2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok tatlısınız, sizinle aynı fikirdeyim. Burada herkes hamile, herkes haklı. Farkı ortaya koyan uslup oluyor ne yazık ki.
Geçen gün aile hekimiyle yaşadığım sıkıntıyı yazdığımda "alınganlık gösterdiğimi" yazan biri olmuş. Beni detaylı kontrol edip bütün ihtimalleri önüme sunan birinin değil, sadece ve sadece evrak işinden kaçmak için bahane sunan (bunu sonradan fark ettim) birinin dediğinden rahatsızlık duymuştum.
Yazanla tartışma yaratmak istemedim ama zaten benim üzüldüğüm şeyin ne olduğunun farkında olup cevap veren arkadaşlar vardı, biri de sizdiniz sanırım.
Hormonlarımız zaten tavan, kafamızı takıp canımızı sıktığımız bir sürü şey var, bari burada birbirimizi kırıp üzmeyelim. Sevgiler.
Aynen katılıyorum çok düşünmeden yazabiliyoruz bazen çat çat ki ben de dahil... Ve asıl sen çok tatlısın, hamile halinle sağlık ocağında bile anlayışlıydın, hatta burada sağlık ocağındakilere saydıranları bile sakinleştirmeye çalışmıştın😂 yumuşak huyluluğun ve anlayışın için gerçekten seni içten tebrik ediyorum🌺

Kızlar bana dua edin 🙏🏻 Yarın doktora gideceğim.Büyük ihtimalle kürtaj yapacak.7+1 de kalp duyulmamıştı,8+3 te başka doktora gittim çok yavaş kalp atışı durur 1-2 güne dedi,kese 1 hafta bebek 2 hafta geri dedi.Yarın 9 haftalık kalp atışı duymazsa alacak.Hayırlı ise ve sağlıklı ise duyalım.Dua edin bana,bu 1 yılda 2. Kürtajım olacak korkuyorum😔
Allah yardımcın olsun. Hayırlısıyla herşey yoluna girmiştir inşaallah 🤲

Kızlar cilt bakımı için ne yapıyorsunuz? Zaten Kuru olan yüzüm pul pul oldu bayaa .. gül suyu ile temizliyorum ama yeterli değil garip sivilceler de çıktı.. her ürünü kullanmakta doğru değil bu zamanda galiba .. bilgisi olan hamişler paylaşırsanız çok sevinirim🤗
Benim de yüzüm berbat oldu pütür pütûr

Kızlar bana dua edin 🙏🏻 Yarın doktora gideceğim.Büyük ihtimalle kürtaj yapacak.7+1 de kalp duyulmamıştı,8+3 te başka doktora gittim çok yavaş kalp atışı durur 1-2 güne dedi,kese 1 hafta bebek 2 hafta geri dedi.Yarın 9 haftalık kalp atışı duymazsa alacak.Hayırlı ise ve sağlıklı ise duyalım.Dua edin bana,bu 1 yılda 2. Kürtajım olacak korkuyorum😔
İnsallah gümbür gümbür kalp atışı sesi duyarsınız büyük bir sevincle çıkarsınız o hastaneden, Rabbim kaldiramayacagimiz yük vermez 🙏

Kızlarrrr nasılsınızzz hepınıze cokk selam bugün hıc bir belirtisi olmadan hoplaya zıplaya bebişi görmeye gitcem bılerek bunu belirttim cunku bulantı gogus hassasıyetı bas donmesı vs seyler yasamayan ben ve annelerımız olarak bakalım benımkı ıcerde neler yapıyor bugun kısmetse gorum bızımkınıde ıcınızı rahatlatayım bende rahatlıyım cunku takmıyormus gıbı davransam da kılo alımım dısında acaba ben hamıle degıl mıyım yaaa modundayım güzel haberlerle randevudan sonra çıkar hemen yazarım inşallah

Kızlarrrr nasılsınızzz hepınıze cokk selam bugün hıc bir belirtisi olmadan hoplaya zıplaya bebişi görmeye gitcem bılerek bunu belirttim cunku bulantı gogus hassasıyetı bas donmesı vs seyler yasamayan ben ve annelerımız olarak bakalım benımkı ıcerde neler yapıyor bugun kısmetse gorum bızımkınıde ıcınızı rahatlatayım bende rahatlıyım cunku takmıyormus gıbı davransam da kılo alımım dısında acaba ben hamıle degıl mıyım yaaa modundayım güzel haberlerle randevudan sonra çıkar hemen yazarım inşallah 🥰🥰
Aleyküm selam güzel haberlerini bekliyoruz yarın da ben gideceğim inşallah yarın 10 hafta 4 günlük oluyoruz inşallah

Kızlarrrr nasılsınızzz hepınıze cokk selam bugün hıc bir belirtisi olmadan hoplaya zıplaya bebişi görmeye gitcem bılerek bunu belirttim cunku bulantı gogus hassasıyetı bas donmesı vs seyler yasamayan ben ve annelerımız olarak bakalım benımkı ıcerde neler yapıyor bugun kısmetse gorum bızımkınıde ıcınızı rahatlatayım bende rahatlıyım cunku takmıyormus gıbı davransam da kılo alımım dısında acaba ben hamıle degıl mıyım yaaa modundayım güzel haberlerle randevudan sonra çıkar hemen yazarım inşallah 🥰🥰
Selamm canım bende bir kaç haftadır buralarda okuyorum yazılanları inşallah eylül annesi olacağım 🙂 bu gün benimde kontrolüm vardı doktor nasılsın dediğinde senin gibi dedim hamile olduğumu bazen unutuyorum ve bende kilo alımıda yok 😀 sen yine de çok unutma dedi ve içerde herşey normalmiş 9+1 olarak gözüktü ultrasonda inşallah senden de güzel haberler gelir ve hamileliğimizi inşallah bu şekilde güle oynaya geçiririz 🥰🥰

CANım nasıl rahatlattın Allah razı olsun aslında riskli gebelk grubundayım ama doktorun geç çağırmasıda şaşırttı beni kuzum 3 martta Allah nasip ederse kontrolüm geçen hafta kalp atışını duymştk beklşyprum zamanda geçmiyo ama demekki gerçekten bünyeyle alakalı bu şekilde düşünmemek lazm belirti olupta Allah korusun bişey olanlr herşey Allahtan inşAllah sonu güzel olur 😊
Senden de canim☺️ evet kimi cok yogun belirti yasarken kimi de cok rahat geciriyor. guzel haberlerini bekliyoruz.:) Guzel düşün guzel olsun inşallah 🙏

Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Benim ilk yapılan testlerimde açlık şekerim glukoz yani 105 çıkmıştı 9 gün dikkat ettim doktor sonuçlarıma baktı bir daha istedi glukoz bir de üç aylık şekerime bakmak istedi şekerim 88 çıktı üç aylık şekerim de çok iyi çıktı. Bir daha da baktırmadım doktor çok iyi çıktı diyince. Sorum şu ben diyetisyen kontrolü ile devam etmek istiyorum ama ne annem ne eşim izin veriyor çoğu kişi saçmalama bebek beslenemez diyor. Ne yapsam sizce diyetisyenle devam etmek bebeğe zarar verir mi ya ona göre diyet verir diye düşünüyorum
Canim aksine daha iyi olur. Diyetisyen sadece kilo vermek icin degil almak icin de tercih edilen bir uzman. Ben ilk aylarda gitmistim ailede şeker tansiyon var diye hatta ben yuksek tansiyon yuzunden 8 aylik dogmusum. Simdi de aynisini yasarim diye korktum. Diyetisyen bana 4. Aydan sonra gelirsen beslenebilecegin gibi liste yapariz demisti. Mesela şekerden korkuyoruz ama fazla meyve yemen de riskli demisti. Baklagil tüketirken yanında ekmek yememen gerek zaten baklagillerde karbonhidrat var o da sana yeterli demisti. Mesela 4. Aydan sonra 500 kalori arttirmak lazim bebek icin demisti. Yani kisacasi o senin gayet saglikli ve dengeli beslenmen icin yardimci olur. Bizim iyi yaptigimizi dusunup aksine cok dengesiz beslendigimiz de oluyor.

İnşallah güzel ve sağlıklı haberle ile çıkarsın 🤲

Canim aksine daha iyi olur. Diyetisyen sadece kilo vermek icin degil almak icin de tercih edilen bir uzman. Ben ilk aylarda gitmistim ailede şeker tansiyon var diye hatta ben yuksek tansiyon yuzunden 8 aylik dogmusum. Simdi de aynisini yasarim diye korktum. Diyetisyen bana 4. Aydan sonra gelirsen beslenebilecegin gibi liste yapariz demisti. Mesela şekerden korkuyoruz ama fazla meyve yemen de riskli demisti. Baklagil tüketirken yanında ekmek yememen gerek zaten baklagillerde karbonhidrat var o da sana yeterli demisti. Mesela 4. Aydan sonra 500 kalori arttirmak lazim bebek icin demisti. Yani kisacasi o senin gayet saglikli ve dengeli beslenmen icin yardimci olur. Bizim iyi yaptigimizi dusunup aksine cok dengesiz beslendigimiz de oluyor.

Hamileliği öğrendiğim andan beri beyaz ekmek yemiyorum şekerli bir şey yemiyorum evet ama uzmanla birlikte ilerlemek en mantıklısı iyi yapıyorum belki ama eksik yapıyorum yerini dolduramıyorum belki de. Anneler işte kabul etmiyorlar bazı şeyleri sanıyorlar ki zarar verir ona kalsa canının istediğini ye diyor ana yüreği😀 Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

X