2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kasıklarımda çok ağrı var korkuyorum. Hiç ağrımazdı. Mide bulantısı devam ediyor kanamam da yok. Ama ne ağrısı bu anlamadım
Benim de önce kanamam sonra da kasık ağrım oldu baya. Dr a gidince adet gününe denk gelmiş dedi. 1 gün sonra geçti. Sizin de çok şiddetliyse ve geçmezse Dr a gidin mutlaka. İçiniz rahatlar. Ben 2 gün bekledim mahvettim kendimi. Hiç gerek yokmuş bir an önce gidip bir şey yoksa boşuna üzülmeye gerek yok gerçekten

Fetal dna testi yapılırsa 2li 3lu vs testlere gerek yok dedi Dr. Ama 12. hafta geldiğinde burun kemiği ve ense kalınlığına da bakalım dedi. Tam olarak ikili test olmuyor da işte, ek tetkik gibi.
Evet benim öyleymiş ama 2 li ense vs bakılıyormuş yani hem ultrasın verileri hem de kanka bakması lazımmış gübi bişi söledi neyse gidince öğreniririz kaçımcı hafta gideceksiniz tam

Kızlar merhabalar. Vajinismus tedavisi pcos tedavisi çok şükür sonunda hamile olduğumu öğrendim kismetse benim de doğumum Eylül ayında.. progestan hap kullanan var mı aranızda ? Bir sıkıntı olmadığı halde doktorum verdi
Ben kullanıyorum canım en başından beri. Leke yoktu daha o zamanlar. Ama önlem amaçlı kullan dedi. İçince kendimi baya güvende hissediyorum açıkçası 😅

Merhaba şu an 8+5 günlük hamileyim. En son 7+1de doktora gidip kalp altışını duyduk. Bulantım başından beri yok, ara ara baş dönmesi sadece. Göğüs uçlarım bazen çok acıyor, son günlerde o acı da doğru düzgün yok. Var mı benim gibi nerdeyse hiç belirtisi olmayan? Haftaya çarşamba günü doktora gideceğim. Zaman geçmiyor 🙁
Bende de uyku dusa da belirti yok İnsallah olmazda

Çok nadir sonradan bulantısı başlayan oluyormuş ama ben artık olacağını sanmıyorum. Ben gece uyuyamıyorum, gündüz uyuyorum. İşe gittiğim günler zor oluyor bu yüzden. Ama benim uyku olayı progestan kullandığım için sanırım.
Aynen benımde 7+4 progesteron tedbir ama lı verildi o yuzden hep uykum var. Allaha sükür hep böyle gecsın gebeliğim. Temızlıgımıde herseyı ı yapıyorum ne kadar üzerine düşersen kötü seyleri cekıyorsun. İçimde büyümeye devam etsin miniğim hayat devam ediyor

Emin olun bunları, aynı soruyu soran diğer arkadaşlar gibi ben de biliyorum. Eğer siz de defalarca gebelik kaybı yaşasaydınız ve bu kayıplardan birinde tüm belirtiler bir anda kaybolduktan 2 gün sonra bebeğinizin kalp atışının durduğunu öğrenseydiniz, belki siz de biraz rahatsız bir kafada olurdunuz. Ben sadece şuan aynı şeyi yaşayan birilerinden destek görmek istedim. Yoksa internette aratınca bir sürü örnek var benim gibi olan.
Neden sinirleniyorsunuz? Burdaki kimse doktor değil burdan öğreneceğiniz hangi bilgi rahatlacak ki sizi? Doktorların videolarını takip etmek daha faydalı olur emin olun.

Ben başından beri bu sayfadayım ve defalarca aynı soru soruldu. Ki ben 2yıl uğraşmamın sonucu şuan çocuk haberini aldım. Kimseye de hesap vermek zorunda değilim. Genel bir bilgiyi yazdım ben burda çünkü aynı soru sorulur duruyor cevabı alanda uğraşmıyor bir daha buseye

Neden sinirleniyorsunuz? Burdaki kimse doktor değil burdan öğreneceğiniz hangi bilgi rahatlacak ki sizi? Doktorların videolarını takip etmek daha faydalı olur emin olun.
Siz neden rahatsız oldunuz sorulardan. Sorduğum soru gayet açık, aynı şeyi yaşayan var mı? Bunu doktora neden sorayım? Ayrıca sinirlenmedim. Bu durumumda hiç tanımadığım birinin gereksiz bir çıkışıyla sinirlenecek kadar kendime sorumsuz değilim. Ayrıca beni neyin, niye, nasıl rahatlatacağına siz yada başkası karar veremez. Evet arkadaşlar yazdılar ve içim rahatladı :) zorunuza gitmez umarım. Bence siz ilk önce kendiniz için üstünüze vazife olmayan yorumlar yapmayın. Burada neyin sorulup sorulmayacağı ile ilgili bir kural yok, ahlak kuralları dışında. Sorudan rahatsız olursanız cevap vermezsiniz olur biter. Sağlıklı günler diliyorum.

Ben başından beri bu sayfadayım ve defalarca aynı soru soruldu. Ki ben 2yıl uğraşmamın sonucu şuan çocuk haberini aldım. Kimseye de hesap vermek zorunda değilim. Genel bir bilgiyi yazdım ben burda çünkü aynı soru sorulur duruyor cevabı alanda uğraşmıyor bir daha buseye
Ben hiç sormadım ama soranlara elimden geldiğince yaşadıklarımla destek olmaya çalışıyorum. Hatta dün birden adet sancısı girdi ama felaket bi sancı tamam kesin kanama olacak dedirten cinsten. Hemen düşündüm böyle bişey konuşuldu mu diye. Çoğu yaşadığımız normal ama insan bende böyleyim bende yaşadım diyen biri arıyor normal olduğunu birinden duymaya ihtiyaç duyuyor. Bende genelde doktor videoları izliyorum rahatlatıyorum kendimi ama herkes farklı işte anlamak empati kurmak lazım☺️

Kızlar günaydın. Hepinize mesajlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Bebek iyi. Kalp atışı var. 8+3 olmuş. O sancıya o kanamaya nasıl düşmedi inanamıyorum. Dediğiniz gibi iğne ve progesteron verdi. İstirahat ve cinsel ilişki yok dedi. Açıkçası umudu kesmiştim. Şu an çok mutluyum
Çok şükür canım çok sevindim🥰

Evet benim öyleymiş ama 2 li ense vs bakılıyormuş yani hem ultrasın verileri hem de kanka bakması lazımmış gübi bişi söledi neyse gidince öğreniririz kaçımcı hafta gideceksiniz tam
Ben ikili test yaptırmayacağım ama 12. Haftada kontrole gidince burun ve ense kalınlığına da bakarız dedi. Normal ultrason muayenesi ile onlar ölçülebiliyor mu yoksa farklı bir muayene mi yapacak bilmiyorum. Fetal dna için 10. Haftadan sonra kan verebilirsin dedi, birkaç broşür verdi ama henüz görüşmedim firmalarla. Bu arada doktor biten haftayı gebelik haftası olarak kabul ediyor. Mesela ben 9+2'yim, uygulamalar 10. Haftan diyor ama doktorum 9. Haftan diyor 🤷‍♀️

Arkadaşlar olumsuz bir şey geliyorsa kesinlikle YouTube üstünden kağan kocatepenin videoları izleyin hafta hafta anlatıyor nelerin olabileceğini nelerin doğal olduğunu falan. Gerçekten çok iç rahatlatıcı anlatımı var. Benim normalde merak ettiğim bir çok şeyi videolarda cevaplıyor. İnternetten sağdan soldan bilgi edinmek yerine bu tarz doktorları takip etmekte fayda var
Kağan Kocatepe'yi ben buradan öğrendim, yazanlara çok teşekkürler. Cuma gününden beri videolarına bakıyorum, çoğu konuda kafam rahatladı.

Merhaba, ben de neredeyse en basindan beri takip ediyorum her yazilanlari okuyorum. Aslina bakarsaniz tum sorular ayni. Hic belirtisi olmayanin da sordugu ayni kanamasi olanin da sordugu ayni midesi bulananin da. Benzer konular o kadar cok donuyor ki. Bazen hirkac sayfa geriye gitmek yerine direk kendine muhattap arayabilmek icin soruyor insan. Herkesin hormonlari tavan :) Umarim herkes saglikla kavusur bebegine🌸

Merhaba, ben de neredeyse en basindan beri takip ediyorum her yazilanlari okuyorum. Aslina bakarsaniz tum sorular ayni. Hic belirtisi olmayanin da sordugu ayni kanamasi olanin da sordugu ayni midesi bulananin da. Benzer konular o kadar cok donuyor ki. Bazen hirkac sayfa geriye gitmek yerine direk kendine muhattap arayabilmek icin soruyor insan. Herkesin hormonlari tavan :) Umarim herkes saglikla kavusur bebegine🌸
Amin inşallah hepimizin dileği bu yönde 😊

Siz neden rahatsız oldunuz sorulardan. Sorduğum soru gayet açık, aynı şeyi yaşayan var mı? Bunu doktora neden sorayım? Ayrıca sinirlenmedim. Bu durumumda hiç tanımadığım birinin gereksiz bir çıkışıyla sinirlenecek kadar kendime sorumsuz değilim. Ayrıca beni neyin, niye, nasıl rahatlatacağına siz yada başkası karar veremez. Evet arkadaşlar yazdılar ve içim rahatladı :) zorunuza gitmez umarım. Bence siz ilk önce kendiniz için üstünüze vazife olmayan yorumlar yapmayın. Burada neyin sorulup sorulmayacağı ile ilgili bir kural yok, ahlak kuralları dışında. Sorudan rahatsız olursanız cevap vermezsiniz olur biter. Sağlıklı günler diliyorum.
Hanımefendi ben size cevap vermedim siz alıntı yapıp bana cevap verdiniz. Ben sürekli aynı soruyu gördüğüm için genel bir cevap yazdım. İyi günler diliyorum size

Bazen kasık ağrısı yaşıyoruz hepimiz bazen diyorum kendi kendime ağrım olduğunda acaba kızlarınki de bu kadar şiddetli oluyor mu diye ama acımı da anlatamıyorum ki 😄 hepimizin yüreği ağzında ondan bu tür sorular . Rabbim korktuklarımızla karşılaştırmasın inşallah 🤲

Sigara kullanıyor musunuz kızlar ben içiyorum hala nasıl bırakıcam tavsiyeniz var mı 😔
Canım ben de öyle diyordum 6+1 de tiksindim bitti gitti..Ve şuan içtiğim o dönemki sigaralardan bile deli gibi korkuyorum genetik yapısı bozuldu diye rabbim korusun.. .. Bebek doğduğunda ağzına sigara veren bir anne görseydik ne tepki verirdik... Ben derdim valla bu kadından alsınlar bu bebeği diye ki kendimde içtim 😭

Bence hemen bitir ben kadar geç kalma zaten ilerleyen günlerde canın istemeyecek inşallah, o yüzden kolay olacak. Şurada dayanacağın bir hafta.

X