2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba ben de uzun bi suredir carpinti yasiyorum kalbim agzimda atiyor sanki fakat bunu prilama degilde hamilelige baglamistim. Hamilelikte kan akisi daha cok artiyomus bende kansizlikda var o da sebep oluyomus dogrusu. Acikcasi suan carpinti hangisinden dolayi oluyo bilemedim ama her gun carpintim oluyo malesef hatta uyurken ve gun icinde esime soyluyorum surekli. Prilami doktorum gece yatmadan once 2 tane icmemi onerdi uyku yaptigi icin ondan mi bilemedim :/

Merhaba ben hamilr kaldigimdan beri inanilmaz yuksek nabzim var benim de felaket kusmalarim vardi prilam 2 tane aliyordum yatmadan o zamanda nabzim yuksekti
Prilamin hic faydasini gormedim ben biraktim o zamanda nabzim yuksekti su an zofran kullaniyorum sabah aksam su an da nabzim yuksek
Sizin ki ilactan midir inanin bilmiyorum ama benim ki basindan beri yuksek
Ben nabzını sürekli takip ediyorum. Hatta ara sıra ev işi yapınca çok nadir 100 falan çıkardı. Ama ilacı içtikten 2 saat sonra çarpıntı başladı ve bariz hissetmeye başladım. İlacı içmekten başka değişik birşey yapmadım. İlacın da reçetesinde yazınca acaba bunu yaşayan başka insanlar var mı merak ettim. Bulantımı geçirdi ama çarpıntı hissi çok rahatsız ediyor kızlar. Ara sıra nabzım 70e falan düşüyor ama 85üstü genelde. 😔

Canım bende ikizimi kaybettim kese kaybolmaya başlamış bugün kontrolde öğrendik

Ben İstanbul'dayım, Doktorum genoks firmasıyla anlaşmalı. Dışarıdan arayan kişilere 3750 lira fiyat veriliyormuş. Başka firmalarla da görüştüm. Doktorun söylediği yerden yaptırmak zorunlu değil ancak anlaşma yüzünden hastaya indirim yapılıyor.

Yaşım 38 (henüz doğum günüm gelmese de hastane kayıtlarında direkt 39 olarak çıktığı için ağzımı 39'a alıştırmaya çalışıyorum :) ).
Ve ilk gebeliğimi yaşıyorum. 1.5 yıllık denemenin sonucunda 0.58 gibi çok düşük bir amh ile doğal yoldan hamile kaldım.
Kafamın net olmasına çok ihtiyacım var, ben bunun için yaptırıyorum. Herkesin kendi tercihidir. İkili, üçlü hatta dörtlü testlerde ikilemde kalan doktorların veya engelli olacağı söylendiği halde tamamen sağlıklı doğan bebeklerin hikayesini çok fazla okudum. Son olarak doktorumun para kazanma amacıyla beni buna sevk ettiğini düşünmedim hiç. Çok güvendiğim 2 yakınıma danıştım, onlarınki de ileri yaşta ilk gebeliğiydi, onlar da yaptırdığını söyledi. Benim sebeplerim bu şekilde.

Bu arada sonuçlar hava muhalefeti nedeniyle haftaya çıkacakmış.

Bu arada ikili test için kanda verdim.1 haftaya çıkarmış.
Sonuclariniz guzel gelsin insaallah kızlar
Bu üçüncü evladım, ilk ikisini sordu dr “hadi bakalım 3.asker de size selam çakıyor” dedi 😂
3.oğlan geliyor kızlar 😃
Yaaa hayirli olsun
Benim ilk erkek bu kız olsun cok istiyorum
Aa üzüldüm ya. Allah diğerine sağlık sıhhat versin inşallah 😔😔 bu haftalarda kendi küçülüp kayboluyormuş digeri iyi olsunda yinede üzülüyor insan ama geçmiş olsun canım 🙏🙏digeri ne bisey olmaz dedi dimi doktor sizede ??
Artik uzulme ne olur bak minişin nasil guzel tutunuyo sana annesi o saglicakla gelsin insaallah

Ben nabzını sürekli takip ediyorum. Hatta ara sıra ev işi yapınca çok nadir 100 falan çıkardı. Ama ilacı içtikten 2 saat sonra çarpıntı başladı ve bariz hissetmeye başladım. İlacı içmekten başka değişik birşey yapmadım. İlacın da reçetesinde yazınca acaba bunu yaşayan başka insanlar var mı merak ettim. Bulantımı geçirdi ama çarpıntı hissi çok rahatsız ediyor kızlar. Ara sıra nabzım 70e falan düşüyor ama 85üstü genelde. 😔
Olabilir tatlim her ilac herkese iyi gelmiyor baska bulanti ilaclarida var bi de doktoruna sorup onlari dene istersen belki daha cok rahatlatir seni

Kasığım hatta komple vajen , belim afedersiniz popomda bile ağrı var şu an baya korkuttu çok şükür leke yok. Yarın randevum var, acile gitmek istemedim şimdi değişik bir doktora denk gelirim diye.

10+1 oldu bu kasık ağrıları ne zaman azalacak hamileliğimi öğrendiğimden beri bitmiyor ya bu gece bel de eklendi 😔 yarın şu randevuyu güzelce atlatayım okuyan dua ederse sevinirim 😊

maşallah canım rabbim sağlıklı gebelik sonunda sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin💙💙 beren26 beren26 hakikaten seninkine benziyor ama cinsel organı tahmin ettiğim o çıkıntı bunda var doğru mu görüyorum bilmiyorum canım, sen de yoktu henüz.
Evet benımkı daha cınsıyetıne karar verememıs galıba dımı ya aynı benımkı gıbı durmus bakalım bız ne cıkcaz 🤪

Kızlar hamilelği ağır geçenler şütfen yanlış anlamasın şımarıklıktan değil keşke miğde bulantım ola diye dua edermi insan ediyorum😔 benim daha önce 2 tane gebelik kaybım var bunikisindede normaldi herşey şuan sadece gögüs hassasiyeti gaz birde kabızlk var onun harici normal hayatıma devam ediyorm arada gögüs hassasiyetm geçiyo çok korkuyorm bu bebeğönde kalbi dayanamayacak diye varmı belirtisiz geçiren belirtileri bu haftalarda geçen 😔
8+6 dayım şuan, benimde 2 kaybım var. Aralıksız bulantı vardı başta şimdi genelde kahvaltı sonrası, göğüs hassasiyeti geçti çok çok çok nadir oluyo, uyku halim vardı azalıyo. Bende endişeleniyorum ve kötü rüyalar görüyorum bilinç altıma işlediğinden. Maalesef öncesindeki kötü deneyimler insanı tedirgin ediyo. Eşim bile sabah akşam gün içi soruyo şu varmı bu varmı olması normalmi olmaması normalmi diye. Allah razı olsun çok destek. İpne haplar bir sürü şey kullandığımdan başta sersemlikte çöktü sağolsun annemde geldi bakıyo genel ev işlerini halledip destek olmak için. Herkes taakuz halinde🙈 inşallah sağ Salim alırız evlatlarımızı kucaklarımıza...

Kızlar kahverengi akıntısı olanlar ne durumda başka belirti varmıydı ağrı sancı gibi.ben bu sabah çok çok az kahve nokta gördüm.ağrı sızı hiç bişey yok..korkuyorum doktoru arasam mı
Çok hafif ara ara oğlumda da olmuştu tüp gibi doğdu şükür bişe olmadı simdide hamileyim geçen olmuştu çok fazla akıntı olursa sorunda ufak tefk bı sorun olacağını düşünmüyorum

Hanimlar ben 5. Haftadan beri cekiyorum bunu cubuk krekermis leblebiymis prilammis hic cozum olmadi maalesef biraz zofran idare etti ama ona ragmen de hala kusuyorum maalesef bu sureci zor geciricez umarim bir an once biter
Yok hiç birşeyin yararı aynen ilaç kullanıyorum hiç bir etkisi yok sabah akşam midem bulanmasin diye yatıyorum ne ağrı ne sizi hiç birşeyim yok ama bu bulantı sorunu beni yaklaşık iki haftadır bitirdi

Merhaba Eylül Anneleri🥰 cinsiyetler belli olan varmi aranizda ne diyorsunuz erken mi daha ☺️
En son ultrason da 10 gün ileri çıktık ve 11+4 te erkek tahmininde bulundu doktor bakalım yarın farklı bir doktora ikili test için gideceğiz o ne diyecek. Gerçi şuan tek düşüncem sağlıklı olması 🙏

Kızlar bugün çok kötü bir rüya gördüm. Içim de çok kötü bir sıkıntı var. Acaba bazen evham yapıyorum onun etkisi mi sizlerde rüya görüyor musunuz
Sürekli sülalede birileri ölüyor rüyalarımda 😂 ya da gün içinde yiyemediğim yemekleri görüyorum. Hep bunlar bilinçaltı hiç sıkmayın canınızı.

X