2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu fetal dna testi hakkinda ne dusunuyosunuz
Ben dehset korkuyorum ya yani nolcak yaptirsak diyorum kocaman olmus bebek hareket ediyo bisi ciksa allah korusun napcaz vaz mi geccez nasil olcak
Burda organlari olmayan bir bebege sahip anne yazmisti test sonucu kotu geldi ama igneyle bebegimi oldurmeyi goze alamadim dogurmaya karar verdim diye
Test dedikce icim sızlıyo hala karar veremedimne yapmam gerektigine dair
Dusunuyorum diyorum ki rabbim beni sagliksiz evlatla sinamak istiyorsa eger bunu zaten yapacaktir simdi olmasa bile dogumda olur dogduktan sonra olur yani olur illaki ufffffff ne dusunecegimi bilemez duru
Kızlar bu fetal dna testi hakkinda ne dusunuyosunuz
Ben dehset korkuyorum ya yani nolcak yaptirsak diyorum kocaman olmus bebek hareket ediyo bisi ciksa allah korusun napcaz vaz mi geccez nasil olcak
Burda organlari olmayan bir bebege sahip anne yazmisti test sonucu kotu geldi ama igneyle bebegimi oldurmeyi goze alamadim dogurmaya karar verdim diye
Test dedikce icim sızlıyo hala karar veremedimne yapmam gerektigine dair
Dusunuyorum diyorum ki rabbim beni sagliksiz evlatla sinamak istiyorsa eger bunu zaten yapacaktir simdi olmasa bile dogumda olur dogduktan sonra olur yani olur illaki ufffffff ne dusunecegimi bilemez durumdayim
Bahsettiğin kişi benim ben fetal dna testi bana göre para tuxağı en anlaşılmayan kromozom anormalisini bile anlıyorlar keza sorun varsa genetik bu testi yapıyor benim doktorum sana yapalım demedi mart 1 de gideceğim ense ve burun kemiği ölçümü yapacak zaten ölçümler normalse neden dna testi yapılıyor birde dnası normal olması bebeğin sağlıklı olduğu manasına gelmiyor size tavsiyem perinatolog ile görüşmeniz Bebeğinizde bir sıkıntı varsa erken tanı hayat kurtarır yada sonraki gebeliğinizde size ışık tutar

Bahsettiğin kişi benim ben fetal dna testi bana göre para tuxağı en anlaşılmayan kromozom anormalisini bile anlıyorlar keza sorun varsa genetik bu testi yapıyor benim doktorum sana yapalım demedi mart 1 de gideceğim ense ve burun kemiği ölçümü yapacak zaten ölçümler normalse neden dna testi yapılıyor birde dnası normal olması bebeğin sağlıklı olduğu manasına gelmiyor size tavsiyem perinatolog ile görüşmeniz Bebeğinizde bir sıkıntı varsa erken tanı hayat kurtarır yada sonraki gebeliğinizde size ışık tutar
Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

Hangi labaratuvar da yaptiricaksiniz ben de ankara dayim

Hangi labaratuvar da yaptiricaksiniz ben de ankara dayim
IMG_20210217_133146.jpg

Canım bi arkadaş daha sormuştu internetten bulmuştum tekrar buladumm "Elma sirkesi antibiyotik görevi gören besinlerdendir. 1 bardak suyun içine atılacak bir yemek kaşığı elma sirkesi geniz akıntısına oldukça iyi gelecektir. Elma sirkesi ayrıca solunum yollarını da açacaktır. Böylelikle geniz akıntısı duracaktır." Bence sadece gargara yap ama çünkü miden zaten kötü. Sirke iyi gelmeyebilir..
Cok teşekkür ederim canım dediğin gibi bu bulantiyla cok zor 🤷

Kızlar kahverengi akıntısı olanlar ne durumda başka belirti varmıydı ağrı sancı gibi.ben bu sabah çok çok az kahve nokta gördüm.ağrı sızı hiç bişey yok..korkuyorum doktoru arasam mı

Kızlar kahverengi akıntısı olanlar ne durumda başka belirti varmıydı ağrı sancı gibi.ben bu sabah çok çok az kahve nokta gördüm.ağrı sızı hiç bişey yok..korkuyorum doktoru arasam mı
Benim sürekli var kahve akıntı.Öyle nokta kadar da değil yani.:işsiz: ama ağrım yok. Ara ara adet sancısı geliyor ama akıntı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Doktor ara ara olan sancı normal demişti.

Endişelenme ama yine de doktorunla görüş.

Arkadaşlar bir şey soracağım 7+6 haftalığım kese ve bebek için başka doktorla görüşmüştüm başka doktorla takibime devam edeceğim 15 gün sonra 10 haftalık oluyorum. Malum muayene ücretleri biraz fazla olduğu için gittiğimde ikili test için bir daha ücret öder miyim yani sormak istediğim hastanelerin prosedürlerinş bilmiyorum ama 10 haftalıkken gidip bir de 12 de çağırırsa baya maliyetli olacak sizce ne yapmalıyım geç mi gideyim yoksa 1-2 hafta içinde tekrar ikili test muayenesi için çağırdıklarında ücret öder miyim. İlk gebeliğim ikili testinde tam ne olduğunu bilmiyorum 🤷‍♀️ kafam karıştı iyice 😄

Bende 6+2yim kesede bebek de kap arısı sa görüldü. Cınsiyet tahmini yapabilen varmı bır teori vatdı😃bır arkadas teoriye göre bakıyordu
Ay ben de bugün 6+6 yım dün kalp atışına gittim şükürler olsun duydum bende bugğn araştırdım Bi teori var ona göre kız gibi görünüyor benimki de aynı seninki gibi 😁

Arkadaşlar bir şey soracağım 7+6 haftalığım kese ve bebek için başka doktorla görüşmüştüm başka doktorla takibime devam edeceğim 15 gün sonra 10 haftalık oluyorum. Malum muayene ücretleri biraz fazla olduğu için gittiğimde ikili test için bir daha ücret öder miyim yani sormak istediğim hastanelerin prosedürlerinş bilmiyorum ama 10 haftalıkken gidip bir de 12 de çağırırsa baya maliyetli olacak sizce ne yapmalıyım geç mi gideyim yoksa 1-2 hafta içinde tekrar ikili test muayenesi için çağırdıklarında ücret öder miyim. İlk gebeliğim ikili testinde tam ne olduğunu bilmiyorum 🤷‍♀️ kafam karıştı iyice 😄
12 diye bi şart yok 11-14 arası olur. 11de de gidebilirsin ikili test için. Muayene ödemen gerekir yoksa çünkü ultrasonda ense kalınlığına ve burnuna bakılıyor sonra kan alınıyor. Muayenesiz olmaz yani. Doktorunla görüş bence ikili test için ne zaman geleyim de. Verdiği zamanda tek sefer git hallolsun. 1 ay var zaten 12ye. Ayda bir gitmek normal artık

12 diye bi şart yok 11-14 arası olur. 11de de gidebilirsin ikili test için. Muayene ödemen gerekir yoksa çünkü ultrasonda ense kalınlığına ve burnuna bakılıyor sonra kan alınıyor. Muayenesiz olmaz yani. Doktorunla görüş bence ikili test için ne zaman geleyim de. Verdiği zamanda tek sefer git hallolsun. 1 ay var zaten 12ye. Ayda bir gitmek normal artık
Benim gittiğim hastanede kendi kadın doğum doktorum yapmıyor. Yani 12 doktor var hiçbiri yapmıyor. Ayrı bir periontolog oluyor. Ayrı bir fiyat ödenip yapılıyor. 3 hastaneye sordum civarda hepsi aynı. Devleti bilmiyorum. Arkadaş devleti sorduysa belki onlar yapar.

Kızlar benim sorum da şu. Malum kanama 😔 10 haftalık olacağım yarın. Kanama devam ediyor. Ara ara bitiyor. Lekeye dönüyor. Sonra gene başlıyor. Var mı devam eden? Sorduğum şey leke değil.

Benim gittiğim hastanede kendi kadın doğum doktorum yapmıyor. Yani 12 doktor var hiçbiri yapmıyor. Ayrı bir periontolog oluyor. Ayrı bir fiyat ödenip yapılıyor. 3 hastaneye sordum civarda hepsi aynı. Devleti bilmiyorum. Arkadaş devleti sorduysa belki onlar yapar.
Muayene ücretleri deyince özelden bahsediyor gibi geldi. Ama doktoru yapmıyorsa tekrar ödeme yapmak gerekir her halükarda dediğin gibi. Yapıyor mu diye sormak lazım

Kızlar benim sorum da şu. Malum kanama 😔 10 haftalık olacağım yarın. Kanama devam ediyor. Ara ara bitiyor. Lekeye dönüyor. Sonra gene başlıyor. Var mı devam eden? Sorduğum şey leke değil.
Benim düşüğüm çok kanamalı geçmişti. Ama bildiğin kırmızı ve yoğun oluyordu. Dizlerime kadar aktığını bilirim yani. O zaman anladım. Düşecek bebeğin kanaması farklı oluyor diye. Oğlumda da kanamam olmuştu ama az pıhtısız ve kahverengiydi. Bi de kesede bozulmalar ya da kese arkasında üzerinde kanama alanı falan oluyor bi şekilde belli ediyor yani kendini

X