2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hamileliği öğrendiğim andan beri beyaz ekmek yemiyorum şekerli bir şey yemiyorum evet ama uzmanla birlikte ilerlemek en mantıklısı iyi yapıyorum belki ama eksik yapıyorum yerini dolduramıyorum belki de. Anneler işte kabul etmiyorlar bazı şeyleri sanıyorlar ki zarar verir ona kalsa canının istediğini ye diyor ana yüreği😀 Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
Ay bende öyleydim. Ama bana ekmek de yemen lazim yanlis yapiyorsun demisti 😂😂

Tv reklamları Instagram full yemek videolariyla yiyecek markalariyla dolu, en basitinden bi a101 bim broşürü bile görsek cesit cesit meyve ve yiyecek fotolari mevcut kızlar burda ballandira ballandira biseyler anlatmadiktan sonra adından bahsetmek normal, bulantıya su iyi geliyo bunu dene vs tavsiyeler cok kiymetli suan bizim için..
Ben baska bisey sorucam pek bahsedilmemis ama GENİZ AKINTISI 🙁 hic bilmem böyle bişey yaşadığımı ayrıntı verip mide bulandirmak istemiyorum ama sürekli bi geniz akıntısı var cok rahatsız edici bulantima bulanti katıyor resmen. Hamilelikte artabiliyomus okudum ama bi çözüm bulamadim. Prilamdan mı oluyor hamilelikten mi bilmiyorum bunu yasayan bı çözüm bulan varmı acaba?
Benim en büyük sorunlarımdan biri kimse bahsetmediği için bende bir sorun var diye düşünüyordum. Okyanus suyu kullanıyorum burnuma o biraz idare ediyor başka da çözüm bulamadım.

Kızlar bütün mesajları okudum. Geç döllenmeyle ilgili endişe yaşayan annelerimiz. Benim de geç döllenmeydi ve bebeğim 1 hafta geriden geliyordu. Yavaş yavaş arayı kapatmaya başladık. Ama en önemlisi doktorum her zaman risk var ama geç döllenmede 9. Hafta bittikten sonra zor dönemi riskli dönemi atlatmış sayıyoruz dedi. Çünkü geç döllenmede 9. Haftaya kadar normal döllenmeye göre risk oluyor dedi. Yani demem o ki içinizi ferah tutun ve bebişinizin büyümesini bekleyin. 9. Hafta bitince de o kaygilar biraz hafifliyor. Ama en önemlisi de o büyümüş halini görüp rahatlamak.🤗
Nemlendirici hakkında da ben bio oil aldim ama zarari var midir bilmiyorum 😒 çatlakların oluşumunu engelleyip olan çatlakları da azaltıyormuş bakalım görücez. Çok kuru ciltli birisi olarak ben de çatlamaktan korkuyorum😔

Kızlarrr geldım. Bı sıkıntı yok cok sukur 9+6 çıktı programda da oyle cıkıyordu zaten kanama alanımızda yokmus yuz ustu yatıyordu doktor durtunce hemen hareketlenmeye basladı yavrum ya böyle buyumus gorunce ınsanın ıcı bı tuhaf oluyor :) yanı kızlar sonuc olarak hamıle gıbi hıssetmesekte hamıleyız merak etmeyın cinsiyet tahmını ıstıyommm :)

Eklentiler

• CBC56895-CAE5-4208-A367-A1DE707FB6D7.jpeg
    CBC56895-CAE5-4208-A367-A1DE707FB6D7.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 90
Kızlarrr geldım. Bı sıkıntı yok cok sukur 9+6 çıktı programda da oyle cıkıyordu zaten kanama alanımızda yokmus yuz ustu yatıyordu doktor durtunce hemen hareketlenmeye basladı yavrum ya böyle buyumus gorunce ınsanın ıcı bı tuhaf oluyor :) yanı kızlar sonuc olarak hamıle gıbi hıssetmesekte hamıleyız merak etmeyın cinsiyet tahmını ıstıyommm :)
Ya maşallah subhanallah nasıl heyecanlanıyorum böyle bebişlerin büyüdüğünü görünce 🥰 anlamam cinsiyet tahmininden ama kız hissettim tamamen his 💗

Benim 12. Hafta dolunca yapilacak. 12+3 gibi bir tarihe denk geliyor.
Bugün devlet hastanesine gittim, gecen hafta idrar kültürü testi vermiştim. Hem sonucu sorarım hem de yarin fetal dna için kan vericem bi kalp atışı göreyim tekrar dedim. Sat a göre 10+4üm ama doktor 11+1'sin, ikili tarama zamanin gelmiş, şimdi yapıcam dedi. Ben şok oldum, devlet hastanesinde gebe pol.de boyle pat diye hic hazır değildim. Hatta riskli çıkacak diye cok korktuğum için direkt fetal dna olsun demiştim. Doktor olculer iyi kan ver, 15 gun sonra gel dedi. Ben de merak ettim ense kalinligi ne, burun kemiği var mi vs 🙈 şu ana kadar karşılaştığım en anlayışlı doktor olabilir kendisi, endişelerimi gözümden anladi sağolsun, psikolojik yönden de rahatlattı beni. Yarin yine fetal dna için kan vericem ama ikili test için 45 mm olmasi lazım yazıyor internette, bizimki 42.3 mm. Umarim yine de geçerlidir söylediği şeyler ve diğer testler de iyi çıkar. Bugun rahat uyuyabilirim inşallah 😊

Tv reklamları Instagram full yemek videolariyla yiyecek markalariyla dolu, en basitinden bi a101 bim broşürü bile görsek cesit cesit meyve ve yiyecek fotolari mevcut kızlar burda ballandira ballandira biseyler anlatmadiktan sonra adından bahsetmek normal, bulantıya su iyi geliyo bunu dene vs tavsiyeler cok kiymetli suan bizim için..
Ben baska bisey sorucam pek bahsedilmemis ama GENİZ AKINTISI 🙁 hic bilmem böyle bişey yaşadığımı ayrıntı verip mide bulandirmak istemiyorum ama sürekli bi geniz akıntısı var cok rahatsız edici bulantima bulanti katıyor resmen. Hamilelikte artabiliyomus okudum ama bi çözüm bulamadim. Prilamdan mı oluyor hamilelikten mi bilmiyorum bunu yasayan bı çözüm bulan varmı acaba?
Sabah uyandığımda birikmiş oluyor sanki hapşırıyorum burnum akıyor kafamı dik tutsam genzim birde balgam var eskidende oluyordu ama bende kat kat fazla sabahları kalkarkalmaz su içiyordum midem taş kesiyordu geç uyanınca çok anlamıyorum işe gittiğim zamanlar erken kalkıyorum elimden mendili bırakamıyorum

Masallah minnoşa😍 cinsiyet anlamam ama kiz hissettim ne hikmetse 😅

Bin kere maşallah canım çooook çok güzel ya inşallah darısı başımıza:) cinsiyet organını göremedim o yüzden nub tahminini yapamıcam :KK43: ama kız gibi duruşu var 😂 hissiyat diyelim.

Her şeyin yolunda olmasına çook sevindim canım gözün aydın🤗 ne kadar da büyümüş maşaAllah ya, haftaya cuma bende gidicem sizinkileri gördükçe heyecanlanıyoruum 🤗

Gögüslerde olan hassasiyet geçiyor arar ara tekrar beliriyor hazımsızlık bağırsak sorunlarıda belirti zaten bebeğin sağlam tutunduysa kalp atışı iyiyse kalbi durmaz merak etmeyin ama tansiyonuzu ve şekerinizi dengede tutun bu ikisinde sıkıntı olmazsa bebek beslenmesine devam eder sıkıntı olmaz genç annelerde bu tarz sıkıntı olması riski daha az çünkü bazı kronik rahatsızlıklar yaşla ortaya çıkıyor

Sabah uyandığımda birikmiş oluyor sanki hapşırıyorum burnum akıyor kafamı dik tutsam genzim birde balgam var eskidende oluyordu ama bende kat kat fazla sabahları kalkarkalmaz su içiyordum midem taş kesiyordu geç uyanınca çok anlamıyorum işe gittiğim zamanlar erken kalkıyorum elimden mendili bırakamıyorum
Hic burnum akmaz ki benim sinuzit var zaten hic akmaz, bogazimda sürekli balgam hissi var ama temiz görünüyor hicbisey yok, çıkarmaya calissam kesin kusarim diye yeltenmiyorim bile, of çok açık oldu özür dilerim herkesin midesi bulancak 🙁

Kızlar bana dua edin 🙏🏻 Yarın doktora gideceğim.Büyük ihtimalle kürtaj yapacak.7+1 de kalp duyulmamıştı,8+3 te başka doktora gittim çok yavaş kalp atışı durur 1-2 güne dedi,kese 1 hafta bebek 2 hafta geri dedi.Yarın 9 haftalık kalp atışı duymazsa alacak.Hayırlı ise ve sağlıklı ise duyalım.Dua edin bana,bu 1 yılda 2. Kürtajım olacak korkuyorum😔
Hayırlısı olsun doktor hangi hafta için yavaş dedi acaba çünkü ilk dinlettiğinde 153 tü sanırım benimkisi şimdi 172 atıyor hafta hafta olması gereken değere çıkıyor Tabi birçok sendroma kalp sorunları eşlik ediyor öyle bir durum olmasındansa tabiki hayırlı olan olsun

Hic burnum akmaz ki benim sinuzit var zaten hic akmaz, bogazimda sürekli balgam hissi var ama temiz görünüyor hicbisey yok, çıkarmaya calissam kesin kusarim diye yeltenmiyorim bile, of çok açık oldu özür dilerim herkesin midesi bulancak 🙁
Burundan gelmeyince geniz akıyor hapşırınca burnum açılıyor yoksa kendimi burnumdan su kaçmış gibi genzimde acı oluyor kafam dik olunca akıntı genzimden devam ediyor inişini hissediyorum ve bu bendeki salgılar hamilelikle arttı çözüm yok gibi çünkü ben yün şapka takıp yattım belki kafamı üşütüyorum diye ama faydası olmadı sabah mide bulantısı birde bu çok zor ılık su bir nebze iyi gibi ama bu belki yaza geçer mi bilmiyorum

Ah, Mukuu2004 Mukuu2004 nun gebeliğine üzüldüm çok,ondan beri seninde hiç sesin çıkmadı rastlamadım bayadır o yüzden sordum canım.eylülün ilk günlerinde doğum bekleyenler biraz önden gidiyor malum.güzel haberlerinizi almak iyi geliyor.
Ben sezeryan olursam Ağustos sonu olabilir gerçi ama ssvd deneyeceğim.
Nasıl gidiyor hamilelik?herşey yolunda mı?
Ben yarın tam 10 haftalık oluyorum.11.haftadan gün almaya başlayacağım bakalım.mide bulantıları devam ediyor..sizlerde nasıl?
Merhaba canım foruma pek girmiyorum ama sizlerin iyi olduğunu bilmek banada iyi geliyor. Ben bugün keseyi regl ile düşürdüm çok ağrılı bir kaç gün geçirdim şuan iyiyim

X