2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hamilelği ağır geçenler şütfen yanlış anlamasın şımarıklıktan değil keşke miğde bulantım ola diye dua edermi insan ediyorum😔 benim daha önce 2 tane gebelik kaybım var bunikisindede normaldi herşey şuan sadece gögüs hassasiyeti gaz birde kabızlk var onun harici normal hayatıma devam ediyorm arada gögüs hassasiyetm geçiyo çok korkuyorm bu bebeğönde kalbi dayanamayacak diye varmı belirtisiz geçiren belirtileri bu haftalarda geçen 😔
Bende de hiç belirti yok gögüslerindede bır hissiyat yok ama daha dun muayene oldum gayet hersey guzel gidiyor 9 haftayı bıtıryoruz tek belirtim adet olmamam cok sukur

Kızlar cilt bakımı için ne yapıyorsunuz? Zaten Kuru olan yüzüm pul pul oldu bayaa .. gül suyu ile temizliyorum ama yeterli değil garip sivilceler de çıktı.. her ürünü kullanmakta doğru değil bu zamanda galiba .. bilgisi olan hamişler paylaşırsanız çok sevinirim🤗

Şöyle söyleyeyim ilk zamanlar inanılmaz göğüs hassasiyetim vardı hiç geçmeyin elimi dahi süremiyordum sonra bir iki gün olmadı sonra tekrar oldu şimdi de azalıyor bitti gibi bir şey. Size tavsiyem evet zor belki ama bu düşüncelerinizden uzaklaşmanız ben şöyle yapıyordum eğer inanan biriyseniz, hamileliğimle aklıma kötü bir şey geldiğinde elimi karnıma götürüp Allah'ın ismi olan ya Mübdi diyordum ve beni rahatlatıyordu💗
EVet kuzum bunu hergün yapıyprum şükürler olsun duadan başka elden birley gelmiyor rabbm hayırlsıyla tamamlamayı nasip etsn🤲

Canım benim az önce de yazdım, iyi düşün iyi olsun hersey. 8bucuk haftalığım su an. Ara ara adet sancısı dışında hiçbir belirtim yok. Göğüs hassasiyetim de baya azaldi. Bu ikisi dışında hiçbir belirtim yok ve olmadı. Kötü ihtimalleri aklına getirme. Kaybın olmuş üzgünüm bunun icin, endişen de anlaşılır. Ama şöyle düşün, elimizden gelen sadece sağlıklı beslenip kendimizi yormamak. Gerisi nasib. Ne yaparsak yapalim, bir şeylere engel olma gücümüz yok. Hersey olacağına varır. Bu güzel günlerin tadını çıkar, bebeginle konuş, güzel hayallet kur. Hersey gönlünce olur inşallah 🤲🌼
Doğru diyosun canım Allah razı oldun rabbimden gelene başımız gözümz üstüne belkide bünyeyle alaklası çok taktığm için bçyle oluyo ki aslnda etrafımda gram belirti yaşamadan sağlıkla doğum yapan çok insan var ama işte insan yaşaymca daha korkuyo ama bol fua rabbm hepmzi sağlıkla kavuştrsn inşAllah rabbim kimsenin kucapnı boş hırakmasn sğalıklı hayırlı evlatlar nasip etsn 🤲

Kızlar cilt bakımı için ne yapıyorsunuz? Zaten Kuru olan yüzüm pul pul oldu bayaa .. gül suyu ile temizliyorum ama yeterli değil garip sivilceler de çıktı.. her ürünü kullanmakta doğru değil bu zamanda galiba .. bilgisi olan hamişler paylaşırsanız çok sevinirim🤗
Kesinlikle benim de cok merak ettigim bir soru bu. Youtubeda baya kisi izledim ama aklima yatan bir urun bulamadim. Isin makyaj kismi daha cok konusulmus. Yves rocherin bazi urunleri var bende %98 bitkisel icerikli diyor o yuzden yuz temizleme olarak kullaniyorum, ama bunu tasdikleyemedim kesin zararsizdir diye 😟
Defne sabunu ile de yuzumu yikiyorum.
Bir de dalan krem var icinde hic paraben vs yok zeytinyagi ozlu onu aldim basit bir cozum ama kuruyan yerlerime suruyorum.
Birkac sefer usenmeyip hindistan cevizi yagi ile de bakim yaptim o da oneriliyor. Catlak olusumunu engellemek icin de henuz bir urun bulamadim, kantaron yagi da onerilmisti onu da karnima suruyorum.

kisaca ben de tavsiyelere acigim 🙏🏼

Kesinlikle benim de cok merak ettigim bir soru bu. Youtubeda baya kisi izledim ama aklima yatan bir urun bulamadim. Isin makyaj kismi daha cok konusulmus. Yves rocherin bazi urunleri var bende %98 bitkisel icerikli diyor o yuzden yuz temizleme olarak kullaniyorum, ama bunu tasdikleyemedim kesin zararsizdir diye 😟
Defne sabunu ile de yuzumu yikiyorum.
Bir de dalan krem var icinde hic paraben vs yok zeytinyagi ozlu onu aldim basit bir cozum ama kuruyan yerlerime suruyorum.
Birkac sefer usenmeyip hindistan cevizi yagi ile de bakim yaptim o da oneriliyor. Catlak olusumunu engellemek icin de henuz bir urun bulamadim, kantaron yagi da onerilmisti onu da karnima suruyorum.

kisaca ben de tavsiyelere acigim 🙏🏼
Ayy çok teşekkür ederim ben yine de seninkileri araştırıcam canm .. bebeği öğrendiğimden beri bir şey sürmeye korkuyorum cildime .. ben çatlak kremi için incia almaya karar verdim istersen göz at sende 🤗 bir çoğuna göre hem fiyat için uygun hem de içeriği oldukça temizmiş birde bebek yağı almayı planlıyorum çatlaklar için ..

Ben Aloe Vera sürüyorum iyi geliyor. Çok kuruyunca bebek nemlendiricisi var oğlumun ondan sürüyorum. Doğal katkısız bi marka aldım ona. Çok güzel nemlendiriyor. Şampuan diş macunu falan hep organik kullanıyorum

Benim cildim de kuru. Hamilelikten önce de şimdi de lorealin serumu var bir tane aloe verali onu kullaniyorum. sabahları krem yerine bunu kullaniyorum. Açıkçası icerikleri zararlı mi diye hic arastirmadim ama cildime çok iyi geliyor🙊 onun haricinde haftada bir iki kere yine lorealin yüz temizleyici jeli ile hafif kese yapıyorum yüzüme 😇

Karın, bacak ve kalça için de hindistan cevizi yağı kullanıyorum. dustan sonra genelde.

Ayy çok teşekkür ederim ben yine de seninkileri araştırıcam canm .. bebeği öğrendiğimden beri bir şey sürmeye korkuyorum cildime .. ben çatlak kremi için incia almaya karar verdim istersen göz at sende 🤗 bir çoğuna göre hem fiyat için uygun hem de içeriği oldukça temizmiş birde bebek yağı almayı planlıyorum çatlaklar için ..
Cok tesekkur ederim bakacagim ben de 🌸

Kızlar yüzünüze kesinlikle hindistan cevizi yağı kullanmayın. Akne ve sivilcelenme yapıyor. Yüz için yağ kullanacaksanız jojoba yağı, kuşburnu yağı ,üzüm yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi komodejenik özelliği yüksek bi yağ. Ellerinizde ,vücudunuzda , saçınızda kullanabilirsiniz. Ama yüzünüze sürmeyin.😊

Ben Aloe Vera sürüyorum iyi geliyor. Çok kuruyunca bebek nemlendiricisi var oğlumun ondan sürüyorum. Doğal katkısız bi marka aldım ona. Çok güzel nemlendiriyor. Şampuan diş macunu falan hep organik kullanıyorum

Benim cildim de kuru. Hamilelikten önce de şimdi de lorealin serumu var bir tane aloe verali onu kullaniyorum. sabahları krem yerine bunu kullaniyorum. Açıkçası icerikleri zararlı mi diye hic arastirmadim ama cildime çok iyi geliyor🙊 onun haricinde haftada bir iki kere yine lorealin yüz temizleyici jeli ile hafif kese yapıyorum yüzüme 😇

Karın, bacak ve kalça için de hindistan cevizi yağı kullanıyorum. dustan sonra genelde.
Teşekkür ederim kızlar 🤗

Kızlar yüzünüze kesinlikle hindistan cevizi yağı kullanmayın. Akne ve sivilcelenme yapıyor. Yüz için yağ kullanacaksanız jojoba yağı, kuşburnu yağı ,üzüm yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi komodejenik özelliği yüksek bi yağ. Ellerinizde ,vücudunuzda , saçınızda kullanabilirsiniz. Ama yüzünüze sürmeyin.😊
Bilmiyordum, teşekkürler canım🤗

Ben de sanırım incia alacağım içeriği çok temizmiş incia ve hindistan cevizi yağı dönüşümlü kullanayım diyorum

Bu arada saglik ocagina gebeligini benim gibi bildirmeyenler varsa ozel muayene oldugu (heralde devlette otomatiktir) durumlarda onlar saglik bakanligina bildirmek zorundalarmis gebliz sistemi uzerinden. Benim icin aydinlatici bir bilgi oldu o yuzden paylasmak istedim 😁
Benimkini de hastahaneden bildirmişler 😊

Benim ozellikle alnim cok kuru o yuzden yaptim acikcasi ama yagli ciltler icin onerilmez tabi. Makyaj temizleyici olarak da oneriliyor bu arada.

Canım ayva yedikten sonra içinden çıkan çekirdekleri yarım çay bardağı suya koyup jelleştiriyorum ben. İki günü buluyor jel haline gelmesi. Onu yüzüme sürüyorum hem nemlendiriyor hem cildim ışıldıyor. On dk bekletip yıkıyorsun.

Benim ozellikle alnim cok kuru o yuzden yaptim acikcasi ama yagli ciltler icin onerilmez tabi. Makyaj temizleyici olarak da oneriliyor bu arada.
Canım sen bilirsin ama çok çok kuru ciltler bile dikkat ederek kullansın deniliyor. Aromaterapiden anlayan kimse önermiyor. Ben makyaj temizlerken üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum. Cildime de kuşburnu çekirdeği yağı. Çünkü bunlar cilt altında birikme yapmıyor. Moleküler yapılarından dolayı. Ben tırnaklarımda, saçlarımda ve dirseklerimde kullanıyorum.

X