2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam arkadaşlar aramızda perinatolojiye gitmek isteyenler vardı sanırım ben dün gittim ve bebeğim kol bacak eklemlerini oynatabiliyor mu ona baktı parmaklarını saydı beyin gelişimi ve kalbi detaylı görebildi şükür sorun yok 3 cm olmuşuz 🧿 Gitmek isteyenler rahatlıkla gidebilir çünkü kullandıkları cihazlar ultra gelişmiş yüz hatları falan net görünüyor
Canım ben 20.hafta zannediyordum, tekrar mı peki 20.hafta gidilmesi lazım yoksa 10.hafta baktırsak bir kere yeterli mi?

Merhabalar Mart ayında ben de düşük yaptım doğrudur belki de gerçekten çok fazla düşük olmuş olabilir. Şimdi hamileuim yine inşallah bu kez sağlıkla kucağıma alabilirim. 8+2 ultrason görüntüleri için cinsiyet tahmini olan var mı
Maşallah kuzuna🧿 Bana erkek gibi geldi🙂 Allah hayırlı sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu🤗

Canım ben 20.hafta zannediyordum, tekrar mı peki 20.hafta gidilmesi lazım yoksa 10.hafta baktırsak bir kere yeterli mi?
12. Haftada ense ölcümü yapıp burun kemiğine bakıyorlar ve kan alıp bazı değerlerle dovn sendromu olup olmadığına dair bir olasılık yapıyorlar olasılık yüksek çıknca fetal dna testi yada keseden sıvı alıp bakıyorlar yirminci haftada daha kapsamlı bebeğin tüm organlarına bakıyorlar ama onikinci haftada organlarını inceliyorlar İstanbuldaysanız Recep Hası tavsiye ederim ultrasonda türkiyede en iyisi kalbin tüm odacıklarını beynin loplarını o kadar detaylı inceliyor ki safra kesesinden mesanesine kadar her iki haftada da bunu yapıyor .Bu kotrollerin atlamadan yapılması lazım

Kızlar bu gun kontrol günümdü ikizlerinin teke düştüğünü öğrendim 🙏😔😔doktor daha iyi olabileceğini söyledi hem ilk aylarda diye. Kendiliğinden atılır dedi vücuttan sen hissedemezsin dedi. Üzüldün ama Allah buna sağlık sıhhat versin inşallah diyelim 🙏🙏🤲🤲
Canım vardır bir hayır doktor bile daha iyi dediğiyse ki ilerleyen dönemde ikizlerden birine zarar gelmiş olsa nasıl alınacak nasıl atılacak daha zordu.. Üzülmemek tabi ki elde değil rabbim diğerine sağlık sıhhat versin 💪🏻

X