2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizimki de öyleydi doğumdan sonraki iki gün canım. 3 günlük olunca işler biraz daha değişmeye başladı daha çok uyanık kalıyordu ams bazen gece bazen gündüz. Düzen yok belli olmuyor sağı solu
Ben tek kat kıyafet giydiriyorum. Sıcağa alışmasını istemiyorum. Başını ve ellerini uyurken örtüyorum sadece, beslenme saatinde çıkarıyorum. Sadece altını alırken hapşuruyor onun dışında iyi. Yeşil kaka senin yediğin bişeyden de olabilir canım dikkat et
Öyle yapıyorum canım istedikçe istediği kadar emziriyorum. Bazen çok uzuyor emme saatleri beni zorluyor ama sanırım bu vakitler böyle olması gerekiyor
Kızlar merhaba sarılığı devam eden var mı? 18 günlük oldu ama hala yüzü, boynu, gözleri falan sarı. Hiç azalma yok sanki en son değer 11 çıkmıştı doktor normal deyip eve gönderdi.
Bizim 3 günlükken 11, 5 günlükken 9 çıkmıştı canım. Düşme eğilimine girmiş sıkı takibe gerek yok deyip 1 hafta sonra çağırdı. Bu çarşamba gidince göreceğiz bakalım. Uzamış anne sütü sarılığı diye birşey duymuştum belki öyle olabilir bence tekrar git gözle görülür derece olmaması gerekiyor sanki
Şu sarılık zamanları geçse kendi haline bırakacağım biraz ama şuan onu yapamam canım ya. Ben bugün tırnaklarını kestim iyice bir de törpüledim kendini çizmedi hiç
Bu arada doğumdan sonra kilonuza baktınız mı kızlar ben ancak bakabildim 10 günlüğüz bugün 78 ile doğuma girdim 68 e düşmüşüm hamile kaldığım kilo da 61
Ben baktım. Doğumdan sonraki 5. Günden itibaren 70 den 62,ye düştüm. Başlangıç 58 idi.

Şu sarılık zamanları geçse kendi haline bırakacağım biraz ama şuan onu yapamam canım ya. Ben bugün tırnaklarını kestim iyice bir de törpüledim kendini çizmedi hiç
Biz zor bir süreç atlattık 8 gün sarılıktan yattı hatırlarsın belki. Sonra İzmir'e kan gönderdik karaciğer de sorun var mı diye idrarda redüktan madde çıkınca. O sonuçlar temiz geldi artık sarılıktan korkmayın dediler bize. Hem çocUK doktoru hem metabolizma uzamanı. Ondan azcık rahatım ama sadece gece tabii bu. Gündüz kendi de aşmıyor 3 saati.elleri buz gibi ya baranın .yoksa takmam bende eldiven de kıyamıyorum şimdilik

Senin doğum nasıl oldu canım kaçırmışım ben normal istiyordun ama
Ustteki sekilde oldu canım şükür her şey yoluna giriyor ama, nasıl girdi ne sen sor, ne ben söyleyeyim bebek iyi çok şükür

Ben 80 le hamile kaldım 92.5 ile doğuma gittim 10 kilo gitti şaşkınım
Çok iyi ama ben sevindim epey gitmiş
Kızlar kızım çişşni yapmıyor doktor yaptırdı acaba sütüm yok ondan mıdır nedir hep kalasını yaptı
Süt olmayınca öyle oluyo ben de başta öyleydim idrar yapmıyodu günde 1 veya2 kez yapıyodu normalde 4 kez yapması lazımmış 5.gün kontrolünde kilosu normalden fazla düşmüş mama takviyesi yapın dedi doktor çok stres yaptım sarılık olacak diye ama hep memeye koydum sonradan süt geldi mama da çok az yedi ama almış geri kilosunu içim rahat etti sütün gelene kadar mama ver emzirmeyi bırakma gelince duruma göre kesersin mamayı bir de günde 2 kez 3 kez şekerli su birde normal su ver ben verdim sarılık yükselmedi tabi bir de internetten beyyine suresi dinledik günde 3 kez sarılık için iyiymiş

Bizimki sabahtan beri 2 kakali bez yapti değiştirdik canim daha doğrusu eşim değiştiriyor çise hic dikkat etmedik ilk gün de baya yapması lazim mi acaba

Geçmiş olsun canım söyleyince anımsadım.
Bazı çocuk doktorları hiç önermiyor eldiveni bebek dünyayı elleriyle tanıyıp keşfettiği için. Sürekli açık kalırsa benimkinin de buz gibi oluyor ben de yapamıyorum da, arada çıkarıyorum izin veriyorum özellikle emzirirken filan

Eller ve ayakların soğuk olması, eğer ortam sıcaklığı yeterliyse (22-24)üşümekten değil, kan dolaşımından kaynaklanıyor. Bebeklerde sindirim sırasında eller ve ayaklara kan gitmez dedi doktorumuz, o yüzden eline ayağına bakmayacaksın; önemli olan göğsü ve sırtı. O yüzden biz de hiç eldiven takmıyoruz. Uyurken yarım kundak yapıyorum, o ellerini tutuyor sadece :)

Kesinlikle öyle ama bu bilimselliği evde ikna olacak kişiler de olması lazım ayyy kırk kere söylüyorlar elleri soğuk kulaklar soğuk göğsü soğuk mu diyorum yok . Hasta edeceksiniz.siz bu çocuğu sürekli durum bu. Bende odaya emmeye geçince açıyorum her yerini salona dönerken kapanıyoruz

Bu arada kizlar nerdeyse bir ayım olacak dogum yapalı ama hala kabızlık yaşıyorum çok kötü birseymis...niye hala devam ediyor bilemiyorum dogum öncesi hiç böyle bir şikayetim yoktu

Canim kesinlikle gümüş kapak kullan. Sarı kantaron yağı da sür iyilessin. Göğüs kalkanı değil ayrıca senin aldığın silikon uç

Sarılık için doktor kontrolünden sonra düzenini değiştir bence biz öyle yaptık. Kontrolde doktor bu çocuğu kat kat giydirmeyin dedi ( annem ve kayıvalidem zorla giydirmişti) sarılık sıcağı sevmezmiş. Dediğin gibi evde 24 derecede olunca şapka eldiven falan kullandırmıyoruz bizde :)
Bu arada kizlar nerdeyse bir ayım olacak dogum yapalı ama hala kabızlık yaşıyorum çok kötü birseymis...niye hala devam ediyor bilemiyorum dogum öncesi hiç böyle bir şikayetim yoktu
Canım kayısı hoşafı iç anında işe yarıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…