2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kilo alımları az. Aslında söylemedi ama bundan gönderiyor anladığım aşırı yüksek değil çünkü değerlerim. Perinatologlar bir takip etsin birkaç gün. Git gel sürekli olmaz. Vakit kaybetmeden hastaneye geçin dedi. Risk almayalım dedi.
Kuzum Bi baksınlar her şeyin yoluna olduğundan emin olsunlar madem 🙏🏻

Kilo alımları az. Aslında söylemedi ama bundan gönderiyor anladığım aşırı yüksek değil çünkü değerlerim. Perinatologlar bir takip etsin birkaç gün. Git gel sürekli olmaz. Vakit kaybetmeden hastaneye geçin dedi. Risk almayalım dedi.
Gerçekten de önlem amaçlıdır. Sık git gel yapman gerekcekse yatman daha iyiokur belki birkaç gün. Sıkma canını 🤲🏻
Hemen mi yatış

Evet Ege üniversitesine yönlendirdi. 1800 olmuşlar sadece 200 gram almışlar. Çok önemli değil tabii ama biraz az dedi
Bak bunu düsünüp hic kendini strese sokma orda perinatalog degerlendirir herseye bakar hem sizin iciniz rahat eder hemde bilgi alirsiniz belki kontrol altinda olmasi daha iyi olur doktorun tüp bebek doktoru zaten bu yüzden riske girmek istemedi bence Allah yar ve yardımcınız olsun insallah dualarimiz seninle🙏

stres olma canım benim doktorum da perinatolog her çocuk illa her hafta eşit oranda kilo alcak diye birşey yok der ki seninki birde ikiz doktorun riske atmamak için iyi yapmış sen stres olma

Tüm dolapları iç dış sildiler kaloriferleri bile söktüler valla ama yavaşlar onu anladım fırın içindeki tepsileri bile yıkadılar 🤩 şuan ev yenilendi ve hala burdalar bitince gitçez diyolar 🐣 gündüz baska yerde çLışıyolarmış ondan benim için gelmişler normalde aksam gitmiyoruz artk cok yoruluyoruz dediler sen hamilesin diye geldk dediler ama bayaa iş yaptılar ya helal olsun. 3 kişi toplam 250 tl alıckalar ama ben 300 vermek istiyorum da kv müsade etmez sanırm
Perdeleri yıkayıp astılar mı? Duvarları ve camları sildiler mi? Balkonları, banyoları yıkadılar mı? Bütün odalardaki koltuk, yatak ve dolapları çekip altlarını ve arkalarını da sildiler mi? Hatta dolapların da üstünü? Bunları da yaptılarsa 250 liraya bayağı iyiymiş diyeceğim. Hem de dolap içleriyle ve 3 kişi.

Günaydın kızlarım 🌸 güzel haberler alacağımız Bi gün olsun please 🙏🏻🙏🏻
cumartesi Dr randevum var yine arayı 25 gün açmışım 🙈 Dr bu sefer kesin canıma okuyacak 😅 34+4 oluyorum o zaman, ufak ufak doğumu da konuşuruz belki. Bu sefer arayı açmış olmaktan ben de rahatsız oldum ama acaba suyu yeterli mi her şey yolunda mı falan diye böyle kafamda kuruyorum. İnşallah her birimiz vaktinde sağlıkla hayırlı doğumlar yapar alırız bebeklerimizi kucağımıza 🙏🏻
Mobilyaların düzenlenmesi, eşyaların yerleşmesi Aralık ilk hafta olacak biraz buna da geriliyorum, keşke her şey yerleşmiş olsaydı şimdi. Mobilya konusunda biraz geeç kaldık maalesef... Şimdi bekle dur. E onlar düzenlenmeden yıkanacakları falan da yapamıyorum ortalıkta kalacaklar diye 😅 her şey birbirini bekliyor...
Benimde cam balkon yapılacak 2 aydır onu bekliyorum, bi gelip ölçü aldılar aksilik oldu ,tekrar ölçü derken 2 ay oldu , kızımın odasında fazla eşyalar var ,cam balkon takılmadan odayı da boşaltamıyorum, kaldım öle, baktım olacsk gibi değil kızımın kıyafetlerini yıkadım ütüledim, hurcladim ,bence sende kıyafetleri hazırla, seninde benim gibi doğumun yaklaşmış ne olur ne olmaz

Kuzum Bi baksınlar her şeyin yoluna olduğundan emin olsunlar madem 🙏🏻
Ya öyle de ne bileyim hayırlısı olsun artık doktor sürekli git gel olmasın dedi. Bakalım buradakiler ne diyecek. Psikolojik olarak girer girmez çöktüm zaten kalabalık bir ortam doğum bekleyenler filan şimdi hiç hazırlıksız kaldım burada hemen git dedi diye doktor 🙄

Bak bunu düsünüp hic kendini strese sokma orda perinatalog degerlendirir herseye bakar hem sizin iciniz rahat eder hemde bilgi alirsiniz belki kontrol altinda olmasi daha iyi olur doktorun tüp bebek doktoru zaten bu yüzden riske girmek istemedi bence Allah yar ve yardımcınız olsun insallah dualarimiz seninle🙏
Sağ ol canım aynen öyle riske girmeyelim o doktor böyle dedi bu böyle dedi olmasın tek elden takip edelim dedi de ani oldu yani beklemiyordum hayırlısı inşallah iyi olsunlarda 🤲🏻

stres olma canım benim doktorum da perinatolog her çocuk illa her hafta eşit oranda kilo alcak diye birşey yok der ki seninki birde ikiz doktorun riske atmamak için iyi yapmış sen stres olma
İkizler için kabul edilir bir kilo dedi de işte sanırım kordon akımına filan da bakacaklar hayırlısı ne diyeyim. Hastane ortamında olmak güzel değil ☹️

Kilya Kilya canım, korkulacak bir şey yok, gözlem altında olman daha iyi.
Sıkıntı yok, inşallah vakti zamanında gelecek bebişlerin. 🙏
Dualarım seninle.
İnşallah canım inşallah amiiin 🤲🏻 Umarım sıkıntı çıkmaz da çabuk gönderirler eve hiç beklemediğimiz bir şeydi doktor da haftasonu geliyor bugün yatman daha iyi dedi

Merhaba kızlar. Size uzun ama sürükleyici bir şey anlatacağım. 😃 Günlerdir ne yaşıyorum bakın.

Bugün koltukları yıkatacaktım ya hani. Adamla sabah 9 diye anlaşmıştık. Ben de 2 tane arkadaşımı kahvaltıya çağırmıştım, evde tek olmayayım diye. İki takım yıkanacaktı, biri oturma odasında, diğeri salonda. Oturma odasındaki düğmeli bir model olduğu için, ona da chester diyorlarmış yeni öğrendim, 250 lira ona istemişti. Salondaki de daha eski tip olduğu için, düz bir model, 200 demişti. Ben de halıları da yıkatacağım diye indirim istemiştim, ikisini toplam 400'e yıkarım demişti. Anlaşmıştık.

Bu arada normalde salı günü diye ta cumartesiden konuşmuştuk da adamı pazartesi akşam aradığımda salı gününü doldurduk, sadece perşembe boşluk var demişti. Ben de biz konuşmadık mı dedim, siz bir daha aramayınca vazgeçtiğinizi düşündüm dedi. Dedim aklınıza geldiysem siz arayıp sorsaydınız. Bana verdiğiniz sözü başkasına da nasıl verirsiniz demiştim. Neyse sonra arkadaşımın tanıdığı diye affetmiştim, perşembe sabaha anlaşmıştık.

Bugün sabah namazından sonra uyku girmedi gözüme hem adamlar gelecek hem arkadaşlarım diye, erkenden kalktım. Akşamdan yatılı misafirim vardı, onların yataklarını ve evi topladım. Duşa bile giremedim her an adamlar gelebilir diye. Bir baktım saat 10 olmuş ben evi toplarken. Tam kahvaltı hazırlamaya geçiyordum, adamı aradım. 9 dediniz, 10u geçmiş. Neredesiniz? Biz öğleden sonra geleceğiz abla dedi. Siz dalga mı geçiyorsunuz dedim? Nasıl abla, bir siz değilsiniz ki, biz sabahı doldurduk dedi. Ne demek ya salı günü dediniz, perşembe oldu, şimdi de sabah dediniz öğlen mi oldu dedim. Ben size özellikle sabah gelin, öğleden sonra hastane randevum var demedim mi? dedim. (Haftalık NST vb. komtolüme gideceğim de). Hiç hatırlamıyorum dedi. O zaman vazgeçtim, iptal ediyorum, gelmeyin dedim, telefonu yüzüne kapattım.

Bayağıdır da instagramda başka bir halı koltuk yıkamacının adını görüyordum. Fiyatları daha uygun gibi görünüyordu ama belki koltuk tipine göre artmıştır bizimki diye bir de bu anlaştığım tanıdık diye çok üstüne düşmemiştim. Hemen o yıkamacıyı aradım. Hem koltukları hem halıyı sordum. Chester olanı 200 e yıkarız ama siz toplu yıkama yaptıracaksınız, ona 180 diyeyim dedi. Düz modele de 140 diyorum dedi. Halıları da metresi 6 liradan yıkıyor. Öbürüne göre bu da ucuz yani.

İlkinde koltuklara yalvar yakar 400 verecektim, şimdi oldu 320. Aradaki farka bakın. Üstelik ilki hafta sonu yoğunuz, gelemiyoruz, gelirsek de sabah geliriz demişti, bu cumartesi 16.30'a saat verdi. Eşim de evde olacak yani. Ohh miss. Üstelik halılara da indirim yapacak bir daha.

Ve kasım ayında halı yıkayacaklara özel instagram hesaplarında çekiliş yapıyorlarmış. Çay makinesi, mikser ve blender veriyorlarmış. O da hiç yoktan iyidir dedim 😆

He bir de arkadaşlarıma haber verdim, birinin çocuğu hastaydı yine de gelecekti, adamlar gelmeyecek, kendini zorlayacaksan gelme dedim. O zaman gelmeyeyim dedi. Öteki zaten komşumdu, yine de kahvaltıya geldi. Neyse meğer 2 ay önce komşum da benim yeni anlaştığım aynı yıkamacıya koltuklarını yıkatmış ve çok memnun kalmış. Ay bir rahatladı ki içim, oh bee 😄

Gidip gelmektense kalman daha iyi kuzum takipleri için doktorunda riske atmak istememiştir hastanede kalacan diyede kendini strese sokma sakın dualarımız seninle 🤲🏻

X