2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizde aynıyız gündüz emip uyuyor gecede gözler açık oturuyor. Biraz daha büyüsün uyku eğitimi şart resmen. Bu gece emzirdikfen sonra eşim altını değiştirdi evin içinde gezdirdi bende uyudum bir saat kadar öyle güzel geldi ki

Önce saatte bir falandı sanirim ilk başta. süreye hiç dikkat etmedim. Sonra yavaş yavaş azaldı 30 dk 15 dk 8 dk derken 5 dk ya düşünce hastaneye gittim. Önce dinlenin biraz dinlenince geçmiyorsa doğum sancısıdır. Karnın sertlesmesi de geçer dinlenince

O kadar iç açıcı konuştun ki ruhum ferahladı şaka bir yana hayatın gerçeği bu kendimi alıştırsam iyi olur bebek uyudukça uyuyun derler öyle olmuyor galiba bu işler Allah kolaylık versin inşallah bizde o yoldan geçicez yakında hemen bu süreçlere alışalım

Tamam çok teşekkr ederim

Kızlar doğum yapanların gözü aydın sağlıkla büyütün bebeklerinizi Biz de 39+5 olduk doktora uyarı verelim mi dedim zararı yoksa. Verdi ama açılman vs olmadığı için işe yaramayabilir dedi ve yaramadı kontrolleri sıklaştırdık, bebiş 3.5kg olmuş daha da büyümesinden korkuyorum
Ek olarak squat önermedi son aylarda dizlere çok yük bindiriyor o yüzden direkt çömelme hareketleri yap ev siler gibi tam çök dedi. Bitki çayları için de bebeğin karaciğerini iflas ettirebiliyor çok küçükler ve o çaylar çok etkili önermiyorum içsen de az iç dedi, zaten adaçayı hiç önerilmiyor ben de arada az az ahududu yaprağı çayı içiyorum.
Yürüyüş, pilates yapmaktan ev silmekten bitap düştüm ama hala kanalda değil inşallah doğum esnasında bari girer de en azından sancı çekip sonra sezaryen olmam…
Yarın tekrar kontrolüm var dua edin biraz daha yaklaşmış olalım doğuma

Maşallah nazara gelme baya iyi vermişsin bence 50yi görürsün benim de hedef kilom 54 bakalım
maşallah bebişin kilosu iyi bizim de kontrol yarın bakalım ne dicekler.sen her şeyi yapıyormuşsun ne güzel.ben saldım hiçbir şey yapmıyorum yiyip yiyip yatıyorum temizliği de bıraktım her şeyden sıkıldım galiba erken lohusalık yaşıyorum ilişki baya işe yarıyor diyorlar ama eşim yanaşmıyor

Canım bebeğin kafasının büyüklüğünden ziyade pozisyonu önemli çenesi göğse ne kadar yakın olursa o kadar iyi kafaları esnek kemikler vajinaya ve doğum kanalına göre şekil alıyor çatı kemiklerin de doğum sırasında relaksin hormonuyla açılıp genişleyebiliyor. Bol bol çömelme çalış doğum pozisyonlarını araştır çatı muayenesinde doktorlar eğer sezaryen taraftarı değilse çatı muayenesinde de sıkıntı yaşamazsın

İnşallah güzel haberler alırsın Ben de salmaya çok yakınım artık vazgeçince gelecek herhalde :) 2 günde bir ilişki de oluyor bizde son bir aydır, lohusalığın acısını şimdiden çıkarıyoruz depolanan bişeymiş gibi ahshhahs

Canım benimki kanalda pozisyonu iyi 40+2yim bugün hala tık yok benim de tekrar kontrolüm var yarın bakalım nst+ultrason neler diyecek bakalım doktorumuz göreceğiz. Sen de hayırlı haberlerle gel inşallah
Valla işe yarıyor dedikleri her şeyi deniyorum hiçbir şey işe yaramadı ilişki de denedim ahududu yaprağı çayı hurma ananas evening primrose oil kapsülü bol bol yürüyüş merdiven inme çıkma yoga derin gevşeme ne dedilerde yapıyorum ve bebek ne yaparsak yapalım doğmaya niyeti olduğunda doğumu başlatıyor o yüzden bıraktım peşini sadece Zaman geçsin ya da yapmış olayım diye yapıyorum bazı şeyleri

Yarın benim de kontrol var bakalım neler diyecek doktorum

Son düzenleme:
Kesinlikle canim, tamamen psikolojik. Aslinda harika bir isleyisi var vucudumuzun, her şeyi yaptirabiliyoruz yeter ki isteyelim

Evet ablam buyuk cocugunda da dusmeden yıkamamisti o zaman oyle demislerdi, dedigin gibi bsy kullanmislardi. İste demek ki yavas yavas sistem degisiyo ama tam yayilmadi belki de, zamanla değişik uygulamalar yapıyorlar denedikce filan. Simdi nasil rahatlamistir yikaninca minnossss

Ben vazgeçeli bir hafta oldu ama gelen giden yok bakalım bence iyi yapıyorsunuz lohusalık uzun sürüyormuş doğuma da yardımcı olur böyle devam darısı bize
Her şeyi denemişsin gerçekten..aynen öyle doğmaya niyetleri yok yapcak bir şey yok.bana yine de yap doğumun kolay olsun diyorlar da normal olacağı bile kesin değil ki geçen ay akraba doğum yaptı suyu gelmiş sancı var 4 cm açılma var ama sezeryana alındı çatıdan dolayı.o yüzden kendimi boşuna kasmak istemiyorum her şey olacağına varır.vakit geçsin diye el işi yapıp dizi izlemeye başladım yarın yazalım bakalım ne dicek 40+0 oluyoruz

Asiri iyi durumdasin, maasallaahhhh ben cok kilo aldım ne olacak cok merak ediyorum

Kızlar bebeklerinizi hep yan mı yatırıyorsunuz ,annem kafası uzun olur arada sırt üstüde yatır diyor ama korkuyorum ben
Saga sola ve sırt üstü yatirabilirsin canim, biraz yataginin altindan bas kismindan cok hafif yukselti koy, reflu yatagi gibi olsun, kafa yapisi daha duzgun olur hem annenin dedigi gibi.

40+3 kilo 3600 açılma aynı 10 gün önceki gibi 1 cm çatı çok müsait normal doğuma perşembeye kadar bekleyelim dedi ordan sonraya da riske atamam yatış yaparız suni sancıyla deneriz dedi yürüyüşlerimi artıracam artık elimden geleni yapmam lazım
Bizim de kafa ölçüsü büyük ama doktor o kadar takılmadı ona çatı müsaitse sıkıntı olmaz fazla bence normal olması için elinden geleni yap olmazsa zaten mecbur sezeryan sağlıkla gelsinler inşallah bir de çok stres yapıyoruz son günlere gelince onu da yapma bi tavsiye
10 gün yine iyi demiş bana perşembeye kadar bekleyebiliriz daha fazla riske atmayalım dedi

Kızlar sizlerin takvimi görünce Allah yardım etsin derdim.40 haftayı tamamlayıpta geçenlere şuan bana verilen günde 40.hafta da olucak resmen.Ben de bayağı beklemiş olacağım.Anlamadığım buradaki takvimimde 37 iken devlette en son adet tarihimi söylediğimde 36 demişti dr.şimdi benim kafa çok karıştı.

Oyy hadi hayırlısı, bizimki 40+1 e kdr beklerim dedi anca insallah saglikla gelsin o zaman kadar minnoslarimizzz, hadi bakalım

Allah bi sancıda kurtarsın canım..Seninki de inatçı çıktı bayağ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…