2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben çok erken anne oldum ilk kız 24 oğlum 23 oğlum 9 kızım 8 nasip olursa bu da yolda.hayirlisi ben ikiz gibi büyüttüm gerçekten zor
Hepsini çiftlemişsin canım ikiz gibi yaşları bunu da düşünüyor musun 1 yaş aralıkla çiftlemeyi 😍 valla tebrik ediyorum ve bin kere maşallah diyorum ben iki tane yapabilirsem maddi manevi anca yeteceğim😕

Aşermeden konuşmuşsunuz da aşermek tam olarak nasıl oluyor? 😂 yani canının bir şey istemesi gebelikte aşermek olarak mı adlandırılıyor? Hamile olmadığım zamanlarda da genel olarak canı bir şeyler isteyen biriyim zaten o yüzden hamilelikte aşerdim mi aşermedim mi anlamadım 😂😂
Şöyle ayırt edebilirsin gördüğün birşeyi istersin konuşulan birşeyi istersin o normal. Ama aşerme çok alakasız zamanda oluyor. Ben ilk gebeliğimde bir kere aşerdim. Ne gördüm ne duydum. Tarhana çorbası istedi canım ama resmen kokusu burnumdaydı yiyene kadar. Çıktım market market gezdim buldum geldim bi tencere çorba içtim bi oturuşta. Aşerme şiddetli oluyor böyle. Diğerleri can istemesi normalde de olabilecek bişey

Yok canım bu son inşallah zaten doğduğunda ben 41 olacağım.
O zaman biz gibi olacaklar :) biz de 5 kardeşiz kız erkek annem çiftlemiş 4ümüzü aynı seninkiler gibiyiz canım... 5.kız oldu... Tek başına evin neşesi şuan 10 yaşında ben 33 e giricem 2 numarayım:))

8 yaşında hala oldu şimdi teyze olacak çok mutlu 😄

Kızlar 7 haftalık gebeyim. Sorunsuz gıdıyor ama dun biraz sert hapsurdum ve sag alt karnım cok acıdı. Sanki sonrasında belirtilerim azaldı mide bulantım azaldı sislik hafifledi korkuyorum kontrolume 10 gun var 😟

Aslında benimde aklımdan geçmiyor değil. Arkadaşımın kuzenide hamileyken baktırmamış. Risklide olsa olmasada doğurucam nasılsa demiş. Ama yaptırmasamda vicdan azabı çekerim gibi yapılması gerekn bir test ve ben yaptırmadım falan diye içim içimi yer diğer türlüde 😄🥲
BU duruma down sendromu olarak bakmamak lazım bebeklerde o kadar çeşitli sıkıntılar oluyor ki kalp damarlarında sızıntı beyinde ödem böbrekte damar eksikliği vb ve bunlardan bazılarına anne karnında müdahale ediyorlar bazılarını yakın takibe alıp doğar doğmaz ameliyat ediyorlar bazıları tek arter oluyor normal doktor anlamıyor bile arkadaşımda olmuştu yirminci haftada anlaşıldı onun için bebeğin sağlığı için ilk muayene gibi birşey bence bu testler

Kızlar 7 haftalık gebeyim. Sorunsuz gıdıyor ama dun biraz sert hapsurdum ve sag alt karnım cok acıdı. Sanki sonrasında belirtilerim azaldı mide bulantım azaldı sislik hafifledi korkuyorum kontrolume 10 gun var 😟
O aciyan rahim yatarken sağa sola dönüncede oluyormuş sebebi rahimle aynı zamanda büyümemesi rahim büyüdükçe çektiriyor genelde sağda daha çok hissedersin

BU duruma down sendromu olarak bakmamak lazım bebeklerde o kadar çeşitli sıkıntılar oluyor ki kalp damarlarında sızıntı beyinde ödem böbrekte damar eksikliği vb ve bunlardan bazılarına anne karnında müdahale ediyorlar bazılarını yakın takibe alıp doğar doğmaz ameliyat ediyorlar bazıları tek arter oluyor normal doktor anlamıyor bile arkadaşımda olmuştu yirminci haftada anlaşıldı onun için bebeğin sağlığı için ilk muayene gibi birşey bence bu testler

Dedikleriniz detaylı ultrasonda anlaşılan şeyler diye biliyordum tarama testlerinde organlarla ilgili şeyler çıkmıyor diye duymuştum

Dedikleriniz detaylı ultrasonda anlaşılan şeyler diye biliyordum tarama testlerinde organlarla ilgili şeyler çıkmıyor diye duymuştum
Mesela şeker yükleme testlerine de çok karşı insanlar arkadaşıma doktor demişti hiç mi üst üste üç adet tatlı yemedin mutlaka yaptır testi demişti yine de yaptırmamıştı. Herkesin kendi kararı tabi yine de.

O aciyan rahim yatarken sağa sola dönüncede oluyormuş sebebi rahimle aynı zamanda büyümemesi rahim büyüdükçe çektiriyor genelde sağda daha çok hissedersin
Acısı degıl olayda , bugun bulantımın ve sisligimin olmaması. Normalde kahvaltı sonrası kıvranırdım ilaca ragmen , ve suan hala cok açım hala midem bulanmıyor karnımda bosluk hissettim o agırlık gttı sanki yarında böyle devam ederse dayanamam giderim ben ultrasona

Arkadaşlar selam, hepiniz bebekleriniz iyisinizdir insallah. Ben şunu merak ettiğimden buraya geldim şuanda. Ben 9.haftadayım, şuan maşallah allaha şükür bi kanama ağrı vs sorunum yok. Ama burada diğer konularda o kadar çok ‘belirti olmadan bebeğin kalbi durmuş’ vs gibi şeyler okudum ki, acaba bişey olmuş mıdur diye sürekli düşünüyorum. Belirtilerim hep azdı, sadece sabahları azıcık mide bulantım oluyor, bir de göğüslerimin içi değil ama uçları acıyor. Sizden böyle olan var mı? Hani burada çok istifra ediyorum yazan arkadaşlar var ya, olsun siz de halinize şükredin 😅bazen diyorum ki keşke öyle olsa da emin olsam her gün iyi olduğundan 🙈 en son 12 gün önce doktora gittim ama elimde olsa her gün giderim heralde 😅 yalnız değilimdir dimi kızlar? Bana dua edin lütfen herşey yolunda olsun🌸
Söyle söyleyim belirtisi olanlar için bile bunu anlamak zor bebeğin kalbi dursa bile bu ilk zaman anlaşılmaz hormonların düşüşe geçmesi zaman alır ve belirtiler devam eder bu düşünceden kurtulmak zor taki bebek hareketlerini anlayana kadar ben o zaman karnıma hafifçe vururdum bebeğim tepki verirdi sabretmekten başka çare yok birşeylerle meşgul olursan aklına gelmez böyle düşünce sana bunu bir ay karnında ölü bebek ile gezen biri olarak söylüyorum 17. Haftada gitmiştim 22.haftada ben gittiğimden en son gittiğimden iki hafta sonra kalbi durmuş dediler ölçüleri o haftayı gösteriyordu Bunları yaşamış biri olarak banada bu düşünceler gelince gönderiyorum endişenin kimseye faydası yok

Söyle söyleyim belirtisi olanlar için bile bunu anlamak zor bebeğin kalbi dursa bile bu ilk zaman anlaşılmaz hormonların düşüşe geçmesi zaman alır ve belirtiler devam eder bu düşünceden kurtulmak zor taki bebek hareketlerini anlayana kadar ben o zaman karnıma hafifçe vururdum bebeğim tepki verirdi sabretmekten başka çare yok birşeylerle meşgul olursan aklına gelmez böyle düşünce sana bunu bir ay karnında ölü bebek ile gezen biri olarak söylüyorum 17. Haftada gitmiştim 22.haftada ben gittiğimden en son gittiğimden iki hafta sonra kalbi durmuş dediler ölçüleri o haftayı gösteriyordu Bunları yaşamış biri olarak banada bu düşünceler gelince gönderiyorum endişenin kimseye faydası yok

Evet kımıldamadan bu hisler geçmeyecek sanırım. Size de çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın

Kızlar karnımda ağrı ve kramp oluyor. 8+5 teyiz. Krizlerden biri gelişimini durdurdu diye mi acaba? Onada bisey olucak diye korkuyorum 😔🙏🤲kramp ve agrım oluyor

Mesela şeker yükleme testlerine de çok karşı insanlar arkadaşıma doktor demişti hiç mi üst üste üç adet tatlı yemedin mutlaka yaptır testi demişti yine de yaptırmamıştı. Herkesin kendi kararı tabi yine de.
12.haftada aslında 20. Haftada yapılan incelemenin hepsini yapıyor peritanologlar ben 22 haftada kaybettiğim gebelikte gitmemişti gitseydim muhtemelen anlaşılırdı ondan sonraki gebeliğimde 12. Haftada gittiğimde bebeğimin koromozom hatası olmadığı halde uzuvlarının ve organlarının eksik olduğunu öğrendim.

Kızlar karnımda ağrı ve kramp oluyor. 8+5 teyiz. Krizlerden biri gelişimini durdurdu diye mi acaba? Onada bisey olucak diye korkuyorum 😔🙏🤲kramp ve agrım oluyor
Öyle düşünme belki diğerinden dolayı ağrılardır ama normal zaten bu ağrılar ben hala haftalardır ani kalkınca felan kitlenip kalıyorum kasık krampından

Bebeğinizin kalbi çok iyi atıyorsa düşük öykünüz yoksa niye kalbi dursun ki bir çok kişide hep böyle düşünceler var benim hayati organları olmayan bebeğim kalbi çok iyi atıyordu peritanolog bu anne karnında ölmez dedi sonlandıralım dedi ben yapamadım. Dedikleri gibi doğum sırasında vefat eder dedi öyle oldu ama normsl kontrole gittiğim doktorlar her hafta kontrole çağırdılar kalbi durursa almak için ama durmadı.onun için içinizi ferah tutun kontrolleri atlamayın

X