2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Üşüttü belki de ondan da olabilir bol su içir bak bakalım yine yapmayacak mı yapmazsa götür acile bence çiş yapmadan olur mu
Doktoruna ulaştım 24 saatte yapmazsa bakalım kontrol et dedi su içir havalar sıcak ondan olabilir dedi. Şükür yaptı baya su içirdim bir de tek göğsümle emip tekini yaradan dolayı sağıyordum ondan da olabilir ama şükür yaptı

Tavuk hic denemedim daha, ben de 7. Aya sakliyorum bircok seyi bakalim nasil devam edecek
Ya evet sevdi ama meyve tatlı diye mi sevmedi acaba yogurtla karistirinca sevdi biraz hafif pisirdik filan bir de bugün yumurta tattirdim, cok öğürdu kuru gelmiş olabilir. Yaptigim yogurttan eksimik de yaptim, onu da sevmedi ama daha ilk deneme, illa ki sevecegi bir sekil olur bakalim ben de 7. Ayi bekleyeyim, tavuk balik vs de daha iyi olur.
Sütünüz için demiştim ben ki ek gıdada kabızlık oluyor aslında,benim oglanda hep oldu mesela...
Aksine ek gidadan önce gunde 1 veya 2 gunde bir yapiyordu, şimdi gunde 3-4 bile yaptigi oluyor.

Sade yumurta kuru gelmiştir belki.aynen ilk denemeler ilerleyen zamanlarda sever ben de sevmediği şeyi zorlamıyorum Balık yazın verilir mi bilemedim ki? Tam bir balık aşığıyım ama yazın hiç almayız

Kızlar bebeklerinizin kolundaki aşı ne durumda bugün farkettim de bizimki kabarık iz şeklinde değil iltihap aktı sivilce gibi normal mi

Bugün patatesli yumurta yaptım bir kaşık alıp bıraktı tuz ekleyip kendim yedim tuzlu şeyleri yemek istiyor ama böbreklere zarar diye yaşını bekliyorum.pazara çıkmadım daha o yüzden bir buçuk su br su,yarım patates, yarım kabak,bir yemek kaşığı arpa şehriye ile çorba yaptım.sevdi şükür Tabağa bir çay bardağı alıp bir tatlı kaşığı zeytin yağ koydum.

Eklentiler

• ACB18C28-DA1D-4AA2-86BF-9C6DECC61DF0.jpeg
    82,5 KB · Görüntüleme: 43
  • C363BDAF-C862-4AF1-9629-DA66AAAF3715.jpeg
    84,4 KB · Görüntüleme: 42
Maşallah bebişlere artık yarı yaşlarını geçtirler ve berra’m ilk dişini çıkardı Maşallah kusması artık yok desteksiz hemen hemen oturuyor yan yan dönüp dursada pek sevmiyor bizle beraber kahvaltıya oturuyor değişik değişik kahvaltı yapmaya başladım bir yandan çocuklar bir yandan kız bağırıp çağırıp yiyoruz herkesin ağzına bakıyor yemek yerken yediklerimizden veriyorum maşallah almam demiyor Herhalde dişlerden olsa gerek 1 haftadır gece gündüz uykumuz sık sık bölünüyor

Ben de gün içinde az su içirince bezi dolmuyo suyu artık arttırmak lazım havalar da ısındı terliyolar suyu atıyolar çişe bişey kalmıyo
Yarın ben de kabak patates yapayım geçen hafta 3 gün peşpeşe patatesli kabak havuç yaptım kabız oldu o yüzden veremiyorum ama 3 günde 1 versem iyi olur onun da vitamininden alması lazım dulcosoft verdim 2 gündür sanki biraz daha düzeldi kabızlığı ama yine ben yaptırıyorum kakasını
Maşallah erva da ara ara geceleri ateşleniyo düşmek te bilmiyo Calpol veriyorum ancak rahat ediyo diştendir heralde baya şişti yerleri

Kabızsa yemeğine bir yemek kaşığı zeytinyağ iyi gelebilir.inşallah artık kendi yapar da annesini üzmez ben bir gün sebze bir gün meyveli püre ya da muhallebi şeklinde ilerliyorum.bazen iki gün aynı şeyi yiyor ama istekli olmuyor.su artık 100-120ml vermek lazımmış zorla da olsa içirmeye çalışıyorum yoksa idrarı bile koyulaşıyor

aynen valla çok terliyot artık bugün dışarı çıktık çok sıcaktı

Bizim kızda çok terliyor su sık vermeye çalışıyorum. Gece nasıl giydireceğimi bilemiyorum. Sofrada sürahiye bardaklara bakınıyorAblam içerken çok bakınmış vermişler hemen.Banada söyledi sık sık teklif etmeye çalışıyorum dedim.

İsmi çok güzel prensesin En sevdiğim kız isimlerindendi hep bi isim listemde vardı.Dişinizde hayırlı olsun.Bizim kızın da eti bayağ şişti beklemedeyiz bakalım.

DusunceBulutu çorbasına et suyu katmak istiyorum bebişin daha lezzetli olsun diye. Ama geçen sen eti verdim eline sonrada kakada kan gördüğünü söylemiştin bi yandan da çekiniyorum Ama deneyerek görecez zaten muhakkak yoğurdu da deneyeceğimiz günler olacak.Bende şok gibi etkilerden korkuyorum Allah ım korusun.Bağırsak tepkili bizim bebeler inş uzun zaman sürmeden geçecektir alerjileri.

Zeytinyağı koyuyorum zaten probiyotik te veriyorum inşallah düzelsin artık çok yoruldum
Ben her gün sebze meyve yoğurt veriyorum muhallebi tarzı vermedim hiç kabız yapar mı acaba diye biraz daha böyle ilerleyelim onu da verecez illaki bi gün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…