2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar merhaba, ben de 9+ 4 günlük hamileyim. Üç haftadır mide bulantısı yaşıyorum, günde en az 2 defa kusuyorum da. Üç kilo verdim üç haftada. Hiçbir şey yiyemiyorum her şey midemi bulandırıyor artık hiç halim yok hiçbir şeye. Nasıl geçer bu bulantı bıktım usandım. 20 aylık bebeğimi emziriyorum bir de..

Doktora gideceğim ama ilaç verirse nasıl içeceğim diye düşünüyorum, folik asiti bile zor içiyorum. Serum la duzelenler varmış, aranızda var mı serum sonrası düzelen?

Kızlar merhaba öncelikle rabbim sağlıkla kucağmza almayı nasip etsin sağlıkla tamamlamak nasip olsn epmze 🥰 Ya bende rahat geçirenlerdenm miğde bulantım hiç birşeym yk ama tek sıkıntm öğrendiğim gündem beri kabızlık ve gaz problemim var ne yaptıysaö geçmiyo artk çok canımı yakıyo zorluyo beni😔 yaşayan varmı neler yaptnz z🤲
Merhaba, bende aynı problemi yaşıyorum, tek sıkıntı kabızlık! Hatta rektal kanama başladı, WC ye gitmek gerçekten zulüm:KK43:
Günde 5 km yürüyorum, en az 2 litre su içiyorum, sağlıklı besleniyorum ama yinede problem devam ediyor. Doktorum duphalac surup önerdi, yarın sabah başlayacağım. Umarım iyi gelir.

Merhaba kizlar . Nasılsınız? 12 haftaya girecek anneler var. Cinsiyetler ufak ufak gelecek bakalim :) bulantılardan sonra tatlı bi süreç bekliyor bizi inşallah. Cinsiyet heyecanı, sonra ilk tekmeler derken 😍 bi bakmışsınız doğuma gidiyoruz
Ayy ağzından bal damlıyor canım inşaAllah bir önce kavuşalım o günlere, okuyunca bi hoş oldum 🥰❤️🤗

Ben her hapşurduğumda ağrıyor canım ki bugün baya hapşurdum temizlik yaparken... hapşurukla düşeceğini zannetmiyorum belirtilerin azalması denk gelmiş veya psikolojik tir.
Özellikle yatarken hapşurursam agrıyor ayakta cok degıl. Bugun prilam almadım sabah kan verdim. Ekşime var bulantı pek yok. Ama midem kaynıyor . Tek dilegim bulantısız hamilelik

Doktora gideceğim ama ilaç verirse nasıl içeceğim diye düşünüyorum, folik asiti bile zor içiyorum. Serum la duzelenler varmış, aranızda var mı serum sonrası düzelen?
Merhaba, bende hem prilam hem zofer kullanıyorum ama fayda etmedi. Çok kötü olunca serum alıyorum ama onun da etkisi bir iki gün sürüyor sonra gene aynı.

Benim ailemde hiç bulantı yok benim bu gebeliğimde oldu diğer iki gebeliğim sıfır belirti vardı bir öncekinde kazınma olmuştu yemeklerden iki saat sonra o da 13. Haftada başlayıp 20. Haftada bitmişti bu farklı bulantı bitti sayılır midemin altında kazıntı devam ediyor Annem erkek kardeşimi anlatır midesi ezilirmiş sekiz çocuğunda sadece onu anlatır o da başak burcu bende bendeki durumu bazen ona bağlıyorum😂birde bu gebeliğimde vucudum tam hazır değildi yada yaşın etkisi bu kadar bulantı olması ona yoruyorum birde
Senin yediklerin yada yemediklerinle de alakalı olabilir midendeki durum iki gün önce yediklerini ye birde öyle dene
Evet gercekten her hamilenin bulantısı kazınması farklı sureclerde olabiliyor. Bende gun sayıyorum ablam bi gun uyanacaksın ve hic bunları yasamamıs gbi yemeklere girişeceksin dedi o gunu bekliyorum 😍 ben sıcak hicbirsey içemiyorum suyu buzlu içiyorum portakal mandalina suyu sıkıyorum mecbur kalırsam ice tea. Sodada içiyorum iyi geliyor. Cok ekşime olursa leblebi fayda etmezse gaiscon şurup bi tatlı kasıgı. Soguk ve fresh yiyecekler ayva. Tost. Corba. Yiyebildiklerim bunlar 3 haftadır

Arkadaşlar merhaba, ben de 9+ 4 günlük hamileyim. Üç haftadır mide bulantısı yaşıyorum, günde en az 2 defa kusuyorum da. Üç kilo verdim üç haftada. Hiçbir şey yiyemiyorum her şey midemi bulandırıyor artık hiç halim yok hiçbir şeye. Nasıl geçer bu bulantı bıktım usandım. 20 aylık bebeğimi emziriyorum bir de..
Canım tabi dr daha iyi bilir ama hamileyken emzirmek riskli degil mi ? Memelerin skılması bile tehlikeli. Bebegi dr a danısıp sütten kesebilirsin zaten 1 yılı aşmış vitamin olarak degerlerin düşer

Merhaba, bende aynı problemi yaşıyorum, tek sıkıntı kabızlık! Hatta rektal kanama başladı, WC ye gitmek gerçekten zulüm:KK43:
Günde 5 km yürüyorum, en az 2 litre su içiyorum, sağlıklı besleniyorum ama yinede problem devam ediyor. Doktorum duphalac surup önerdi, yarın sabah başlayacağım. Umarım iyi gelir.
Zeytinyağlı sebzeler yiyecekler yemelisin. Su içemiyorsan da soguk içmeyi dene.
kabızlık tamamen yıyecekler ile ilgili. Birde hazır satılan kayısılı incirli falan probiyotik yogurtlar bana iyi geldi

Kızlar merhaba öncelikle rabbim sağlıkla kucağmza almayı nasip etsin sağlıkla tamamlamak nasip olsn epmze 🥰 Ya bende rahat geçirenlerdenm miğde bulantım hiç birşeym yk ama tek sıkıntm öğrendiğim gündem beri kabızlık ve gaz problemim var ne yaptıysaö geçmiyo artk çok canımı yakıyo zorluyo beni😔 yaşayan varmı neler yaptnz z🤲
Merhaba, bende ayni sizin gibiyim. Aksamlari 9 gibi 1 bardak kefir iciyorum ve 3 4 adet meyve niyetine gün kurusu kayisi yiyordum. Onunla rahatladim cok sukur tavsiye ederim. Duzene binince sadece kefir ile devam ettim. Aliskanlik yapmasin diye bazen kesiyorum kabizlik hissedersem yeniden kefir iciyorum. Cok cok rahatsiz olanlar icin de doktor ek takviye onerebiliyormus. Ise yaramazsa doktoruna danisabilirsin🌸

Selam kızlar, yine okuyamadığım onlarca sayfa olmuş.
10. haftadayım ben, hala yoğun mide bulantısı var ama aralar biraz açıldı. Mide bulantısı bilekliği aldım, az da olsa işe yarıyor gibi. Bir de zencefil çok tavsiye edilmiş. Balla kuru zencefili karıştırıp, dondurup pastil gibi kullanın demişler. Bugün deneyeceğim onu da.
Hiç hamile yastığı alan var mı? Midem çok ağrıyor, gece yan yatmakta zorlanıyorum. Sürekli sırt üstü de yatamıyorum. Denesem mi dedim ama. Alan varsa tavsiye isteyeceğim.

Canım tabi dr daha iyi bilir ama hamileyken emzirmek riskli degil mi ? Memelerin skılması bile tehlikeli. Bebegi dr a danısıp sütten kesebilirsin zaten 1 yılı aşmış vitamin olarak degerlerin düşer
Canım hamile olduğumu memlekette bir doktora gittiğimde öğrendim, azaltarak iki üç ay içinde biraktir zaten süt azalır ve tadı değişir bebek kendi bırakır emmeyi dedi. Oğlum çok düşkün emerek uyuyor biraz azaltmaya çalışıyorum ama doktor öyle söyleyince devam ettim. Şimdi yaşadığımız yere döndük. Çarşamba günü kendi doktoruma gideceğim .o ne derse onu yaparım artık. Ona da kıyamıyorum ama çok yoruluyorum. Bulantılar da cabası

Merhaba, bende hem prilam hem zofer kullanıyorum ama fayda etmedi. Çok kötü olunca serum alıyorum ama onun da etkisi bir iki gün sürüyor sonra gene aynı.
Ben Çarşamba günü gideceğim doktora, bir yakınım bir defa serum alınca duzeldigini söyledi canım inşallah faydasını görürüm bakalım doktor ne diyecek. Sanki bundan sonra hep böyle olacak hiçbir şey yiyemeyecekmisim gibi hissediyorum ne tuhaf.

Canım bilmiyorum onun mu faydasını gördüm ama ben kan yapsın diye bir gece suda bekletilmiş 21 adet kuru üzüm yiyip suyunu içmeye başladım ve kabızlığım geçti.. Gaz sorununu çekiyorum hala özellikle sabah kalkar kalkmaz ve ikindiden sonra :KK43: onun çaresini güzel annelerimizden biri iliştirirse ben de sevinirim.

Ben Çarşamba günü gideceğim doktora, bir yakınım bir defa serum alınca duzeldigini söyledi canım inşallah faydasını görürüm bakalım doktor ne diyecek. Sanki bundan sonra hep böyle olacak hiçbir şey yiyemeyecekmisim gibi hissediyorum ne tuhaf.
Ne serumu oldugunu ogrenince bana da bilgi verirseniz cok sevinirim

X