2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim sorum da şu. Malum kanama 😔 10 haftalık olacağım yarın. Kanama devam ediyor. Ara ara bitiyor. Lekeye dönüyor. Sonra gene başlıyor. Var mı devam eden? Sorduğum şey leke değil.
Ağrın var mi peki?
Benim devamlı değil kanama. Her hafta en az bir kere oldu şimdi ye kadar. En son olduğunda 2. Gün de kanama sürdü. Yine hep kahve rengiye dönüyor,ki sürekli var lekelenme.
Doktor bana bacaklarından akacak derecede çok değilse endiselenme dedi, ama her kanamada yine de gel dedi, tedbir amaçlı.

Ağrın var mi peki?
Benim devamlı değil kanama. Her hafta en az bir kere oldu şimdi ye kadar. En son olduğunda 2. Gün de kanama sürdü. Yine hep kahve rengiye dönüyor,ki sürekli var lekelenme.
Doktor bana bacaklarından akacak derecede çok değilse endiselenme dedi, ama her kanamada yine de gel dedi, tedbir amaçlı.
Ağrım yok. Benimki 4 5 günde 1 oluyor. Sonra dediğin gibi kahveye dönüyor. Bacaklarımdan akar yani ped kullanmasam.

Anladim tesekkur ederim fiyat olarak bir sey soylediler mi
Yarın 12. hafta kontrolum var, sorularımı not defterime yazdım bile :)) Hele ileriki dönemlerde randevuların arası açılacak iyice, not deftersiz olmaz.

Yarın nifty testin sonucuna ek olarak cinsiyetini de kesin olarak öğreneceğiz inşallah:) cinsiyetten daha önemlisi sonuçların sağlıklı gelmesi. :dua::dua::dua::dua:

Ağrım yok. Benimki 4 5 günde 1 oluyor. Sonra dediğin gibi kahveye dönüyor. Bacaklarımdan akar yani ped kullanmasam.
Şiddetli ağrın yoksa, içini ferah tut ama kesinlikle doktora git. En azindan kafan rahat olur. Kanama alanı varsa oluyor ara ara bu kanamalar.

Çok yakın arkadaşımin bir tanıdığım var. Benim durumumu duyunca bahsetmisti bu yakın tanıdığı kişiden. Kadin doğuma kadar her hafta kanama yaşamış.

Kanama nekadar riskli olup bizi her seferinde korkutsa da, Bazı hamileliklerde gayet normal bir durum olabiliyor🤷‍♀️

Merhaba nifty testini yaptırmışsınız inş sonnçlarda güzel gelir🙏Yaşınız kaç acaba bende kararsızım yaptırıp yaptırmamakta siz nifty yaptırdıgınızda ayrıca ikiliyi yaptırmadınız değil mi gerek yok diye biliyorum birde doktorunuzla anlaşmalı bir kurummuydu fiyata ne dediler

Yarın 12. hafta kontrolum var, sorularımı not defterime yazdım bile :)) Hele ileriki dönemlerde randevuların arası açılacak iyice, not deftersiz olmaz.

Yarın nifty testin sonucuna ek olarak cinsiyetini de kesin olarak öğreneceğiz inşallah:) cinsiyetten daha önemlisi sonuçların sağlıklı gelmesi. :dua::dua::dua::dua:
Merhaba nifty testini yaptırmışsınız inş sonnçlarda güzel gelir🙏Yaşınız kaç acaba bende kararsızım yaptırıp yaptırmamakta siz nifty yaptırdıgınızda ayrıca ikiliyi yaptırmadınız değil mi gerek yok diye biliyorum birde doktorunuzla anlaşmalı bir kurummuydu fiyata ne dediler

12 diye bi şart yok 11-14 arası olur. 11de de gidebilirsin ikili test için. Muayene ödemen gerekir yoksa çünkü ultrasonda ense kalınlığına ve burnuna bakılıyor sonra kan alınıyor. Muayenesiz olmaz yani. Doktorunla görüş bence ikili test için ne zaman geleyim de. Verdiği zamanda tek sefer git hallolsun. 1 ay var zaten 12ye. Ayda bir gitmek normal artık
Hı şimdi anladım teşekkür ediyorum aynen bencede 10 da gitsem 1 hafta sonra gel diyip muayene ücreti alabilir tekrardan en iyisi 1 hafta daha beklemek daha bu gideceğim doktorla ilk görüşmem olacak zaten gittiğinde direk onu da yapar

Benim gittiğim hastanede kendi kadın doğum doktorum yapmıyor. Yani 12 doktor var hiçbiri yapmıyor. Ayrı bir periontolog oluyor. Ayrı bir fiyat ödenip yapılıyor. 3 hastaneye sordum civarda hepsi aynı. Devleti bilmiyorum. Arkadaş devleti sorduysa belki onlar yapar.
Özelden bahsediyorum ve doktorum bu işlemleri yapıyormuş

Evet gözükmemişti. Ama devam edince korkuyorum işte.
Çok haklısın ufacık kahverengi leke de çıldırıyorum ama senin kontrol edildi ve inşallah yoktur canım...doktorun ne dedi ara ara devam etmesine? Doktorunla irtibat halinde olursan bir sorun olmaz gibi. Bu arada ilk 4 ay Ped kullanarak hamilelik geçiren tanıdığım var. 😊

Hı şimdi anladım teşekkür ediyorum aynen bencede 10 da gitsem 1 hafta sonra gel diyip muayene ücreti alabilir tekrardan en iyisi 1 hafta daha beklemek daha bu gideceğim doktorla ilk görüşmem olacak zaten gittiğinde direk onu da yapar
O zaman 12de git bence en iyisi hem cinsiyet tahmini yapar belki. Hemde ayda bir çağırır artık 12-16-20 falan diye tam haftalarda gidersin. Ben öyle yapmayı planlıyorum. 11de gitsen bile kontrol süresi oluyor gerçi. İkili test için 12de çağırsa bile kontrol süresi içinde oluyor ödeme istemezler

Kızlar merhabalar bende dün doktor randevum için hastanedeydim. Son adet tarihime göre 11+3 olmam gerekirken 12+2 çıktı. 6 gün önde gidiyoruz☺️ Burun ve ense ölçümü zamanı gelmiş dedi her şeyin çok güzel olduğunu söyledi. Burun kemiğini gördü enseyide 0.8 olarak ölçtü ve çok iyi dedi. 1-1,5 iyi deriz dedi senin 1in altında maşallah dedi. İnşallah sizlerde güzel haberlerle gelirsiniz. Kanama alanım varmış progestana devam dedi halbuki kanama ya da lekelenmem yok. O yüzden 3. Hafta sonra tekrar gel dedi. Cinsiyetle ilgilide bu haftalarda azınlık cinsiyeti gösterir çoğunluk göstermez sen çoğunluğa giriyorsun dedi ama önden gitmesi ve kemik yapısı erkek gibi ama dediğim gibi farklılaşılabiliyor dedi. Birde bakteri çıkmıştı idrarda antibiyotiğe başlattı gebelikte risk oluşturur bakteri dedi riske atmayalım dedi. Şimdilik benden haberler bu kadar🎈

Her hamilelik bir olmuyor gercekten benim de ilk hamileligim yine boyle bol bulantili gecmisti ama hic yemek yiyemiyordum 5 kilo vermistim bundada bulaniyor ama yemek yiyebiliyorum kilo vrmedim busefer Rabbim hepimizin yardmcisi olsun bulantilar cok zor oluyor
Evet bir olmuyor tabi. Ben ilk gebelikte 9 ay hep bulantı kusma yaşadım. Bu dada var umarım sürmez o kadar. Ama bu halsizlik bitkinlik çok zor gün boyu yatmak işini yapamamak. Umarım geçer inşallah 🤗

Kızlar merhabalar bende dün doktor randevum için hastanedeydim. Son adet tarihime göre 11+3 olmam gerekirken 12+2 çıktı. 6 gün önde gidiyoruz☺️ Burun ve ense ölçümü zamanı gelmiş dedi her şeyin çok güzel olduğunu söyledi. Burun kemiğini gördü enseyide 0.8 olarak ölçtü ve çok iyi dedi. 1-1,5 iyi deriz dedi senin 1in altında maşallah dedi. İnşallah sizlerde güzel haberlerle gelirsiniz. Kanama alanım varmış progestana devam dedi halbuki kanama ya da lekelenmem yok. O yüzden 3. Hafta sonra tekrar gel dedi. Cinsiyetle ilgilide bu haftalarda azınlık cinsiyeti gösterir çoğunluk göstermez sen çoğunluğa giriyorsun dedi ama önden gitmesi ve kemik yapısı erkek gibi ama dediğim gibi farklılaşılabiliyor dedi. Birde bakteri çıkmıştı idrarda antibiyotiğe başlattı gebelikte risk oluşturur bakteri dedi riske atmayalım dedi. Şimdilik benden haberler bu kadar🎈
Gözünüz aydın, maşallah 😊 ultrason görüntüsünde CRL kaç çıktı acaba?

Aynen benim de kizim var cok zor halimiz doktor prilam vermisti iste kan değerinde iyiydi başka bisey demedi haftaya yine gidicem bakalim
En son kanı ne zaman verdin. Doktoruma telefonlastik. Yine kan vitamin bakalm eksiklik olabilir dedi bakalım ne olacak. Ben en son 6-7 hafta arasında gitmiştim o zaman kan baktığında herşey normaldi. Şimdi ne çıkacak bakalım. Pazartesi gideceğim tekrar. Hem 12.hafta oluyoruz ikili test zamanı geldi

Kızlar kahverengi akıntı bugün hiç olmadı, dra söyledim üzerinde durmadı bile, gayet sağlıklı bir bebek şükür ölçümleri de normal çıktı 🌸
89A0A821-212D-4A14-AD2E-E0B404F8E446.jpeg

Bu arada cinsiyeti de öğrendik 😊

Ahh bal damlıyo ağzından insallah gecer. Tekrar basladim prilama bugun diger gunlere gore sukur daha iyiyim biseyler yiyebildim en azindan, tanidigim 2 tane akrabam doguma giderken bile istifrar ediyodu o kadar cok korkuyorum ki..Allahım hepimize güzel rahat sağlıklı hamilelikler yaşatsın 🙏🏻😢
Amin, inşallah güzel bir hamilelik geçirir ve kolay bir doğum gerceklestiririz. Kötüyü düşünme, herkesin hamileliği farklı sonuçta. Olumsuzu düşünüp de çağırmayalım hiç. Ben öyle yapıyorum elimden geldiğince.

X