2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bir konuda konuşmaya ihtiyacım var..hormonların mı etkisi bilemiyorum..bu bebek için gece gündüz ağladım hiç birşeyden mutlu olamadım çok dua ettim şükürler olsun allah nasip etti ama kendimi çok garip hissediyorum..içimde kötü olumsuz bir his yok ama Yinede tam olarak o mutluluğu yaşayamıyorum.neden böyle sizce?
Bende öyleyim. Ikinci çocuğum. Ilk oğlunda da ilk 12 haftam hemen hemen bu moddaydi. Bayağı değişik duygularım vardi. Bebeğimi tabiki istiyorum plânlı gebelikti. Bnde hormonların etkisi olduğunu dusunuyorum. 12 haftadan sonra gebeliğin balayı derler. Hakikaten öyle hele tekmeler başlasın:)

Prilama ragmen ben de normale dönemedim, eczaci bana bulantılarinin yogun olduğu saate göre ic dedi, benim sabahlari olmuyo kahvaltidan sonra başlıyo o yüzden kahvaltıdan önce bir tane iciyorum ama yine de oluyodu, aksam yemeklerinde cok istahsizim aç olduğum halde hicbisey yiyesim gelmiyo o yüzden daha cok bulaniyorum diye bide öğleden sonra içtim pek farketmedi. Hamile gibi değil hasta gibiyim, cok moralim bozuldukca kendime hasta degil hamile olduğumu hatırlatıyorum, bu bebegi ne kadar cok istediğimi sevdiğimi, milyonlarca kadının bunları yaşamak icin dualar ettigini hatırlatıyorum ama insanoglu iste yine de enerjim çok düşük 🤷
Azcık daha sabredin 1 hafta sonra azalacak inş. 9. Hafta itibariyle çoğunlukla azalıyor. sıkın biraz dişinizi 🌺

Araya bir kase de yoğurt sıkıştırıverseniz süper olur. Benim dr um cevizi de mutlaka yemelisin dedi acayip faydası olduğunu söyledi. Ben de yoğurtla cevizi karıştırıp yiyorum tek seferde kurtuluyorum 🤣
Ceviz bende afedersin ishal yapiyor yemeyi biraktim 😕

Aynı beni tarif etmişsiniz☺️ Midesi bulanmayan arkadaşlar gerçekten çok şanslısınız. Mutfağa su içmeye girdiğimde bile öğürüyorum. Yiyeceğimi başka odada yiyorum. Zaten bir yemek düzenim yok. Simit yiyorum sürekli. Prilam ilk zamanlar etkiliydi ama şu an o da fayda etmiyor. Midem boş olduğu için öğürüyorum bir şey çıkmıyor. Çok bitkin oluyorum bu süreçte. Umarım bu süreç 12. Hafta da biter. 🤗
Ay evet simit, ekmekten daha iyi geliyor bende hep simit yiyorum 😂 inşaAllah geçer 🤲🏻

Selam kızlar. Pazar günü ufak capli bi kanama geldi.agrim yoktu. Bugün kontrole gittim kese etrafında kanlanma var dedi . Bölgesi tehlikeli değil ama ilaç verdi. Bide 6+5 olmam lazım 6+2 dedi. Modum düştü biraz. Geriden gelen var mı. Geç yumurtlama yok bnde
Ben de geçen hafta 9+6 da gitmiştim. 9+2 dedi neden gerilemiş diye sorduğumda bir kaç gün oynama olabilir önemli değil o dedi bana dr um. Takmayın siz de. O tekrar tekrar değişebilir 😅

Tatlim benim esim doktor inan bana turkiyede iletisime girmedigimiz doktor kalmadi bu kimyasal gebeliklere care bulamadik
Bir doktor bize katil hucreden bahsetti sperm vucuda girip de döllendigi zaman vucut bunu yabanci bir madde olarak algiliyor ve vucuttan atiyor
Bu basarisiz tup bebeklerde sebepsiz infertilitelerde hep prednol kullanmaya baslandi artik ben dusunuyorum da bu bir tesaduf olamaz 9 kimyasal gebelik gecirdim prednol kullandim saglikli bir oglum oldu
Daha sonra yine hep gebelik denedim 8 kimyasal gebeligim oldu ne zaman prednol kullandim su an yine hamileyim
Doktorum basladi bana 2 ay kullandim hamile kaldim 7. Haftaya kadar kullanip birakiyoruz
Istersen bir arastir cunku bu kimyasallar cok can sıkıcı
canım kullandığın prednol adı verilen ilacın görselini yükleyebilir misin?

Ay insallah ben de 10-11. Haftalari iple cekiyodum o aralar azaliyo diye. Bir an önce gecer insallah düzgün beslenemiyorum
Az az sık yiyin. Suyu da yudum yudum için aralıklarla. Su çok önemli. Sabah uyandığınızda yataktayken kraker atın ağzınıza. Ben gün içinde bir şeyler yedikten sonra da kraker yiyince bulantı hissini azaltıyordu biraz da olsa. Deneyin bunları. İnş güzel günler bekliyor hepimizi. Sevgiler.

Az az sık yiyin. Suyu da yudum yudum için aralıklarla. Su çok önemli. Sabah uyandığınızda yataktayken kraker atın ağzınıza. Ben gün içinde bir şeyler yedikten sonra da kraker yiyince bulantı hissini azaltıyordu biraz da olsa. Deneyin bunları. İnş güzel günler bekliyor hepimizi. Sevgiler.
Krakerden de sıkıldım iyice, yesil elma falan iyi geliyor ama hep anlık. Elimden geleni yapıyorum bakalim cok teşekkür ederim 😊

Kızlar sizin doktorlqr takviye verdi mi? Benimki folik asit dışında bisey vermiyorum suan dedi sanirim 3 aydan sonra vericek ama benim demirim 8 çıkmış, bunu bildigi halde demire de ilerde başlatcam dedi. Dün sağlık ocagindan aradilar demirin 8 oldugunu söyleyince aa cok düşük dedi doktorun takviye başlamıştır heralde dedi, yok ilerde baslicakmisim dedim bisey demedi. Ben de genelde 3 aydan itibaren başlanıyor diye biliyorum ama bu gibi bi durumda erken baslayan varmı?
Demir ilacı kabızlık yapıyor diye ilk 3 ay başlatmıyorlarmış pek. Benim doktorum da 12 haftadan önce başlatmıyor

Progestanın öyle bi etkisi mi var? Benimde uykum sizin gibi nedini anlayamıyodum.
Eğer ağızdan alıyorsanız evet baş dönmesi ve uyku yapıyor. Ben günde 3 kez ağızdan alıyorum. Son günlerde saatlerini biraz kaydırıp akşam daha geç vakitte içmeye başladım. Öyle olunca gece uykusu daha iyi oluyor.

Erkek başak hiç tanımadım bakalım olur olursa tanıyacağım 😀
Babam ve kayınpederim eniştem hep başak. Zor insanlar valla. İdare etmek gerekiyor hep. Ama kadın başakta çok var çevremde. Severim iyi anlaşırız uyumludurlar. Hakkında hayırlısı olsun diyelim😄

Ben de teraziyim bebiş başak olacak içten içe terazi olsaydı başaklar zor diyorum ama sağlıkla doğsunlar tabi 😁 başımızın üstünde yeri var bebiş başakların da :)
Tabi ki. Oğlum akrep melek gibi kuzum. Onun üzerine başak biraz zorlayabilir beni. Bakıcaz artık😄

X