2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Şükrediyorum şükretmez miyim psikolojim iyi merak etmeyinO anlık duygu düşüncelerdi şimdi hepsi dağıldı tek dileğim rabbim kötü ile imtihan etmesin. Kalbim mantığımın önüne geçerken şimdi sağlıklı düşünüyorum şükrediyorum evlat hasreti çeken nice insanlar var ben Allahın verdiğini sorgulayamam asla takdir ettiğini beğenmemezlik değil asla ve asla. Benim yanlışım kendimi olacağına inandırıp aksini düşünmemem oldu. İhtimal vermediğim için boşluğa düştüm her duam bin şükür kabul oldu bunda demek ki varmış bir hayır olmadı. Olmayınca da nefisime yenildim sağlıklı düşünemedim ama isyan eder gibi değil neden diye sorguladım. Şükür namazımı kıldım tövbemi ettim yaptığım yanlış düşünceleri farkındayım. Mevlam ne isterse o olur biz sadece dua eder gerisini ona bırakırız kafamda kurdum ama yanlıştı kendime geldim silkelendim

Kesinlikle her kelimeniz doğru Nefisime uyup yanlış düşüncelere kapıldım dua ettim niye olmadı diye sorguladım ama hayır olan bu demek ki asla sorgulayamam haşa şirk e girer ne yaşayacağız bilemeyiz ki haklısınız tek dileğim Rabbimden hayırlı olanı sağlıklısını nasip etsin hepimize inşallah

Kızlar günaydın iyi bayramlar 12 haftalık hamileyim bir damla camasırımda kahverengi akıntım olmuş kurumuş içime korku girdi Dr yazdım hala dönmedi .kannsulandırıcı iğneyi bırakmıstık artık gerek yok demişti dr neden oldu acaba bu

Canım ben bir kere temizlik yaparken ağır bir şey kaldırdım. O zaman olmuştu hafif kanamam. Açık pembeydi. Doktorum iki gün istirahat verdi. Sana da çok geçmiş olsun. Ciddi bir şey değildir diye umuyorum

İgneye neden gerek yok dedi ki acaba acile gidin bence belki iğne önerir yine

Günaydın.Belki de şuan bu tepkileri vermek yerine sabrı tercih etseydiniz olcaktı bazen 9.ayda bile farklı cinsiyet olduğunu öğreniyorlar.ya da bu çocuktan sonraki çocuk kız olabilirdi.sabretmek gerek bazen dualar öyle pat diye olmuyor ben yıllarca tek bir şey için dua ettim yıllar sonra oldu.Allahım gönlümdekini hayırlı eyle diyip sabredin bir bakmışsınız olmuş.yıllar sonra bile olabilir duayı bırakmamak lazım.böyle yaparsınız Allah korusun çocuğa bir şey olsa sakatlık olsa vicdan azabı çekmicek misiniz? Keşke cinsiyet için bu kadar üzülmeseydim diye.insan tabiki diğer cinsiyette çocuk tatmak isteyebilir ama olmadı diye bu kadar üzülmez ki bundan sonraki olur.olmasa da vardır bunda hayır der belki kız olup size yoldaş olacağına başka yola gidicek.evladın hayırlısını isteyin.ben korkumdan cinsiyet için dua edemiyorum nankörlük etmiş olurum diye nice isteyen insan var.farkına vardım demişsiniz sevindim adınıza sağlıkla gelsin dünyaya inşallah

Son düzenleme:
Eğer bu söylediklerinizde samimi iseniz sizin için ve doğacak çocuklarınız için çok üzüldüm . Bunu bir hakaret olarak algılamayın lütfen .

inancınıza göre yaradanınıza ibadet etmek dualar etmek zaten kulluk göreviniz ve karşılığında bişeyler beklemeniz ve
dua ettim hertürlü “hayırlı yada değil hayra çevirip oldurmalıydı “şeklinde düşünmeniz islam inancına göre oldukça yanlış .
Rabbim hayırlara ve hidayete erdirsin .

İnan ki aklımı, mantığımı, inançlarımı zorluyorum seni anlayabilmek için ama yoook ıı-ıııh.. Bu kadar veryansını almıyor aklım.. Hem diyorsun ki “evet inançlıyım, şükrediyorum Allah hayırlısını verir” bir sonraki mesajda hâlâ bir umut birine doktor soruyorsunuz yalvarırcasına ya da başka bir mesajda “kalbime söz geçmiyor” gibi cümleler.. Gerçekten büyük bir şeyle sınanmak istemiyorsan bir an önce toparlan..

Evet bu cümleye bende takıldım ve sasirdim isyana girmiş olmuş Allah korusun,dua ettim yapsaydı der gibi töbe yarabbi Allah sana bir evlat nasip etmiş sağlık doğsun yeterki cinsiyetin ne önemini var

Saçmalamayın artık içim şişti

Gerçekten şu muhabbetten içim şişti artık şu konu kapansın lütfen ya.Sürekli aynı şeyleri yazıp duruyor arkadaşlar bence artık cevap yazmayalım yeterince yazdık artık kendisi bilir. Troll mü diye düşünmeye dahi başladım yani artık. Ben de dahil bütün kadınlara hakaret gibi geliyor yazdıkları. Biraz şükür ya biraz. Gerçekten sinirleniyorum

Gerçekten inanamıyorum. O zaman Allah’a sipariş veriyorsunuz bi şekilde hayra çevirsin gibisinden. Tövbe haşa şirke bile girer lütfen iyi düşünüp öyle konuşun herkesin her isteğini Allah hayıra çevirsin o zaman böyle bi mantık olabilir mi? Tövbe edip af dileyin. Karnınızda masum bi bebek var bunun bilincinde olsa ne kadar üzülürdü kıyamam ya

Sinirlenecek ne var anlayamadım ben size zorla cevap yazdırmadım. Aklımın yetmediği ve kendimle baş başa kaldığımda içinden çıkamadığım sıkıntımı paylaştım sadece. Çoğu insan beklemediği sorun veya sıkıntıda yanılgıya düşüp yanlış düşüncelere girebilir aklıyla hareket edemez duyguları ile düşünüp yanlış yapar. Bende bileğim halde kendime söz geçiremedim üzüldüm şimdi ne kötü etmişim diyorum. Samimiyetle yaklaşıp cevap veren arkadaşlardan Allah razı olsun. Evde olduğumuz kapandığımız bu sıkıntılı günlerde hele ki yanınızda kimseniz yoksa konuşacak ve hamile iseniz duygular sıkıntıya sokabiliyor daha çok. Kimseye hakaret etmedim küfür etmedim ve sizi zorlamadım cevap yazmanız için. Bu platformun içeriğini isterseniz bir düşünün. Keşke anlayış gösyerip hakaret etme izlenimini yatatmamış olsaydım. Size iyi günler

Benim bi tane kızım 2 oğlum var herkes biliyodur artık çok istedim bu da kız olsun kızıma bacı olsun ama erkekmiş oğlanlarm aşırı yaramaz. Bir erkek "ocuğu daha kaldırabileceğimden emin deildim ama buda erkek hiç çocuğun yok sanırım. Kız evlat evet çok güzel Ama erkek evlat da bambaşka hele anneye oğlum seni çok seviyorum annecim deyince ruhumu teslim ediyorum aslan gibi olacaklar büyüdüklerinde anacım diye boynuna sarılıp öpecek kız arkadaşım var diyecek onların büyüdüğünü görmek için sabırsızlanıyorum en önemlisi adam gibi bir adam yetiştireceksin anasına atasına saygılı kadına çocuğa merhamet eden gururla gideceksin o kızı istemeye ama ben çirkef bir kaynana olacağm gibi çok şükret hep şükret en çok anne olduğun için

Allah razı olsun evlatlarınızı bağışlasın inşallah inanın hepsini biliyorum evlat ayrımı yapmam asla bir oğlum var Allah bağışlarsa bir de hep içim giderdi kız çocuklarına saçına tokalar takayım kıyafet giydireyim anneye destek arkadaş olsun dedim. Hani insan kendinde olmayanı tatmak isterya o misal yani. 5 vakit namazlarımda tesbihlerimde el açtım hep dedim Allahım hayırlı sağlıklı bir kızım olsun o kadar inandırmışım ki kendime geri çevirmez rabbim diye düşünerek yanılgıya düştüm beklentim olmayınca isyan etmedim ama dedim ki neden olmadı sonra üzüldüm ne yalan söyliym ama dedim Allahın var demek bildiği şimdi bile keşke cinsiyet ayrımı yaparak dua etmeseydim diyorum günaha girdim belki de ama o anki gaflet ve üzüntü ile hani Evlat evlattır sevilmez mi erkek olsa bile 2. Değil 10 oğlum olsa canımdan can nasıl sevmem. Aklım beni yanılttı kalbim yanılttı şimdi şükrüm Rabbimin bana verdiği bu can a layık görmesine. Arkadaşlara kendimi sanırım ifade edemedim ama

Sizi anlamak için çok çabaladım gerçekten yazıp yazıp sildim sizi yargılamak yerine anlamak için ama yok olmadı .Ben ilk gebeliğimde 32. Haftada hiç beklenmedik bir şekilde bebeğimi kaybettim ,başka bir arkadaşım 5 kayıptan sonra daha yeni bebeğini kucağına aldı,başka bir arkadaşım trizomi 18 olan bebeğini doğurdu ve ölümünü bekledi hastane köşelerinde ,bir sürü arkadaşım çocuk diye yanıyor ama olmuyor Rabbimin var bir bildiği diyip sabrediyorlar .Sizin ki şımarıklık mı oluyor bu durumda yoksa kendini bilmezlik mi bilemedim ben.Lütfen sizden daha kötü durumda olanları düşünün arkadaşım .Ben elim yüreğimde yatıp kalkıyorum günleri sayıyorum ya bu bebeğimede bişey olursa diye ama Rabbimin takdiri diyip tevekkül ediyorum .Sizin deyiminize göre diğer bebeğimi aldığı için 32 ye kadar iyi gidip son anda aldığı için Allah’a kızmalımıyım neden nasip etmedi diye tövbe estağfurullah..En kısa zamanda doğruyu görmen dileğiyle arkadaşım,ben şu söze çok inanırım verdiğinde bir hayır vermediğinde bin hayır vardır Rabbimin .En çok bu sözle teselli buldum yavrumu kaybettikten sonra,Rabbim doğruyu göstersin sanada inşallah
Amacım seni kırmak yargılamak değil asla sadece bizim gibi durumda olanları gör ve şükret demek istiyorum

Son düzenleme:
arens tabiki burada çevrene söylemediklerimizi paylasıyoruz. Bu grupta aynı anda hamile kalan arkadaslarımız ile endişe, korku herseyımızı paylasabılırız yoksa neden buraya girelim Sende paylastın seni anlamaya calısıyoruz ama bir mesajında iyiyken bir mesajında hala kız umudundasın arkadsım bunu yapma bizim için fark etmez göz ardı et secenegını secip görmeyedebiliriz. Ama bunu kendın ve yavrun için yap benimse artık yavrunu benım bir prensım olacak de sevin şükret ve tövbe et. Kendini iyi hissetmiyorsan gercekten yardım alabilirsin bunda kötü birşey yok. Fakat ne yapacaksan yap artık alış, benimse, koşulsuz sev, şükret Burada paylastın senınle konustuk bu durumu çevrenede hissettirme. Tüh birde kızın olsaydı diyenlere ben ıkı oglum olacagı için cok mutluyum de. Sana daha ne yazabilirim bilmiyorum hala aynı düşüncelerdeysen eger mutlaka yardım al. Yoksa yazık dogacak yavruna.

arens sana tepki gösterenler de haklı çünkü yok şimdi öyle düşünmüyorum diyor sonra da başkalarına doktor sorusturuyorsun. Bir kere sen bilemezsin Allah bilir demek ki senin için iyi değildi. Hala niye değişir mi ki derdindesin. Toparlanıyorum kendime geliyorum diyerek bir de doktor arayışına girme. İnsanlar kaybettikleri yavruları için bile sukrediyorlar belki ilerde başka sağlık sorunları olup acı cekecekti diye avunuyorlar. Söyleyeceklerim bu kadar ama niyeyse hala değişir umudunuz olduğunu düşünüyor ve sizin için daha çok minik oğlunuz için üzülüyorum. Anne sevkatiniz ağır basar umarım ve pazartesiden itibaren doktor doktor cinsiyet için gezmezsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…