2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bugün kontrole gittik arkadaslar maşallah 4760 gram olmuşuz, cok iyi dedi. Ama hafif alrrjik bebek çıktık yüzünde biraz kizarikliklar oluyordu basında ates var gibi sıcaklık oluyordu hagif alrrjisi var ama şu an sakin diyet falan yapma dedi eğer gündüz cok ağlama, kakada yeşil veya kan ve mukus olursa o zman gel dedi

Bugün kontrole gittik arkadaslar maşallah 4760 gram olmuşuz, cok iyi dedi. Ama hafif alrrjik bebek çıktık yüzünde biraz kizarikliklar oluyordu basında ates var gibi sıcaklık oluyordu hagif alrrjisi var ama şu an sakin diyet falan yapma dedi eğer gündüz cok ağlama, kakada yeşil veya kan ve mukus olursa o zman gel dedi
Bizimkinde de kesin alerji var ya. Mukuslu ve gürültülü kaka yapıyor bazen yeşil oluyor. Başı sıcak olmasıda mi belirtiymis genelde kafası çok sıcak oluyo çünkü. Off diyet çok zor ya yediğimiz herşey süt ürünü zaten🥺

Bilmiyorum artık ne oluyorsa uyuyor ama 5 dakika sonra gözler direk açılıyor derin uykuya geçiş yapamıyor
Bu aralar sık sık midesi bulanıyor bugün emerken birden çıkardı bütün emdiklerini hep süt şeklinde,kesik değildi yani
Bizim de böyle sık sık bu şekilde oluyo.Miğde bulantısı gazdan sanki süt ağızlarına geliyo gibi.😐Belki de hafif miğdelerini mi üşütüyorlar ondan mı oluyo bende anlamadım.😐 Çok kusar mı bebeğin?

Bizim de böyle sık sık bu şekilde oluyo.Miğde bulantısı gazdan sanki süt ağızlarına geliyo gibi.😐Belki de hafif miğdelerini mi üşütüyorlar ondan mı oluyo bende anlamadım.😐 Çok kusar mı bebeğin?
İlk oğlum her emzirmeden sonra çıkarırdı reflüymüş zaten ama şükür küçük oğluşum çok aşırı değil arada çıkarıyor

Bizimkinde de kesin alerji var ya. Mukuslu ve gürültülü kaka yapıyor bazen yeşil oluyor. Başı sıcak olmasıda mi belirtiymis genelde kafası çok sıcak oluyo çünkü. Off diyet çok zor ya yediğimiz herşey süt ürünü zaten🥺
Evet canim malesef ama bana diyet yapma sakın şu an diyetlik durum yok dedi dedigi belirtiler artarsa bakacaz birde ciger gibi pişik olursa dedi

Çok geçmiş olsun hızlı bir şekilde düzelir inş, daha neler neler görürüz Rabbim dermansızı vermesin 🤲
Sağol amin🙏 tüm hastalar inş.Öyle valla çocuk kolay büyümüyor gazdan şikayet ediyoruz şuan ama gaz biter diş başlar☺ yok yürüdü yürümedi, konuşması falan derken uzun bi yol var daha önümüzde Allah nasip ederse..🙃

Bizim de öyle uyku düzeni hiç yok uyuyo 5 dk sonra ağlıyo uyanıyo gündüzleri hep böyle o yüzden ayakta sallamaya alıştı mecbur
Gaz çok var bi yakınımızda da öyleydi bebeği sonra 3 aylıkken mamaya geçti anne sütünü kesti çocuk rahat etmiş
Dün akşam mercimek çorbası canım çok çekince bi kase içtim ama çok pişman oldum maalesef çok gaz yaptı.Bütün gece uyuyamadı sancıdan.Genelde bebekler 3 aylıkken gaz azalıyor yada bitiyormuş inş.ben de öyle umuyorum sabırla bekleyeceğiz.😐 En kısa sürede bitmesi ümidiyle😅

Aynen cnm .geçmiş olsun tekrar
Sağolasın canım
Ah ya ne bu insanlardan çektiğimiz gerçekten. Ben de yarın özgürlüğüme kavuruyorum nçpk şükür evimizde yalnı kalacağız artık annem yakın yemeklerimi yapacak ama en azından evde başka insanlarl yaşıyor olmayacağım çok şükür 🙏

Canım bende de oluyor o sürekli meme değiştirmeyi ve farklı pozisyonlarda emzirmeyi dene. Ağlarken meme teklif etme sustuktan sonra teklif et bir de biz bugün pilates topunda zıpladık çok rahatladı hatta bir ara orda emzirdim keyfi yerindeydi. Eğer varsa denemeni tavsiye ederim ben sık sık ayakta emziriyorum hatta böyle kendini geri çekme emmek isteme ama emememe durumlarında direk ayakta emziriyorum. Sırtım pert tabi ama olsun yeter ki keyfi yerine gelsin 🥰
Hadi gözün aydın evde yalnız olmak gibisi var mı? İnsana bir huzur bir mutluluk geliyo çok şükür ya.herkes düşünceli olsa kimseden çekmeyeceğiz aslında.iyilik isteyene yapılmalı zorla 40 gün kalmak rahatsızlık vermekten başka bir şey olmuyor .akıllandım 2.çocukta baştan dicem gelmeyin diye.eşim iki hafta izin alır toparlanırım hastaneye refakatçi olarak da eşimi alcam kendi öz annem bakmadı sefillik çektim 3 gün hastanede
bizde de bu belirtiler var alerji olup olmadığını anlamak için bir hafta süt ürünü yemicem bugün bitti kaldı 6 gün 😞 inşallah alerji değildir

Sağolasın canım

Hadi gözün aydın evde yalnız olmak gibisi var mı? İnsana bir huzur bir mutluluk geliyo çok şükür ya.herkes düşünceli olsa kimseden çekmeyeceğiz aslında.iyilik isteyene yapılmalı zorla 40 gün kalmak rahatsızlık vermekten başka bir şey olmuyor .akıllandım 2.çocukta baştan dicem gelmeyin diye.eşim iki hafta izin alır toparlanırım hastaneye refakatçi olarak da eşimi alcam kendi öz annem bakmadı sefillik çektim 3 gün hastanede

bizde de bu belirtiler var alerji olup olmadığını anlamak için bir hafta süt ürünü yemicem bugün bitti kaldı 6 gün 😞 inşallah alerji değildir
Peki çocukta ateş oluyor mu ??

Diyet listeniz zorlu mu acaba bende online diyete başlamayı düşünüyorum çok fazla tatlı yiyorum böyle giderse kilo vermek yerine alacağım 😌
Cnm listeye uyamadim sadece kabizlik için onerilerine uydum..liste kolay aslında.. ben listeyle 15 kilo vermiş insanım ama simdi emzirdigim için sanırım doymak bilmiyorum...bende tatlıya dustum bu aralar...istersen listeyi atayım boşa para verme
Benim kızım bu şekildeydi 1 hafta belki daha fazla yaptı.Ağlıyordu çekiştirip, kısa kısa emiyordu.Bazen ememiyordu.Ben de meme reddi mi acaba diye düşünürken meğersem karın ağrısından dolayıymış ardından ishal başladı ve bakteri çıktı.😐 Sizin durumu bilemem tabi ama gazda karın ağrısı yapıyor emmelerini engelliyor.
İshale nasik karar verdiniz...cok sık mi yapıyordu
Uyuttuktan 5 dk sonra uyanan bebislerin anneleri online mı?Geçici bu mu ya?Derin daldı sanıyorum hop gözler açık 😳
Offf offf ayniyiz...saatte 3 oldu nerdeyse
Of grip oldum 38.5ateş üşüyorum napcam şimdi bebek le
Cok geçmiş olsun maske tak evde.bol c vitaminli şeyler tüket

Bu gece gene eşim yok gene mafetti beni...Bir bebek neden derin uykuya dalmaz ya offff offfff

Tabi yazarım canım. Sorduğum arkadaş çevre vs. ortak fikir gaz olduğu yönünde ve çoğununki de yapıyormuş aynı şeyi. Ya Ege’de yapıyordu ama işte dediğim gibi günde 1 kez. Dün gün boyu aynı davranınca korktum. İnşallah gazdır 😕

Gaz olduğunu bilsem neyse dicem ona bi şekilde çözüm buluruz belki. İnşallah meme reddi değildir 🥺

Bir arkadaş geçenlerde ayakta emzirdim dediydi. Ay ben hayatta yapamam dediydim. Ben savaşa hazırlanır gibi emziriyorum, bi gör. Emzirme yastığı, sağıma soluma bacağımı desteklemek için başka yastıklar falan 😀 demiştim ki “ben hayatta ayakta emziremem” Sen misin onu diyen? Dün o korkuyla şekilden şekile girdim, her pozisyonu denedim. Olabiliyormuş yani tırsınca 😂

Yaaa 😂 Allah iyiliğini vere ahahaha
Kız almış emziği ne güzel, uyumuş
Sen de uyusana 😬
Sonra çok pişman olursun bak
Canım çok benzer durum bizde yaşıyoruz ama her gün değil, bir günleri bir günlerini bir günlerine uymuyor gibi. bazen dediğin gibi bütün gün memeden ağlayarak kendini geri çekiyor. Ben de inatla sık sık emzirmeyi deniyorum 😔Sonraki gün çok güzel emmeye başlıyor. Böyle zamanlarda korkudan birkaç gün emzik biberon vermiyorum.

X