2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar baş ağrısı ve burun kanamaları git gide artan var mı? En başlarda hafif lekenlenmeydi şimdi özellikle sabahları kanama şeklinde ve baş ağrım gün içerisinde ara ara çok vuruyor. bu ikisine ne iyi gelir acaba?

Bulantı yaşıyorum ama benim gibi tiksinti iştahsızlık yaşayan var mı onu merak ediyorum ben. Her gün her acıktığımda ne yicem diye düşünmekten yoruldum artık. Tek iyi gelen yoğurtlu makarna 🤦‍♀️ sulu yemek, etli besinler görmek istemiyorum. Öyle her şeye midem bulanmıyor ama bulanınca da gitmiyor. Çok saçma😒 en sevdiğim yemekleri, tatlıları göresim yok.
Aynen benim de öyle. Her aksam sadece ekşili bi corba icebiliyorum, en sevdigim yemekler çok itici geliyor. Haftasonu icin annemlere geldim burda pilavla az bisey susuz yemek yiyebildim ama iki haftadir yemediğim icin onu bile zor hazmettim 🤦 ne yicem olayı cok stresli 🤷

Benim doktorum 6000 binlerde görülür dedi canım hiç merak etme 5+4 keseyi gördüm dediği gibi 6000binlerdeydi. 6mm kese boyutu. 6+1de de kalp atışı duyuldu.
merhaba canim konunun uzerinden zaman gevmis kusura bakma bisey sormak istiyorum.bende bugun ultrasona girdim 5mm gozuktu kese.kagitta 4+3 yaziyor.ben 4+3 olamam.sizin 5+4 yaziyormus sanirim 6mm icin.bu deger adet tarihinize gore miydi acaba?benimde beta hcg 6000lerde

Kızlar prilam dr kullaniyordum bel cevremde kaşıntı ve kızarıklıklar meydana geldi doktorum bırakırdı başka bulantı ilacı varmı randevumda soracağım doktora ama hepiniz prilammi kullanıyorsunuz benim gibi yasayan varmı yan etki?
Prilam işe yaramayanlarda zofran veriyor doktor, onu sorabilirsin

Aynen benim de öyle. Her aksam sadece ekşili bi corba icebiliyorum, en sevdigim yemekler çok itici geliyor. Haftasonu icin annemlere geldim burda pilavla az bisey susuz yemek yiyebildim ama iki haftadir yemediğim icin onu bile zor hazmettim 🤦 ne yicem olayı cok stresli 🤷
Malesef 😔 ben bir de hastanede calisiyorum malum hastane yemekleri cok kotu oluyor. Evden de ne gotursem derdi var. Insallah bu süreci atlatıcaz🙏

Kızlar baş ağrısı ve burun kanamaları git gide artan var mı? En başlarda hafif lekenlenmeydi şimdi özellikle sabahları kanama şeklinde ve baş ağrım gün içerisinde ara ara çok vuruyor. bu ikisine ne iyi gelir acaba?
İkiside birbiriyle alakalı. Zamanla azalıp bitecek. Ağrı çok zorluyorsa parol alabilirsin

Dediğin gibi doktorun demesine gerek yok hepimiz biliyoruz ananeden babanneye kadar....
Şu yazdıklarından yeni evli(belki 2 3 aylık) , çok fazla kadın doğuma gitmediğini, hiç düşük yaşamadığını, bebek hasreti hiç çekmediğini yani bu mevzularda deneyimsiz olduğunu anladım. Bu sıraladıklarımdan bir kaçı sende olsaydı anlardın ama şuan boşuna anlatılıyor sana.
Sende olsaydı derken ben çok uzun zamandır evliyim ve hamileyim çok şükür ve her riske karşı bebeğim için savaşıyorum zaten

bebeğin kalbi bir ihtimal duracak demesine gerek yok ve bunu söylemeye mecbur değil etik de değil.. Allah aşkına ya covidden de ölüyor insanlar covid olduğumda doktor bir ihtimal ölebilirsin demedi demez de..

Valla sana doktor ne derse desin o zaman.... çocuğun doğumda ölebilir çocuğun doğduktan sonra ani bebek ölümü sendromu ile ölebilir bu ve bu gibi ihtimallerle kafanı doldursun, ben pozitif kötüyü aklıma yerleştirmeyen doktorumla devam edeceğim 😌

gelip burda siz biraz fazla abartıyor olabilirsiniz diyerek de saçmalamana susamadım işte. 🙋‍♀️
Hanımefendi siz okuduğunuzu anlayamıyor musunuz ? Doktor bana böyle dedi demedim size ama böyle durumlarda kimseye kabahat bulmamamızı ve anne adayı olarak güçlü olmamız gerektiğini söylemeye çalışıyorum doktorum bana çocuğun ölecek demedi tabiki allah korusun içimde büyüdüğü hergüne şükrediyorum ve ona bişey olmasın diye attığım adıma yediğime içtiğime dikkat ediyorum bu saatten sonrası taktir allahtan

Kızlar özellikle benimle aynı haftada olanlara soruyorum 9+3'deyim bugün itibari ile aşırı uyku bastırması başladı yani daha önce de arada oluyordu ama bugün gözümü açamıyorum ve 11de uyandım birde. Bir sorum daha var bu zamana kadar hiç kusmadım ama özellikle akşam 4den sonra uykuya dalana kadar ki zamanda aşırı mide bulantısı yaşıyorum akşam yemeğini çok zor yiyorum aynı durumda olanlar var mı acaba?
Canım ben de 8+3 teyim. Benim de çok uykum var. Bugün özellikle. Başımı koyduğum yerde uyuyorum.

Bulantı yaşıyorum ama benim gibi tiksinti iştahsızlık yaşayan var mı onu merak ediyorum ben. Her gün her acıktığımda ne yicem diye düşünmekten yoruldum artık. Tek iyi gelen yoğurtlu makarna 🤦‍♀️ sulu yemek, etli besinler görmek istemiyorum. Öyle her şeye midem bulanmıyor ama bulanınca da gitmiyor. Çok saçma😒 en sevdiğim yemekleri, tatlıları göresim yok.
Evden tiksiniyorum ben de. Herşey kokuyor. Sabundan, çamaşır deterjanından midem bulanıyor. Bulaşık makinasının kokusu mahvediyor beni.

Hanımefendi siz okuduğunuzu anlayamıyor musunuz ? Doktor bana böyle dedi demedim size ama böyle durumlarda kimseye kabahat bulmamamızı ve anne adayı olarak güçlü olmamız gerektiğini söylemeye çalışıyorum doktorum bana çocuğun ölecek demedi tabiki allah korusun içimde büyüdüğü hergüne şükrediyorum ve ona bişey olmasın diye attığım adıma yediğime içtiğime dikkat ediyorum bu saatten sonrası taktir allahtan
Tammam. 🌺 Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

merhaba canim konunun uzerinden zaman gevmis kusura bakma bisey sormak istiyorum.bende bugun ultrasona girdim 5mm gozuktu kese.kagitta 4+3 yaziyor.ben 4+3 olamam.sizin 5+4 yaziyormus sanirim 6mm icin.bu deger adet tarihinize gore miydi acaba?benimde beta hcg 6000lerde
Evet son adet tarihine göreydi. Doktorumda haftanla uyumlu kese boyutun demişti. Sizin son adet tarihiniz nedir? Geriden geliyor desem 4+3 olamam demişiniz bilemedim🤷‍♀️

X