2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günaydın kızlar bugün sabahı zor ettim çünkü kaşıntı başladı bende sanırım enzimlerim artmaya devam ediyor 😑 doktor bir dahakine cuma ver dedi tahlili ama belki çarşamba giderim. Allah tan sabahları pek olmuyor ama gece oldu mu özellikle benim kollarımda oluyor kaşıntı. Sebebi benim tahminim tabii karaciğer yapıyormuş büyük oranda o. Cuma’ya kadar sorun çıkarmasaydı en azından diyorum ama nasip 🙄 inşallah olmaz bugün ve yarın bekleyeceğim perşembe verdim daha tahlil hemen vermek istemiyorum.
Cnm geçmiş olsun.inşallah sorun çıkmaz🙏🏼

Daha yeni verdim kız 10 dk anca oldu valla esim hazir ikna olmusken hemen veriyim vazgecmeden dedim😅hadi sende sec hemen trendyola baktmda hala tanesi 10 15 tl ya inmedi
Bak trendyolda da sadece şu attığım linktekiler düştü o da her rengi değil yani. Bu 5 tl in son günümü. Bi de kaç tl den sonra kargo bedavaydı orda
https://ty.gl/q7r7zxl30r

Kızlar ben çıktım doktordan 🤰
Detaylı anlatım geliyor 😅
Boyumuz 49 cm kilomuz 2.400 olmus şükür🧿 🤗
3-3.5 kg doğar muhtemelen ele avuca gelecek bir bebek olur dedi 🥰
Kafası yukarda ayakları aşağıda sen kendini sezaryene hazırla %3 dönmeyen bebek dilimine girmiş senin kızın belki döner ama gidişat bu yönde dedi 🐣
Ben de spinal doğum istediğimi söyledim sen sakin kızsın bu yöntemi seçebiliriz acı hariç herşeyi hissedersin ama dedi. Kesimi dikimi baskıları sarsmaları 🤓
Eşim yanımda olabilecek mi dedim doğuma girmesini istiyorum dedim seçtiğin hastane ile görüşsün asistan dedi. Asistana sordum almıyorlar sanırım ama arayıp haber vericem dedi ☹️
Hastaneye kaç kişi alıyorlar dedim sadece 1 kişi dedi ya eşin ya annen 😳 ben ikisini de istiyorum dedim 2. Kişi kaçak göçek giriyor ama onu da sorucam her gelene 2 gün öncesinden covid testi istiyorlar dedi. Yani annen ve eşin dönüşümlü gelecekse ikisinin de covid testi yapılmıs olmalı dedi. Çok zor bir durum değil mi kızlar ya insan eşini de yanında ister annem de lazım ameliyatlıyım tecrübeli biri şart 😔
Bu durumda kv nin tepkisi ne olur acaba 2. Gün ben gelicem flan der mi sonucta görmek ister torununu 🤨 çnkü hiçbir muayeneye gelmedi yok ben doğuma gelicem diyordu hep kendince bir totem yapmıştı sanırım 🤭
34 ü gördük şimdi de hedefimiz 37 dedi ve 36. Haftada tekrar kontrole çağırdı. 2 hafta sonra doğumdan önceki son kontrolum olabilir resmen cok heyecanlı 🤩
Durumlar bu şekilde canlarım 💜
Cnm gözün aydın.sağlıkla ilerlesin inşallah.
Hadi bakalım 36 da daha ileri bir tarihe atar doğumu inşallah🙏🏼

Ben her durumda annemi isterim,eşim çok ama çok beceriksizdir😅 kanamadan hastanede yattığım gece onu şunu yap bunu ver demekten sinir küpü oldum.birde uykuyu çok sever yastık görsün uyuR😅

Bak trendyolda da sadece şu attığım linktekiler düştü o da her rengi değil yani. Bu 5 tl in son günümü. Bi de kaç tl den sonra kargo bedavaydı orda
https://ty.gl/q7r7zxl30r
Bak bunlarda güzelmis de arada afarkli renk geldi diyenler olmus bu 5 tl 4 gunluktu bugun kacıncı günü hatirlayamadm ya 3 ya 4.gün hic bedava kargo yazisi görmedm bnce kac olursa olsn var kargo ucreti 13 tlydi yurtici kargo

Hadi bakalimmm cok heyecanliiii 😍 canim nerde dogurcaksin hangi hastane ?? Valla bizim arkadas acibadem de dogurdu herkes de ziyaret etti girdi ciktii 🤷🏻‍♀️ Kalmaya bir kisi birakiolar genel de ama ben de annemi istiyorum hem bana bakcak hem bebege esim yapamaz onu yapar da ben istemem gider gelir ☺️ Ben de sez istiyorum biliosun ablalarim falan epidural yaptilar bisi hissetmediler hani yari belleri uyusuk sonra direk odaya geldiler emzirdiler ama once bebek gelio onu da baba disinda kimseye teslim etmiyolar ☺️ Kacak gocek girerler boyle seyleri bangir bangir yapmamak lazim bu surecte baby orda uyarsinlar bosver 😂 ayriyetten dogum bu yani annen kayinvaliden falan beklerler hastanede evde olur mu hic bilemedim benim ablalarim babam bile gelir birakmazlar ki beni bahcede bile olsa beklerler yani sirayla da cikip gorurler 🤷🏻‍♀️
Hizmet hastanesinde yapıcam canım en makul o dr çok para aldıgı için anlaşmalı oldugu uygun hastaneyi seçtim ama orası da cok güzel bir hastane kime sorsam memnun kalmış
Yok lokal biliyorum da aralarında fark varmıydı tam onu bilemedim yaa yoksa aynı şey mi oluyordu
Biri kasa iğne biri dokuya sanırım canım neye göre karar veriliyor bilmiyorum ama
Kiz bana doktor dedi ya senin boyundaki birinin sekiz kilosuyla normal kilodaki birinin dort kilosu ayni 😂 bosver doktoru sen vucut kitle endeksiyle hesaplamakmis dogru olan 👍
Aynen bana da öyle dedi boyun uzun oldugu için kurtarıyorsun dedi 15 e kadar alabilirsin dedi ben tabi boyuna yiyorum 😅
Yap gitsin valla ugrastırmaz barii kızz ne dicem az önce bandana siparisi verdim o siteden hala 5 tl bakalm nasıl gelecekk Labellaaa Labellaaa seninkiler geldi mi
Gelmedi yavrum daha
Cnm gözün aydın.sağlıkla ilerlesin inşallah.
Hadi bakalım 36 da daha ileri bir tarihe atar doğumu inşallah🙏🏼

Ben her durumda annemi isterim,eşim çok ama çok beceriksizdir😅 kanamadan hastanede yattığım gece onu şunu yap bunu ver demekten sinir küpü oldum.birde uykuyu çok sever yastık görsün uyuR😅
İnsallah canım sağol 🥰 valla eşimi merak ediyorum baba pozisyonunda ne kadar yardımcı olur 😅

Yaa masallah cok tatlis olmuss🥰
Sağol kuzum 🤗
Aaa hem kıza uyar hem erkeğe güle güle kullan kuzum 😍
Ama Bi de gündüz ışığında isteriz fotisini.
Bir de camın ne kadar büyükmüş odaları baya büyük anlaşılan
Sağol kuzum eve gidince çeker yollarım gündüz 🤗
Yeterince büyük evin 2.büyük odası prensesin yatak odam daha küçük 😃😃😃

Bi kere takıldı bana biliyo musun transfer sonrası dr tuvalete kaldirmiyordu ilk denememdi yatakta surgü veriyorlar 2saat yat diyolar yapamıyorum Allah ım delirecem globa girdim hemsire ilk sordu yaptm demistm sonra itiraf etttm🤣hemencecik bir sonda ve benden gelen 1500 cc😂😂😂acıdı ama cok degildi aslında hafif bi yanma olmustu sadece
Neden taktıysam ben de bu konuya 🙄😬 belki uyuşturup takarlar sonrasında çıkarırken de olsun artık deriz 😬

Kızlar geldım hastaneden muthıs yorgunluk var 😣
Benım yenı gıttıgım dr ılaclarda duzenleme yaptı
Tahlıllerımı istedi bekleyemedım yarın sonuc alcam
Panık atagın ıyı halisin dedı daha ılerı boyut hastanede kalan hastalarım oldu dedıı
Kansulandırıcı igneyı 2 ye cıkarttı
Bebbege baktı bırazcık kılosu gerı gıbı kalmıs dedı
Bende kendı verdıgım kılodan bahsettım uzuldüm bebekın kılosu ıcınde
Sabahlara kadar dövunmussun bebeegın etkılenmesı bu kadar normal dedı
Proteın agırlık lı beslen kuruyemıs felan ye dınlen dedı
Psıkıyatr onerdı dogum sonrası depresyon ıcınde tedbır olur
Belkı bu konuda sıkıntı yasarsın dedı
Dogum ıcın daha 1 ayın var dedı
Ama usg de erken doguma meyıllı bebek dedı
Gece gunduz kanama su felan gelır ara benı dedı
Progestan onerdı sabah aksam vajınadan
Tahlıllere bakıp dıgerleırnı aynı sekılde degerlendırıcem dedı
Kan sukandıcıılar ıcınde
Benım ıgne vurunupn6 saat sonra dogum yaptırdığım hastam var dedı
Normal dogum ıcınde zaten nişan geldıgınde dahha vurunma dıyoruz dedı
Benık ıcın normal kendı gelebılır dedı
Ama 37 +2 gibilerden sonra olmazsa alırızn sezeryanla dedı
Genel aneztea6bana onermedı cıgerlerım suan hasaas oldugu icin
Spınal de epıdural de calıstıgım hastane de yapıyorlar dedı
Ama kontrollu gıdersek merak etme bı sıkıntı yasanmaz dedı
Panık ataj annekerın bebeklerinin cıgerlerı daha ıyı gelısı yor dedı
Panık atak hamılem 33 hafyada dogurdu yogun bakıma bıke almadık dedı
Ayy kafam kazan gıbı oldu ıyıce
Uyku ıcın dun medıtas vermıstı ona 21 gun ozellıkle devam et dedı 🥵 ayy aksılık taksı felan zor bulduk bıraz yurudum cok yoruldum sımdı bırazcık dınlenmem lazım
Bakalım bızım kız nasıl ne sekıl gelecek hayırlısı ıns.. 😔
Cnm herşeyin hayırlısı..Çok kolay süreç yaşamadın ve çok güçlü olduğunu düşünüyorum.doktorun güzel konuşmuş.kilosunu da çok takma kafana farklı bir usg ile bakıldı farklılık olabilir.Allah’ın izniyle sağlıkla zamanında gelecek elisamız🥰

Hizmet hastanesinde yapıcam canım en makul o dr çok para aldıgı için anlaşmalı oldugu uygun hastaneyi seçtim ama orası da cok güzel bir hastane kime sorsam memnun kalmış

Biri kasa iğne biri dokuya sanırım canım neye göre karar veriliyor bilmiyorum ama

Aynen bana da öyle dedi boyun uzun oldugu için kurtarıyorsun dedi 15 e kadar alabilirsin dedi ben tabi boyuna yiyorum 😅

Gelmedi yavrum daha

İnsallah canım sağol 🥰 valla eşimi merak ediyorum baba pozisyonunda ne kadar yardımcı olur 😅
Kuzum benim ablam da ilk dogumunu orda yapmisti on bes sene once ama cok guzeldi o zamanda simdi kim bilir nasil omustur hayirlisiyla insallah saglikla 🤲🧿

X