2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Allah şifa versin kuzuma kıyamam ya geçmiş olsun inşallah çabucak atlatırsınız canım 🤲🤲🤲
Sağolun kızlar alıntı yapamadım geçmiş olsun dilekleriniz için herkese çok teşekkür ederim.Inş.hicbir bebiş hastalanmasın.Hastane işleri çok uğraştırıcı ne gaz sancısı kaldı aklımda ne başka bişey evimde bebeğime bakmak bi şekilde her bakımdan daha rahat.Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin.😐

Gittik kuzum kaka tahlili yaptırdık maalesef ki mikrop çıktı😔.Banyo suyundan bile kapmış olabilir dendi.İshali devam ediyor dün aile hekimliğinden ilacını almıştık ona devam edeceğiz.Dr.halsizliği olmazsa bi sıkıntı yok dedi bi hafta sürebilirmiş.Bol bol emzirmeye çalışıyorum ben de.Çokta kusuyo Asya, hem alttan hem üstten nasıl toparlıcaz bilmiyorum.🤷‍♀️
Geçmiş olsun kuzum, sütündeki antikor ve ilâçla toparlanır bi an önce inşallah 🙏 kim bilir nerden kaptı canim, sen kendini üzme, onlar o kadar güçlü ki🙏🙏🙏
Benim kızımda bugün öğleden beri kusuyor anlamadım.. dün sut sagmistim bugün onu verdik hastane kontrolü dönüsü, o dokundu galiba. Bi anda 60 ml sütü cük diye emdi üstüne beni emdi. Kusmalar başladı. Az önce kakasini yaptıda biraz rahatladi.. valla bebeler iyi olsun biz başka ne isteriz 🙏

Ya emiyor ya kucağımda uyuyor başka birşey yok hayatımda, beşikte asla durmuyor, duş alamaz tuvalete gidemez yemek yiyemez oldum :silah:
Valla geçen tuvalete kucağımda gittim nerdeyse altıma yapacaktım

Gittik kuzum kaka tahlili yaptırdık maalesef ki mikrop çıktı😔.Banyo suyundan bile kapmış olabilir dendi.İshali devam ediyor dün aile hekimliğinden ilacını almıştık ona devam edeceğiz.Dr.halsizliği olmazsa bi sıkıntı yok dedi bi hafta sürebilirmiş.Bol bol emzirmeye çalışıyorum ben de.Çokta kusuyo Asya, hem alttan hem üstten nasıl toparlıcaz bilmiyorum.🤷‍♀️
Geçmiş olsun belirtisi neydi.benim kızda kakasını yaparken zorlanıyor hatta bazen ağlıyor sarı yeşil sümüksü yapıyor mikrop mu kaptı acaba

Geçmiş olsun belirtisi neydi.benim kızda kakasını yaparken zorlanıyor hatta bazen ağlıyor sarı yeşil sümüksü yapıyor mikrop mu kaptı acaba
Sağol.Hep zorlanırdı ağlardı arada bi, ama o zaman kakası sarı ve pütürlüydü bi sıkıntısı yoktu.Belirtisi çok sık yapması yani sayamadık dahi o derece habire kirletiyo bezini ve sulu sümüksü ve yeşil.Olsa fark edersin bence canım.Arada oluyorsa yeşil ve sümüksü kakası hiç korkma olabiliyo bence normaldir sizinki.Yinede bi dr.a danış istersen.

Geçmiş olsun kuzum, sütündeki antikor ve ilâçla toparlanır bi an önce inşallah 🙏 kim bilir nerden kaptı canim, sen kendini üzme, onlar o kadar güçlü ki🙏🙏🙏
Benim kızımda bugün öğleden beri kusuyor anlamadım.. dün sut sagmistim bugün onu verdik hastane kontrolü dönüsü, o dokundu galiba. Bi anda 60 ml sütü cük diye emdi üstüne beni emdi. Kusmalar başladı. Az önce kakasini yaptıda biraz rahatladi.. valla bebeler iyi olsun biz başka ne isteriz 🙏
Sağol canım❤ Kış bebesi ayrı bi zormuş.Senin prenses de gazdan kusmuştur büyük ihtimalle.Sık emince bebişler gaz üstüne gaz biniyor,ama emmeden de rahatlayamıyorlar tabi.

Sağol.Hep zorlanırdı ağlardı arada bi, ama o zaman kakası sarı ve pütürlüydü bi sıkıntısı yoktu.Belirtisi çok sık yapması yani sayamadık dahi o derece habire kirletiyo bezini ve sulu sümüksü ve yeşil.Olsa fark edersin bence canım.Arada oluyorsa yeşil ve sümüksü kakası hiç korkma olabiliyo bence normaldir sizinki.Yinede bi dr.a danış istersen.
Sağol canım inşallah normaldir.Hiç dikkat etmedim bu zamana kadar.bu hafta takip edeyim devam ederse sorayım 🙁

Nette var, malum sitelerde kim olduğu belirsiz kişiler satıyor. Ama eczane fiyatı 255TL iken, buralarda 67TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Eczacımıza sorduk, ben güvenemedim, mamanın gelişi çok pahalı, bu fiyatlar çok düşük dedi, ben de kaldım böyle :KK43:

Muadili de bulamıyoruz eczanelerde. Raporla alınan mama olduğu için normalde başka markayı raporla alamıyorsun. Parasını verip almaya fa razıyım ama mama yok 😞 Artık normal mama kullanıcaz mecbur, çocuk yine tüm gün ağlayıp yıkacak ortalığı.

Sütüm az olduğu için o kadar üzgünüm ki şu an.. keşke elimden gelen birşey olsaydı…
Bana mesaj at sana yardımcı olabilirim inşallah..

Ben çektim üzerime sanirim hep korkuyordum Red olur mu diye?yarin doktora gidicem kilosuna bakayim bir de emzirme danismani soracağım hastanede

Üstüne çekme olayına çok inanıyorum ya, olabilir valla 😕 inşallah düzelir..

Gece mesaisinden herkese slm :halay::halay::halay:

Biz yine kıtlıktan çıkmış gibi uyandık :KK70::KK70::KK70:

Her uyanışı öyle benimkinin de 🤣
Ahahhaaha alemler ya 😅

Anneler kalça çıkığı icin ne zman gittiniz? Ben dogum yaptigim hastanedeki cocuk doktorumuzu sevmedim baska hastaneye gidecem kontrole ne zman götürmeliyim 35 günlük falan uygun galiba değil mi

Biz tam 1 aylık olduğumuzda çektirdik, doktorumuzun isteğiyle..

Tam herşey az çok düzene girdi, çocuk gündüzleri daha sakin geçiriyor derken, bugün kötü haberi aldım; alerjik bebeklere özel mamamız hiçbir ilaç deposunda bulunmuyormuş. Yani anlayacağınız kur dalgalanmasından dolayı mamaları piyasaya vermiyorlar. Bebeğim normal mama içtiğinde çok zorluk çekiyor, tüm gün ağlamaktan bazen kızarıp morarıyor. Ne yapıcam bilmiyorum :KK43: çok canım sıkkın. Elimizdeki mama ancak yarın sabaha kadar götürecek bizi, çok üzülüyorum…

Ya bu nasıl bir saçmalıktır? İnsanları çaresiz bırakmak resmen bu 😡 Ay çok sinir bozucu.. Bir arkadaş da yazmış sana buradan, umarım çare bulmuşsundur duruma..

Kizlar siz 40dan sonra gittiniz mi muayeneye alttan mi bakiyo tirsiyom artık ya bide hangi ilaçları kullanıyosunuz benim doktorum İzmir'de kaldı ben sirnaga geldim burda hiç gitmek istemiyorum doğumdan sonra 1kez ultrasonla bakmıştı doktorum gitmesem bişey olur mu ki?

Beni doktorum ilk önce 1 haftalıkken çağırmıştı. Dikiş kontrolü ve göbekten ultrason için. Şimdi ikinciyi 2 aylık olduğumuz zaman çağırdı. Hem smear hem alttan muayene için.

Canım, çok geçmiş olsun. Hastalığın her türlüsü zor, hele konu evlat olunca. Ama Allah dermansız dert vermesin, diğer her şey geçer. Siz de çabuk toparlarsınız umarım.

Kizlar siz 40dan sonra gittiniz mi muayeneye alttan mi bakiyo tirsiyom artık ya bide hangi ilaçları kullanıyosunuz benim doktorum İzmir'de kaldı ben sirnaga geldim burda hiç gitmek istemiyorum doğumdan sonra 1kez ultrasonla bakmıştı doktorum gitmesem bişey olur mu ki?
ben gittim alttan muayene ediyor baya uğraşıyor kamerayla bakılıyor içerde birşey kaldı mı enfeksiyon var mı diye sonrada yukardan dikişe bakıldı.

Arkadaşlar günaydın biz bugün 2.ay aşılarımızı olduk bende o arada 3.doz korona aşımı oldu. 3 aşı yapılıyor 2.ay da İnşaAllah ağrısız sızısız atlatırlar.
Canım özelde mi yaptırdın? Sağlık ocağındaki hemşire verem aşısını özelde yapmıyorlar diye bana gün atmış ama emin olamadım

Canım özelde mi yaptırdın? Sağlık ocağındaki hemşire verem aşısını özelde yapmıyorlar diye bana gün atmış ama emin olamadım
Sağlık ocağında yaptırdık bize öyle bişey demediler hatta 9da gelin sadece o saatte çıkartıyoruz geç kalmayın dediler bizde yaptırdık şükür. Arayın numarası varsa

X