2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Geçmiş olsun canım. Bebeğinde hayırlı olsun. bende sut alerjisi den supheleniyorum ayın 30unda doktora gidicem. Sizde ne gibi belirtiler vardi . Birde bunun için herhangi bi test yapıldı mı?

Geçmiş olsun canım. Bebeğinde hayırlı olsun. bende sut alerjisi den supheleniyorum ayın 30unda doktora gidicem. Sizde ne gibi belirtiler vardi . Birde bunun için herhangi bi test yapıldı mı?
Teşekkür ederim

3 aydan önce testlerde sonuç belli olmayabiliyor. Bizim ihtimaller üzerinden değişiklik yaptık ve düzelme oldu.

Belirtiler de gürültülü sulu kaka, mukuslu kaka, huzursuzluk, ağlama krizleri, kilo kaybı.

Yavrum çok zorluk çekti bu belirtiler varsa beklemeden gidin ben 3 gün bekledim yavrum 350 gr verdi

Cok bunalıyor insan hakkaten napcagini bilemiyo benimki arada yapiyo burnu aciksa gaz diyorum bende..cevap alirsan yazar mısın

Canım, bebek hemşiremize sormuştum ya durumu. Cevap verdi dün. Ben bi türlü giremedim foruma, o yüzden anca yazıyorum ben video çekip atmıştım o anı. Gaz dedi çok şükür. Ay resmen gaza seviniyorum Yine de dikkat et biberon işine dedi ama o dünden beri de emiyor Ege şükür.

Ayakta emzirebildin mi, ben de savaşa gider gibi emziriyorum da bu memeden çekilip ağlama bizde de oluyor, ayakta emzirme denemedim hiç

Ay yok yaaa çok zor iş ayakta. O an ben korkuyla bir an kalktım denedim ama anlıktı yani. Uzun süre olur mu yav, yeri geliyor yarım saat 1 saat belki daha uzun sürüyor. Ama emzirirken savaşa gider gibi emzirdiğim kesin

Aaay geçmiş olsun canım Nasıl peki şu an?

Ya o akşam ekstre farklı bi durum vardı ya. Ne yaptıysak kâr etmedi valla. Kaç pozisyon denedim, hâlimi bi göreydin Ama ayakta zor o iş ya. Seanslar uzun

Ya zaten yarıklar var belli yerlerde mememde canım da çok acıyor. O yüzden em bırak çek bidaha iste falan derken daha kötü oluyor. O yüzden öyle yaptığı an mecbur bırakıyorum, devam edemiyorum.

.
şu sıralar çoğumuzda aynı şikayetler var inşallah normaldir Kan değildir belki de umarım alerji çıkmaz

Bize de dün doktorumuz hafif alerjik gibi dedi ama bazi belirtiler saydi bunlar olursa gel dedi bugün yeşil kaka oldu ve cok agladi gündüz heo uyurdu bugün uyuyamadi hic 3 bez değiştirdim yeşil olarak simdi 2 saattir uyuyo rahatladi herhalde ama alerjisimi fazlalasti acaba korkuyorum sizde de yeşil kaka oluyor muyd

Reactions: JES
Evet yeşil sarı karışık oluyordu.

Ama sadece bu kıstas değil izlemede kalın. Hissederdiniz zaten bir sorun olsa merak etmeyin.

Benim de bezde bazen yeşil sari kaka karışık oluyor, alerji gostergesi oldugunu bilmiyordum, sut mama karışık gidiyoruz diye olmustur gibi düşünmüştüm
Yeşil kakanın anlamı yoktur diye bir doktor yazısı okumuştum Her doktor başka birşey söylüyor, bu bebek işinde ben anladım ki tam olarak kesin, net birşey yok, tam kafayı yemelik
Nasılsın canım, bebiş nasıl

Kizlar, bizde meme ile ilgili almama durumu vardi, yeni yeni birkac gundur daha sakin aliyor ve uzunca emiyor. Ancaaaak, baska sorun hasıl oldu. En basindan beri siddetli şekilde meme ucum aciyor, emdigi sure boyunca bıçakla kesiliyormus gibi, keskin bir şeylerle göğsumu dogruyorlarmis gibi aciyor ve resmen inliyorum. Aci eşiğim yüksektr, canim tatlı degildir ama ona rağmen dayanabilecek gibi degil. Ve emzirdikten sonra saatlerce kendime gelemiyorum şiddetli aciyor. Gümüş kapaktir, kremdir bir sekilde toparliyorm ancak surekli emziremiyom, gecince verebiliyorum. Bu normal mi, herkesin boyle mi? Agzini kocaman actirmaya calisip mememi genis almasini saglamaya calsiiyorum ama, emme bitince mememin ucu tamamen ezilmis yassi sekilde olyor ve neredeyse yarık gibi duruyor. Bir de 2.secenek acaba cok siddetli ve güçlü cekiyor da o mu canimi yakiyor. Sut gelmyor desem mememi bıraktiginda agzi dolu dolu olyor ve lokur lokur yutkunuyor da. Tam tutuyor diye sevinmeye baslamisken, sevincimi yaşayamadan iskence çekmeye basladim, ne yapacagim bilmiyorum.

Ya ben de internette arastirmistim, sanki normal diye sonuc almıştım ama iste kafam karıştı, delilik cidden

Iyiyiz kuzum cok sukur, az once yazdığım konu haric siz nasılsınız kuzucukla

Benim de bezde bazen yeşil sari kaka karışık oluyor, alerji gostergesi oldugunu bilmiyordum, sut mama karışık gidiyoruz diye olmustur gibi düşünmüştüm
Hayır işte bende bunu diyorum sadece bu sebep değil. Bizim de şuan öyle çünkü mama da içiyor kuzum. Sakin olun tek başına yeşil kaka birşey göstergesi değil.

Ya ben de internette arastirmistim, sanki normal diye sonuc almıştım ama iste kafam karıştı, delilik cidden

Iyiyiz kuzum cok sukur, az once yazdığım konu haric siz nasılsınız kuzucukla
Biz de iyiyiz şükür, mama azaltıyoruz inşallah kurtuluruz tek memede sıkıntı var benim, bebiş sevmiyor o yüzden süt durumumuz biraz geriden geliyor yoksa çok daha iyi olurdum
tutmaya yeni başlamış hassasiyet çok normal, zamanla geçecek ve rahatça emzireceksin sonra yine ara ara oluyor ama çok hafif..kalkan kullanıyor musun onlar çok iyi gelmişti bana, kremlerle hep nemli yumuşak tut kuruyunca da iyi gelmiyor

Memenin ucu yassılaşmış üçgen gibi olmuşsa bebiş yanlış anıyordur memeyi, böyle top gibi normaldeki gibi kalmışsa doğru emiyordur. Bi yerde okumustum bunu canim. Benimde bazen bu şekilde oluyor, göğüs ucum buyum bazen sadece o kısmı alıyor baya acıyor pembe oluyor uç kısım

Kakası nasıldı çünkü heralde biz de süt alerjisi olmuş olabiliriz

Reactions: JES
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…