2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar perinatologdan çıktık. 3 gün önce, çarşamba günü radyolog bakıp 3200 g demişti ya, adam bildiğin kandırmış bizi profesör ölçtü, 2748 g dedi. 3200'ü çok abartılı buldu.

Şu an SAT'a göre 34+2 haftalık iken;

Baş çevresi 37+3 haftalık,
Karın çevresi 36+1 haftalık çıktı.

Boyu da FL x 7'den 45,99 yani 46 cm çıktı.

Amniyon sıvısının miktarına ve serviks uzunluğuna bakarak (ikisi de normal) erken doğuma gerekli bir durum yok dedi.
Haftada bir NST çektirmeye devam et, acil bir durum olmadığı sürece de 2 hafta sonra bir daha gel dedi. Gelmeden 1-2 gün önce kan tahlillerini bir daha yaptır, getir dedi.

36+2 haftalık olacağız ya o zaman, çatı muayenesine bakacakmış. Çatı genişliği normal doğum yapmaya uygun görülse bile karın çevresi yine böyle fazla çıkarsa sezeryan için gün belirleyebiliriz dedi. Her halükarda ağırlığı 4 kiloyu geçerse sezeryan istiyoruz dedi.

Bebişin kafası 30. haftadan beri aşağıda bu arada. Bebişin kafası hatta yavaştan doğum kanalına baskı yapmaya başlamış dedi.

Yine de 36 haftada belirleyemezsek 38'de bir daha çağırırım, o zaman normal doğum mu sezeryan mı hepsi belli olur dedi.

Yani ara tatilde doğurmuyorum şimdilik (bebek bir anda erken geleceğim demezse tabii).

Ama bir dahaki gidişimde doğum zamanının belli olabilme ihtimalini bilmek bile ben ekstra mutlu etti.

Ha bu arada, bu gidişle de bebişim Akrep'ten Yay burcuna kayacakmış gibi görünüyor. Hadi hayırlısı

Maşallah canım, büyümüş sizin kız.
Güzel bakmışsın dedi doktorun, öyle mi?
Bravo sana.
Hayır, kilonun nesi varmış.
Bence de duyma, boşver.

Ooooo, ikinci bebiş de büyümüş.
Kilosuna da boyuna da maşallah.
Kilya bi ara paylaşmıştı, bebeğe kilo aldıran yiyecekler falan.
Onları yeme bir süre, bir şey olmaz Allah’ın izniyle.
Bir de 6-9 ay tulumları arttır bence.
Anlaşılan boylu olacak senin bebiş.

Bebeğin kilo artışı bu kez sanki biraz azalmış gibi geldi bize. 10 gün önce 2680 g iken şimdi 2748, yani sadece 68 g. Son haftalarda bebeğin kilo alışı azalabiliyor demişlerdi. Belki de öyle olur da normal doğurabilirim hâlâ.

Maşallah kuzucum doktora cihaza bebeğin pozisyonuna göre çok değişiyor ölçümler zaten. Yavaş yavaş doğum tarihleri belirlenmeye başladı. Aman akrep olmasın ya nst yi kendi doktorum istemedi henüz daha kaçıncı haftadan itibaren her hafta olmalı ki duruma göre mi değişiyor acaba

Ben dün doktora özellikle sordum canım 32.hafta itibari ile nst istiyorum dedi ama her hafta mı yoksa iki haftada bir mi onunla ilgili birşey söylemedi

Ben dün doktora özellikle sordum canım 32.hafta itibari ile nst istiyorum dedi ama her hafta mı yoksa iki haftada bir mi onunla ilgili birşey söylemedi
Bakalım bu hafta gittiğimde bir şey diyecek mi. Ben geçen gün girdim ama buradaki doktor gelmişken gir dedi diye girdim kendi doktorum bir şey söylemedi henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…