2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana da öyle demişti 18de duymuştum. Ama şimdi 10 haftayız mucize olur gerçekten çook ilerden gidiyor olursa anca 😄bi bası uygulaması gerekiyor çünkü o kadar güç olması gerekiyor. Kaç kat kas deri yağ tabakası var amniyon sıvısı var ohooo onları itecekte hissettirecek. Benimki de kesin ya bağırsak hareketi ya damar atması
Ay 2.5 cm şey nasıl hissettircek ki zaten nokta ayaklım 🥰

Kızlar 7 haftalık gebeyim. Sorunsuz gıdıyor ama dun biraz sert hapsurdum ve sag alt karnım cok acıdı. Sanki sonrasında belirtilerim azaldı mide bulantım azaldı sislik hafifledi korkuyorum kontrolume 10 gun var 😟
Ben her hapşurduğumda ağrıyor canım ki bugün baya hapşurdum temizlik yaparken... hapşurukla düşeceğini zannetmiyorum belirtilerin azalması denk gelmiş veya psikolojik tir.

Hafiften miii 😂 annem acaba ikiz de doktor mu anlamadı diye söylenip duruyor.
Hahaha 😁 ama okudugum kadariyla sporcuymussun canim ondan daha erken belli etmistir. Benim de kilom cok yok ama gobegim dumduz degildi, gobek mi bebek mi ayna karsisindayim hep 😁 gobus cikip elbise giymeye ozeniyorum bu aralar 🙈

Kızlar bi günde en fazla kaç kere istifra ettiniz ? Dün 3 oldu, bugun saat 11den bu saate 3 kere daha ciktim. Prilam kullaniyodum bitti her saniyem bulanti dolu hamile degil hasta gibiyim acliktan sinirden agliyorum resmen.
Geçecek inşallah 🙏 Benim de sürekli bulantı ve sabah akşam 2 kez istifrar oluyordu. Ne yesem çıkarıyordum, o kadar aç hissettim ki kendimi, midem kazındı hep. Halsizlik de tuzu biberi... Günde en çok 3 kez istifrar ettiğim oldu. Şimdi yavaş yavaş geçiyor hem bulantı, hem istifrar. Senin de geçer inşallah artık.

Hahaha 😁 ama okudugum kadariyla sporcuymussun canim ondan daha erken belli etmistir. Benim de kilom cok yok ama gobegim dumduz degildi, gobek mi bebek mi ayna karsisindayim hep 😁 gobus cikip elbise giymeye ozeniyorum bu aralar 🙈
Artık benim göbek olmuş olabilir 😂 bugün tartıda bir kilo daha eklendiğini gördüm.. ben de çok hevesleniyorum bugün baya elbise, tulum vs baktım ama daha vakit var malesef🙄

Söyle söyleyim belirtisi olanlar için bile bunu anlamak zor bebeğin kalbi dursa bile bu ilk zaman anlaşılmaz hormonların düşüşe geçmesi zaman alır ve belirtiler devam eder bu düşünceden kurtulmak zor taki bebek hareketlerini anlayana kadar ben o zaman karnıma hafifçe vururdum bebeğim tepki verirdi sabretmekten başka çare yok birşeylerle meşgul olursan aklına gelmez böyle düşünce sana bunu bir ay karnında ölü bebek ile gezen biri olarak söylüyorum 17. Haftada gitmiştim 22.haftada ben gittiğimden en son gittiğimden iki hafta sonra kalbi durmuş dediler ölçüleri o haftayı gösteriyordu Bunları yaşamış biri olarak banada bu düşünceler gelince gönderiyorum endişenin kimseye faydası yok
Çok geçmiş olsun, hiç bir sorun hissetmediniz mi peki 1 ayda? Yada doktor bir sebep söyledi mi

Çok geçmiş olsun, hiç bir sorun hissetmediniz mi peki 1 ayda? Yada doktor bir sebep söyledi mi
Bebek sıvılaşmıştı onun için inceleme imkanı olmadı zaten haftasına göre geriydi en son gittiğimde bebek zayıf diyip vitamin ilacı vermişti😂sonrasında pıhtılaşma testi yaptığımda genetik mutasyon vardı iki gende sanırım onunda etki ettiğini tek arter olduğunu düşünüyorum acıkcası ben beslenemediği için gebelikte sadece karnım büyümüyordu birde sürekli gaz sorunu olduğu için bende safra kesem yok onlarıda bebek hareketi sanıyordum.

Ne kadar güzel bir yüreğiniz var. Rabbim kızınıza güzel bir ömür versin, bebeğinizi de sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin. 🙏
Teşekkür ederim iki yaşında kızım var bakalım bu gebelik sağlık lı mı değil mi onkinci haftada belli olur inş benim bunları anlatmamdaki amaç bebeklerin öyle kolay kalbi durmadığı arkadaşlar stres yapmasınlar diye

Kızlar bana acil dönüş yapar mısınız özellikle daha once dusuk yasamıs arkadaslarım dun sag kasagım ve bacagım yuruyemıcegım halde agrımaya basladı sımdı ıse benı aglatıcak sekılde rahmımde agrı var kanama yok agrım bıcak sokuyorlar gibi acile gidiyimmi sizce

Kızlar bana acil dönüş yapar mısınız özellikle daha once dusuk yasamıs arkadaslarım dun sag kasagım ve bacagım yuruyemıcegım halde agrımaya basladı sımdı ıse benı aglatıcak sekılde rahmımde agrı var kanama yok agrım bıcak sokuyorlar gibi acile gidiyimmi sizce
Dr unuza sorma şansınız varsa mutlaka danışın lütfen. Umarım ciddi bir şey yoktur

Geçecek inşallah 🙏 Benim de sürekli bulantı ve sabah akşam 2 kez istifrar oluyordu. Ne yesem çıkarıyordum, o kadar aç hissettim ki kendimi, midem kazındı hep. Halsizlik de tuzu biberi... Günde en çok 3 kez istifrar ettiğim oldu. Şimdi yavaş yavaş geçiyor hem bulantı, hem istifrar. Senin de geçer inşallah artık.
Ahh bal damlıyo ağzından insallah gecer. Tekrar basladim prilama bugun diger gunlere gore sukur daha iyiyim biseyler yiyebildim en azindan, tanidigim 2 tane akrabam doguma giderken bile istifrar ediyodu o kadar cok korkuyorum ki..Allahım hepimize güzel rahat sağlıklı hamilelikler yaşatsın 🙏🏻😢

Merhaba, 11+4 deyim bende. Ilk gebeligim ama bazen bende hissediyorum. Boyle durduk yere oynamiyor oyle bir his degil tabi 😅 mesela yuz ustu yatarken sanirim baski yapinca sikisiyor bebegin oldugu yerde goz seyirmesi gibi pitpit bisey hissediyorum sonra hemen geciyor. Bazilari cok erken hissedilmez vs diyecektir ama hep soyledigim gibi her hamilelik her belirti kendine ozel🌸 saglikla kavusuruz insallah🙏
Ben de öyle uzanınca hissediyorum bir şeyler ama gaz sıkışması oluyor sanıyordum hep 😂

Canım bence git acile.. İçin rahat etmiş olur ben olsam şiddetli ağrıda kesin giderdim. İnşallah bir şey yoktur ve için rahat uyursun.

Yarım saat olmuş yazalı 😔gittin mi canım?

Bebek sıvılaşmıştı onun için inceleme imkanı olmadı zaten haftasına göre geriydi en son gittiğimde bebek zayıf diyip vitamin ilacı vermişti😂sonrasında pıhtılaşma testi yaptığımda genetik mutasyon vardı iki gende sanırım onunda etki ettiğini tek arter olduğunu düşünüyorum acıkcası ben beslenemediği için gebelikte sadece karnım büyümüyordu birde sürekli gaz sorunu olduğu için bende safra kesem yok onlarıda bebek hareketi sanıyordum.
Allah şimdiki bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, birbirimize dua edelim insallah ❤️

Kızlar karnımda ağrı ve kramp oluyor. 8+5 teyiz. Krizlerden biri gelişimini durdurdu diye mi acaba? Onada bisey olucak diye korkuyorum 😔🙏🤲kramp ve agrım oluyor
Tatlim icini rahatlatirmi bilmem ama ben 8. Haftadan beri surekli yasiyorum bunlari doktorum normal dedi artik ciddiye almiyorum daha da korkarsam yakinlarda bi hastane var hemen gidip kalp atisini dinleyip geliyorum umarim ciddi bir sey yoktur
36. Haftada nişan geldi gittim doğum başlamamıştı tam suni sancı verdiler sancılar devam ederken bebeğin hareket etmediğini farkettim hemşireler zaten o kalb atşını gösteren aletleri karnımdan çekmişti ben üzülmeyeyim diye ama ben farkındayım zaten yaşamıyacak bir bebeği doğuruyordum dogum sancısına dayanmaz demişti doktor öyle oldu .Birde istanbuldaki doktorum bu bebek için sezaryan yapılmaması için bir rapor hazırlamıştı tekrar gebe kalmak için beklemeyeyim diye o rapora göre doktorlar zorda olsa tersti bebek doğum yaptım. Banada kızdılar bu kadar beklettiğim için ama kalbine iğne ile durduracaklardı yapamadım.
Seni kocaman kucakliyorum sen ne kadar yuregi buyuk bir insansin her kelimende sana hayran kaldim rabbimin sinavini nasil da goguslemissin rabbim sana bundan sonra evlat acisi gostermesin insallah
Cogu zaman bana da oluyor ama anlik oluyor 1 dakika falan surup geciyor eger devamli hic kesilmeyen bi agriysa hemen arayin doktorunuzu en azindan icinizi rahatlatir umarim bir sey yoktur

X