vermesın ben evde takıp oluyorum sabah aksam dr la ama senın oralara gıtmen daha ıyı tabı
Benım suan psıkolojım kaldırmaıdıgı ıcn bem ayrı dogum hastamelerıne gıdemıyorum 1.2 saatte bır bısey yemeye calısıyorum proteınlı asırı şışıyorum ıdare edıyroum evde gezınıyorum bıraz karnım ınınce yıne bıseyelr atıyrıum agzıma beklemiyorum acıkmayı felan bakakım benım kı 1 hafta sonra ne olcak ınsallah toparlarız napalım hastlaık olmasında
İşte o skeılde bıle yıyemedıgım ıcın
Şimdi getirdiler de tansiyon ve şeker hastalarına aynı yemek çıkıyormuş. Felaket tuzsuz çok açtım yedim. Benim o şansımda yok evimiz uzak buraya baya samimiyetle isteyebileceğim kimse yok paşa paşa yiyeceğim bu yemekleri sabah olsun da inşallah şu perinatologlar gelsin. Baksın bir açıklama yapsınlar bana inşallah 🙄 hemşireler nazik genelde iyiler ama ortam işte hastane ne de olsa. Bir de üniversitelerde incik cincik deşiyorlar. İster istemez gerginim 😞 Covid negatif gelmiş. Şimdi o kalabalık odalardan birine alırlar 🙄😑 ay neyse çok stres yaşadım ard arda bebekler iyi olsunlar hayırla doğsunlar da bu da geçer elbet 🤲🏻

Cnm öyle oluyorlar.. Maalesef Bilgi vermeden birden başında 5-6 kişi geliyor iki soru sorup çıkıyorlar.Odadan çıkarken daha çok asistanlara durumu anlatıyorlar.asistana sordun mu da doktorunuz bilgi verir diyor genelde..
Aynen öyle yaa. Ah benim minik fındıklarım beni sömürseydiniz de az kilo alsaydınız. Hayırlısı bakalım Rabbim büyük 🤲🏻

X