2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Emzik kullananlar bebeğiniz uyuyacağı zaman emzik veriyomusunuz yoksa sadece karnı tok olup ağladığında mı veriyonuz veya dışarıda emziremediğimiz anlarda ağladığında mı
Ben sadece uykuya geçerken karnı toksa ve hala emmek istiyorsa veriyorum. Gündüz versem de tutmuyor ama gece alıyor emziği
Huysuzlandığı, uykuya dalamadığı anlarda veriyorum ben. Hâlâ tam randımanlı tutmuş değil, bazen tam emiyo uykuya dalınca kendi atıyo bazen 1-2 cokcokluyo bırakıyo, huysuzluğa devam 😅
Bizimki de tam randımanlı değil ama yavaş yavaş öğrenecek onu da diye düşünüyorum ❤️
Biz de aşı olduk ya ondan miydi
Ondan olabilir canım yarın tekrar bir gözlemle bakalım

Bu saat oldu uyumuo memeye yapisik yasio😭😭😭en son yatarak emzirim uyur da ben de uyurum dedim.Meme ağzından çıktığı an çocuk delirio.Ya sanki krize girio.Wala dayanicak gücüm kalmadı.Tukendim bittim resmen.Memeyi bıraktıricam en son.Resmen gücüm kalmadı.Sabah 10 buçuktan beri hem mama yiyo, hem emiyo.Cok halsizim ve uykum var.Resmen hayatım koltuğa mahkum ve emzirerek geçio.
Büyüme atağında çok çektim ben de ondandır belki
Ben emzik alsın diye kendimi paraliorum canım.Yok almio cildiricam.
Ben de bikaç emzik aldım almadı philips avent aldı en sonunda şükür ama tam da almış sayılmaz daha yeni yeni her verdiğimdr almıyo bazen kafasına nasıl eserse

Valla kayınvalide ile olmaktan sıkıldım artık bu 40 ne zaman çıkacak bıktım.yemeğimi yapıyor Allah razı olsun ama istemiyorum kendisine artık yapabileceğimi söyledim tamam gelmiyim dedi eşim ikna etti gelsin diye.diyorum annenin yanında rahat edemiyorum emziremiyorum yatamıyorum laf anlamıyor bir hafta kaldı kadının ne zararı var diyip duruyor yemin ederim usandım bağırıp çağırıyorum adam yine laf anlamıyor
İnsan kendi annesini cekemez 40 gün kaldiki kv...bencede gonderin
Bu saat oldu uyumuo memeye yapisik yasio😭😭😭en son yatarak emzirim uyur da ben de uyurum dedim.Meme ağzından çıktığı an çocuk delirio.Ya sanki krize girio.Wala dayanicak gücüm kalmadı.Tukendim bittim resmen.Memeyi bıraktıricam en son.Resmen gücüm kalmadı.Sabah 10 buçuktan beri hem mama yiyo, hem emiyo.Cok halsizim ve uykum var.Resmen hayatım koltuğa mahkum ve emzirerek geçio.
Kiyamam ya dra sordunmu sütüm gelmiyor acaba yada çok gazi var ondan miki
E ama aynı süt kalmiyormu sonuçta...bu arada bende emzirmeye dusunuyorum atmayı degil

E ama aynı süt kalmiyormu sonuçta...bu arada bende emzirmeye dusunuyorum atmayı degil
Sütüm yok mu diye ben de dusundum canım.Dun ucunu sıkıp bakım dedim yeminle yüzüne fışkırdı süt.Doymuo mu diye mama da veriyoruz gün içinde.Yok çocuk ne mamaya hayır dio ne memeye.Allah günah yazmasın çok yorgunum.

Canım geçen hafta bizde öyleydik bence atak haftalarıyla ilgili bir şey sık dişinii, benim kızım düzeldi gibi yani emer emmez ağzına zorla emzik tıkıyorum göğsüme dayıyorum emzik düşmesin dye o da göğüs kokusunda uykuya dalıyor sonra yatağa koyuyorum pış pış yapıyorum elimle bazen de biraz sallıyorum ayakta . Çözümü böyle buldum gibi memeye çok düşkünğz bizde.

Sütüm yok mu diye ben de dusundum canım.Dun ucunu sıkıp bakım dedim yeminle yüzüne fışkırdı süt.Doymuo mu diye mama da veriyoruz gün içinde.Yok çocuk ne mamaya hayır dio ne memeye.Allah günah yazmasın çok yorgunum.
O zaman yüksek ihtimal gazdandir cnm..hangi damlayı kullaniyorsun

O zaman yüksek ihtimal gazdandir cnm..hangi damlayı kullaniyorsun
Sab simplex canım.Ama gazını da çıkarıyoruz anlamadım çok üzgünüm.Sanki çocuğum olmuş ama nankörlük ediomusum gibi delio.Kendimi suçluyorum.Zaten lohusa depresyonundayim.Hic iyi değilim.

Emzik veren anneler bir sorum var. Bebeğiniz memenizi emerken cuk cuk ses çıkartıyor mu? Emzik verdikten sonra emzirirken böyle ses çıkarmaya başladı 😏

Sab simplex canım.Ama gazını da çıkarıyoruz anlamadım çok üzgünüm.Sanki çocuğum olmuş ama nankörlük ediomusum gibi delio.Kendimi suçluyorum.Zaten lohusa depresyonundayim.Hic iyi değilim.
Bebekte pişik, dışkıda mukus ya da kan yoksa, ya gazdır ya da büyüme atağı vb bir durum.
Dün bizimkini de aynı sebepten doktora götürdük, kolik bebek dedi ve bağırsakları hassas olduğundan mamayı ya da annenin sütünü rahat sindiremiyor dedi. Bu nedenle özel bir mamaya geçtik, bize büyük oranda çare oldu. Henüz uyku sorunu tam çözülmedi, ama en azından eskis kadar gaz sancısı çekip sürekli mama & meme istemiyor yavrum. Ben de delirmek üzereydim.

Bebekte pişik, dışkıda mukus ya da kan yoksa, ya gazdır ya da büyüme atağı vb bir durum.
Dün bizimkini de aynı sebepten doktora götürdük, kolik bebek dedi ve bağırsakları hassas olduğundan mamayı ya da annenin sütünü rahat sindiremiyor dedi. Bu nedenle özel bir mamaya geçtik, bize büyük oranda çare oldu. Henüz uyku sorunu tam çözülmedi, ama en azından eskis kadar gaz sancısı çekip sürekli mama & meme istemiyor yavrum. Ben de delirmek üzereydim.
Pisik yok canım.Diskisinda da hiçbir problem yok.Sadece anne sütüyle 8 gündeki kilo alımı da 470 küsur gramdi.Sukurler olsun sağlığı yerinde.23 ünde kalça ultrasonu ve genel kontrolü var.Sorucam doktoruna.Acaba sadece meme bagimlisi olma durumu olabilir mi?Ben öyle olduğunu dusunuorum artık.

Canım al benden de o kadar. Geçen ne zaman dönmeyi düşünüyorsunuz diye sordum biz mecbur beraber yaşıyoruz şu an alınmış eşime şikayet etmiş. Dedim siz gidince yemek temizlik destek alacağım planlı olmam lazım. Gidin demedim ki soru sordum yani altı üstü. Sonuçta sıradan bir seyahat değil yani bu az kaldı gün sayıyorum valla.

Bu akşam bizim için de çok zordu. Aşı oldu sabah huzursuzluk yapabilirmiş. Artık ondan mı neyden bilmiyorum çok ağladı. Tam uykuya geçecek uyandırıyo kendini bu gece uykusu da kalitesiz inşallah geçecek bu günler y
Gayet normal sorman alınırsa da alınsınlar ama şikayet etmek niye? Aranıza bozsalar mutlu mu olcaklar.keşke kendilerinden önce çocuklarını gelinlerini düşünseler

valla öyle kendi anneme tahammülüm yok onun annesine hiç yok.Allahtan annem 10gün kaldı gitti şimdi sıra kvde de.keşke öyle gönder demekle olsa mecbur bir hafta daha dayanıcam..
bir dahaki çocukta eşim yine böyle davranacaksa çocuk falan yapmıcam.bir haftadan fazla kimseyi durdurmucam

En azından artık neden olduğunu öğrendiğiniz. sevindim biraz da olda çare bulmuşsunuz.bundan sonra daha rahat geçer inşallah 🤲🏻
Pisik yok canım.Diskisinda da hiçbir problem yok.Sadece anne sütüyle 8 gündeki kilo alımı da 470 küsur gramdi.Sukurler olsun sağlığı yerinde.23 ünde kalça ultrasonu ve genel kontrolü var.Sorucam doktoruna.Acaba sadece meme bagimlisi olma durumu olabilir mi?Ben öyle olduğunu dusunuorum artık.
Belki kakasını yapmakta zorlanıyordur.belki de gazdır.bazen gazını çıkarttığımız halde tam çıkmamış oluyor.memeye bağımlı olsa bile uyuyunca ağzından kendiliğinden çıkardı.belliki uyumuyor.yüz üstü yatırmayı denedin mi rahatlar belki

Saatlerce ağlama nobetiniz her gün var miydi neye göre kolik dendi?Ben oğlumun kolik olup olmadığını gerçekten merak ediyorum bi aksam düzenli uyurken bi aksam saatlerce ağlamasına anlam veremiyorum.

Saatlerce ağlama nobetiniz her gün var miydi neye göre kolik dendi?Ben oğlumun kolik olup olmadığını gerçekten merak ediyorum bi aksam düzenli uyurken bi aksam saatlerce ağlamasına anlam veremiyorum.
Bende çok merak ediyorum kolik mi diye ya her gece 12 gibi huysuzlanmaya basliyo ve 3ten önce uyumuyo. Kucaktaysa sorun yok ama oturunca ağlamaya basliyo emerken agliyo. Mama veriyom bazen ona bile agliyo anlamadım. Gündüz sıkıntı yok

Kolikte her gün ağlaması gerekmiyor. Kolik diyebilmek için haftada min 3 gün, günde min 3 saat bu belirtileri göstermesi gerek deniyor.

Bizimki de 2-3 gün huzursuzken arada bir gün uyuyordu. Ama gaz sancısı, ayaklarını karnına çekme, sürekli yeme isteği hep vardı. Tabi o ağladıkça biz mama & meme veriyorduk, o da durumu daha kötü yapıyormuş.

Kolik tanısı koymak için bir tahlil vs yok. Sebebini bilmedikleri için böyle huzursuzluk, gaz durumuna kolik ağrısı deyip geçiyorlar. Benimki gibi bir doktora denk gelirsen de sadece sıkıntıyı biraz azaltmak için birşeyler yapıyorlar o kadar. 3-6 aya kadar bu sorun devam edebilir dedi. Huzursuzluk hem onları hem bizi yoruyor, keşke hepimizinki sakin bebek olsa :KK43:

Hangi mamaya geçtiniz 🙄

X