2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar merhaba bugün 1 aylık olduk ama hala sarılığımiz devam ediyor gözlerinin içinde de sarı var uzamış sarılık dediler ama hiç gecmiyor :KK43:

Kizlar merhaba bugün 1 aylık olduk ama hala sarılığımiz devam ediyor gözlerinin içinde de sarı var uzamış sarılık dediler ama hiç gecmiyor :KK43:
Bazı bebeler 2 aya kadar sürüyormuş
Bizimde gözde var uzayan sarılıkmış dr öyle dedi
Yani nerdeyse saat başı emiyor bu emmeye sarılık da olmamalıydı bazen sanırım genetik devreye giriyor

Kızlar benim bebeğim kalasını hep gürültülü yapıyor bu anormal bi durum mu alerjik bebekler mi böyle yapar

Biz 55gunluk olduk hala var gözlerinde doktorda uzayan sarılık dedi bı zararı olmaz dedi zaten en son gözlerden geçermiş ay sonu başka doktora daha goturucem en azından tekrar test yapsinlar

Kızlar benim bebeğim kalasını hep gürültülü yapıyor bu anormal bi durum mu alerjik bebekler mi böyle yapar
Bizimde öyle ama alerjik olması için kakası mukuslu yada kanlı olurmuş kilo alımı düşük olurmuş bide vücudunda egzama gibi geçmeyen kizarikliklar olurmuş ben şuanlik takip ediyorum arada mukuslu kakada yapiyo cunku

Ya bu nasıl bir saçmalıktır? İnsanları çaresiz bırakmak resmen bu 😡 Ay çok sinir bozucu.. Bir arkadaş da yazmış sana buradan, umarım çare bulmuşsundur duruma..

Çok şükür anadolu yakasında bir eczanede bulduk, bugün gelip aldık. Buradan da mama arayışımızda destek olmak isteyenler oldu, herkese çok teşekkür ederim 😌
Kadınlar olarak tanımasak da birbirimize nasıl destek olduğumuzu görmüş oldum, bu bile paha biçilmez bir deneyim benim için. Çok sağolun

Bizimki de gürültülü yapıyodu, cildinde geçmeyen kızarık döküntüler, kaşlarında ve kulaklarında egzama vardı. Çocuk doktoru geçer dedi, bir doktor yakınımızın önerisiyle çocuk alerji uzmanına gittik, anti allerjik mama başlattı, tüm şikayetlerimiz azaldı. Ama ille de allerjik olacak diye birşey yok, gazlı bebektir, ondan yapıyordur belki?
Buarada bizim kakada mukus ya da kan yoktu.

Bizim de bugün doktor kontrolümüz vardı. Tam bir kilo almış geçtiğimiz aydan bu yana boyu 5 cm uzamış kafası 4 cm büyümüş ❤️ bir gözü sürekli çapaklanıyordu yavrumun göz damlası verdi. Gazı için damla istedim kolik değil susturulamayan ağrısı yoksa ben vermiyorum damla kendi bağırsak florasını oluşturması daha iyi dedi. 3 aya kadar geçer zaten dedi. Şurda kaldı 1,5 ay zaten zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. Arada köpüklü kaka yapıyordu o da bazen yapıyorsa sorun değil ara sıra mukus da olabilir sürekli ise laktoz intoleransı olabilir dedi. Ben de onu takip edeceğim bu ay umarım laktoz intoleransı yoktur 🙏 burun tıkanıklığını sordum. Serum fizyolojik her hırıltısında kullan korkma tuzlu su zaten bir zararı olmaz idrar ve kaka ile atar dedi. Bir de buhar makinesi önerdi geceleri nem 60 olsun dedi. Sizinle de paylaşmak istedim

X