2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Zaten en ileri haftada olanımız o sonrasında Birumuttuyasataninsani Birumuttuyasataninsani Labellaaa Labellaaa ve @Yasamademek123 tabii ikizler daha erken geliyor kuzum belli olmaz. Bana doktor Aralık İlk haftayı görmemiz gerek dedi de nasip valla. Allah ım sağlıkla doğmalarını nasip etsin inşallah 🤲🏻
Onların altındaki tarihler hep ileri ya unutuyrum 🙈😂 herkes sağlıkla kucağına alsın kimse erkenden almasın inşallahhhh Allahım cuma saati duy sesimiziii 🤲🥰

Selam bebeklerim, valla yazdıklarınızı okuyorum da yazmaya korkuyorum öyle diyeyim 🤦🏻‍♀️ benim kv gelip kalmaz, kalırsa da ben deliririm zaten çok akıl verir, ve yaşanmışlıklardan dolayı belki normal Bi şey bile olsa ben inanılmaz sinirleniyorum her şey batıyor. Sonra kocama patlıyorum o da anasını savunuyor zoruna gidiyormuş. mutfak işinde yoktur bu halimle ona da gitsem bende de olsak yemek her şey bende yani öyle diyim. Doğumdan sonra da en ihtiyaç olacak şey mutfak işi 🤦🏻‍♀️ neyse nihayetinde düşününce bile afakanlar basıyor. Bi de ben genelde susarım onlara karşı karakterim öyle olmamasına rağmen o daha çokk yoruyor. Bla Bla bla işte... Annem kalır kısa Bi süre sonra el elde baş başta. Böyle olmasını da tercih ederim. Keşke hiç gelmeseler karışacaklar her şeye. Ondan da kaçış yok 😒

Selam bebeklerim, valla yazdıklarınızı okuyorum da yazmaya korkuyorum öyle diyeyim 🤦🏻‍♀️ benim kv gelip kalmaz, kalırsa da ben deliririm zaten çok akıl verir, ve yaşanmışlıklardan dolayı belki normal Bi şey bile olsa ben inanılmaz sinirleniyorum her şey batıyor. Sonra kocama patlıyorum o da anasını savunuyor zoruna gidiyormuş. mutfak işinde yoktur bu halimle ona da gitsem bende de olsak yemek her şey bende yani öyle diyim. Doğumdan sonra da en ihtiyaç olacak şey mutfak işi 🤦🏻‍♀️ neyse nihayetinde düşününce bile afakanlar basıyor. Bi de ben genelde susarım onlara karşı karakterim öyle olmamasına rağmen o daha çokk yoruyor. Bla Bla bla işte... Annem kalır kısa Bi süre sonra el elde baş başta. Böyle olmasını da tercih ederim. Keşke hiç gelmeseler karışacaklar her şeye. Ondan da kaçış yok 😒
Öyle karışılması hiç hoşuna gitmiyor insanın kendi annesi bile olsa.

Allah'ım vaktin de sağlıkla giymesinii nasip etsin bebisine🥰🥰🥰
Aminnnn canımm 🥰
Ay o ne güzel kv imiş. Benim annem gelinine karşı çok iyidir. Gelinin annesi vefat etmişti zaten bunlar evlendikten çok kısa bir süre sonra, kız özellikle annemi yanında istemişti doğumunda. Çok başka şehirlerde yaşanmasına ve annem çalışıyor olmasına rağmen doğum yaz tatiline denk geldiği için annem rahat rahat gidip geliniyle ilgilenebilmişti.

Benim kv kötü değildir ama biraz bilgisizdir diyeyim. Kendi anneden gördüğü kadarını bilir. Okuma yazması yoktur zaten, o yüzden yeniliklere de pek açık değildir. Kültür farklılığı yaşarız o yüzden. Bir araya geldiğimizde sohbet edebileceğimiz bir konu yoktur. Farklı şehirlerde yaşarız zaten. Annemlerle de onlarla da.

Yardım konusunda hamileliğimin başında kv, kp ile birlikte bize gelmişlerdi, haftalarca kalmışlardı ve hiç yardımcı olmamıştı, yemek olsun temizlik olsun. Üstelik ben her gün işe de gidiyordum o dönem ve birkaç hafta öncesinde düşük tehdidi atlatmıştım. Yemekleri dışarıda yiyorduk, evde en fazla makarna pişiriyordum, temizliği de eşim yapıyordu.

Kv kendi kızının evine gittiğinde de hiçbir şey yapmaz bu arada. Hamileliklerinde yaptı mı ben onlara yetişemedim ama, şu an hiç yerinden kalkmaz.

Geçen bebeğe ben bakacağım, bir daha bakıcıya niye para vereceksiniz ki diyiverdi ama neyse ki eşim de bunun mümkün olmadığının farkında. 😬

Şimdi doğumda annem de gelecek kv de ama annem çok kalamayacak, çalıştığı için. Kv ile idare etmem gerekecek. Bakalım bu kez yardımcı olacak mı? Lohusayım ayol. 😁
Yani hamile birine yardımcı olunmaması benim canımı sıkar sanırm ya mutlaka laf sokardım heralde ben hiç duramam sinirlenirsem 😅
günaydın cnm..ohh ohh işler hallolmuş ne güzel artık bekleme vakti😍hayırlı zamanda gelsin bebiş🙏
Aminn canım inşallaahh zamannda gelsinn 🥰🤲
Bana da Labellaaa Labellaaa ve @Yasamademek123 ilk olur gibi geliyor😅
Benim daha çoook var kız 😋 38 i görmek için bi 6-7 haftam var benden önce olacaklar var gibi hatırlıyorum 🙈
Hee yaaa bu kızlar rol çalabilir bak onu unutmuşum 😂
İnşallah çalmayızzz amin 🤲🙈
Bosver hareketli daha iyi benimkide arada böyle duraganlaşıyor zaten cok aman aman hareketli degil alıstm artik ama mesela dun geceden beri iyice yavas sabah az bi vurup gitti kasiklardan normal diye dusunuyorm artik🤷‍♀️
Bazen benmki de hareketsiz oluyor inanılmaz modum düşüyor bu haftalarda yeri daralırmış flan deseler de ben karnım hoplasın istiyorum sürekli dokunuyorum falan oynayana kadar içim rahat etmiyor 🥴
@RAAT bişi sorcam baby benim bebişte hep gün olarak önden gidio ama o da etkiliyo mu doğumu ilk kez duydum bunu da o zaman belki benim şubat başı - ortası doğar ne zaman söyler doktor bunu 🙀 kova burcu olsun istiyorum çok ben de 😂
Ben şahsen 3 hafta öndeymişim annem hamileyken 😅 3 hafta erken doğmuşum ama gelişim ve oluşumda sıkıntı olmamıs yani günü sayılmış. Ve kardeşlerm de öyle doğmuş. Annem der siz hepiniz 3 hafta erken oluştunuz 😅
Onların altındaki tarihler hep ileri ya unutuyrum 🙈😂 herkes sağlıkla kucağına alsın kimse erkenden almasın inşallahhhh Allahım cuma saati duy sesimiziii 🤲🥰
Amiiinnnn ben de bugun bol kuran dua okudum Rabbim kabul etsin inşallahh hepimiz hayırla sağlıkla kavuşalım 🤲
Öyle karışılması hiç hoşuna gitmiyor insanın kendi annesi bile olsa.
Kesnlkleee annem ayrı kv ayrı şeyi savunuyor ve ben apayrı şeyi savunuyorum bu beni yoruyor aşırı 🤦‍♀️ dediğim gibi insanlar iyi olabilir iyilik yapmak isteyebilir ama karşısındaki bireye saygı duymaları gerekiyor biz de tecrübeli olmasak da devir değişti ve araştırıyoruz sürekli herşeyi bilmesekte bırakın yaşayarak öğreniriz ben annelikte tecrubesizliğimi bebeğimi tanıyarak öğrenmek istiyorm bu hissi de yaşamak istiyorum açıkçası.

Eksikler bitti mi kızlaaarrr benm son kargolar geliyor artık geri kalan listem şu

Bebek arabası seti (bunu artık deneyip göremeyeceğim için eşime sadece bi puset aldırabilirim)
Isıtıcı (eşim arkadasının mağazasından alacak yoks coktan sipariş vermiştim 😅)
Uyku arkadaşı (bunu sonra alıcam bebişin uyku eğitimi zamanlarında)
Kapı süsü (bebişin ismi olmadıgı için alamıyorum yoksa seçtim süsü sadece isim eksik 🙈)
Çikolata (bunu da bayatlamasın diye almıyorum nereden alacagımı belirledim)
Hediyelik ( bu da isimsizlikten askıda bekliyor)

Şuan tek dert kızımın bir adının olmaması 😅 ismi bulmadan doğmasın böylece zamannda doğar belki benm aşkım 🧿🤩

Bunları da anneannemiz almış elbiseler triko takım ve yelek kumaşları harika lcw den bakabilirsnz kız annelerim 🥰

Eklentiler

• E70231B7-8E8B-4BCE-B482-7C2FB86352E1.jpeg
    E70231B7-8E8B-4BCE-B482-7C2FB86352E1.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 7F19EAB8-0DF1-4EF9-A086-692B156AFB99.jpeg
    7F19EAB8-0DF1-4EF9-A086-692B156AFB99.jpeg
    124,7 KB · Görüntüleme: 38
  • BF4463D6-31D1-4355-B861-9708ED6C9333.jpeg
    BF4463D6-31D1-4355-B861-9708ED6C9333.jpeg
    110,9 KB · Görüntüleme: 38
  • FEEF452E-391C-479B-A19A-16EF9DBE01C6.jpeg
    FEEF452E-391C-479B-A19A-16EF9DBE01C6.jpeg
    168,4 KB · Görüntüleme: 40
Bu fitilli taytları da tek olarak almıştım ama takım olmayan şeyleri sevmedğimden civilden üstüne böyle iki sweat aldım fiyatı uygundu sweatlerin ve içi yumuşacık pamuklu bu da tavsiyedir 🌸

Eklentiler

• 5697CF45-3DDB-4665-988E-5F890F62E17A.jpeg
    5697CF45-3DDB-4665-988E-5F890F62E17A.jpeg
    64,4 KB · Görüntüleme: 35
  • 982E13AA-2C3A-411B-B9CC-0AF3D7384550.jpeg
    982E13AA-2C3A-411B-B9CC-0AF3D7384550.jpeg
    89,8 KB · Görüntüleme: 42
Bebek çantası olarak bunu seçebildim sonunda ve aldım şükür daha doğrusu ben seçmiştim tam alacakken arkadasım çantanı ben alıcam dedi onun hediyesi oldu sağolsun 🥰

Eklentiler

• 15AAEA4F-3F0C-4F2A-9BFF-D6C41A4419EF.jpeg
    15AAEA4F-3F0C-4F2A-9BFF-D6C41A4419EF.jpeg
    101,3 KB · Görüntüleme: 42
  • AB2AE3AC-328F-433C-89DE-B0450ABE99DF.jpeg
    AB2AE3AC-328F-433C-89DE-B0450ABE99DF.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 44
Çok linkledim sizi herkes nerde ayoll eskiden 50 sayfa okuyup buralara gelirdim napıyosunuz bacılar 😅
Ben tetanoza gitmistim 2.sini oldum geldim yoksa bırakmazdm.burayi digerleri nerde.biledim😂cok begendim aldiklarinin hepsini güle güle.kullan en sevdigim sey hediye alinmasi😂civilden aldigin üstleri ve altlari kac aylık aldn canım bende az dolanayim dedim ama cok yoruldum hastane terligimi aldm bi onu buldum pijema 250 tl civari internnttekiler bile daha uygun öyle siparis vercem sanirim

Eksikler bitti mi kızlaaarrr benm son kargolar geliyor artık geri kalan listem şu

Bebek arabası seti (bunu artık deneyip göremeyeceğim için eşime sadece bi puset aldırabilirim)
Isıtıcı (eşim arkadasının mağazasından alacak yoks coktan sipariş vermiştim 😅)
Uyku arkadaşı (bunu sonra alıcam bebişin uyku eğitimi zamanlarında)
Kapı süsü (bebişin ismi olmadıgı için alamıyorum yoksa seçtim süsü sadece isim eksik 🙈)
Çikolata (bunu da bayatlamasın diye almıyorum nereden alacagımı belirledim)
Hediyelik ( bu da isimsizlikten askıda bekliyor)

Şuan tek dert kızımın bir adının olmaması 😅 ismi bulmadan doğmasın böylece zamannda doğar belki benm aşkım 🧿🤩
Olasılıklar neler peki kuşum aklında vardır bir fikir sonuçta 🤗🌸

Hepsi çok güzeller yavrum, güle güle güzel günlerde kullanmak nasip olsun 🧿🙏🏻

Ben çanta hazırlığına giriştim bugün 🙈 hazırladığım en güzel Çeyiz olabilir kendisi 🧿🌸 ikeanın kilitli poşetlerine koyuyorum. Sanırım kendi çantasına sığacak, keşke küçük boy Bi çantam olsaymış kendi kıyafetlerim içinde... 2 çanta ile giderdik ne güzel. Şimdi valizleyeceğim mecbur 🤷🏻‍♀️

O taytlara benim de niyetim sweet kombini yapmak H&M de var belki sen de ordan almışsındır çok hoşuma gidiyor 3 6 ayı tayt sweet kombiniyle geçircez inşallah, bi kaç tane de ribana/ponponlu bandana alırsam uff yiyebilirim.
Çok linkledim sizi herkes nerde ayoll eskiden 50 sayfa okuyup buralara gelirdim napıyosunuz bacılar 😅
Eksik dediklerin de eksik sayılmaz yahu daha var 6 8 hafta kadar.. Ben de almadım onları henüz, hediye, çikolata, kapı süsü vs Kasım sonu gibi almayı düşünüyorum hatta aralık başı bile olabilir. Dert etme yani

X