2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun. Kesede bozulma yoksa bişey olmaz Allah'ın izniyle korkma. Geriden gelince de kız olur derler 🙈 ama zaten 3 gün var o kadar fark olur bebek net ölçülene kadar ilerde yetişir
Yok şükür 10 gün kullan yeter Dedi ilacida. Ya dimi.oglum hep bi ilerde giderdi. Kiz hiisediyorum bende :) hayırlısı olsun

Genetik testime göre çok etkilemiyeceğini söyledi bu hamileliğimde kese küçüktü doktorum başladı tabi haftasını yakaladı 6000 lik kullanıyorum birde bende kanım yüksek geceleri kulağım bile uyuşuyor açıkcası şuan kansulandırıcı bana iyi geliyor kolarımdaki ağrı ağırlık azaldığını hissediyorum ama ileriki bir dönemde bırakınca yiyeceklerle devam ederim korkulacak bir yanı yok yani sebzeler meyvelerde rahatlatıyor .Genetik doktoruda hergün kullanmam gerektiğini söyleyip beni hemotolojiye sevk etmişti onlarda bir sürü test onlardanda karar çıkmamıştı 😂 bende açıkcası doktorumu dinledim İstanbuldaysan Recep Has a git riskli gebelik uzmanı ben12-20 li haftalarda ona gidiyordum piyasadaki koromozom testlerine para vermektense bir çok noktada uzman ilaca gerek yok derse onu dinle derim
Konya da yaşıyorum :)) biz şuan riskli gebelik olarak mı geçiyoruz

Kızlar bir konuda konuşmaya ihtiyacım var..hormonların mı etkisi bilemiyorum..bu bebek için gece gündüz ağladım hiç birşeyden mutlu olamadım çok dua ettim şükürler olsun allah nasip etti ama kendimi çok garip hissediyorum..içimde kötü olumsuz bir his yok ama Yinede tam olarak o mutluluğu yaşayamıyorum.neden böyle sizce?
Canım bence hormonlardandır sıkma kendini nasıl hissediyorsan öyle hisset. Geçecek hepsi :KK200:

Yani bnim beşinci gebeliğim bir yaşayanım var riskliye soktular beni üniye gitmiyorum ünideki bir hoca özel bir hastanede ona gidiyorum ama dediğim doktora iki gebeliğimde gittik bursadan gittiğim için yakın bunda on ikinci haftada kontrolü aynı doktorum yapacak ben şuan dokuz oldum erkenden randevü almak gerekiyor.

Bi güzel haberde benden hanımlar 🥰 bgn kalp atışı duyduk minnağın. 7+3diye gittik 7+1 dedi doktor. normal o 3-5 günlük sarkma dedi doktor. Ben balık etliyim rahim yerleşimim geride karından görüp duyabileceğimizi sanmıyodum ama karından gördük 1cm olmuş 🥰 cinsiyet tahminlerinizi alırım 🤗😍 ultrasonda daha netti ama resimde bulanık olmuş yine...
Maşallah çok sevindim her şeyin yolunda olmasına :nazar: Plesantasının konumunu çok anlayamadım ama sanki erkek gibi geldi:KK51:

Bebeğim inşallah beklenen tarihte gelirse doğumgünümüz aynı olacak bu beni çok mutlu ediyor ya 🥰🥰 eşim pek memnun değil tabi evde iki başak gözünü korkutuyor biraz 😀
Ayy ne güzel 🤩🤩
Benim eşim de başak, bebeğimiz terazi olacak kılpayi. Ben 3 hafta erken doğmuşum. Eşim de diyo Annesi gibi 3 hafta erken gelirse doğum günümüz aynı olacak. Yani Bu durumda ben iki başakla ugrasacam 😂

Dün prilamı gidip yazdırttım doktora .. ama dün fena değildim diyordum kusmamıştım gündüz hiç sonra akşam yemeğini yedim 10 dk geçti sonuç hüsran 🙁 sonra içtim bir adet yattım bilmiyorum bugün ne olacak ama ben ne yesem hep çıkarıyorum kilo kaybım yok yine de zorluyorum çünkü kendimi 🙁 ama enerjimi çok tüketiyor bulantı kusma .. kusarken ağlıyorum artık çünkü günün her anı bulantım var inşallah ilk üç ay sonunda biter resmen şafak sayıyorum ama yeterki bebişim iyi olsun diyorum çok şükür yine de .. yemek filan yapamıyorum zaten mutfaktan tiksiniyorum 😂
Aynı beni tarif etmişsiniz☺️ Midesi bulanmayan arkadaşlar gerçekten çok şanslısınız. Mutfağa su içmeye girdiğimde bile öğürüyorum. Yiyeceğimi başka odada yiyorum. Zaten bir yemek düzenim yok. Simit yiyorum sürekli. Prilam ilk zamanlar etkiliydi ama şu an o da fayda etmiyor. Midem boş olduğu için öğürüyorum bir şey çıkmıyor. Çok bitkin oluyorum bu süreçte. Umarım bu süreç 12. Hafta da biter. 🤗

Ayy ne güzel 🤩🤩
Benim eşim de başak, bebeğimiz terazi olacak kılpayi. Ben 3 hafta erken doğmuşum. Eşim de diyo Annesi gibi 3 hafta erken gelirse doğum günümüz aynı olacak. Yani Bu durumda ben iki başakla ugrasacam 😂
O zaman Allah sana kolaylık versin 😀😀 sağlıkla gelsin İnşallah 🤲

Kızlar sizin doktorlqr takviye verdi mi? Benimki folik asit dışında bisey vermiyorum suan dedi sanirim 3 aydan sonra vericek ama benim demirim 8 çıkmış, bunu bildigi halde demire de ilerde başlatcam dedi. Dün sağlık ocagindan aradilar demirin 8 oldugunu söyleyince aa cok düşük dedi doktorun takviye başlamıştır heralde dedi, yok ilerde baslicakmisim dedim bisey demedi. Ben de genelde 3 aydan itibaren başlanıyor diye biliyorum ama bu gibi bi durumda erken baslayan varmı?

Kızlar sizin doktorlqr takviye verdi mi? Benimki folik asit dışında bisey vermiyorum suan dedi sanirim 3 aydan sonra vericek ama benim demirim 8 çıkmış, bunu bildigi halde demire de ilerde başlatcam dedi. Dün sağlık ocagindan aradilar demirin 8 oldugunu söyleyince aa cok düşük dedi doktorun takviye başlamıştır heralde dedi, yok ilerde baslicakmisim dedim bisey demedi. Ben de genelde 3 aydan itibaren başlanıyor diye biliyorum ama bu gibi bi durumda erken baslayan varmı?
Bana folik asit verdi içinde bir çok vitamin var verdiği markanın bir de kasık ağrılarım var dediğim için magnezyum verdi diğerlerine zamanla başlarız dedi ama benim demirim falan iyi çıktı bilemedim gittiğinizde tekrar bir sorun isterseniz

Bana folik asit verdi içinde bir çok vitamin var verdiği markanın bir de kasık ağrılarım var dediğim için magnezyum verdi diğerlerine zamanla başlarız dedi ama benim demirim falan iyi çıktı bilemedim gittiğinizde tekrar bir sorun isterseniz
Bir sonraki randevuya 3-4 hafta sonra gidicem, msjla da sonuclari yolladigimda demir düşük ona sonra baslaticam dedigi icin üstelemedim ama birkac arkadaşın takviyelere başladığını görünce bi sorayim dedim teşekkür ederim 😊

Bir sonraki randevuya 3-4 hafta sonra gidicem, msjla da sonuclari yolladigimda demir düşük ona sonra baslaticam dedigi icin üstelemedim ama birkac arkadaşın takviyelere başladığını görünce bi sorayim dedim teşekkür ederim 😊

Benim de magnezyum da aynısı oldu erken kullanma diyenler oldu doktorum sen beni dinle dedi ama insan yine de şüphe ediyor. Mide bulantın nasıl bilemiyorum ama yine de kan yapıcı şeyler ye bari umarım yoktur bulantın

Benim de magnezyum da aynısı oldu erken kullanma diyenler oldu doktorum sen beni dinle dedi ama insan yine de şüphe ediyor. Mide bulantın nasıl bilemiyorum ama yine de kan yapıcı şeyler ye bari umarım yoktur bulantın
Bulantım cok 🙁 keçiboynuzu özü var evde o bana bakiyor ben ona 🙁 kanım iyi 13.5 çıkmış ama demir 2 sene önce 40 ken simdi 8 çıkmış nolduysa. Çayi da çok açık içemiyorum belki ondan..

Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum umarım herkes iyidir şöyle uygulamalarımı yazayım bir yanlışım olursa bilgilendirirseniz beni günde iki litre su içiyorum bir litresini kahvaltıdan sonra akşama kadar bir litresini de akşam yemeğinden sonra yatana kadar içiyorum mide bulantılarım öğlen oluyor genelde midemi boş suyla doldurmamaya çalışıyorum yanında kraker meyve falan yiyorum her gün süt içiyorum biraz gaz yapıyor ama yine de içiyorum hergün yumurta haşlıyordum kahvaltıda ama bir haftadır biraz bulantı yaptığı için bıraktım zorlamıyorum kendimi kusmaktan korktuğum için çok şükür hiç kusmadım inşallah yumurtaya tekrar başlayabilirim çünkü bizim için en faydalı besin balık et falan çok yiyemediğim için doktorun verdiği regenesis multivitamini içiyorum hergün bir adet doktora D vitami içeyim mi diye sordum 12. haftadan sonra başlatıyorum dedi kahvaltıda yarım çay bardağı açık çay içiyorum günde bir fincan da Türk kahvesi içiyorum benden bu kadar 😊
Araya bir kase de yoğurt sıkıştırıverseniz süper olur. Benim dr um cevizi de mutlaka yemelisin dedi acayip faydası olduğunu söyledi. Ben de yoğurtla cevizi karıştırıp yiyorum tek seferde kurtuluyorum 🤣

X