2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kafana çok takma korkma desemde hepsi havada kalır kuzum ruh halini çok iyi anlayabiliyorum dualarımız seninle 🤲🏻 Ultrasyonda ölçümler her zaman doğru olmuyor en azından böyle düşün birazcık rahatlamaya çalış inşallah herşey yoluna girecek ve en doğru bilgiyi yine yarınki doktorlar verirler sende bize o güzel haberleri verirsin inşallah 🤲🏻 Ama şuanda sen moralini yüksek tutmaya çalışki bebişler etkilenmesin
Amiin kuzucum amiin 🤲🏻 Evet yarını sabırsızlıkla bekliyorum. En doğru bilgiyi yarın alacağım sanırım. Zaten son günler çok gerildik. Rabbim hayırlısı ile sağlıkla çıkıp sonra sadece doğum için geleyim bebelerimi alıp gideyim inşallah 🤲🏻

Ben denemedim cnm istikrarla ikisinde de kanda öğrendim☺️ Negatif görmekten çok korktum.bazen testlerde negatif çıkıp kanda pozitif olabiliyor stres olmamak adına yapmadım..ovülsaypnda hiç kullanmadım..
Teşekkür ederimm ben de taransferimin 4.günündeyim çok heyecanlıyım merak etmiştim test günümü bekliyorum yoksa 🤗

Oh ohh sanki kendi evim temizlenmiş gibi mutlu oldum😍(iki haftadır annemdeyim eşim evi ne hale getirmiştir bilmiyorum gitmeden ablayı gönderirim herhalde 🤪)
Ne kadar uyguna geliyorlar çok mu ihtiyaçları varı acaba😕 300 de versen olur yani🥰 güle güle otur cnm😊
300 verdim kuzum 🥰 ama zaten kadın cıkarken dedi ki normalde kişi başı 250 ye geliyoruz. Yani toplam 750 mi 🙈😳 nasıl bir karambol oldu bilmiyorum açıkçası 😅

İyi yapmışsın cnm 300 vermekle bayağı iş yapmışlar maşallah☺ Ay Bende büyük temizlik yapınca akşama eşime eve geç gel diyorum🤪🤪
Hemen batırıyolar çünkü yaa ıslak elleri sağa sola sallamak kıyafetleri sağa sola atmak 🙅‍♀️ Bebeklerden sonra da böyle olursa olay çıkar heralde 😅

Aynen öyle yaa. Ah benim minik fındıklarım beni sömürseydiniz de az kilo alsaydınız. Hayırlısı bakalım Rabbim büyük 🤲🏻
Kilyacim benim bebişe de bir hafta geriden geliyor dedi dr ki ilk haftalar bir hafta öndeydi sorun olmaz dediler genetik faktörler rol oynuyormuş dr bize bakti eşimde bende zayıf sizlere çekmiştir dedi bende kafaya takmadim açıkçası .seninde önemli bir durumun olduğunu düşünmüyorum bence tedbir amaclı yatırdılar seni kendini üzme sakın

Kilyacim benim bebişe de bir hafta geriden geliyor dedi dr ki ilk haftalar bir hafta öndeydi sorun olmaz dediler genetik faktörler rol oynuyormuş dr bize bakti eşimde bende zayıf sizlere çekmiştir dedi bende kafaya takmadim açıkçası .seninde önemli bir durumun olduğunu düşünmüyorum bence tedbir amaclı yatırdılar seni kendini üzme sakın
Ne kadar geri onu da bilmiyorum ki kendi doktorum geri filan da demedi. Buradakiler arasında konuşurken duydum bir de perinatologlar bakacak diyince içime kurt düştü. Araştırdım da bebek yeterince beslenmezse kendi deposundan yakarmış. Buda karın çevresinin küçük olmasına neden olurmuş. Tabii istenen bir durum değil. Doktor erken bakıp yol alalım dedi. Yani bir anda ultrasonu bitirdi pat diye sana yatış verelim birkaç gün takip edelim dedi anlamadım bir şey. Hani her şeyi pat pat söyleyen biri normalde. Çekinmez yani bir yandan bana söylerdi diyorum diğer taraftan yatış vermesini anlamıyorum. Bir de safra asitlerim normal çıktı. Sanırım enzim yükselmesinin nedenini de çok anlamadı. Kolestaz da asıl teşhiste safra asitleri önemli imiş. Onlar normal ama karaciğer enzimleri yüksek çıkınca heralde onun nedenini de merak etti of bilmiyorum dahiliye doktorumda çok yükselirse yatman gerekir demişti ama hiç o günün yarın olacağını düşünmemiştim 😅

Şimdi getirdiler de tansiyon ve şeker hastalarına aynı yemek çıkıyormuş. Felaket tuzsuz çok açtım yedim. Benim o şansımda yok evimiz uzak buraya baya samimiyetle isteyebileceğim kimse yok paşa paşa yiyeceğim bu yemekleri sabah olsun da inşallah şu perinatologlar gelsin. Baksın bir açıklama yapsınlar bana inşallah 🙄 hemşireler nazik genelde iyiler ama ortam işte hastane ne de olsa. Bir de üniversitelerde incik cincik deşiyorlar. İster istemez gerginim 😞 Covid negatif gelmiş. Şimdi o kalabalık odalardan birine alırlar 🙄😑 ay neyse çok stres yaşadım ard arda bebekler iyi olsunlar hayırla doğsunlar da bu da geçer elbet 🤲🏻
Esin tekrar gelirse kücük tuzlardan istersin olmadı canım sabrin sonu selamettir insallah Rabbim bebeklerinle mükafatlandıracak seni canim benim sabah hersey yolunda olur cıkarsn insallah

Esin tekrar gelirse kücük tuzlardan istersin olmadı canım sabrin sonu selamettir insallah Rabbim bebeklerinle mükafatlandıracak seni canim benim sabah hersey yolunda olur cıkarsn insallah
Amiin inşallah inşallah canım 🤲🏻 Ay dün dahiliye doktoru hala artmaya devam ederse seni hastaneye yatırabiliriz demişti o günün bu kadar çabuk geleceğini bilmiyordum 😑🙄 safra değerlerim normal çıktı bu arada. Ama karaciğer enzimleri yüksek damardan ilaç verdiler işte. Sanırım enzim yüksekliğinin nedenini anlamlandıramıyorlar 🤷🏻‍♀️ Üstüne bebekler de küçük çıkınca ☹️

Amiin inşallah inşallah canım 🤲🏻 Ay dün dahiliye doktoru hala artmaya devam ederse seni hastaneye yatırabiliriz demişti o günün bu kadar çabuk geleceğini bilmiyordum 😑🙄 safra değerlerim normal çıktı bu arada. Ama karaciğer enzimleri yüksek damardan ilaç verdiler işte. Sanırım enzim yüksekliğinin nedenini anlamlandıramıyorlar 🤷🏻‍♀️ Üstüne bebekler de küçük çıkınca ☹️
Dur bakalim yarin ayrintilica sorarsin bahsettikleri kücüklük ne kadar ne planliyorlar telefonuna not et istersen soracaklarini unutursun sonra safra degerlerininde iyi cikmasins cok sevindim valla belki sabah yeniden kan alirlar degerlendirirler insallah güzel gider canım hersey dualarimiz seninle

Dur bakalim yarin ayrintilica sorarsin bahsettikleri kücüklük ne kadar ne planliyorlar telefonuna not et istersen soracaklarini unutursun sonra safra degerlerininde iyi cikmasins cok sevindim valla belki sabah yeniden kan alirlar degerlendirirler insallah güzel gider canım hersey dualarimiz seninle
İnşallah bugünki gibi olmaz açıklama alırım. İnşallah da güzel sonuçlar alıp çıkarım kuzum 🤲🏻

Hemen batırıyolar çünkü yaa ıslak elleri sağa sola sallamak kıyafetleri sağa sola atmak 🙅‍♀️ Bebeklerden sonra da böyle olursa olay çıkar heralde 😅
Eşimin meyve yediğini yere dökülen meyvenin suyu ayağıma yapışınca anlıyorum😅 dolaptan aldığı gibi ısırıyor yer hep bal oluyor ay nasıl sinirleniyorum,bir tabak kullanmasını öğretemedim.Çay bile demletmem,Ocağın her yeri çay tozu oluyor 😅
Ay kıyafet konusunda da Kayınvalidem öyle alıştırmış ki salonda bile çorap çıkartıp bırakıyordu ama o konu da dizginleri elime aldım😅😅

Ne kadar geri onu da bilmiyorum ki kendi doktorum geri filan da demedi. Buradakiler arasında konuşurken duydum bir de perinatologlar bakacak diyince içime kurt düştü. Araştırdım da bebek yeterince beslenmezse kendi deposundan yakarmış. Buda karın çevresinin küçük olmasına neden olurmuş. Tabii istenen bir durum değil. Doktor erken bakıp yol alalım dedi. Yani bir anda ultrasonu bitirdi pat diye sana yatış verelim birkaç gün takip edelim dedi anlamadım bir şey. Hani her şeyi pat pat söyleyen biri normalde. Çekinmez yani bir yandan bana söylerdi diyorum diğer taraftan yatış vermesini anlamıyorum. Bir de safra asitlerim normal çıktı. Sanırım enzim yükselmesinin nedenini de çok anlamadı. Kolestaz da asıl teşhiste safra asitleri önemli imiş. Onlar normal ama karaciğer enzimleri yüksek çıkınca heralde onun nedenini de merak etti of bilmiyorum dahiliye doktorumda çok yükselirse yatman gerekir demişti ama hiç o günün yarın olacağını düşünmemiştim 😅
bana durumu şöyle açıkladı dr bir kilo sıkalası var atıyorum 1.500 kg ile 4.000 kg arası bebegin bu sikalanin içinde ama ufak dedi yani minyon bi bebek olacak dedi bende beslenme ile alakasi var mi dedim birçok sebebi olabilir dedi mesela kordona giden kan akışı,sigara kullanimi varsa sigara,yada başka bişey benim dr um perinatalog durumu böyle açıkladı benim kan akışı normalmiş bence sadece mini bir araştırma yapacaklar oyle düşün belki sana bi kaç tetkik yapacaklar içini ferah tut

bana durumu şöyle açıkladı dr bir kilo sıkalası var atıyorum 1.500 kg ile 4.000 kg arası bebegin bu sikalanin içinde ama ufak dedi yani minyon bi bebek olacak dedi bende beslenme ile alakasi var mi dedim birçok sebebi olabilir dedi mesela kordona giden kan akışı,sigara kullanimi varsa sigara,yada başka bişey benim dr um perinatalog durumu böyle açıkladı benim kan akışı normalmiş bence sadece mini bir araştırma yapacaklar oyle düşün belki sana bi kaç tetkik yapacaklar içini ferah tut
Amiin kuzum inşallah her şey normal derler ve ayrılırız bu hastaneden 🤲🏻

X