2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bana dua edin 🙏🏻 Yarın doktora gideceğim.Büyük ihtimalle kürtaj yapacak.7+1 de kalp duyulmamıştı,8+3 te başka doktora gittim çok yavaş kalp atışı durur 1-2 güne dedi,kese 1 hafta bebek 2 hafta geri dedi.Yarın 9 haftalık kalp atışı duymazsa alacak.Hayırlı ise ve sağlıklı ise duyalım.Dua edin bana,bu 1 yılda 2. Kürtajım olacak korkuyorum😔
Canım güzel haber ver nolur

Kızlarrr geldım. Bı sıkıntı yok cok sukur 9+6 çıktı programda da oyle cıkıyordu zaten kanama alanımızda yokmus yuz ustu yatıyordu doktor durtunce hemen hareketlenmeye basladı yavrum ya böyle buyumus gorunce ınsanın ıcı bı tuhaf oluyor :) yanı kızlar sonuc olarak hamıle gıbi hıssetmesekte hamıleyız merak etmeyın cinsiyet tahmını ıstıyommm :)
Sağlıkla kucağınıza da alırsınız inşallah ben de yarın gideceğim sabırsızlanıyorum🤗

Bugün devlet hastanesine gittim, gecen hafta idrar kültürü testi vermiştim. Hem sonucu sorarım hem de yarin fetal dna için kan vericem bi kalp atışı göreyim tekrar dedim. Sat a göre 10+4üm ama doktor 11+1'sin, ikili tarama zamanin gelmiş, şimdi yapıcam dedi. Ben şok oldum, devlet hastanesinde gebe pol.de boyle pat diye hic hazır değildim. Hatta riskli çıkacak diye cok korktuğum için direkt fetal dna olsun demiştim. Doktor olculer iyi kan ver, 15 gun sonra gel dedi. Ben de merak ettim ense kalinligi ne, burun kemiği var mi vs 🙈 şu ana kadar karşılaştığım en anlayışlı doktor olabilir kendisi, endişelerimi gözümden anladi sağolsun, psikolojik yönden de rahatlattı beni. Yarin yine fetal dna için kan vericem ama ikili test için 45 mm olmasi lazım yazıyor internette, bizimki 42.3 mm. Umarim yine de geçerlidir söylediği şeyler ve diğer testler de iyi çıkar. Bugun rahat uyuyabilirim inşallah 😊
Fetal dna yi devlette mi yaptiruyosun fiyat verdiler mi

Tv reklamları Instagram full yemek videolariyla yiyecek markalariyla dolu, en basitinden bi a101 bim broşürü bile görsek cesit cesit meyve ve yiyecek fotolari mevcut kızlar burda ballandira ballandira biseyler anlatmadiktan sonra adından bahsetmek normal, bulantıya su iyi geliyo bunu dene vs tavsiyeler cok kiymetli suan bizim için..
Ben baska bisey sorucam pek bahsedilmemis ama GENİZ AKINTISI 🙁 hic bilmem böyle bişey yaşadığımı ayrıntı verip mide bulandirmak istemiyorum ama sürekli bi geniz akıntısı var cok rahatsız edici bulantima bulanti katıyor resmen. Hamilelikte artabiliyomus okudum ama bi çözüm bulamadim. Prilamdan mı oluyor hamilelikten mi bilmiyorum bunu yasayan bı çözüm bulan varmı acaba?
Normalde de kronik geniz akintim var ama hamilelik ve havalardan burun tıkanıklığı da eklendi. Doktorum otrinatura plus okaliptüs önerdi. Burun bantları da işe yariyormus. Umarım faydası olur 🙏

Ben varım dün 11 haftaya grdim ama inanilmaz halsizim hep yattim bulantilar desen zaten 7 24 var az kaldi diye diye 5haftadan buraya geldim ama artk bitsin istiyorum bulantlar ve halsizlk 🥺
İlk gebeliğimde böyle olmadim
Gün boyu Mecburi egitimler, seminerlere gitmek zorundaydim. Ona rağmen eve geldiğimde az da olsa gücüm. Olurdu

Şimdi çok farklıyım 😥😫

Bende kız hıssedıyorum asırı sekılde eşim erkek hissetsede 🥰 bu arada ıkılı testı 13 haftada yaparız dedı geç degıl mı sızce ozaman geldıgınde cınsıyetti de söylucekmıs 😬
İnşallah sağlıklı bir şekilde kavuşursun canım :)) ben hiç bilmiyorum ikili test geç olur mu konusunda bana olmaz gibi geldi bilen arkadaşlar yazarsa çok iyi olur.

Ağız kuruluğu hariç birebir aynıyım. Akşama kadar prilam işe yarıyor ama sonra midem yanıyor bulanıyor fena oluyorum. Halsizlikte var bi de uyku hali her an uyuyabilir modundayım 10+3üm bugün. İlk trimesterın bitmesine az kaldı daha iyi oluruz inşallah yakında
İlk trimestirdan sonra geçecek mi dersin canım 😥 öyle umut ediyorum ki.. İnşallah geçer Allahim böyle insan kendini iyi hissetmeyinxe etrafada enerji veremiyor. 4.5 yaşında oğlum illaki bana ihtiyacı oluyor ama karsilayamiyorum. Onunla oturup oyun oynarken bile yoruluyorum😥

İlk trimestirdan sonra geçecek mi dersin canım 😥 öyle umut ediyorum ki.. İnşallah geçer Allahim böyle insan kendini iyi hissetmeyinxe etrafada enerji veremiyor. 4.5 yaşında oğlum illaki bana ihtiyacı oluyor ama karsilayamiyorum. Onunla oturup oyun oynarken bile yoruluyorum😥
Az kaldı daha iyi olucaz inşallah 🙏

Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Benim ilk yapılan testlerimde açlık şekerim glukoz yani 105 çıkmıştı 9 gün dikkat ettim doktor sonuçlarıma baktı bir daha istedi glukoz bir de üç aylık şekerime bakmak istedi şekerim 88 çıktı üç aylık şekerim de çok iyi çıktı. Bir daha da baktırmadım doktor çok iyi çıktı diyince. Sorum şu ben diyetisyen kontrolü ile devam etmek istiyorum ama ne annem ne eşim izin veriyor çoğu kişi saçmalama bebek beslenemez diyor. Ne yapsam sizce diyetisyenle devam etmek bebeğe zarar verir mi ya ona göre diyet verir diye düşünüyorum
Ben pozitif oldugumu ogrenir ogrenmez diyetisyene gittim. Belirli bir saglık sorunum yok ama kilo kontrollu gitmek istedim. Hatta ilgilenen arkadaslarla diyet listemi paylaşıyorum.

Haklısın ama bu kadar sert tepki bence biraz kırıcı ki sana bir iki yumuşak cevap verip üyeliğini pasifleştirmiş. Bence sert dediğim dedik diye üstelemeyen birine bu kadar fazla yüklenmeye gerek yoktu. Üzüldüm
Ben iyi niyet gormedim yazdıgında gorsem ona gore tepki veririrdim ki kırmadım hakaret saygısızlık etmedım. Siz neden savunma geregini duydunuz ben herhangi bi Mobbing yapmadım üyeliğini pasiflestırmesini gerektırecek.
bana itham ettıgı şey kırmızı çizgim olabilir buna gore cevap verdım. Oyle bi eleştiri yapıyosa o cevabı almayada hazırdı. Gayette üsteledi ayrıca. Siz lütfen müdahil olmayın konuyu kapattım ugrasamıcam bu halde

X